reklama

Easybike - nedostatecne napeti baterie?

Ahoj, mám dva měsíce Easybike Ego 1.0 se středový motorem Bafang a všiml jsem si, že při větším zatížení (na max.přípomoc) se mi na pár vteřin vypíná motor. Na displeji se zobrazí, jakoby už byla vybitá baterie (zmizí všechny čárky) a pak se úplně vypne na pár vteřin motor. Po chvíli je opět vše v pořádku a displej zase ukazuje 4 dílky z 10 a motor normálně funguje.

Děje se tak vždy, když displej ukazuje 4 a méně dílků baterie. Když je baterie plně nabitá, tak k vypínání motoru nedochází.

Dělá vám to také a jedná se tedy o vlastnost, kdy už baterie nemá při 4 dílkách dostatečné napětí na plný výkon, a nebo je baterie vadná a mám ji reklamovat?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 27.05.2019
Autor: michaln
  • Re: Easybike - nedostatecne napeti baterie?

         

    4 dieliky z koľkých? Mne to príde ako problém s batériou, možno by ešte niečo mohlo byť aj na kabeláži. V poriadku to asi nebude.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.05.2019
    Autor: Lubo990
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Easybike - nedostatecne napeti baterie?

           

      4 dílky z 10 znamená , že aktuální kapacita baterie je již min. z poloviny vyčerpána. Při zapnutí vysokého stupně asistence odebírá motor větší proud a tím dojde k poklesu napětí baterie.
      Podobně reagoval můj displej C-965 ,hlásil pískáním nízké napětí baterie při vyšších asistencích u BBS02, i když byla skoro nová baterie právě jen jen asi zpola vybitá.
      Nezatěžovat tedy baterii velkými odběry po vyčerpání přes polovinu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.05.2019
      Autor: Andy5
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Easybike - nedostatecne napeti baterie?

             

        Přítelkyně jezdí baterku na poslední dílek a popisované se jí neděje. Je pravda že má asi 50 kilo a 27,5 kola ale baterku nešetří. Proto se ptám na věci které by mohli osvětlit problém. Je ale pravda že jsem v jednom testu četl podobné chování, akorát si nepamatuji jakého kola se to týkalo. Nicméně ani tam to nebylo při cca 40%.
        Pokud má tazatel metrák a jezdí pilu, tak je možné že baterie není z dostatečně tvrdých zdrojů. Ale to pak není vada baterie ale vlastnost. Ono s těmi akumulátory je obecně problém v zatížitelnost. Já se dostal na čtyři dílky u bafang max d. jednou a žádný problém ale už si nepamatuji jestli jsem dal v této fázi plnou přípomoci, jelikož ji moc nepoužívám.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.05.2019
        Autor: Krumpy
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Easybike - nedostatecne napeti baterie?

         

    A kolik kilometrů na ty čtyři dílky to ujede jsi nezkoušel? Nebo jak dlouho to ze čtyř dílků nabijiš do plna a jakým proudem? Je možné, že baterie je v pořádku ale špatně ukazuje displej stav baterie. Možná špatně nastavené vypínací napětí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.05.2019
    Autor: Krumpy
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Easybike - nedostatecne napeti baterie?

           

      Displej ukazuje kapacitu baterky dost nepřesně. Nejprve vůbec neubývá a tak si myslím, že na ty 4 dílky už tam těch 40% rozhodně nebude, ale spíš tak 15-30%.

      Jinak jezdí na tom i přítelkyně s 55kg a dělá to taky.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.05.2019
      Autor: michaln
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Easybike - nedostatecne napeti baterie?

             

        Kolik km bylo na ty 4 dílky najeto a v jakém terénu ?

        Reklamovat u prodejce nebo u něj zkusit co udělá jiná baterka, může být taky vadná jedna paralelní skupina článků.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.05.2019
        Autor: docware
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Easybike - nedostatecne napeti baterie?

               

          Kolega má pravdu. Reklamace bude nejjednodušší řešení. Ať hledají problém lidé kteří se vyznaji (nebo by měli) sám se asi moc neorientuješ a mohl by jsi udělá víc škody jak užitku.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.05.2019
          Autor: Krumpy
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Easybike - nedostatecne napeti baterie?

             

        Těch pár dílků na baterce nebo na displeji je pro přesnější odhad zbývající kapacity baterky nedostatečné. Proto je vhodné instalovat voltmetr, pokud napětí baterky není zobrazeno na displeji.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.05.2019
        Autor: docware
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Easybike - nedostatecne napeti baterie?

               

          Udivuje mě, že napětí baterie nezobrazuje každý displej. Ale zase ženské by to neocenily a chlapi by mohli třeba zbytečně prodlužovat životnost akumulátoru. Což u systémů které pracují výhradně s akumulátorem výrobce není žádoucí.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.05.2019
          Autor: Krumpy
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Easybike - nedostatecne napeti baterie?

                 

            Ten display by mohl zobrazovat kde co a nejspíš často to i bude umět. Jen ho přepnout do nějakého servisního módu.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 29.05.2019
            Autor: Brahma
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Easybike - nedostatecne napeti baterie?

         

    Zkontrolujte si pořádně konektor na baterce i v rámu kola, může být poškozený a zvýšený přechodový odpor pak může vyvolávat tuto závadu. Mě se to stalo minulý týden - mám vymačkané a trochu poškozené kontakty v baterce a kolo začalo dělat něco podobného. Napětí klesalo až na 28 V myslím.
    Zatím jsem to "opravil" tak, že baterku pořádně přitahuju k rámu elektrikářskou páskou.


    Úbytek napětí na přechodovém odporu může být i někde jinde, třeba na konektoru do motoru, .....
    Pokud by jste měl na kole instalovaný voltmetr, pomohlo by to lépe identifikovat, lokalizovat závadu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.05.2019
    Autor: docware
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Easybike - nedostatecne napeti baterie?

           

      Ano i přechodový odpor může být příčinou.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.05.2019
      Autor: Krumpy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

365 cyklistů (14 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024