reklama

kolo s dvěma motory

Zdravím všechny. Chci znát jak jsou zapojeny 2 motory na kole. Zda musí být pro každý motor řídící jednotka zvlášť anebo jdou motory připojit paralenně. To same mě zajímá i ohledně baterii. Zda musejí být dvě anebo opět, napájeny 2 motory skrze ŘJ u jedné baterky. Díky za info

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 14.03.2019
  • Re: kolo s dvěma motory

         

    Každý motor potrebuje vlastnú RJ. Batéria a pravdepodobne aj ovládacie prvky by mohli byť spoločné, obzvlášť ak by RJ boli tiež obe rovnaké. Jedná sa o predné/zadné koleso, alebo dve zadné/predné na trojkolke? Batéria musí byť vhodne dimenzovaná na súčet príkonov oboch motorov.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.03.2019
    Autor: Lubo990
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kolo s dvěma motory

           

      pokud bys použil plynovou páčku pro obě řídící jednotky, bude možná potřeba je vzájemně oddělit diodou, alespon já musel--bez diody mi plyn občas zamrzával.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.03.2019
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kolo s dvěma motory

           

      dik za info. Mám lehokolo-tříkolku od AZUBu. sam jsem si dělal el.pohon s motorem 250W/24V. při druhé variantě s motorem 250W/24V spřevodovkou. Nyní koketuji s myšlenkou osadit zadní kolo originálním el.motorem. Ale jakým?? popř. použit set 250W do předního kola. Tedy 2 ks. Byl jsem dnes konzultovat v E-pohonech možnosti. Spiše mi doporučili středový pohon. Jenže je to na mě dost drahe. Já prvně uvažoval o "Konverzní kit MagicPie, zadní kolo " z jejich nabídky. Takže uvitám rady a zkušenosti..

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.03.2019
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kolo s dvěma motory

             

        Aký je priemer zadného kolesa? Celková váha - bicykel + náklad + jazdec?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.03.2019
        Autor: Lubo990
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: kolo s dvěma motory

               

          tříkolku mam na 20" kolech. má váha je 100kg a někdy budu tahat vozik na pejska, tak asi 20kg i se psem.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.03.2019
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: kolo s dvěma motory

                 

            Ber ten magic, vyjde tě to levněji než dva motory, dvě řj. a ještě není jisté že to bude dobře šlapat.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.03.2019
            Autor: Bobbob
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: kolo s dvěma motory

                   

              ma ten magic volnoběžku?? abych se nenadřel kdybych vypl motor a šlpal jen pedály...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 14.03.2019
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: kolo s dvěma motory

                     

                Nie nemá... Ale má zase schopnosť brzdiť a rekuperovať. A veľa znesie. Odporúčam vyskúšať ako sa s ním ide bez elektriny. Ten Mxus 30H by mohol byť trochu lepší. Prípadne ešte zvážiť niečo silnejšie s voľnobežkou ako napr. Q128H...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 14.03.2019
                Autor: Lubo990
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: kolo s dvěma motory

                       

                  diky za odpovědi a rady.. V E-pohonech si domluvim zkušebni jizdu s timto motorem. Cenově mi vyhovuje. Ještě k bateriím. Mám baterie gelovky 12V/ 12Ah,zapojené v serii. Budou na ten motor stačit?? Anebo nutně koupit nové originál Lion 36V/14Ah v E-pohonech.??

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 14.03.2019
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: kolo s dvěma motory

                         

                    Tady je ten MXUS 500W s volnoběžkou: https://www.aliexpress.com/store/product/36V...
                    Baterii raději 48V, a s články, které snesou větší proudy.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 14.03.2019
                    Autor: pobrdny
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: kolo s dvěma motory

                         

                    Silne odporúčam použiť k tomu motoru v 20" kolese 52V 14s batériu. Priamy motor keď presiahne voľnobežné otáčky (ktoré budú pri 36V dosť nízke a navyše v 20" kolese to bude odpovedať rýchlosti ani nie 30km/h) začne samovoľne rekuperovať a brzdiť. Takže v tomto prípade by ani z kopca nešlo jazdiť moc cez 30km/h. Žiadúce je čo najvyššie napätie batérie, minimálne tých 14s čo zvládne každá 48V RJ (aj RJ Magic). Pri 52V sa problém s brzdením posunie do oblasti nad 40km/h.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 15.03.2019
                    Autor: Lubo990
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: kolo s dvěma motory

                     

                ma ten magic volnoběžku??--------------------------------------------------------------------------------

                nemá

                trochu bych se ale v případě předních hnaných kol bál toho, že na rovince budou dvě přední hnaná kola--dvakrát 250W zbytečná, ale v kopci a zvlášt s vozíkem se psem se bude na lehokolu předek odlehčovat a kola budou prokluzovat--minimálně velice rychle mizet vzorek pláštu.

                Myslím, že v tomto případě--lehokolo -- to chce ----MOŽNÁ --uvažovat jen a pouze jak a čím pohánět zadní kolo a jestli je opravdu nezbytně nutný výkonnější pohon, než 250W obyč volnoběžka, navíc když je zapletená do 20 palcového kola--na výjezdy do Alpských strání to s 250W žádná hitparáda samozřejmě nebude, ale výkon si zase bude žádat mnohokapacitní baterii---bez přípomoci budeš muset tahat tu vyšší váhu výkonnějšího motoru---baterie.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 14.03.2019
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: kolo s dvěma motory

                 

            Pri 20" bude Magic ťahať fajn, alebo by som zvážil motor Mxus 30H, ten je na kazetu a je ľahší, výkonovo je je na tom možno kúsok lepšie a mal by v pohode vôjsť do 135mm...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.03.2019
            Autor: Lubo990
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolo s dvěma motory

         

    Ja mam 2WD elektrokolo. Mam 2 RJ, jednu baterku (muzu pouzivat i 2 baterky vzlast). Jeden motor bezi na plyn, druhy na PAS. Drive jsem mel oba motora na jeden plyn bez diody.

    Jsou RJ na 2 motory.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.03.2019
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kolo s dvěma motory

           

      Drive jsem mel oba motora na jeden plyn bez diody.

      ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Právě proto píšu--BUDE MOŽNÁ POTŘEBA--já jsem to musel řešit diodou---já ale používám dva ruzné regulátory.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.03.2019
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolo s dvěma motory

         

    https://www.google.com/search?q=dual+engine+e...


    jak to (ne)funguje s jednou řj je ukázáno tady

    https://youtu.be/wRyYi1SQm5s

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.03.2019
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

246 cyklistů (16 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | dnes

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024