reklama

Valíme na Moravu - poprvé

Na Moravě, v Třebíči, máme tetičku. Já, bratr, děda a kamarád Slávek za ní a za dalšími příbuznými v okolí jezdíme každý rok, někdy i dvakrát. Cesta autem dlouhá 250 km, skoro tři a půl hodinky jízdy. A tak jsem si řekl, pro cyklistu dobrá výzva! V žádném případě ale nepojedu po hlavní silnici!…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 31.07.2018
Autor: JohnyB
  • Re: Valíme na Moravu - poprvé

Hezké čtení. A kousky trasy jsem si projel v duchu s vámi. Nádherný kus cesty při Otavě z Horažďovic do Strakonic (já to jel obráceně), Žižkův most, Katovická hora. taky u Kamenice nad Lipou jsem se kdysi toulal. Hezky jsem si zavzpomínal. Díky.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2018
    Autor: Stanley58
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Kdyby ses dostal až na Hanou, možná bys minul pomníček v místech, kde se narodil král Ječmínek. :-) Ale pěkně napsaný (ten blog, to dá rozum).

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2018
      Autor: abernathy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Zeměpisně bych k tomu potřebovala vzít mapu, ten kraj neznám, ale máš blog pěkně napsaný, dobře se četl.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Pěkná výzva a si dobrej, že jsi to nevzdal. Ten závěr musel být docela "na plech".

Koukala jsem i do mapy, kudy si to jel a musím říct, že já osobně bych to trasovala z Putimy spíš na Vodňany - Č. Budějovice - Třeboň. Přes ty Písecké hory a Kamenici nad Lipou je to zbytečně kopcoidní.

A těší mě, že jsi jel podle papírových map - také na ně nedám dopustit. Rovněž to tisknu z internetu, ale po té, co jsem párkrát vyjela z výřezu už si tisknu i jednu mapu sumární, abych viděla vzdálené cíle.

Jo a koukala jsem i na ten Žižkův mostek - se Žižkovým tažením je spojován jen v pověstech. Postaven byl až v 17./18. stol.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Já naopak letos poprvé jel 100% jen podle mapy v mobilu. Musím říct, že vzhledem k absenci silničního značení, často chyběl i název vesnice, do které jsme vjížděli, jsem byl rád i za občasnou nápovědu GPS.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: petrp
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Díky za pěkné komentáře, jsem rád že zaujalo :) Přidám ještě druhou část - tedy popis cyklotoulky z následujícího roku, kdy jsem to dal na jeden zátah, i když na silničním kole

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: JohnyB
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: KAMARÁDA/PŘÍTELE

20.10.2019
KAMARÁDA 60 + EL.KOLO,PROCHÁZKY,VÝLETY,TURISTIKU,POBYTY,A JINÉ.... Z VINOŘE A BL.OKOLÍ POHODOVÉHO PÁNA BEZ…

Hledám: I need my own man

Hledám: I need my own man
19.10.2019
I am generally try to live a somewhere healthy lifestyle, exercising and some sort of jogging, 3-4 days a week and…

Hledám: Společné cyklovýlety - Brno a okolí

Hledám: Společné cyklovýlety - Brno a okolí
17.10.2019
Ahoj, jmenuji se Martin, je mi 32 let a hledám lidičky na občasný společný cyklovýlety. Nehledám profíky, ale…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

227 cyklistů (1 přihlášený)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019