reklama

ekolo - horske, 250w

Ahoj,

shanim horske elektrokolo popr. prestavbu klidne i bazarovou tak aby bylo kolo legalne provozovatelne na silnicich tj. s omezenim 250w.

Potrebuji s tim jezdit do prace 8km pres les kde se prekonava cca 300m prevyseni po nezpevnenych cestach sterk / lesni pesina.

Baterii bych urcite rad videl co nejnize kvuli usekum 10% stoupani kterych je po ceste nekolik (napr. na ramu misto bidonu).

Myslite ze bude vhodnejsi pohon zadniho kola nebo motor stredovy u klik ? Z pohledu toho terenu a z pohledu spolehlivosti ?

A maji legalne provozovana elektrokola tlacitko kterym lze dostat plny vykon z toho motoru (samozrejme s omezenim na 25km/h) ? Co jsem videl tak klasicke prestavby a levne modely funguji v tom nastaveni ze clovek musi prislapavat jinak motor nepomaha - do tech stoupaku by se hodilo mit k dispozici plny vykon tam tech 250w stejne nebude 100% stacit na vahu ~95kg.

U toho kola mi jde o to jak prekonat rychle 8km v lese abych se do kopcu blizil tem 25km/h. Cipovat to nechci, jednou do me na kole najel na krizovatce maly moped a kdybych mel nelegalni kolo byly by z toho opletacky...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 25.09.2018
Autor: martinw
  • Re: ekolo - horske, 250w

         

    kdyz nad tim premyslim vlastne nehledam kolo na sport ale spis 250w elektromotorku ktere obcas pomuzu do stoupaku :)

    Ja jezdim rad na klasickem horskem kole ale obcas jsou dny kdy potrebuji byt brzo doma a tam je to ekolo velmi dobre vyuzitelne.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.09.2018
    Autor: martinw
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ekolo - horske, 250w

         

    Vaše zadanie si protirečí, ja by som na Vašom mieste upustil od tých 250W. Potrebujete poriadny výkon aby jazda bola taká ako si predstavujete. 250W na to určite nestačí. Navyše v lese je každému jedno koľko kW tam máte a na ceste väčšinou stačí neprovokovať a nerobiť nehody. Zvážte si čo je pre Vás dôležitejšie.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.09.2018
    Autor: Lubo990
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ekolo - horske, 250w

           

      berte to tak ze stalych 250w a me obcasne slapani je pro me dostatecna 'rozumna' rychlost. Bez elektrokola jedu 30min tam a cca 60minut zpatky - kdyz to srazim na polovinu 15min tam a 30min s mou klidnou pomoci v kritickych usecich tak je pro me ok, samozrejme si musim takove kolo nekde pujcit a zkusit si to ale jestli muzete pomoci s temi dalsimi otazkami tak budu rad.

      Cilem me cesty je vlakove nadrazi okolo je husty provoz, semafor, krizovatka tam se civilizaci nevyhnu - pres 250w nejede vlak.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.09.2018
      Autor: martinw
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ekolo - horske, 250w

             

        250W je jen relativní pojem. Kup si e-kolo s motorem yamaha a budeš mít regulerních 450-600W.
        Těch takzvaných 250W je jen nominální výkon a nikoliv špičkový, který činí více jak dvojnásobek nominálu.
        https://www.akumo.cz/haibike-sduro-hardnine-3-0...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.09.2018
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ekolo - horske, 250w

           

      Když to chceš řešit přestavbou a ne kupovat komplet elektrokolo, tak pro motor není limit 250 w, ale můžeš mít motor do 1 kW. Jediné co by se mělo na silnicích a stezkách dodržet je maximální rychlost 25 km pro pomoc motorem.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.09.2018
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ekolo - horske, 250w

             

        Přesně tak, na tuhle alternatívu jsem si nevzpoměl, je to semnou už špatné:-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.09.2018
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ekolo - horske, 250w

               

          dekuji velmi dobra pripominka :)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.09.2018
          Autor: martinw
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ekolo - horske, 250w

         

    Myslim ze MAC12T v zadnim kole (4kg)/QQ128 s malym RPM (3kg) a lipo baterka 36-48V5Ah (1-1.5kg) klidne bude stacit na 8km vylet v terenu s 10% kopci.
    Limit 25km/h lze jednoduse nastavit nejen na RJ/LCD, ale taki i pomoci spravne zvoleneho napeti baterky.
    Jeste lehci sadu do 10% kopce v terenu nedoporucil bych.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.09.2018
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ekolo - horske, 250w

         

    Při celkové hmotnosti (jezdec, kolo, zavazadla) 120kg, soupání 10% a požadované rychlosti 20km/h, je potřeba cca 750W výkonu.
    S výkonem 250W pojedeš s tím nákladem a do stoupání sotva 7km/h.

    https://www.gribble.org/cycling/power_v_speed.html

    Osobně bych doporučil hotové kolo se středovým motorem.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.09.2018
    Autor: guwavi
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: ekolo - horske, 250w

           

      To mohu jen potvrdit, i když s jistou malou modifikací. Mám "hotové kolo", tedy komerční se zadním nábojovým motorem na 48V a přepínáním z nominálního výkonu 250W na 350W. Motor má dávat při off-roadovém modu těch nominálních 350, ale maximum má právě 750W. No a při celkové váze 100 kg (kolo 25 s bagáží, jezdec 75) jsem jel do kilometrového stoupání 14% rychlostí 18-20 km. Tedy jde to i s nábojovým motorem.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.09.2018
      Autor: Benshot
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ekolo - horske, 250w

             

        Mlčky předpokládám, že motor má převodovku a volnoběžku.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.09.2018
        Autor: vysočina
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ekolo - horske, 250w

               

          Nahlas potvrzuji, že motor má převodovku a volnoběžku a zadní kolo devítikolečko.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.09.2018
          Autor: Benshot
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ekolo - horske, 250w

             

        Pokud povrch cesty (asfalt) dovoluje jet takovou rychlostí (20km/h) a motor má na takovou rychlost do kopce dostatečný výkon, tak je nábojový motor celkem efektivní. Ale někde na lesní cestě, když vzhledem k terénu rychlost ve stoupání poklesne třeba na 10km/h, už to nejsou pro nábojový motor vhodné podmínky pro efektivní chod. Pak se spíš uplatní středový, je asi univerzálnější.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.09.2018
        Autor: guwavi
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: ekolo - horske, 250w

               

          Pokiaľ ten "zlý" úsek nie je dlhší, nábojovému motoru to nevadí, a pokiaľ to nie je hodne strmé alebo veľmi ťažko prejazdné, dá sa to vyšliapať na ľahkom prevode s pár sto wattmi bez nejakého prehriatia alebo iných problémov. Samozrejme 100kg jazdec bez pedálovania rýchlo skončí.
          S príšľapom sa dá ísť aj s nábojovým motorom pekne pomaly do kopca, skúšal som to nie tak dávno, a keďže mám computer ktorý mi ukazuje príkon aj teplotu motora vidím či je to OK alebo nie. Problém je ísť rýchlosťou 10km/h pri príkone 1kW, ale to sa len tak bežne nedá dosiahnuť a normálne nie je tak dôvod jazdiť dlhšie...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.09.2018
          Autor: Lubo990
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ekolo - horske, 250w

               

          Celkem jsem s výše zmíněným kolem se zadním nábojovým motorem vyjel řadu lesních pěšin i s kamínky a příčnými kořeny, i když "efektivní chod" nedokážu posoudit. Prostě to slušně jelo i nižší rychlostí, cca 12-15 km/hod. Podotýkám, že tam mám torzní senzor.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.09.2018
          Autor: Benshot
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: ekolo - horske, 250w

                 

            Kolega je ryzí teoretik a nerozlišuje přímé motory a motory s vestavěnou převodovkou.
            Mám ještě kolo s nábojovým motorem s převodovkou a skutečně není problém jet do slušného kopce rychlostí 12-15 km/h. Mám senzor otáčení a je to totéž - člověk se s tím musí naučit jezdit, poslouchat motor a vyhovět mu.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 28.09.2018
            Autor: vysočina
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: ekolo - horske, 250w

                 

            Já tomu věřím, mám své oblíbené místo na rybách, kde při zpáteční cestě jedu lesní cestou asi 400m většinou stále rozrytou od prasat se stoupáním kolem 12% a místama i více. Mám zařazen lehký převod a jedu rychlostí 8-12km/h.Když jsem kontroloval teplotu motor i ř.j. byly jen vlažné. Váha celkem kolem 150kg a proto se snažím vždy vše sníst,vypít a vychytat všechen šrot :-) Nedávno jsem svezl i 7kg kapra a motor si stím poradil. Motor mám Bafang BPM 500w/48v převoďák.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 28.09.2018
            Autor: kormik
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

367 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024