reklama

Dunajská cyklostezka – opravdová cyklodálnice uprostřed Evropy

Zkušení cykloturisté to dávno vědí, ovšem pokud s výlety na kole do zahraničí teprve začínáte, cyklostezka podél Dunaje je tou správnou volbou. Především její rakouská část byla často vzorem pro další dálkové cyklostezky, které dnes kopírují hlavní evropské řeky.

Datum: 17.06.2019
Autor: Redakce
  • Re: Dunajská cyklostezka – opravdová cyklodálnice uprostřed Evro

         

    Určitě ano, jen to tam nechce jet v plné sezoně, spíš bych doporučoval květen-červen a pak až tak druhý týden září a dál. V létě je to, hlavně v odpoledních hodinách přeplněné cyklisty.
    Za mě se mi líbí, že i v místech, kde se jede po silnicích to je celkem v pohodě, zejména díky místním řidičům.
    Osobně preferuji úsek Pasov-až skoro do Lince, ale posledních 10 km je průda. Pak je tak 30-40 km nic moc ve smyslu, nic moc k vidění, ale pak až do Melku a Wachau moc fajn, posledních 15-20 km do Vídně opět trochu nuda....

    Dá se udělat rychlý švih Strážný Pasov Melk -Vídeň za víkend a okolo 17,00 odjet vlakem do Česka... ideálně trefit dobu chřestu, kdy na cyklostezce ještě není mrak lidí

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.06.2019
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dunajská cyklostezka – opravdová cyklodálnice uprostřed Evro

           

      Díky za zkušenost. My se tam vypravujem tento pátek, napojíme se v Kremži a odpojíme se podle okolností v Linci, nebo až v Pasově. Je velký nesmysl to jet proti proudu? Hlavně jestli se tam budeme muset všude vyhýbat s davy, které to jedou po proudu? To bychom ale museli dělat asi i opačným směrem... je už trochu vysoká sezóna, chtěli jsme jet původně k Balatonu, ale nakonec nám vyjde jen toto.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.06.2019
      Autor: duffajfka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dunajská cyklostezka – opravdová cyklodálnice uprostřed Evro

             

        Převýšení jako podél Labe proti proudu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.06.2019
        Autor: Arnošt905
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dunajská cyklostezka – opravdová cyklodálnice uprostřed Evro

             

        Ponivač se dá jet po obou březích Dunaje tak to nesmyslné není. Lidi tam jezdí sem tam nahoru dolů v davech, skupinách i jako jednotlivci. Davy sou okolo krmítek. Plný kemp tak jakože fakt plný byl někde v Linci. Ale večer se naplnil, ráno vyprázdnil. Cyklokempy mi na rozdíl od jiných kempů (vodáckých nebo autokempů) přijdou docela tiché. Asi sou ti cyklisti trošku lepší sorta lidí co se přes den vyjezdí a v noci nedělají bugr.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.06.2019
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dunajská cyklostezka – opravdová cyklodálnice uprostřed Evro

         

    A komu se zdá Ésterajch moc mejnstrým, dá si místo toho kousek po proudu úsek Golubac - Kladovo :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.06.2019
    Autor: Radler
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

418 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024