reklama

dobré světlo na kolo

Potřebovala bych poradit dobré světlo na kolo. Budu jezdit jak na cyklostezkách, tak i v lese. Na cyklostezkách cca 20-25km/h v lese podle terénu cca 10-15km/h. Cena do 1000,-.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 30.08.2018
Autor: Jana41301
  • Re: dobré světlo na kolo

https://www.nakole.cz/diskuse/25162-svetlo...
    https://www.nakole.cz/diskuse/25192-silnicni...

Číst už budeš sama? Obě vlákna hned na první straně.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Tyto články jsem četla a moc mi neporadili. Ještě bych měla dodat, že se týden možná 14dní budu pohybovat převážně po cestách kde nebudu mít možnost dobijení baterií, maximálně budu mít možnost dokoupit v nějaké malé vesničce AAA baterie.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Nějaké světlo na 18650 aku?
        A dva náhradní s sebou. Nebo power banku.
        Kolik toho plánuješ najezdit za tmy. Aku ve světle vydrží 8 - 10 hodin na nějaký rozumný režim, při kterém se ještě dá jezdit.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Vidím to tak na 2-3hodiny denně.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

O světle na mikrotuzky můžeš uvažovat, pokud chceš blikacku. Jestli ale chceš světlo, se kterým uvidíš, tak jednoznačně články 18650. Jeden ve světle, k tomu pár náhradních - dá se vykuchat třeba ze starší baterie do ntb.
        Nebo powerbanku. Malejjarda to už ostatně napsal.

Za mne Fénix bc25r nebo raději bc21r - tam se dá článek rovnou vyměnit. Speciální nabíječka netřeba, stačí jakákoli s microusb.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: Bruca
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Světlo na 3A baterie je nesmysl, to je akorát na to abys byla vidět a nepřerazila se o kandelábr. Je potřeba mít světlo alespoň na 2A baterie nebo ještě lépe na výkonnější.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

světlo na 3A jsem kdysi měl, všichni mi tvrdili, jak báječně je mě vidět. a docela jsem i viděl než kolem občas projelo auto a pak jsem chvíli neviděl nic. pak jsem si málem rozbil držku, když jsem jel přes třicet po rozestavěné dálnici a byl tam 30cm schod dolů, který jsem teda neviděl. aspoň, že nebyl nahoru :-D
          týden na to jsem potkal v dědině za zatáčkou, kterou jsem jezdil poctivých 50 km/h srnu, minul jsem jí o fous a docela to rozdýchával.
          takže jsem koupil čelovku od fénixe, abych pořádně viděl.
          dva měsíce na to jsem si málem rozbil při nočním sjezdu po štěrkové cestě v lese hubu o zavřenou závoru. a pak už jsem koupil aspoň 200 lumenové světlo na řidítka. teď už jsem na 1500 lumenech a přijde mi to za mokra jako bludička :-D

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 01.09.2018

Znám, také jsem si myslel, jak to světlo v noci krásně svítí, než jsem potkal tu jedinou díru v té silnici a letěl a letěl.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Autor: Brahma

dlažební kostka uprostřed jízdního pruhu taky není špatná věc :-D

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Já používám řadu let Convoy S2+. Trochu slabší jde koupit i v Praze: http://www.led-expert.cz/ledshop/eshop/13-1-LED...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Kolbaba71

Skoro to vypadá, že by jsi potřebovala nějaký kvalitní set dynamo-světlo, to by jsi ale musela utratit víc než 1000 kč...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

No a co něco takového http://www.luxo.cz/podle-vyrobce/solight... ?

Mám podobné nabíjecí světlo, které používám právě když mám v plánu delší trasy a nechci řešit baterky. Je to balení s čelovkou, ta se ti možná taky bude hodit. Nejenom na to kolo. Čelovku využiju daleko více než samotné světlo na kolo. Ale tu jsem kupoval už dávno.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.02.2019
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: parťáka Brno okolí 50+

Hledám: parťáka Brno okolí 50+
17.11.2019
Hledám parťáka na kolo,na běžky,na sjezdovky,do hor....

Hledám: parťačku na MTB vyjížďky

Hledám: parťačku na MTB vyjížďky
15.11.2019
Hledám ženu na nejen ty společné MTB vyjíždky :-)

Hledám: Vlakem k Baltu

04.11.2019
Max čtyři do party na 14.dní k Baltu. Vlakem do Kolobřehu a dál kolem podél moře do Kámen Přímořský a zpět Odra…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

179 cyklistů (6 přihlášených)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019