reklama

Nabíjecí stanice

Nevíte nahodou, jestli jsou nabíjecí stanice v okolí Vyškova?Kdyby existovala nějaká apka,to by bylo super.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 24.07.2018
Autor: Koci
  • Re: Nabíjecí stanice

         

    https://www.cyklistevitani.cz/Dobijeni...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2018
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nabíjecí stanice

         

    Existuje na
    https://chargemap.com/

    appka, ktrá umí co chceš, ale je určena spíše pro elektromobily.
    Ovšem standardní zásuvky na 230 takové stojany mívají taky. Jak to funguje jsem nezkoušel.

    Měl jsem i německou appku pro elektrocyklisty, ale je to podobné té sajtě co postoval Bob.

    Prostě seznam hostinců, úřadů a prodejen, kde tě s nabíječkou nepošlou do háje. Většinou v pracovních dnech, v určených časech telefon, koho mâš kontaktovat.
    To mě připadâ jednodušší se prostě v hospodě, co míjím cestou pozeptat sám, jestli nemohu dobít, než jezdit podle nějaké apky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2018
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Nabíjecí stanice

           

      Tak, tak, osobní zjištění je nejlepší. Poptal jsem se mejlem na 6 místech a jen dva odpověděli a to welnes Lipník a IC Lipník. Ostatní mají bobříka mlčení :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2018
      Autor: Bobbob
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nabíjecí stanice

             

        Mě by vyhovovali nějaké ty stojany, snikým nediskutovat, vhodit tam pětikačku nebo zaplatit kartou a nabít. A kde vzít jistotu, že zrovna netankuje kolega....

        Jenže to je věda, člověk aby trávil hodiny nad mapou a špekuloval kde a jak, asi lepší je prostě někam zajít na oběd a domluvit se s personálem, teď ty nabíječky jsou tiché ne jak ty hovada s ventilátory před léty.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.07.2018
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Nabíjecí stanice

               

          Takto by to mohlo být v kazdém městě či obci.
          https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.07.2018
          Autor: Bobbob
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nabíjecí stanice

                 

            Teď jsme projeli Šumavu od Vyššího Brodu do Železné Rudy, a našli jsme jen jeden dobíjecí stojan na parkovišti v obci Borová Lada před restaurací Borůvka, vybavený 1x230V zásuvka "německého typu"(bez kolíku, s plíšky nahoře a dole a s drážkou po bocích, většina nabíječek má univerzální vidlici, která do těchto zásuvek pasuje, a ještě tam byla třífázová "Mennekes" na elektroauta. Byla na dohled od zahrádky restaurace Borůvka, takže zatímco jsem si pochutnávali na borůvkových knedlících, tak se elektrokola nabíjela (zásuvka byla sice jen jedna, ale vozím s sebou malou prodlužku s trojzásuvkou a tou univerzální vidlicí). Jinak jsme dobíjeli v hospodách během oběda, nikde nás nevyhodili, takže jsme dali dýško, až na hospodu v Prášilech(hospoda, kde měli pivo Dudák-Klosterman,vedle měli nějaké parkoviště a vrchní hlídal kdo tam parkuje a kasíroval kromě hospody i to parkoviště), kde jsem taky dal 10,-Kč dýško, bohužel na účtenku jsem se podíval až po zaplacení, když jsem už byl u kol, a na účtence stála krom útraty za jídlo položka:"Nabíjení baterie-elektřina:20,-Kč". Takže poučení pro příště-nejdřív prozkoumat účtenku a až pak dát dýško, aby člověk tu spotřebovanou elektřinu(spotřeba cca 1,-Kč,účtováno 20,-Kč, něco jako někde účtují půl litru kohoutkové vody za 10,-Kč) neplatil ve finále 2x...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.07.2018
            Autor: pobrdny
            Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Nabíjecí stanice

                   

              Já mám tři baterie, v náročném terénu 120, v normálním 180.

              Koupím si ještě jednu, a budu mít sichr 180.
              Když baterka vâží 2,5 kg, a ne 6,5jako kdysi, není co řešit.

              Svoboda.
              Nabiju přes noc, dvě nabíječky, po 4 hodinách musíš "přebalit" :-)

              Nevím proč bych měl někoho cestou prosit, aby mi dal cucnout.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 25.07.2018
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
            • Re: Nabíjecí stanice

                   

              Mě 20 Kč za nabití baterky přijde docela v pohodě. Za pohodlí, službu a servis se přece všude platí.
              A kolik jsme nacpali do baterek? Určitě to bylo víc než 1/4 kilowaty aby to bylo za tu korunu.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.07.2018
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Nabíjecí stanice

                     

                Nabití na 50-100km jízdy stojí 1,3Kč a doba nabíjení je 4hodiny. Za dvě hodiny co sedím v hospodě na obědě to je 65halířů.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 26.07.2018
                Autor: Bobbob
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Nabíjecí stanice

                       

                  Oprava, uvádí se že výdaj na sto km je něco mezi 4 až 6 korunami (u elektrokola). Na 100km nabíjím 4-6h dle nabíječky. Za dvě hodiny to bude něco mezi 2-3Kč.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 26.07.2018
                  Autor: Bobbob
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Nabíjecí stanice

                         

                    Ale je to placená služba, někdo musel tu nabíjecí stanici pořídit a vybudovat a to určitě nebude jen za pár tisíc, někdo musí dělat údržbu a to taky něco stojí. Všechny náklady se musí vejít do ceny + nějaký zisk pro zřízení další nové stanice. I kdyby z toho neměli žádný čistý zisk, tak cena za nabití musí být výrazně vyšší než nějakých pět korun jen za vycucnutou elektriku.

                    Doma si kafe taky uvaříš třeba za 3 koruny a v hospodě nikdo ani na minutu neváhá dát za něj 20 kč. Je to placená služba.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 26.07.2018
                    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                    • Re: Nabíjecí stanice

                           

                      Máš pravdu není to jen za pár tisíc ale jen za pár desítek Kč, co se restaurací týká. Ony ty zásuvky už tam dávno jsou a žádná investice (nová) do nich nebyla jen ta troj prodlužka za pár kaček. Např. v restauraci Valaška na Horní bečvě nabízí tímto způsobem zdarma dobíjení pro elektrocyklisty.
                      Pak jsou ofiko stanice jako je ta na náměstí v NJ a ta už je dražší. Zrovna minulý víkend jsem dělal okruh nádrž šance a nabíjel jsem v Čeladné v hospůdce u Pařezu kde je ofiko stanice. Nabití je naprosto zdarma. Dal jsem si nějaké občerstvení které mně stálo 90Kč a dal jsem číšnikovi 110Kč. Mají tam i měření a na energii odebranou elektrocyklisty mají jiný tarif a nikoli tariv pro podnikatele. Je vidět že někde to jde bez problému a jinde ne.
                      A né, není to placená služba to se fakt pleteš a to i ta v NJ na náměstí. Tam to propočítali že to obec ročně vyjde na 1000Kč na druhou stranu to do města přiláká pár potencionálních konzumentů jiných placených služeb.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 26.07.2018
                      Autor: Bobbob
                      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Nabíjecí stanice

                           

                      Nabíjel jsem například i zde (viz foto) u dobrých lidí. Nechtěli za to ani kačku a odmítli i desetikorunový tringelt za nákup.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 26.07.2018
                      Autor: Bobbob
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Nabíjecí stanice

                             

                        Rozvodná skříň :-)

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 26.07.2018
                        Autor: Bobbob
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Nabíjecí stanice

                             

                        Proč by měli něco účtovat, oni ze svého neplatí, cenu rozúčtují těm co něco kupují :-)

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 26.07.2018
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
                        • Re: Nabíjecí stanice

                               

                          A proč by to dělali když jim téměř každý nechá drobné za nákup. A navíc tam nabíjím jen já i když mně bylo řečno že to může kdokoliv.
                          Jim stačí že si u nich nakoupíš.
                          Nebo že by se ti hodilo heslo bureše, "všeci kradnů"?

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 26.07.2018
                          Autor: Bobbob
                          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                          • Re: Nabíjecí stanice

                                 

                            Nepřekrucuj a netvrď něco co není pravda. O žádném kradení jsem se nikde nezmínil. Že někdo něco chce za poskytnutí služby není krádež ani podvod, to jen hromada lidí má pocit, že musí kde co dostávat zdarma a když si pak někdo naúčtuje 20 Kč za to, že nemusí sebou vláčet další kila zátěže za další baterku a kdo ví co všechno a může se svézt bez větší námahy, tak jsou hned dotčeni a mají pocit, že na nich někdo chce nějak moc vydělávat.

                            Jistě, že jsou spokojeni když se někdo zastaví a nakoupí, proto to také dělají. A nemysli si, že náklady na připojení k elektrické síti nemají započítané do nákladů na provozování živnosti. A tyhle náklady mají zase rozúčtované co cen pro zákazníky. Když jim někdo něco nechá navíc něž je cena, tak je to navíc mimo účty.

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 26.07.2018
                            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                            • Re: Nabíjecí stanice

                                   

                              Anu tu cenu rozůčtují do nákladů ovšem bez ohledu na to zda jsem si u nich nabil nebo ne.
                              Cenu energií do zboží promítají paušálně nikoliv podle momentálního odběru. Probírali jsme to s majitelem při pokecu.
                              Od tebe to vyznělo jako že kvůli mně zvednou ceny :-)

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 26.07.2018
                              Autor: Bobbob
                              Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Nabíjecí stanice

                                   

                              A na rozdíl od tebe nabíjím na více místech ale nikdy jsem se nesetkal stím že by mně nabíjení zaučtovali. Vždy jsem nechával minimalní tringelt 20 a více Kč. A taky vědí že příště přijedu zase. Tam kde si to drze zaúčtují aniž by tě na to upozornili bych se více nezastavil.
                              Je rozdíl když někde přijedu a chci si nabíjet že mně prsonál upozorní na zpoplatnění, nevadí mě to a i tak bych jim dýško dal.
                              Vůbec nejde o dvacku ale o slušnost a domluvu.

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 26.07.2018
                              Autor: Bobbob
                              Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: Nabíjecí stanice

                                     

                                A jsme na samém začátku, také uznáváš, že za službu seč platí a považuješ za normální zaplatit. Je celkem jedno jestli to je přes nějaký účet nebo mimo kasu, ale zaplatíš. Je to normální a úplně v pořádku :-)

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 26.07.2018
                                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
                                • Re: Nabíjecí stanice

                                       

                                  Jistě pokud je to placená služba, jenže to je služba jen někde a musiš na ní být upozorněn. Jsou stojany kde ani nemáš komu zaplatit. Rovněž u Oficální nabíjecí stanice v hospodě v zavíracím dnu nemáš komu dát dýško, (nabíjení se neplatí).
                                  A mimochodem i když nenabíjím tak dýško dávám vždy:-)

                                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                  Datum: 27.07.2018
                                  Autor: Bobbob
                                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Nabíjecí stanice

                                   

                              Pokud je to placená služba, tak by to mělo být uvedeno např.v jídelním lístku, příp. jsem na to měl být upozorněn při svém dotazu, když jsem se ptal, jestli si u nich mohu nabít baterku, nic takového tam ale nebylo uvedeno ani upozorněn jsem nebyl. Nabíjel jsem 200W nabíječkou cca hodinu (pouze jedno kolo), takže spotřeba činila cca 200W, což by po započtení všech dalších nákladů mělo být max. do 2,-Kč při plném tarifu. Jelikož jsem na cenu upozorněn předem nebyl, tak mě to zaskočilo a cítil jsem se podveden. Kdybych o ceně věděl předem (což si myslím, že byla jejich povinnost mě informovat, u jídel a nápojů také musí být uvedeny ceny), tak bych se s tím buď smířil, nebo nenabíjel (nebyla to nezbytná nutnost, bez těch nabitých 2Ah bych zřejmě dojel do cíle též). Proto jsem to sem napsal, ne že bych se chtěl handrkovat o dvacku :-)

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 26.07.2018
                              Autor: pobrdny
                              Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: Nabíjecí stanice

                                     

                                Koukám, že se naše myšlenky ubírají stejným směrem.

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 26.07.2018
                                Autor: Jindra8526
                                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                                • Re: Nabíjecí stanice

                                       

                                  ...to koukám taky- závěr je, že neplatí jen "co Čech, to muzikant", ale také "co Čech, to koumák" ( v dobrým nebo ve zlým- to je na "povaze" každýho jednoho)...;-)

                                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                  Datum: 02.11.2018
                                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: Nabíjecí stanice

                                     

                                Jenom technická - firmy mají dražší tarify než domácnosti. A v hospodě je pivo naprosto přirozeně s obchodní přirážkou. Proč by elektrika (taky zboží) se měla jen přeúčtovávat za nákupku ? Kolik by to mělo být už je na úvaze prodávajícího i kupujícího, to neumím posoudit - jen o jinde samozřejmém principu.

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 02.11.2018
                                Autor: ronda
                                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                                • Re: Nabíjecí stanice

                                       

                                  Mám pocit že smlouva kterou mám na dodávku elektřiny
                                  pro domácnost obsahuje klauzuli zakazující její "přeprodej"
                                  Pro daný případ který zde uváděl pobrdny to může být jinak.

                                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                  Datum: 02.11.2018
                                  Autor: cibi
                                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                  • Re: Nabíjecí stanice

                                         

                                    Pro dobíjení aut na kšeft to bude určitě tak, pro kola by možná energetici taky vymysleli tarif.
                                    A ta sranda, až bude víc aut na elektriku a začnou tím pádem chybět v rozpočtu spotřební daně z paliv a začnou tu daň dlobat z majitelů těch ekovozítek s laciným provozem :-))
                                    Jen aby to ale nedopadlo jak s technickým benzínem. Byl bez spotřební daně, tak na něj začali jezdit trabanťáci a warťasáci. Tak na něj napařili spotřební daň a platí ji každý, i když tím jen myje řetězy. Trabanti jsou definitivně po smrti, ale daň na technickém benzínu zůstala, státu chutná. :-/
                                    No a abychom se nedočkali podobné spotřební daně na elektriku, třeba nad nějakou základní předpokládanou spotřebu domácnosti. Vypočtou nějaké minimum, přitopíš si víc, ale už s daní :-) To budou lidi čumět. No, nějak se to vybrat bude muset, nebylo by z čeho opravovat silnice, značky, v zimě solit...

                                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                    Datum: 02.11.2018
                                    Autor: ronda
                                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                    • Re: Nabíjecí stanice

                                           

                                      To asi nehrozí, to už by byl větší vývar z lpg pohonu.

                                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                      Datum: 02.11.2018
                                      Autor: miro5
                                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                      • Re: Nabíjecí stanice

                                             

                                        Tam spotřební daň je, i když nějaká nižší. Plány na elektrifikaci jsou ale mnohem rozsáhlejší - na LPG jezdí v tom porovnání (s plánem) jen pár aut.

                                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                        Datum: 03.11.2018
                                        Autor: ronda
                                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                        • Re: Nabíjecí stanice

                                               

                                          Daň je nějaká na všem, u lpg tankuji za polovic a předělání nestojí ranec a jde zařídit i u ojetiny, u elektro plány můžou plánovat jak chtějí ale v našich končinách pořízení znamená téměř vždy funglovku a za nemalý peníz, podpora státu nula nula prd, takže rozšíření bude ještě dlouho minimálně 1:10 ve prospěch lpg.

                                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                          Datum: 03.11.2018
                                          Autor: miro5
                                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                        • Re: Nabíjecí stanice

                                               

                                          Lidi si to domu moc porizovat nebudou, ale treba pro firmy muzou byt zajimavejsi nez nejake slevy vyhody ve vjezdu do omezenych oblasti, parkovani, uziti vyhrazenych pruhu atd. Tak se to muze i u nas rozsirit a pak se zacne hledat zpusob zdaneni. No a ten samozrejme, jako skoro vzdy, splachnou nejak obecne a postihne to i ty neelektrifikovane.
                                          Mimochodem, tebou zminene (a vlastne jakekoliv) dotace na elektroverky - kdo myslis, ze je vlastne ve skutecnosti zaplati ?

                                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                          Datum: 03.11.2018
                                          Autor: ronda
                                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Nabíjecí stanice

                                   

                              Nepatřím k těm, co by je dvacka nějak bolela, Lelku, tady jde spíš o princip.
                              Když bude zřetelně uvedeno: "nabíjení kola - 20 Kč" bude to v pohodě. Nebo když se optám: můžu si nabít? Ano, ale účtujeme 20 Kč, je to placená služba, OK.

                              Ale když to tam přimáznou potají, chápu, že to leckoho naštve.

                              Samozřejmě, že ta dvacka je hodně nad náklady ale nikdo tě nenutí to kupovat.

                              Ale opačný postup je mi milejší.
                              Že jste nabíjel?
                              Prosím vás, to nestojí za řeč....

                              A tu dvacku by dostali určitě taky, teda ode mě na tuty.

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 26.07.2018
                              Autor: Jindra8526
                              Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                              • Re: Nabíjecí stanice

                                     

                                Přesně tak, útrata byla 239.-Kč (za dva lidi, ale nabíjení jen jednoho kola), zaokrouhlil jsem na 250,-Kč, při placení lístek nezkoumal, bohužel až později před nasednutím na kolo a proto jsem se tak divil a napsal jsem to sem, hlavně spíš jako dotaz, jestli je toto rozšířený jev a jaké s tím má kdo zkušenosti...

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 26.07.2018
                                Autor: pobrdny
                                Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: Nabíjecí stanice

                                     

                                Jestli to nebylo nikde uvedené a nebyla o tom ani řeč, že to je placená služba, tak je to určitě špatně a je to to na kritiku a stížnost. Já nevim jestli ta informace nebyla přeslechnutá nebo přehlédnutá nebo nebyla vůbec.
                                Mě šlo to jestli užití nabíjecí stanice může být zpoplatněno a jestli to je v pořádku. Poplatek samozřejmě nemusí být vybíraný přímo, ale jako obecný náklad je stejně rozúčtovaný do jiných služeb, který platí všichni i ti co nenabíjejí.
                                V takovém případě když se nabíjení neplatí přímo, tak jak z tady čtu tak to nabíjení mnozí platí 2 x :-) Jednou v ceně služeb a podruhé ve výrazně vyšším dýšku, zvýšeném o umožnění si "zdarma" nabít baterii :-)

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 26.07.2018
                                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
                                • Re: Nabíjecí stanice

                                       

                                  Výraz nabíjecí stanice v běžné hospodě je nesprávně. Nabíjecí staníce musí splňovat určitá kriteria a tahle "služba" je bezplatná. Zpoplatňuji jen obyčejnou zásuvku v hospodě a to jen někteří. Co jsem zatím já sám využil tak ani ta zásuvka nebyla zpoplatněna.
                                  Jinak V ceně služeb v restaraci tu energii platíme všíchni i ty. A co se týče dýška dávám normální a nikoliv výrazně vyšší. Ty nám jen vnucuješ jak jsme hloupí že to platíme dvakrát. Tvými slovy bohužel nám na to přispíváš i ty a oastatní návštěvníci restaurací:-)

                                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                  Datum: 27.07.2018
                                  Autor: Bobbob
                                  Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                  • Re: Nabíjecí stanice

                                         

                                    Přesně tak, v prvním případě jsem v Borových Ladech našel nabíjecí stojan na parkovišti poblíž hospody, na stojanu byla 1x zásuvka 230V(EU typu) a 1x Mennekes třífázová pro elektroauta. Stojan fungoval bezplatně, nebyla u něj žádný otvor pro vhození mince, parkoviště bylo na opačné straně vozovky, než byla restaurace, kde jsme se najedli, takže netuším, jestli patřilo k té restauraci, nebo bylo na obecním pozemku a patřilo tedy obci, za jeho použití jsem tedy nic neplatil. Podobné stojany na nabíjení elektrokol a elektroaut jsme často potkávali v obcích v rakousku, kde jsme též mohli nabíjet zcela zdarma. V druhém případě, kde nám bylo bez předchozího upozornění naúčtováno 20,-Kč za nabití baterie se jednalo o hospodu v Prášilech, po mém dotazu, jestli si u nich během oběda mohu nabít baterii mě servírka ukázala zásuvku na stěně u lavice se slovy:"tam si to můžete zapnout", žádné další upozornění na poplatek s tím spojený nevyslovila, takže jsem baterii do zásuvky zapojil a šel si sednout ke stolu a objednal si jídlo. Po jídle jsem šel zaplatit, a aniž bych předem prozkoumal účtenku(moje blbost a poučení pro příště), jsem útratu ve výši 239,-Kč zaplatil se slovy:"nechte to na 250,-" a odešel s baterkou a nabíječkou ke kolu, až tam jsem se na účtenku podíval a zjistil ten poplatek 20,-Kč na dobíjení baterie (zkusím ho ofotit a fotku sem vložit). Nepsal jsem to sem protože bych se chtěl handrkovat o dvacku, ale jako svou zkušenost ohledně dobíjení elektrokol na cestách a zajímala mě reakce ostatních, kdo také dobíjí, jestli se s něčím podobným setkali. Zajímavé je, že kromě Boba a Luba, kteří s tím mají praktické zkušenosti, opět přispívá Lelek, který se ovšem chce jen handrkovat, jestli je ta dvacka moc nebo málo, přitom sám žádnou zkušenost nemá... Nechápu, co ho k těm "offtopic" příspěvkům vede, zřejmě nemá co na práci, tak si tady "honí lelky" :-)

                                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                    Datum: 27.07.2018
                                    Autor: pobrdny
                                    Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                    • Re: Nabíjecí stanice

                                           

                                      Zde ofocená účtenka z restaurace s placeným dobíjením elektrokol.

                                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                      Datum: 27.07.2018
                                      Autor: pobrdny
                                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                      • Re: Nabíjecí stanice

                                             

                                        Opravuji předchozí informaci-250,-Kč nás stálo jen jídlo, 70,-Kč nápoje, celkem i s dobíjením účtováno 340,-Kč, zaplaceno s 10,-Kč dýškem 350,-Kč. Nahoře na účtence je adresa dotyčné restaurace, tak si tam můžete vyzkoušet až budete potřebovat dobít elektrokolo během oběda, docela by mě zajímalo, jestli vás předem upozorní, že je tato služba zpoplatněna.

                                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                        Datum: 27.07.2018
                                        Autor: pobrdny
                                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                        • Re: Nabíjecí stanice

                                               

                                          Dáme si tam ví krčmě sraz, pár cyklistů a elektrocyklistů, nabíjet nebudeme, ale můžeme udělat třeba řetezovou objednávku - na to je dobrý smažený sýr, jen donese servírka první, objedná si někdo další, a tak pořád dál....

                                          Náš Karel vydržel 7, pak vyběhnul vzteklej z kuchyně a řval: "to si snad děláte prdel...."

                                          A hned napoprvé to uhádnul....

                                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                          Datum: 27.07.2018
                                          Autor: Jindra8526
                                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                                        • Re: Nabíjecí stanice

                                               

                                          Já myslím, že název mluví za vše. Pokud se restaurace jmenuje Jednorázovka, je přece logické, že nepočítají s tím, že by se zákazníci měli vrátit a chovají se podle toho.

                                          A na té účtence vůbec nejsou kódy pro EET?

                                          Jinak mi to celé připomělo ceduli, co jsem viděl nedávno, kde bylo napsané, že 5 Kč za záchod musí zaplatit i zde ubytovaní...
                                          Ceduli navzdory ale (zrovna?) nikdo nikde peníze nechtěl.

                                          Principielně je to taky záležitost podnikatelské strategie, zda bude záchod přístupný všem, jenom těm, co si něco koupí nebo se budou snažit vydělat úplně na všech...

                                          Samozřejmě, co z krátkodobého hlediska může zvýšit zisky, se může dlouhodobě nevyplatit a naopak...

                                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                          Datum: 27.07.2018
                                          Autor: Jrr
                                          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                        • Re: Nabíjecí stanice

                                               

                                          Kódy tam jsou, jen jsem prve nevyfotil celou účtenku. Ten název je všeříkající, ale už si fakt nevzpomenu co tam měli na vývěsním štítu, já moc názvy restaurací na štítech nezkoumám, spíš jaké mají pivo, jídlo a ceny. Ještě malý zážitek z restaurace "U Splavu u cyklostezky z Ústí nad Orlicí do Chocně,restaurace je těsně před Chocní, po příchodu jsme pěkně pozdravili mladou servírku, ona nám pozdrav opětovala, ale tím její pozornost vůči nám
                                          skončila, takže po půlhodině marného čekání, kdy kolem nás prošla, aniž by alespoň přijala naše objednávky, jsme se odebrali do restaurace, kterou jsme minuli zpátky cca 1km směrem k Ústí nad Orlicí, kde jsme ani dlouho nečekali a dobře jsme se najedli. Tady jsme vzhledem k rovinatému terénu ani nepotřebovali dobíjet.

                                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                          Datum: 27.07.2018
                                          Autor: pobrdny
                                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                        • Re: Nabíjecí stanice

                                               

                                          Arthur Clarke v těchto případech, kdy je host ignorován, doporučuje zachovat se jako lev.

                                          Mocně zařvat a zvolna odejít :-)

                                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                          Datum: 27.07.2018
                                          Autor: Jindra8526
                                          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                                    • Re: Nabíjecí stanice

                                           

                                      Ty ses v hospodě ptal po službě - možnost nabití akumulátoru, služba byla poskytnuta tedy mají nárok úplatu za poskytnutou službu. Služba byla vyúčtovaná, byla zanesena do účtu, částka byla přihlášena ke zdanění.
                                      Ty si za poskytnuté služby zaplatil a protože si byl zřejmě spokojený, tak si jim dal velkorysé dýško ve výši 2,9 % (celých 10 Kč) a to ještě v domnění, že tím dýškem srovnáváš to nabíjení baterie :-))) a máš problém, že je poskytná služba na účtence a řádně přihlášena ke zdanění?

                                      Jinak v hospodě jsem se potkal s různými službami, třeba s možností umytí kola. Viděl jsem to jako placenou službu a jednou jako službu přímo neplacenou, určitě zaúčtovanou jinak.
                                      Služba samoobslužného mytí kola se mi hodně líbí, ale nějak by mě nenapadlo se nějak pozastavovat nad tím, že to někdo naúčtuje jako placenou službu a někdo si to vybere jinak. Prostě to tak je jako součást podnikání dotyčného.

                                      A důvod proč jsem párkrát napsal svůj názor je ten, že mě docela překvapuje, že se někdo pozastavuje nad tím, že služba poskytnutá živnostníkem v rámci podnikání je zpoplatněná. Nic jiného v tom nehledej.

                                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                      Datum: 27.07.2018
                                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
                                      • Re: Nabíjecí stanice

                                             

                                        Vidím že jsi mistrem v překrucování. Nikdo se nad tím nepodivoval, podiv byl nad tím že neupozorňují že to je placená služba. Totiž né každá služba je nutně zpoplatněna a každá zpoplatněna služba musí být oznámená nebo dána na vědomí a to předem.

                                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                        Datum: 27.07.2018
                                        Autor: Bobbob
                                        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                        • Re: Nabíjecí stanice

                                               

                                          Ale to jsem už přece dávno napsal, že pokud to tak opravdu je, že to je špatně a na stížnost. To snad nemusím psát opakovaně.

                                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                          Datum: 27.07.2018
                                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
                                      • Re: Nabíjecí stanice

                                             

                                        Lelku, pro ty méně chápavé jako jsi Ty ještě potřetí: podivoval jsem se nad tím, že NEBYL PŘEDEM UPOZORNĚN na poplatek za dobíjení baterie a do tohoto fóra jsem to dal proto, abych se s touto zkušeností podělil s ostatními elektrocyklisty, jelikož mě zajímalo, jestli má ještě někdo podobnou zkušenost. Pokud bych byl o zpoplatnění této služby předem upozorněn, tak bych se s tou částkou buď v nutném případě smířil, nebo (což byl momentálně můj případ) s díky odmítnul, jelikož tento den jsem nezbytně nutně nabíjet nemusel, nabíjel jsem jen "pro sichr" a abych nevyjížděl baterku zbytečně do mrtě. NEMÁM PROBLÉM ZAPLATIT ZA OBJEDNANOU SLUŽBU, POKUD JSEM OVŠEM PŘEDEM OBEZNÁMEN S JEJÍ CENOU! Pokud bude u hospody cedule:"Zde nabízíme možnost nabíjení baterií elektrokol za poplatek 20,-Kč" tak toho buď využiju, nebo pojedu dál. Zde ale nic nikde uvedeno nebylo, ani jsem nebyl personálem na zpoplatnění této služby upozorněn. Přirovnal bych to k situaci, kdy bych přišel do obchodu, kde by nebyly u zboží uvedené ceny. Jak píše Bob, tak dosud většina hospod nechtěla za možnost dobití kola zaplatit, spokojili se s tuzérem, mě se to stalo poprvé a bez předchozího upozornění, což mě překvapilo, tak jsem to vložil do tématu dobíjecích stanic, protože mě zajímala ZKUŠENOST OSTATNÍCH ELEKTROCYKLISTŮ S DOBÍJENÍM PO HOSPODÁCH. Je Ti to nyní již dostatečně jasné, nebo máš ještě další dotazy??? Jsi snad elektrocyklista a můžeš se podělit o své zkušenosti s dobíjením baterií po hospodách???

                                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                        Datum: 27.07.2018
                                        Autor: pobrdny
                                        Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                      • Re: Nabíjecí stanice

                                             

                                        Nekomplikuj to, Lelku.

                                        Tvůj přístup je fakt jak toho KuK byrokrata.
                                        Jsme lidi, a tak nepotřebujeme mít na všechno vyhlášku.

                                        Nekupujme kradené, nesnažme se odrbávat, nebuďme malicherní. Na to nepotřebuju vyhlášku, jak a kde má být umístěno, že za použití zâsuvky budu üčtovat 20 Kč (asi 20x předraženo).

                                        Nepotřebuju rozlišovat co je placená služba a co neplacený benefit.

                                        Strategie, kterou zvolila ta knajpa co jí zmiňoval pan Pobrdný je ubohá, nízkâ, a dlouhodobě destruktivní.

                                        Totální nabití baterie může stât mezi korunou až dvěma, čâstečné, spíš padesátník. Pokud by u mě nabíjelo 50 cyklounů denně, prodělal bych stovku.

                                        Tak trochu věř, starýmu pardálovi, co se od devadesátýho živí sám.

                                        Takováhle malichernost ti zničí byznys.
                                        Hlídat kudy tečou prachy, jistě, ale hlídat drobné? Drobné mimo řád příjmu?

                                        Ta hospoda v Prâšilech udělala zâsadní chybu.
                                        Dávám fakt solidnï dyška :-)

                                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                        Datum: 28.07.2018
                                        Autor: Jindra8526
                                        Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                                        • Re: Nabíjecí stanice

                                               

                                          Mam za to, ze takhle se na to da divat vzdycky pri rozbehu neceho noveho, ceho neni moc. Elektrokol bylo donedavna jen par, takze poskytnou elektrocyklistovi zasuvku bylo spis neco vyjimecneho, nad cim se mavlo rukou. S pribyvajicimi elkoly prijde nejaka regulace nebo samoregulace. Mas to jako s parkovanim. Napred se stavalo uplne vsude gratis, pak uz jennekde, pak se nekde platilo, dneska uz se plati skoro vsude, kde je vetsi pohyb. A neni to jen proto, ze by se tam auta jinak nevesla, ale protoze z toho muze kapnout a da se z trendu vyzit. Dneska jeste ne, ale budou to dalsi halire, co delaji talire. A ulohu novinky a rarity, nad niz se mavne rukou zas prevezme neco dalsiho.

                                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                          Datum: 28.07.2018
                                          Autor: ronda
                                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
                                        • Re: Nabíjecí stanice

                                               

                                          Že to soudruh podnikatel s tou dvackou přepískl, o tom není pochyb.
                                          Ale jeden drobný moment k zamyšlení - elektřina v hospodě je jedna z nákladových položek, které hradí podnikatel, dýško je příjmová položka zaměstnanců a pochybuji, že se o ní dělí se zaměstnavatelem - samozřejmě s vyjímkou těch malých provozoven, kde to splývá.
                                          Takže co a komu tím dýškem hradíte?

                                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                          Datum: 28.07.2018
                                          Autor: vysočina
                                          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                        • Re: Nabíjecí stanice

                                               

                                          Jasně, Rondo, on z toho asi jednou bude ten byznys, ale bude to chtít ještě doladit, říkám, viděl bych to na ty boxíky.


                                          Už jsem to tu psal, nabíjení trvá poměrně dlouho, což by pro ty restauratéry měla být výhoda. Vím, že jsou šetřílkové, co budou srkat kafe hodinu, ale jak se tak motám po těch hospodách, tací u nás nepřevažují.

                                          Úvaha elektrocyklouna mého typu je, zajdu si někam na oběd, a při té příležitosti dobiju. S kam půjdu na oběd, tam kde mě dobít umožní spíše než tam, kde budou dělat štráchy.

                                          Kolego Vysočino, soudruh podnikatel nemůže počítat drobné, a "nákladová položka" ve výši 2 Kč by jej neměla trápit. Jeho zisk je z marže, za ten oběd, kterej si mohu dát u konkurence, když budou na mě milí.


                                          Vymyslel jsem koncept 2 baterií, dvou nabíječek, včetně rozdvojky, že vyjedu baterku do půlky a vyměním a právě cestou někde přes oběd budu obě současně dobíjet, čímž za polovinu času získám jednu celou, ale neudělal jsem to ani jednou. V poledne jsem zjistil, že mám takové rezervy dojezdu, že je zbytečnë se tím trápit, vybalovat, instalovat....

                                          Vzhledem k tomu, že náhradní baterie váží 2,75 kg, a nabíječka kilo, je pro mě nerentabilní vyměnit váhu 1,75 kg za 3,5 hodiny času.

                                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                          Datum: 28.07.2018
                                          Autor: Jindra8526
                                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                                        • Re: Nabíjecí stanice

                                               

                                          Otázka je, jakej je v té hospodě provoz a co je jejich hlavní tahák na hosty.
                                          Jestli jsou rádi, když tam někdo kvůli nabíjení, co trvá poměrně dlouho, bude muset posedět i na jídlo, které by si u nich jinak nedal... nebo jestli jim naopak blokuje židli, na které by za tu dobu prodali další tři obědy.

                                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                          Datum: 28.07.2018
                                          Autor: Ifča
                                          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                                        • Re: Nabíjecí stanice

                                               

                                          Zkusím do toho házet vidle námitkama. Ne proto, že bych to elektrokolařům nepřál - jen bych chtěl jejich růžovej svět dostat do trochu reálnějších barev :-)
                                          Co jsem tak ze zdejších diskusí pochytil, nabíjení stále větších kapacit je stále rychlejší (opačně, větší kapacity za stejnou dobu). To ale vyžaduje větší proudy.
                                          K těm nabíjecím boxíkům bych měl výhradu, že se asi na rozdíl od baterií do mobilů budou baterie a nabíječky na kolo v uzavřenějším prostoru pěkně přehřejvat, ne ? Takže ventilace, chlazení, promyšlená konstrukce těch boxů. Nic za hubajze. Obědy by musely být od 200 Kč výš, aby se do jejich marží schovala další takováhle vopičárna.
                                          S tím souvisí další věc. Bude-li ten box třeba na 8 baterií a přijede banda, všichni se naráz napíchnou, o kolik bude muset hospodskej navýšit jistič, aby mu to nezhaslo fritézy, mikrovlnky a lednice ? A to stojí prachy. Překopání i měsíční paušál.
                                          Jak už jsem psal, občasný elektrocykloun tolerovaný zadara, houfy buďto na kšeft, nebo odehnat.
                                          Ta dvacka může klidně fungovat i jako určitá obrana. Nabití umožníme, ale nechceme, aby se z nás stala veřejná nabíjecí stanice. podobně jako jsou někde "cyklisti vítáni" a jinde tolerováni.

                                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                          Datum: 28.07.2018
                                          Autor: ronda
                                          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
                                        • Re: Nabíjecí stanice

                                               

                                          Ale Jindro, tady přece nejde o 2 kačky, je ale současně notoricky známo, že: "tisíckrát nic umořilo osla!".
                                          Chytrý podnikatel pochopí trend a na podnik si dá ceduli
                                          "Dobíjení elektrokol zdarma"
                                          a náklady rozpustí do ceny produktů.
                                          Ošetří si tím současně, aby mu personál "neprivatizoval" jeho podnik. Mluvil jsi někdy s nějakým majitelem restaurace o chování a loajalitě personálu? Laik se diví, odborník žasne! :-)))

                                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                          Datum: 28.07.2018
                                          Autor: vysočina
                                          Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                        • Re: Nabíjecí stanice

                                               

                                          Rondo, boxy jsem nemyslel v hospodě a vůbec ne grátis.


                                          Právě jako placená služba. Na parkovišti, u hradu, jeskyně, galerie nebo koupaliště.
                                          Platíš kartou nebo mincema.

                                          Jsou tam jistá technická úskalí, i když se to fakt safra posunulo, už to nedělá kravál, ani se to nehřeje.
                                          Ono by bylo nejlepší, aby už takovej box měl standardní kablíky vytažené, třeva standard Bosch a Yamaha, plus zásuvky.

                                          Nabíjet snad lze v těch chlívkách pro ukládání kol, ale zatím jsem to nezkoušel.

                                          V restauraci nebo hospodě je to bonus, lákadlo, stejně jako dětský koutek, prolézačky a klouzačka. Baby co hpdiny třepají dásněma nad studeným kafem zatímco děcka řádí v tom dětském koutku dnes zabírají v hospodách víc místa než dobíjející cyklisté.
                                          Majitel hospody asi vi, proč tam ten koutek zřídil a nevybírá za něj.

                                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                          Datum: 28.07.2018
                                          Autor: Jindra8526
                                          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                                        • Re: Nabíjecí stanice

                                               

                                          Ano, přesně tak.
                                          Je to další služba zákazníkům Vysočino.
                                          Asi jako noviny zdarma, dětský koutek, popř velkoplošná obrazovka na fotbal.

                                          Jsem Pod ledem téměř inventář, mám dost přehled o tom, jak to chodí. S lidmi je to vždycky složité a loyalita se buduje a vytváří korektním jednáním zaměstnavatele. Občas té korektnosti někdo škaredě zneužije, ale obecně je to "jak vy my, tak my k vy".
                                          Je to vysilující a únavné ale vidím, že to jde. Až budi s Jirkou mluvit, navrhnu mu to dobíjení, to ho nezabije, když si drží v ohradě kůzlátka, aby nalákal děcka :-)

                                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                          Datum: 28.07.2018
                                          Autor: Jindra8526
                                          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                                        • Re: Nabíjecí stanice

                                               

                                          Tak možná jsem "natvrdlý", ale slušná restaurace mívala jako službu hostům zdarma WC-což taky mizí. Argumenty, že tam někdo musí uklízet, doplňovat papír a že to není zadara jsou "mimo". Dřív tam taky bylo WC(je to určeno předpisy na počet míst u stolů), tekla voda a byl papír a uklizeno. Taky často teče voda a svítí světlo(pokud není na senzor)zbytečně- to asi náklady nejsou.I v samotné restauraci často svítí světla celý den, v zimě teplo uniká. Pokud jso v místnosti volně veřejnosti přístupné zásuvky- jsou vlastně k dispozici hostům. Je sice slušné se zeptat, ale měl by následovat buď souhlas/zákaz, nebo upozornění o spoplatnění a jeho výše. Pokud jsi v pokoji hotelu, tak také nikdo nezkoumá, jestli spotřebuješ 50 nebo 300litrů vody(a jaké), nebo jednu či 10kw elektřiny. Jak k tomu přijde podnikatel-hoteliér? Prostě zaplatíš za pokoj pevnou sumu bez ohledu na spotřebu!Tak to , prosím nekomplikuj a nebuď malicherný v případné odpovědi.....;-)

                                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                          Datum: 02.11.2018
                                          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Nabíjecí stanice

                         

                    Vím, že handrkovat se jestli 2 nebo 4 Kč na 100 km je úplně o ničem, ale jen čistě teoreticky a spíš filosoficky :-)
                    Jiná je sazba za kW v domácnosti, jiná (o dost vyšší) pro firmu. A i mezi sazbama s ohledem na spotřebiče a spotřebu bývá rozdíl.
                    A docela by mě zajímalo, z čeho potom vycházejí ty výpočty ceny za 100 km.
                    Taky by mohla být docela kulišárna, kdyby se počítala jen cena za kW, ale už ne ty různé paušály, které se čezu a ostatním platí. Cena se, pokud vím, skládá z více položek.
                    Takže říct i v domácnosti, že mě kilowata stojí přesně (plácnu) 3,55 Kč je blbost, protože menší nebo větší roční spotřeba ovlivní koncové halíře, podstatné paušály zůstávají.

                    Takže každý jeden uživatel elektrokola se může z nějakého loňského průměru ceny za elektriku v domácnosti dopočítat té svojí ceny za 100 km na elektrokole, jiný tu cenu bude mít krapet jinde. A někdo o dost jinde.

                    Čili částku uváděnou u elektrokol beru jen jako reklamní plk.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 26.07.2018
                    Autor: ronda
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
                    • Re: Nabíjecí stanice

                           

                      Jenže tenhle princip se netýká zdaleka jen elektriky. V práci s oblibou porovnávají, kdo jezdí autem nejlevněji, přičemž pracují jen s cenou pohonné hmoty (benzín/diesel versus plyn) a spotřebou.

                      Podle mě by se skutečná cena za kilometr měla počítat v okamžiku, když se auta zbavuješ, přičemž by se vzaly veškeré náklady (pořizovací cena, pojistka, všechny opravy a všechno palivo) a to by se teprve vydělilo naježděnými kilometry. Kupodivu to takhle nikdo počítat nechce, protože auto přece doma stejně potřebuje...

                      Takže pochopitelně počítat cenu jízdy elektrokola jen z elektřiny, když baterie snese omezený počet cyklů, je naprosto zavádějící.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 26.07.2018
                      Autor: Jrr
                      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Nabíjecí stanice

                             

                        Samozřejmě, spočítat to komplexně je ideální.
                        Bral jsem jen tu položku za samotnou energii.

                        Je ale fakt, že většina lidí si auto pořizuje a doma drží, ať už za ten rok najezdí 3.000 km, nebo 50.000 km. A nepořizuje si levnější nebo dražší model s ohledem právě na ty kilometry a délky cest, to bývá jen jedno z kritérií. Mnohem častěji je rozhodující společenský status, nebo vkus v kombinaci s mírou bohatství.
                        Řekl bych, že čistě matematicky nedopočítatelné. :-)

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 26.07.2018
                        Autor: ronda
                        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Nabíjecí stanice

                         

                    Spotreba ebajku sa podľa jeho druhu a spôsobu jazdy zvyčajne pohybuje medzi 5-20Wh/km. Nabíjačka všeobecne môže mať tak 70-90% účinnosť, to treba pripočítať k spotrebe. No a potom ešte záleží na cene elektriny. Tú domácu si vie každý zrátať zo svojich účtov.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 26.07.2018
                    Autor: Lubo990
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Nabíjecí stanice

                     

                Z hlediska nákladů na elektrokolo a cestu je dvacka zanedbatelná částka, jistě.
                Ale někteří s tou dvackou počítají a jiní se prostě neradi nechávají oškubat.

                Elektrolol s rozšířením středových motorů přibývá a tak by člověk čekal, že v těch cyklohospůdkách pochopí, že možnost dobít baterii, bude pro mnohé konkurenční výhodou a později nezbytnou službou.

                Baterii, aby to mělo trochu smysl, musíš dobíjet nejmíň hodinu, a za tu dobu asi elektrocyklista předvede nějakou konzumaci takže ta koruna nebo dvě za elektřinu by se měla násobně provozovateli vrátit.

                Pokud by se dobíjení mělo stát byznysem, viděl bych jako nejvýhodnější něco jako ty nádražní boxy, jen se zásuvkou uvnitř. Vrazíš fam baterr, nastavíš čas a podle toho i platbu, a zamkneš a jdeš si po svých.

                Pár takových boxíků by mohlo být na každém parkovišti u nějaké atrakce či pamětihodnosti.

                Ono to nějak tak dopadne, takové boxíky na dobíjení mobilů jsem už viděl na lodi.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 26.07.2018
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Nabíjecí stanice

                       

                  Ten kdo se bude kroutit dát nějakou korunu za nabití baterie, službu a tedy i pohodlí, že může jet jen tak nalehko se rozhodně bude hodně kroutit jít si sednou do restaurace a udělat tam útratu za 200. Umím si představit dost lidí co si dají jedno pivo za dvacku a budou ho klidně cucat celou hodinu.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 26.07.2018
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
                  • Re: Nabíjecí stanice

                         

                    Ty bys furt jen hejřil. Jaký pivo za dvacku. Kohoutkovice přece musí bejt zadarmo. Teče přece ze zdi a vodoměrem nepohne. Co na tom, že někdo koupí a pak umeje sklenici, vodu naleje, donese, pak po nás uklidí...

                    :-)

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 26.07.2018
                    Autor: ronda
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                  • Re: Nabíjecí stanice

                         

                    To bych asi risknul, nebo, jako za Husáka v některých hospodách: pivo jenom k jídlu (a kávu až po jídle :-) )

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 26.07.2018
                    Autor: Jindra8526
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Nabíjecí stanice

                   

              Včera som bol s kamarátom jazdiť, nabíjali sme 2x, vždy stačilo slušne sa opýtať... Radšej hľadám zásuvku na dedine, ľudia sú ochotnejší, priateľskejší. Nosíme predlžováky nakoľko batéria je nedeliteľnou súčasťou bicykla. Vonku nikomu hučiaca 1800W nabíjačka nevadí. Akurát sa musíme buď rozdeliť, alebo nabíjať jeden po druhom aby sme nevyhodili istič.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.07.2018
              Autor: Lubo990
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Nabíjecí stanice

                     

                Lidé jsou přátelští a vstřícní, protože je nenapadne se podívat na elektroměr. Mají zafixováno, že nabíječka k mobilu bere nula nula prd.
                Sami se spuštěním pračky čekají na noční proud, ale pustí si tam párek cyklistů, který by jim při nabíjení najednou vyrazil jistič :-))

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 26.07.2018
                Autor: ronda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                • Re: Nabíjecí stanice

                       

                  Podľa mňa to nie je o peniazoch, ale o prístupe a ochote. V podnikoch si väčšinou niečo kúpime, domácim zas za ochotu ponúkneme nejaký peniaz. Výkon nabíjačky je jedna vec, ale reálne pri jednom nabíjaní miniem max. trochu cez 1kWh. To sú stále iba drobné.
                  Napr. včera som sa oba razy nabíjal cca polhodinu.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 26.07.2018
                  Autor: Lubo990
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Nabíjecí stanice

                         

                    Nepřeceňuj lidi z vesnice, je to kus od kusu.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 26.07.2018
                    Autor: Jindra8526
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                    • Re: Nabíjecí stanice

                           

                      jj, hnal bych takovyho tak rychle a tak daleko, ze by nabil rekuperaci :-)

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 26.07.2018
                      Autor: ronda
                      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
            • Re: Nabíjecí stanice

                   

              Na Modravě U Všech kukaček sice nemají nabíjecí stojan, ale na elektrocyklisty jsou připraveni - ze stánku na zahrádce mají vytaženého pětipsa a člověk si tam může píchnout nabíječku :-).

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.10.2018
              Autor: Docent007
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nabíjecí stanice

                 

            Nabíjecí stanice ve F-M
            https://www.frydekmistek.cz/cz/obcan/0697350-ve...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 09.09.2018
            Autor: ZdJ
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nabíjecí stanice

               

          To já mám dobíjení konečně pořešeno.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.07.2018
          Autor: klika
          Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nabíjecí stanice

                 

            To by chtělo rozvést jak na to, co k tomu a kolik to koštuje:-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.07.2018
            Autor: Bobbob
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nabíjecí stanice

                 

            Skvělé!
            Prosím technické detaily.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.07.2018
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Nabíjecí stanice

                 

            Hezká elektrárna :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.07.2018
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nabíjecí stanice

                   

              Právě, moc by mě zajímalo, jak je to účinné.

              Hodně jsem si googlil, když zase odstartovali ten solární závod. Říkal jsem si, není důvod dobíjet za jízdy, co takhle si vozit solární elektrárnu na vozíku za sebou. Lehké solární panely, lehounká konstrukce, zastavíš, postavíš poměrně velkou plochu tak, aby panely byly kolmo na slunce a nafláš za 4 hodiny baterie na celý den a ještě si u toho odpočineš.

              Pak jsem nagooglil nějaký článek, ve kterém bylo vysvětleno, že je to fantasmagorie, a asi fakt je. Prostě levnější, násobně levnější, je si dobít v hotelu nebo kempu, přes noc, než s sebou tahat takové nákladné monstrum.

              Jediné co je lákavé, je ta absolutní nezávislost, tedy než se něco pokazí.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.07.2018
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Nabíjecí stanice

                     

                Možná kecám, ale někde v paměti mám zapadlou informaci, že klika bydlí mimo dosah rozvodné sítě, takže tu "absolutní nezávislost" má, myslím, dost vymakanou (a určitě ne tak, že by si zajížděla nabíjet do hotelů, aby to tak měla "násobně levnější" :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 26.07.2018
                Autor: Ifča
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Nabíjecí stanice

                       

                  To si pamatuju, má/měla elektrocentrálu a solar.

                  Sle tohle je úplně něco jiného.
                  Postavit stálou solární nabíjecí stanici není problém, jen se to nevyplatí, pokud jsi na síti.

                  Píši, a nepřekvapí, že si to nepostřehla o mobilní solární elektrárně, kterou si veze cyklista s sebou.
                  Náklady jsou tak vysoké, že se to fakt po cestě nerentuje. Píši také nejen o hotelích, ale kempech, za elektřinu platíš poplatek, ale furt se to rentuje vív než solár.

                  Tohle vypadá efektně, stříška z dvou solárních panýlků, ale jak moc to na to jede nevím, spïš mám pochybnost, když to porovnám s tím co táhnul Honza Galla s sebou na ten solární závod.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 26.07.2018
                  Autor: Jindra8526
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Nabíjecí stanice

                         

                    Ale jo, já postřehla, že píšeš o mobilní solární elektrárně.

                    Jen jsem k tomu připodotkla, že klika je úplně jiný model, kde tyhle argumenty prostě neplatí.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 26.07.2018
                    Autor: Ifča
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Nabíjecí stanice

                           

                      Platí všeobecně.
                      Kde je zásuvka, je levnější nabít ze zásuvky.

                      Ono je při tom solárním nabíjení strašně moc ztrát. Účinnost solárních panelů je mizerná, pak nabíječka má ztráty, pak ta baterie. V tom článku to bylo celkem jasně popsáno proč za současných podmínek a technických znalostí je solární nabíjení elektrokola nerentabilní.
                      A nejen kola.

                      Je dobře, že se ale lidé furt snaží to nějam posunout.

                      Jsem zvědavej, až se kolegyně Klika zase připojí, jak to má vymyšlené.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 26.07.2018
                      Autor: Jindra8526
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                      • Re: Nabíjecí stanice

                             

                        No, však právě. "Kde je zásuvka". Proto jsem poukazovala na to, že tady zřejmě zásuvka není.

                        (Nicméně třeba je to samozřejmě jinak. Mluvím o podmínkách, které tuším, ale s jistotou neznám.)

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 26.07.2018
                        Autor: Ifča
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Nabíjecí stanice

                               

                          Ta fotka ukazuje mobilní dobíjení.
                          Plocha panelů je malá a za jízdy těžko kdy docílí optimální účinnosti, vlastně nikdy, protože panely jsou vodorovně (snad na rovníku) .

                          Kluci ze Solar týmu měli panely asi tak 3x větší, a pro zvýšení účinnosti je nakláněli kolmo na slunce.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 26.07.2018
                          Autor: Jindra8526
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                          • Re: Nabíjecí stanice

                                 

                            Tak je rozdíl, když potřebuješ dojet z Paříže do Astany a když chceš mít jen jistotu, že nezůstaneš viset v kopci při cestě z velkého nákupu.
                            Proto furt říkám, že tohle je prostě úplně jiný model...

                            Ale taky doufám, že se ještě nějaké detaily dovíme přímo od zdroje.

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 26.07.2018
                            Autor: Ifča
                            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                            • Re: Nabíjecí stanice

                                   

                              Nevím, mě to vo vidím připadá dobré tak na dobití mobilu, nikoliv baterie e-"kola.

                              Třeba jsou ale ty panýlky mnohem účinnější, kdo ví.

                              On se vývoj od mé patálie s elektrocentrálou fakt posunul, baterie jsou 3x lehčí, stejně i nabíječky, ale furt to potřebuje nějakej příkon. Zkoušel jsem schválně hodinu nabíjet nabíječkou 4A ze zásuvky a pomohl jsem si o 15 km dojezdu, to je smutnej příběh.
                              Ten akumulátor se nabíjí 3,5 hodiny 4 ampéry aby měl kapacitu cca 500W. Z toho by možná šlo vypočítat plochu těch solárních panelů na dobití. Líbilo by se mi fakt místo blafající centrály rozložit solární elektrárnu třeba na ty 4 hodiny, ale ukázalo se to jako poměrně nákladné a pošetilé řešení. A taky by to dost vážilo, tedy dost energie to sežere samo na sebe, aby se to uvezlo.

                              Když nemáš zásuvku, nic nenaděláš, můžeš si draho postavit solární elektrárnu doma, a naflákat si baterie, ale vozit si to střeše?

                              Ať špekuluju jak špekuluju, vychází mi z toho moc malej příkon, aby to bylo reálný.

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 26.07.2018
                              Autor: Jindra8526
                              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Nabíjecí stanice

                 

            Možná se blbě dívám, možná je to úhlem záběru při focení.... Ale nějak u té tříkolky nevidím elektropohon. Vpředu jsou 20" kola s bubnovými brzdami. Odhaduju, že zadní kolo je taky 20", pak podle délky viditelného výpletu není nábojový motor ani tam.
            Myslím, že tím solárním panelem nabíjí jen mobil, případně navigaci. Jsem zvědavý, jak je to nabíjení myšleno, snad to Klika upřesní...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.07.2018
            Autor: mildakh
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Nabíjecí stanice

                   

              Tak ne, zadní kolo bude 26".....pak se tam nábojový pohon vejde

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.07.2018
              Autor: mildakh
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nabíjecí stanice

                   

              Na zadním 26" kole mám motor.Tyto panely v pohodě dobíjejí baterii. Pro 250 w motor, při mým stylu jízdy a dostatečným svitu slunce mi tento panel dobíjí stejně rychle jako ze zásuvky. 2 A dobíječka si vezme asi 80w. Tyto panely dávají celkem 120 w. I se ztrátami mi to dobije téměř stejně rychle ,jako ze sítě.
              Momentálně řeším chlazení regulátoru,a hlavně zkouším co bude dělat baterie, či řídící jednotka při současném dobíjení a čerpání z baterie. Prozatím je to v pohodě. Brzy budu testovat na delší jízdě.
              Ještě k tomu regulátoru dávám odkaz na pány někde od Klatov,kteří začali vyrábět regulátor s vyrovnávací baterií, jejíž výrobek jsem použila na této tříkolce://www.cyclosun.com/cs/box-cyclosun. Za tu krabičku chtějí kolem 14000,-. Krabička funguje dobře, jen nemají vyřešené to chlazení.
              Jinak na druhé tříkolce řeším dobíjení z panelů,které dávají 42v přímo.eshop.neosolar.cz/flexibilni-solarni-panel-flisom-eflex-55wp Toto řešení vyjde trochu levněji. Jen musím ještě vyřešit konstrukci na tříkolku. Jinak musím použít tyto panely dva sériově zapojené a mohu dobíjet i 48v baterii. Pouze ale 55 w. Ale dobíjí to i při zamračené obloze.
              Až vše řádně otestuji, dám vám určitě vědět.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 27.07.2018
              Autor: klika
              Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Nabíjecí stanice

                     

                Prosím co je to "stejně rychle" jako ze zásuvky. Kapacita baterie?

                2A mě nabijí moji 500W baterii ze zásuvky za 7 hodin..

                Poznámka:
                jsem totální elektrolaik, ale nebylo by lepší za jízdy nedobíjet baterii ale cpát to rovnou do motoru a obejít tak ztráty?

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 27.07.2018
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Nabíjecí stanice

                     

                Jinak ta koncepce "mobilní solární elektrárny" mě furt vrtá hlavou. Ne nabíjet za jízdy, účinnost klesá, když články nejsou optimálně natočeny, když je část panelu ve stínu také, vláčel jsem to za sebou na vozíku a za jízdy to dalo prd, když se to nastavilo dobře na slunko, nabíjelo to jak drak.

                Odmysleme rentabilitu a cenu, chtěl bych postavit lehké skládací zařízení, které by bylo schopno nabíjet ty baterie 4A a něco kolem těch 55V (musím kouknout přesně). Táhnout za sebou složené na vozíku, postavit jednoduše jako třeba stan, a za 4 hodiny naflákat 3 baterie do plnejch.

                Ono to nemusí být v poledne, ráno také svítá o dost dřív, než zabalím a vyjedu.

                Základní požadavek je, aby to bylo skladné a velmi lehké a neničilo baterie.


                Jestli má někdo nějaké nápady, sem s tím.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 28.07.2018
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Nabíjecí stanice

                       

                  jo fotky meho pokusu asi rok 2014

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 28.07.2018
                  Autor: Jindra8526
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Nabíjecí stanice

                         

                    Hotovej Cimrmann - tedy pionýr slepých uliček :) Na první pohled je každýmu elerikáři jasný, že tohle bude podobně účinný, jako výroba zlata vyfukováním tabákovýho kouře do vody :) Ale na dobíjení mobilu a baterky na svícení by to bylo dobrý :)

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 01.11.2018
                    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nabíjecí stanice

               

          Takle stojan na mince se zásuvkou na mince používají v Africe černoši v hliněných chaloupkách. Snad bych to na babiškecech ještě našel.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.10.2018
          Autor: Arnošt905
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nabíjecí stanice

           

      Naprostý souhlas.- teď jsem jezdil po (řopíkách)pevnůstky vz.37 u Mukoděl u Petrohradu. Nabíjel jsem v Pizza Gábi .Velmi ochotná majitelka . Mohu doporučit jak výlet tak gáblík.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.09.2018
      Autor: hedcan
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nabíjecí stanice

         

    Není to sice o kolech (tedy jednostopých vozidlech), ale myslím, že mnoho postřehů se na ně dá naroubovat.
    https://byznys.lidovky.cz/da-se-beznym...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2018
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nabíjecí stanice

           

      Hele, není potřeba, aby si rozuměla vșemu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2018
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Nabíjecí stanice

             

        Ano, potřeba to není, svět to nespasí, ale zas to nikomu, dokonce ani tobě, neuškodí, že?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.07.2018
        Autor: Lanna
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Nabíjecí stanice

           

      njn, hlavně zdarma... :-)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2018
      Autor: ronda
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nabíjecí stanice

             

        Jo,
        dám na tu boudu na kola solární panely a budu nabíjet ty baterie, a tak budu jezdit zadarmo, to dá přeci rozum.

        Něco ti na tom nesedí, ty šťouro? :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.07.2018
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Nabíjecí stanice

         

    Jestli to tu už nezaznělo tak na seznam mapách lze najít značku nabíjecí stanice např. https://mapy.cz/turisticka?x=18.3577055&y... stanice která třeba není evidována v odkazu z prvního příspěvku, tato konkrétní nabíjecí stanice je dokonce s obrázkem.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2018
    Autor: miro5
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Nabíjecí stanice

         

    Kompletní nabídka možností. Tedy jak nabíjecí stanice tak zásuvky je uvedena zde: https://powerbox.link/mapy.
    Lokality postupně doplňujeme aktuálně cca 300 míst.

    Mapa sítě nabíjecích stanic Powerbox.one (bez nutnosti vlastní nabíječky) https://powerbox.one/cs/mapa-nabijecich-stanic

    Úvod do problematiky nabíjení elektrokol: https://powerbox.link/prezentace

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2021
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

425 cyklistů (4 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024