reklama

Navigace Dakota 10 - aktualizace ?

Tak jsem zaktualizoval svoji Dakotu z verze softíku 4.něco na nejnovější 5.80 a hle - svět se mi jeví naráz úúúplně jinak.

(netuším, jestli je to jen tou aktualizací, nebo jestli vůbec, souvislost se ale nabízí)

Máte někdo podobnou zkušenost ?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 21.03.2019
Autor: ronda
  • Re: Navigace Dakota 10 - aktualizace ?

         

    Nestáhl jsi nějakou verzi pro Protinožce? :-))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.03.2019
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Navigace Dakota 10 - aktualizace ?

         

    Návrat ke kořenům. Kdysi to tak bylo kresleno

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.03.2019
    Autor: petrp
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Navigace Dakota 10 - aktualizace ?

           

      Půl dne dneska komunikuju mailem s garmiňáckým servisem.
      Navedl mě na to, že s nastavením "Sever nahoře" se mapa orientuje furt na sever a nápisy drží správně.
      Při přepnutí "Trasa nahoře" se nápisy podle nějaké záhadné instrukce přetáčejí a orientace mapy překlápí.

      Naštěstí při nahrání předem dané trasy a rozlišení na nějakých 80m to drží a funguje normálně.
      Ale když se někdy chci podívat na celkovější přehled, zorientovat se, tak se dějí věci.

      Ale že prý je to takhle v pořádku.
      Mám dojem, že tu aktualizaci programoval nějaký diletant, který se už s papírovou mapou v životě nepotkal a po světě se už orientuje jen podle hlasových instrukcí navigace v autě nebo mobilu. Tak vymyslel svůj systém, vizuálně atraktivní a inovativní, kde se strany a nápisy na mapě překlápějí, místo aby se přetáčely jako dosud.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.03.2019
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Navigace Dakota 10 - aktualizace ?

         

    Mám na vás dotázek.

    Kdo máte Dakotu 10, nebo 20 - můžete se, prosím, podívat do "Nastavení" - "O programu...", jakou máte verzi software ?

    Jestli máte nějakou 4.xx, nebo 5.80

    Aktualizaci vřele nedoporučuju.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.03.2019
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Navigace Dakota 10 - aktualizace ?

           

      Ještě jsem si všimnul, že menším písmem tam je taky "Verze softwaru GPS: 5.00

      Jestli tam byla před aktualizací i jiná verze tohodle sw, netuším. Taky bych rád porovnal.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.03.2019
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Navigace Dakota 10 - aktualizace ?

             

        Mám Dakota 10. Software 5.80. Verze softwaru GPS: 5.00
        Vše původní, bez aktualizací.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.03.2019
        Autor: vlakr
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Navigace Dakota 10 - aktualizace ?

               

          Jo, díky.
          Takže to máš stejné s tím, co tam mám teď i já. Asi jsi navigaci kupoval o něco později, než já.

          Můžu tě poprosit o malý testík ?
          Přepnout do "Trasa nahoře" (pokud nemáš) a překlapat na měřítko třeba 50 km a projít se s tím venku cca 15 metrů na různé světové strany. Jestli se ti ty nápisy taky budou takhle nesmyslně přetáčet, nebo ne.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.03.2019
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Navigace Dakota 10 - aktualizace ?

         

    Jsem teď narazil na Marketplace na skoro nepoužívanou Dakotu 10 za 490.-Kč, nejspíš nebude mít aktuální software :-)

    https://www.facebook.com/marketplace/item...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2019
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Navigace Dakota 10 - aktualizace ?

           

      Kdybys ještě potřeboval něco vyzkoušet, nemám aktualizovanou Dakotu desítku ani dvacítku.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2019
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Navigace Dakota 10 - aktualizace ?

             

        Můžu tě poprosit o tenhle "testík" ?

        https://www.nakole.cz/diskuse/25625-navigace...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.03.2019
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Navigace Dakota 10 - aktualizace ?

               

          Naposledy jsem D10 aktualizoval vloni na jaře, taky tam mám 5.80 5.00, ale při testu se to chová normálně.
          Můžu to zkusit aktualizovat, jestli se něco změní, rozlišení na 50km stejně nepoužívám.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.03.2019
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Navigace Dakota 10 - aktualizace ?

           

      Ftipné je facebookové datování inzerátu "před více než týdnem". Tedy 23.11.2017 :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2019
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Navigace Dakota 10 - aktualizace ?

           

      Pozor na to, že Garmin nazývá své produkty podle krabičky a nikoliv podle obsahu. Vzhledem to je Dakota, takže je to stále Dakota i když obsahuje už úplně jiný hardware a jiný procesor. Já do svého Oregonu už nový poslední software nenahraju, poněvadž už je moc starý, ač je to stále Oregon.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.03.2019
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Navigace Dakota 10 - aktualizace ?

             

        Ono Oregonů bylo/je několik řad... Začalo to 2xx, a teď je aktuální 7xx. A navzájem kompatibilní, a ani srovnatelné, fakt nejsou.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.03.2019
        Autor: Jarda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Navigace Dakota 10 - aktualizace ?

               

          Aha, díky. Poměřoval jsem to podle Oregonů. Dakoty neznám. Myslel jsem, že to bude stejné.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.03.2019
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Navigace Dakota 10 - aktualizace ?

                 

            Pokud si to pamatuji dobře, tak zaměnitelný/totožný firmware měly jen ty první dva, 200 a 300. Pak už se to mezi sebou lišilo. A liší dodnes. A občas v tom byl ještě bordel v případě některých verzí x50 ;-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.03.2019
            Autor: Jarda
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

333 cyklistů (6 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024