reklama

Zeleny 29er

Zdravim.
Udelal jsem nove elektrokolo, zeleny 29er s pevnou vidlici, ktere ma diskovy brzdy a nizky nastup. Xiongda motor vazi 1.5kg, ma vykon 250W. LiPo baterka vazi 1.08kg a ma 36V 5Ah.
Kolo ma vetsi 25x700c rafky a tezky 50x700c Schwalbe Big Apple plasti.
Celkova vaha asi 17-18kg, cena na Shimano XT je trochu nad 1000 euro.
Motor po 400km funguje dobre, ale i pri jizde do kopce, i pri jizde po rovince, i pri jizde s vypnutym motorem dela divny a ruzny zvuki.
Na prumerne rychlosti 20km/h spotreba asi 5Wh/km. Na pedelec ten motor je vhodna volba, na motorku - jiste ne, alespon 2WD je minimum.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.08.2018
  • Re: Zeleny 29er

Spotřeba 5Wh/km při průměrné rychlosti 20km/h je při jak intenzivní přípomoci a v jakém terénu? Teoreticky by ta baterie měla takhle vydržet 36km, takže asi tak 30 reálně? Snažím se najít optimální baterii ( Wh, váhu, velikost) pro baterii pro lehkou přípomoc do kopce a do rychlosti pro manželku, pro 250W středový motor. Nechci nic moc výkonného = těžkého. Chci jen, aby přestala pořád frflat, že je to moc do kopce, moc rychlé, moc horko...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

20km/h (15km/h do kopce, 25km/h po rovince, 30-40km/h s kopce) je to prumerna rychlost jizdy s ditem v sedacce, s prislapem 150W (coz je 7.5Wh/km, vice nez motor) po asfaltu v kopcovicem terenu (asi 1500m na 70km).

30km je realny doezd na jednu baterku.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Z čeho máš vyrobenou tu skříňku do rámu?

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Z 4mm překližky, jak minule na zlutem Boardmane.
      Vazi to 0.5km (na zlutem - 1kg), docela odolne proti desti.
      Docela hodne praci a penez na zelenou barvu:) Ale nevim kde bych mohl tohle objednat:(

Vyrobit to na 3D tiskarne v obchode to bych stalo jeste 5-10 krat drazzi.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

To je dobrá varianta z pohledu pevnosti a asi i váhy. Navíc snadná opracovatelnost.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Je to ja bych rekl zbytecne pevne pro jizdu po asfaltu. 2.5-3mm stacilo by.

Ale do tezkeho terenu uchyty te krabicky jiz nedostatecne pevny. Ale do tezkeho terenu te motory jiste nejsou vhodny:)

Kontrolery jsou upevneny na sroubech, baterky pomoci bilych plastovych dilu, nic neskaci:)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklista

Hledám: Cyklista
včera
Ahoj, hledám sportovně založeného kluka na kolo (horské, silnice), lyže. Je mi 44 let a hledám parťáka na sport o…

Hledám: Pokračování dialogu

15.10.2018
Hledám cyklistku, co mi 11.10. u Větrušic poradila s cestou k Vltavě.

Hledám: Nějaká partnerka na sportování z Prahy do 59 ?????

Hledám: Nějaká partnerka na sportování z Prahy do 59 ?????
14.10.2018
Léto skončilo, ale nikoliv kolování nebo pěšárna než budou lyže. Pokud vlastníš kolo, lyže, batoh, pohory…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

230 cyklistů (25 přihlášených)

Cyklotoulky Orlickem 2018

Když jsem přemýšlel, kam vezmu svoji přítelkyni Petru na její první cyklovýlet na těžko, oko na mapě mi padlo…
ondrapisklak | 12.10.2018

Přejezd Šumavy na kole z Železné Rudy k Lipnu

V zimě jsem přejížděl Šumavu na běžkách, a tak se mi zalíbila, že jsem tam zamířil i v létě, s manželkou a…
VLB | 11.09.2018

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 1 – Hraničář, Kameňák

Jsem cyklista spíše závodního ražení a tomu podřizuji prakticky veškerý čas na kole. Vyjížďky pojímám formou…
JohnyB | 31.08.2018