reklama

Delka dratu vypletu pro nabojovy evbike 500/750W

Ahoj, chci vymenit rafek (28") z remerxu na odolnejsi + zeslabovane draty. Novy rafek ma jiny ERD, takze vypocitat delku. Pro kontrolu jsem premeril stavajici, ale zaboha se nemohu dopocitat, delka dratu mi vychazi 184, ale zapleteny jsou 190 mm.
Kalkulacka Sapim https://www.sapim.be/spoke-calculator Zadano: delka naboje 110, axialne k vypletu 38 z obou stran, prumer patek nypli na naboji 235, vnitrni prumer rafku 573 (622 - 2x namerena vyska), tloustka steny 1 (nenytovany), krizeni 1, dratu 36. Uz nevim kde delam chybu. Vypleteny motor se sice meri spatne, ale zase tolik jsem se snad neseknul. Nebo je delka o tolik vyssi, protoze jde puvodne o nezeslabovane 2,3mm, ohnute jako luk?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 13.05.2019
  • Re: Delka dratu vypletu pro nabojovy evbike 500/750W

         

    Pardon. ...prumer patek dratu na naboji...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2019
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Delka dratu vypletu pro nabojovy evbike 500/750W

         

    Možno by nebolo zlé skúsiť kalkulátor na ebikes.ca (pod záložkou "tools"). Je určený priamo pre výpočet výpletu motorov a tak má k tomu vhodné nastavenia. ERD by som cez výšku ráfku nepočítal, treba nájsť hodnotu na stránkach výrobcu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2019
    Autor: Lubo990
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Delka dratu vypletu pro nabojovy evbike 500/750W

           

      Vyreseno, diky za odkaz. Pouzil jsem vzorovy NineCont Front, chyba byla v predpokladu, ze nejvetsi prumer rafku je 622, ve skutecnosti 632.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.05.2019
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Delka dratu vypletu pro nabojovy evbike 500/750W

             

        Další chyba je síla stěny, Al ráfek má 2 a více mm, dle profilu a výrobce, naměřil jsem i 3,5 mm (aero profil). Fe ráfky (socík) 1.4 mm a necelý 2mm - asi Ukrajina.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.05.2019
        Autor: iiki
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Delka dratu vypletu pro nabojovy evbike 500/750W

               

          Tloustku steny jsem udal jen pro formu, meril jsem hloubku dosedaci plochy nypli, bohuzel oproti nejvetsimu prumeru, nikoli patnimu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.05.2019
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

403 cyklistů (17 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024