reklama

nahrada baterie Bosch

dá se nahradit baterie Bosch jinou levnější a výkonnější baterií. Cena 20000 za baterii, která vydržela rok ( 7000 km) je hodně. Díky

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 19.04.2019
Autor: 12345678
  • Re: nahrada baterie Bosch

         

    Batéria sa dá repasovať, to je jediné riešenie ktoré zachová pôvodné vlastnosti, ale zrejme aj rovnako krátku životnosť v danom nasadení.
    Jednoducho nahradiť inou možné nie je, je ale možné originálnu batériu doplniť ľubovoľne veľkým battery packom ak sa dodržia určité podmienky. Bolo by zrejme možné aj vyrobiť veľkú batériu a osadiť to Bošácke BMS do nej. Pri žiadnej z týchto úprav nebude bicykel správne ukazovať zostávajúci dojazd, inak by to ale fungovať malo.
    Najschodnejšia cesta by bola cez tú doplnkovú batériu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2019
    Autor: Lubo990
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: nahrada baterie Bosch

         

    Ešte ma napadlo že teoreticky by bolo možné repasovať s použitím 21700 článkov, čím by sa kapacita aj zaťažiteľnosť zvýšili, a tým pravdepodobne aj životnosť, ale zmestiť to tam by si asi vyžiadalo aj nejaké násilnosti na obale... Údajne to tam niekto zmestil.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2019
    Autor: Lubo990
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: nahrada baterie Bosch

           

      to, že nebude správně ukazovat dojezd mě netrápí, jde mě o to používat kolo v maximální možné míře a jezdit bez pocitu že musím šetřit na drahou baterii či repasi každý rok. Díky za info

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2019
      Autor: 12345678
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nahrada baterie Bosch

             

        Inak dá sa pripojiť paralelne k originálnej Bosch batérii akákoľvek veľká 36V batéria... Akurát sa najprv musí zapnúť systém a až potom sa pripojí tá pomocná. Pochopiteľne musia byť rovnako nabité - pred jazdou asi najskôr doplna. Keby som nejakým omylom prišiel k Bošáckemu bajku hneď to takto urobím...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.04.2019
        Autor: Lubo990
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nahrada baterie Bosch

           

      A když se tam nevlezou 21700 tak možná 20700 by tam šly ?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2019
      Autor: docware
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: nahrada baterie Bosch

         

    Firma ekolo zařizuje repasi, ale chtějí za to taky 14 tisíc, což se mi zdá nepřiměřené.

    Co konkrétně mám rozumět pod pojmem "vydržela"?
    Kolik ti degradovala kapacita?

    Než za 14 repasovat baterku co má třeba 80% kapacity bych koupil za 17 novou, nesmíš kupovat u nás ale v Německu (eshop poštou).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2019
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: nahrada baterie Bosch

           

      Repas za 14000?? Ja som to urobil jednému chlapíkovi čo sem s tým došiel za 320€ (repas z 300Wh na 500Wh)... A to som si pripadal že pýtam už celkom dosť...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2019
      Autor: Lubo990
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nahrada baterie Bosch

             

        A auto si taky opravíš, koupelnu obložíš, strop omítneš a mlíko od vlastní kravky nadojíš?

        Už jsem ti to psal, když to umíš levněji, začne to dělat, pak třeba pro tebe některé věci nebudou drahé.

        My co baterie skládat neumíme jsme odkázáni na to si to koupit. Každý má dělat co umí a toco nejlépe, aby nemusel fňukat, že to či ono je předražené.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.04.2019
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
    • Re: nahrada baterie Bosch

           

      vydržela - tím myslím, že dojezd je asi poloviční, než byl na začátku. Pro doplnění stejná trasa, stejné převýšení. Nějaké měření na baterii jsem neprováděl.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.04.2019
      Autor: 12345678
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nahrada baterie Bosch

             

        To už je smutné, to chce asi zrepasovat. Nebo koupit novou, a mít půl dojezdu v rezervě.


        Já mám 8 najeto, ale točil jsem 3 baterie, tak nějakej pokles kapacity zatím nepociťuji. Na druhou stranu, furt máš kilák z 2,50, v čem to ujedeš :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.04.2019
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: nahrada baterie Bosch

             

        Asi fakt škoda repasovat baterku s poloviční kapacitou. Já sice nemám Bosch, ale původní baterka, která mě stála 15000,- už má taky poloviční kapacitu, tak to dělám přesně jak píše Lubo, přidávám k ní paralelně druhou. Nabíjím je zvlášť a obě před jízdou doplna a pak je paralelně spojím. Odběr proudu se rozdělí mezi ně a tím pádem ta stará již tolik netrpí většími proudovými odběry (protože se nejen sníží kapacita, ale i zvýší vnitřní odpor). Takže když k té staré o zbývající kapacitě 6Ah přidám druhou o kapacitě 14Ah, tak mám najednou 20Ah a s tím už se dá slušně pojezdit. Pokud máte originální v rámu, tak tu druhou můžete mít na nosiči. Jen ten zásah do zapojení bude mít vliv na záruku kola, pokud ho ještě máte v záruce.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.04.2019
        Autor: pobrdny
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: nahrada baterie Bosch

               

          Možná by žádnej zásah nebyl potřeba, Boschové mají taky dualní baterii a na ní držák, jen to asi zase bude stát raketu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.04.2019
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

164 cyklistů (7 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023