reklama

Silniční cyklistika za šera a tmy

Ahoj,

jakou máte zkušenost s ježděním za šera a tmy po silnici mimo město? Chtěl bych jezdit i po práci, takže za nedlouho návrat za šera a tmy.

Doporučte nějakou blikacka.Koupil jsem si Blackburn s výkonem 20lm, ale asi bych chtěl ještě nějakou. Z aut za mnou mám trochu obavy.

Děkuju za názory

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 25.08.2018
Autor: Jakubb
  • Re: Silniční cyklistika za šera a tmy

         

    Minimálně 2ks blikaček vzadu, jedna blikací a druhá stabilně svítící, a třetí auto v koloně už Tě nevidí. Reflexní vesta nutnost a tisíce reflexních prvků taky. Vyplatilo by se Ti rozhodně dynamo, pokud to bude každodenně.

    Pročíst téma vlastní elektroniky v lehokolové sekci taky neuškodí.

    Každý den pak políbit jak naposledy manželku a mít vyřešenou závěť :-D

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.08.2018
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Silniční cyklistika za šera a tmy

         

    Není špatná, ale 7 diodová Smart je přece jenom lepší a je víc vidět i hodně z boku. Ke světlu je potřeba mít tady dobré odrazky a reflexní prvky.
    Na jízdu v noci ale taky potřebuješ dobré přední světlo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.08.2018
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Silniční cyklistika za šera a tmy

         

    Já jezdím do práce taky za tmy (ráno vyjíždím ve čtyři), no a za pár týdnů se budu za tmy i vracet, takže vepředu světlo + blikačka, vzadu dvě blikačky, krom toho mám odrazky v pedálech, po jedné boční ve výpletech, na sobě (nebo na batůžku) reflexní vestu. Řidiči mě respektují a vyhýbají se, nicméně občas se nějaký prase najde a těsně mě lízne. Na kolech, na kterých jezdím do práce, mám zpětná zrcátka, za mnou to sleduji snad víc než přede mnou, když vidím, že to prase jede stále přímo, tak se co nejvíc klidím doprava.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.08.2018
    Autor: Airline
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

394 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024