reklama

Paralelní nabíjení lion 48V/15,4Ah

Tak jsem dnes testoval paralelní nabíjení dvou stejných bat. Jedna se nabíjela rychleji než druhá. Po vypnutí automatiky se přes nabíjecí konektory baterie půl hodiny srovnávaly, teklo z jedné do druhé 0,4A.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 26.02.2019
Autor: Bobbob
  • Re: Paralelní nabíjení lion 48V/15,4Ah

         

    Pozitivní je že je jedno která je dříve nabitá, automatika vždy vypne při dosažení nastaveného napětí.
    Dále jsem zjistil že i při rozdílu 0,2V po propojení bat. z té více nabité teče "jen" 0,2A do té méně nabité. Tak že není pravda jak tu někdo tvrdil že tam tečou značné proudy. To možná při rozdílu několika voltů. Při takovém rozdílu to snad nikdo znalý propojovat nebude.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.02.2019
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Paralelní nabíjení lion 48V/15,4Ah

           

      Tak to jsi otevřel téma v pravou chvíli,odpoledne jsi jdu pro rozbočovací kabel,abych mohl nabíjet své baterie jednou nabíječkou.Paralelně je i vybíjím,takže předpokládám,že vybité budou stejně,nebo s minimálním rozdílem.Takže můj laický předpoklad,že bych neměl mít s takovým nabíjením problém považuji za potvrzený.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.02.2019
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Paralelní nabíjení lion 48V/15,4Ah

             

        Jen při nabíjení nezapomeň rozpojit výstupy (zátěžovou stranu), prý by to nemuselo dělat dobrotu.
        Ještě jsem si testnul zda se baterie ponechaná i na vypnuté nabíječce vybijí přes elektroniku nabíječky. Po dvou hodinách měření napětí nepokleslo ani o milivolt. Ještě to ověřím ampermetrem jestli tam něco malinko neteče.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.02.2019
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Paralelní nabíjení lion 48V/15,4Ah

               

          Tak teče tam 20miliamper, což je znedbatelné a pokles napětí se ani po 10h nijak neprojeví.
          I tak bych to dlouho propojené nenechával, nikdy nevíš co se může podělat :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.02.2019
          Autor: Bobbob
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Paralelní nabíjení lion 48V/15,4Ah

                 

            Dík za info,kabel je doma,jsem plně připraven na sezonu.Jen ty nohy kdyby byly svižnější.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.02.2019
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Paralelní nabíjení lion 48V/15,4Ah

                   

              Taky jsem připraven, dnes jsem ještě namontoval zrcátka, zitra zábavu (repro) a pak dva silné chlapy na snesení stroje do sklepa. Pak už budu jen čekat na teplejší dny. Tak kolem 18°C bych mohl vyjet. Kolega už rajtuje na svém novém elektrokole:-) Myslím že někde na trase se zase potkáme, jinak se zdravím to bude asi už jen horší.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.02.2019
              Autor: Bobbob
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Paralelní nabíjení lion 48V/15,4Ah

                 

            Ta BMS ti funguje nějak nestandartně, normálně by ta dvojice opačně zapojených MOSFET měla v podstatě odpojit baterku, pokud není na nabíjecím vstupu napětí vyšší než má baterka. Když zkratuju na baterce nabíjecí port přes multimetr, tak naměřím proud cca 5 - 7 mikroampér.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 20.04.2019
            Autor: docware
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Paralelní nabíjení lion 48V/15,4Ah

           

      Pokiaľ by boli batérie ponechané na nabíjačke bez tej vypínacej elektroniky, nabili by sa nakoniec obe rovnako doplna. Takto je možné nabíjať aj viac ako 2 batérie paralelne. Na výstupe nesmú byť paralelne spojené počas nabíjania.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.02.2019
      Autor: Lubo990
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Paralelní nabíjení lion 48V/15,4Ah

             

        Až bude dobré počasí bude i prostor na delší testy hlídací elektroniky. Dnes jsem to nabíjel jen na 49.5V a horkovzduškou zase vybil na 48,5V, jen to dlouho trvá.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.02.2019
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Paralelní nabíjení lion 48V/15,4Ah

           

      0,2V je malý rozdiel, pri vnútornom odpore kabeláže a batérií nie je dôvod na veľké vyrovnávacie prúdy. Nerovnako rýchle nabitie batérií (ak boli obe vybité presne rovnako - spojené paralelne) môže byť okrem rozdielnej kapacity spôsobené aj rozdielnym vnútorným odporom.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.02.2019
      Autor: Lubo990
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Paralelní nabíjení lion 48V/15,4Ah

             

        Myslím si že tam malinký rozdíl bude, je to ale zanedbatelné. Spíše jsem zvědavý jaké budu mít dojezdy při paralelním zapojení baterií. I kdyby to bylo stejné tak určitě to bude vhodnější na používání rekuperačního brzdění. Taky jsem zvědav co se změní tím že jsem posílil kabely z řj. k motoru.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.02.2019
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Paralelní nabíjení lion 48V/15,4Ah

               

          Tak bude sa to po zimnej prestávke horšie porovnávať, viac by ten rozdiel vynikol keby bola jeden deň jazda na starom prevedení a o deň-dva na vylepšenom...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.02.2019
          Autor: Lubo990
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Paralelní nabíjení lion 48V/15,4Ah

                 

            Lubo, důležité je že nebude hrozit opětovné spálení nějakého slabeho kabelu. Kdybych to nechal ve starém provedení a vyjel mohl bych mít obrovské problémy při poruše. Shanět dodávku pro odvoz a sehnat lidi co by mně to vynesli do bytu. Být mladší a více mohoucí tak bych pořídil nějaký dojezdový motor s pohonem na zadní kolo :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 27.02.2019
            Autor: Bobbob
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Paralelní nabíjení lion 48V/15,4Ah

         

    Tak jsem včera i přes značné zdr. problémy uskutečnil první letošní jízdu. Měl jsem baterie spojené paralelně, bohužel téměř žádný přínos jsem nezaznamenal. Jedine pozitivum je že při rekuperaci se značný proud 10-12A rozdělí do obou baterii. Dokud nemám další bateri jsem ve stresu že mně dojde šťáva a budu mít problém :-)
    Najel jsem 92km v mítně zvlněné krajině se spotřebou 20,2Ah a průměrné rychloati 18,9km/h, Wh/km to dělá 10,9. Tu samou trasu prodlouženou na 109km jsem jel i s průměrem 9,6Wh/km při rozpojených bateriich.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2019
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Paralelní nabíjení lion 48V/15,4Ah

           

      Gratulujem k prvej tohtoročnej jazde a držím palce nech ich je ešte čo najviac...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.04.2019
      Autor: Lubo990
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Paralelní nabíjení lion 48V/15,4Ah

             

        Díky ve středu 24.4. kolem 11h už budu vědět jak na tom jsem, jdu na endoskopii.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.04.2019
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

419 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024