reklama

TRANSKAVKAZ – nalehko

Je to více než 40 let co jsem v antikvariátu našel knížku „Kavkazská cesta"od Julia Komárka. Popis cesty kavkazskou Svanetií (v dnešní Gruzii), kterou autor vykonal v roce 1913 se svým spolustudentem zoologie. Popis plný lehkého studentského humoru, dobrodružství, porozumění pro místní reálie.…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 01.08.2018
Autor: mirekbik
  • Re: TRANSKAVKAZ – nalehko

         

    HELE!!! On žije!!! A stále bikuje!! A stále ví, že existuje tuten web!!
    :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2018
    Autor: mira.l
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: TRANSKAVKAZ – nalehko

           

      Akorát nechápu, proč reinkarnoval do původní podoby, rozumíš tomu?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2018
      Autor: abernathy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: TRANSKAVKAZ – nalehko

             

        Asi se s ní nemoh rozloučit:-).

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.08.2018
        Autor: mira.l
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: TRANSKAVKAZ – nalehko

             

        Kuš, víš že "hausnumero" neměl rád.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.08.2018
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: TRANSKAVKAZ – nalehko

         

    Výlet pěknej. Jen ty krosny na zádech nechápu. ;-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2018
    Autor: Suchoj
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: TRANSKAVKAZ – nalehko

         

    Jsi dobrej pozorovatel, synek se nedávno z Gruzie vrátil a je to jak píšeš. Dostal se na pár dní i do Baku, podle fotek napodobujou Las Vegas. Holt azerbajdžánský petromanaty to jistěj. :-) A tu poslední větu můžu potvrdit, vracaja sa dom v osmasedmdesátým z poznávacího výletu Moskva, Soči, Jerevan, Kijev byl jsem rád, že mám občanskej průkaz.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2018
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: TRANSKAVKAZ – nalehko

         

    Čte se to hezky, ale jet bych to nechtěla. Vy jste si to evidentně užili. Máte můj obdiv.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2018
    Autor: Burajda
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: TRANSKAVKAZ – nalehko

           

      To já zas jo. Ale jen kdybych ovládal umění levitace.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2018
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: TRANSKAVKAZ – nalehko

         

    Nádhera. Díky moc, krásně napsané a ještě lépe prožité.
    Byla jsem ve Svanetii v roce 1983 jako studentka. Jo, šlo to i tehdy. Měli jsme jakési pozvání od mladého ukrajinského žida a v pasu bramborová razítka vlastní výroby. Důležité bylo, že byla kulatá a červená. Chtěli jsme na Elbrus, ale počasí to tehdy nedovolilo. Tak jsme se toulali kolem. A všichni nám byli nápomocní.
    V Mestii nás při bivaku za městem přepadli místní "ochotnici". V Zugdidi nás odchytila stará paní, co uklízela na autobusáku. Taková bláznivá Markéta z podchodu těšínského nádraží. Odvedla nás na "miliciu", kde uklízela, tam jsme přespali a ráno v šest, než naklusali do práce "milicioněri" nás vypakovala.
    A těch bačů v horách, a těch šašlíků, a hlavně těch lidí, co pomohli.
    Bylo to trochu o držku, ale byla jsem mladá, sama, neměla jsem děti a mohla jsem si dovolit riskovat.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2018
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: TRANSKAVKAZ – nalehko

           

      Jo, tak to je moc, moc hezká vzpomínka. Díky za ní.

      Já to tehdy nezvládl a to už jsem měl v 80 letech spřáteleného čečence, který by poslal pozvání a vzal do Svanetie.
      On ten "čečenec" byl vlastně bělorus, nakonec byl později rád, že ho nepodřezali a prchl někam do Minsku.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.08.2018
      Autor: mirekbik
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: TRANSKAVKAZ – nalehko

         

    Perfektní!
    Zdravím Krumlov a ať to pořád šlape :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2018
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: TRANSKAVKAZ – nalehko

         

    Čekala jsem toho blázna, co šel s igelitkou a pěti petkama vody přes poušť :-)
    Taky dobrej oddíl a pěknej výlet :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2018
    Autor: bara2
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: TRANSKAVKAZ – nalehko

         

    Kraaaasnyyyy!
    Musim se taky podivat po antikvariatech po nejaky inspiraci na cesty.dik z typ

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2018
    Autor: mech
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: TRANSKAVKAZ – nalehko

         

    Pěkně jsi to napsal a po pravdě jsem docela ráda, že mě tahle místa lákají jen na papíře :o)))

    Obtížně se mi jen skousával ten "politický" rozbor ve druhé půlce blogu, ale zase je vidět, že tě to velmi, a to velmi zaujalo. Tohohle si někdo asi jen tak nevšimne, natož aby to dokázal hodit na papír.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2018
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: TRANSKAVKAZ – nalehko

           

      Počkej, ale já jsem nechtěl nikoho odradit. Právě naopak Gruzie (tedy mohu to tvrdit o projeté Svanetii a Adžárii) je země na příjemný výlet pro každého. Skoro bych řekl, že se pomaličku přibližuje Rumunsku.
      Bezpečnost,vcelku vstřícní lidé, nádherné hory, nevyasfaltované cesty.
      Spíš jisté obavy o její další směřování bych měl. Ale to je argument pro to jet tam naopak co nejdříve, než se tam něco pokazí.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.08.2018
      Autor: mirekbik
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: TRANSKAVKAZ – nalehko

             

        Neboj, neodradil si mě.
        Mě obdobné destinace k návštěvě nelákají. Ale ráda i o nich přečtu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.08.2018
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

325 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024