reklama

Pláště 24"

Vyplatí se kupovat pláště schwalbe s ochranou (zelená, modrá) nebo stačí jen K Guard? Co soudíte o kvalitě schwalbe a prodávají prodejci opravdu originály? Nebo to jsou nějaké kopie za moc peněz? Dá se určit že je to originál?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 20.06.2019
Autor: Bobbob
  • Re: Pláště 24"

         

    Já osobně Schwalbe nikdy více. Sice jsou odolný, ale těžký jako prase a na vlhku nebo vodě vůbec nedrží a kloužou.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.06.2019
    Autor: Holfi
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště 24"

           

      Ono asi jak které. Na treku jsem vozil Marathony, na ně nedám dopustit. Držely i na mokré, krátce střižené trávě v desítce stoupání a i za deště na silnici (třeba z Glocknerský) úplně na jistotu. Teď tam mám srovnatelné Contíky a už se těším, až je trochu sjedu, abych se vrátil k Marathonům. Pohodlnější, bezpečnější.
      Na horácovi jsem taky zvyklej na Schwalbe NN.
      Contíky úmyslně mám jen na žiletce, z všeobecného doporučení na BF a jsem s nima spokojený, jinak bych taky asi experimentoval s Schw..

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.06.2019
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště 24"

           

      Jsem Růžence pořídila silniční Schwalbe Lugano K-Guard 23 mm za pár korun a najelo to 10000 bez defektu. A to s tím občas jedu i po šotolině nebo po lesní cestě.
      Na Arabovi mám Schwalbe CX Comp s nepropichem K-Guard a taky to už najelo přes 8000 a jeden defekt letos v zimě.

      Nejsou nejlehčí, ale poměr cena/výdrž to vyrovná.

      Za mě dobrý. Klouzání jsem nezaznamenala.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.06.2019
      Autor: bara2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště 24"

         

    Originál by měl mít vevnitř v plášti winkod podle ktereho by mělo jít určit je li to original.
    Ale mám taky doma Schwalbe Marathon Winter Plus s ochranou K-guard, který s touto ochranou nemají ani v katalogu. Zřejmě byl pro jiný trh.
    A osobně mám zkušenost s klouzajícíma gumama spíš u značky MAXXIS.
    Navíc od doby co jezdím na Schwalbe Energizer plus tour (green guard). Ještě jsem nepichl (4roky). A ty pláště mají najeto hodně přes 20000km. Z původního 2mm hlubokého dezénu zbývá 1mm. Jezdím silnice,makadam, šotolinu, bláto, polní i lesní cesty.
    A taky jsou na Schwalbe poslední dobou stížnosti. Že od doby co používají recyklovanou gumu, není to co to bývalo kdysy. Prý jsou lepší gumy Continental. Já jsem se Schw. zatím maximálně spokojen. Ještě nemám žádnou negativní zkušenost.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.06.2019
    Autor: bukwa
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště 24"

           

      Když přešli z modré na biopropagandisticky zelenou recyklovanou ochrannou vložku, tak to byl průšvih. Houby to vydrželo. Ale v dalším roce se už chlubili jen nějakým malým procentem recyklátu. Ty současné už jsou zase v pohodě.
      Není-li nějaký v katalogu, je potřeba hledat ve starších ročnících. Teď má třeba Kupkolo v akci nějaké NobbyNic, které najdeš až v katalogu z roku 2017.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.06.2019
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště 24"

         

    Já jsem kopil tento měsíc tyhle

    https://www.koloshop.cz/pneumatiky,-plaste...

    Na rafek to skoro nešlo navléci a taky jsem dvakrát cvakl duši. Na druhém rávku už jsem sice necvakl ale mořil jsem se stím dobře. Navíc i po srovnání a natlačení na 5bar se plašť zkroutí a vyboulí tak že to s kolem hází jako by mělo osmici. Ten druhý je v pořádku.

    Na předešlých jsem najel 8000km, už byly skoro hladké a možná by ještě něco vydržely. Defektu i přes modrou ochranu pár bylo. Většinou trn nebo drátek. Příště koupím tyto
    https://www.hupnakolo.cz/schwalbe-land-cruiser...
    Kdysi jsem je běžně používal a že bych měl více defektu se říci nedá, spíše méně.
    Ty nové mně připadají jak nějaké šunty za 650Kč.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2019
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště 24"

           

      Ty druhý jsou za ty prachy špica a ještě jsou lehčí. Bych neváhala.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.06.2019
      Autor: bara2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště 24"

           

      Cvaknutí není chyba pláště, ale nedostatečné huštění a chyba v technice jízdy.

      Marathon Plus je nejodolnější co Schwalbe dělá, Land Cruiser je prostě levný plášť

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.06.2019
      Autor: xtonda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pláště 24"

             

        Resit "techniku jizdy" u invalidniho voziku... :-))
        Bobbe, musis prekazky skakat bunny hopem !

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.06.2019
        Autor: ronda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Pláště 24"

               

          :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.06.2019
          Autor: Bobbob
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pláště 24"

               

          Tak minimálně zpomalit, nicméně jak píše níže ono to cvaknutí vlastně nebylo cvaknutí.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.06.2019
          Autor: xtonda
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pláště 24"

             

        Duši jsem cvaknul při nasazování pláště, za jízdy nikdy. Hustím vždy na plno, podhuštěné nemám nikdy.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.06.2019
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pláště 24"

               

          Cvaknutí je když prorazíš duši ráfkem o překážku při jízdě. Skřípnutí duše mezi plášť a ráfek a následné zničení při huštění je poněkud něco jiného, to je rukama a případně tím, že určitá kombinaci plášť ráfek je na to náchylnější.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.06.2019
          Autor: xtonda
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pláště 24"

                 

            Plášť nebylo možno na ráfek dostat proto došlo ke scvaknutí duše montpákou. Cvaknutí duše není jen o ráfek ale i o jiné předměty :-) Každý tomu možná říká jinak :-) Bohužel jeden plašť nejde usadit aniž by po nafoukání byl na rávku rovný.
            Hází to a to značně. Plašť je pokroucený po celém obvodě, prostě šmejd, druhý je v pořádku.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 22.06.2019
            Autor: Bobbob
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

448 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024