reklama
Země: Polsko Polsko

Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

Dobrý den, letos máme v plánu kolovou dovolenou v oblasti Broumova. Na jeden, dva dny bychom chtěli zajet na kolo i do Góry Stolowe ... je nutné na tuto příhraniční oblast a jednodenní výlet sjednávat cestovní připojištění? Jaké prosím máte zkušenosti? Pokud by se někomu něco stalo, lze přivolat sanitku z Čech? Moc díky za radu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 29.05.2018
Autor: Bibi73
  • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

         

    Něco se řešilo kolem roku 2011-2012 o spolupráci záchranek, ale asi bych to neriskoval. Pokud máš platební kartu, tak by nějaké pojištění mohlo být tam.

    Optal bych se přímo u kovářů :)

    https://www.zzskhk.cz/cs/broumov

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2018
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

         

    bydlím v pohraničí a jezdím do Polska docela často ale pojištění jsem nikdy u jednodenních výletů neřešil. Obecně moje zkušenosti s pojišťovnama jsou takové, že platím jen to co musím (povinné ručení na auto) a necpu jim dobrovolně peníze za nic. Ostatně starý židovský vtip o tom, že mít milion a nemít milion už jsou dva miliony jsem bohužel zažil na vlastní kůži, když mi vykradli byt a pojišťovna mi nasrala.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2018
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

           

      A už si ty nebo někdo z okolí musel v cizině vyhledat lékařskou pomoc?
      Jaké byly platby?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2018
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

             

        zatím ne. Na delší cestu si pojištění zřizuju ale na jednodenní výlet okolo komína do 80 km od hranice ne.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.05.2018
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

               

          Jaký rozdíl (kromě repatriace) je se nechat ošetřovat 10 nebo 500 km od našich hranic ?

          Bylo by asi zajímavé zjistit, jaký je rozdíl mezi cenou ošetření u nás, v Polsku a třeba v Německu. Mám dojem, že v Unii je to tak, že ošetření venku proplácí naše pojišťovna ze základního pojištění do výše ceny pojištění u nás. Co je nad, kreje to připojištění do ciziny. Takže to polské samotné základní ošetření by mohlo vyjít víceméně bez doplatku. Nedej bóše ale nějaká hospitalizace, repatriace, vrtulníky a podobné radovánky.
          U ročních pojištění do zahraničí je rozdíl, jestli je to jen krytí doplatku v EU (cca za 1000 Kč), nebo komplet pojištění i mimo EU (tam VZP a spol neplatí nic, takže pojistka za víc jak 3000 Kč)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.05.2018
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                 

            Bylo by zajímavé zjistit zda existuje někdo komu pojišťovna proplatila nějaké ošetření. Protože já nevěřím tomu, že pojišťovny něco proplácejí. Pojišťovny jen tahají z klientů peníze.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 29.05.2018
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                   

              Kousek vedle to popisuje na dvou konkrétních případech Jindra. Já budu rád, když se to z vlastní zkušenosti nikdy nedozvím.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 29.05.2018
              Autor: ronda
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                   

              Koukám, že vůbec netušíš jak funguje cestovní zdravotní pojištění. Mám dojem, že si to pleteš s cestovním pojištěním za škodu na majetku.

              Je proplaceno všechno všem v základní výši v ceně ošetření u nás a pokud bylo ošetření v cizině dražší, tak vše až do výše sjednaného pojištění.
              Samozřejmě pokud někdo využije k ošetření nějaké "exkluzivní" soukromé ordinace se kterou ani obecné zdravotní pojišťovny nemají smlouvu a přitom je někde vedle obecné a výrazně levnější zařízení, tak se pojišťovna může poněkud cukat s proplácením v celé výši a pak to vymáhání bude na tobě dokázat, že to jinak nešlo.
              Ale obecně platí vždy ale jen do výše sjednaného pojištění.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 29.05.2018
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                   

              Ano, měl jsem cestovní pojištění. Srazilo mne auto u Štrasburku, týden nemocnice včetně ctr, převoz domů sanitou. Neplatil jsem vůbec nic jen pojistku asi 1500kč. Dobrá investice.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 04.06.2018
              Autor: zazvur
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                     

                Pokud to byla vina ridice auta, melo by to jit z jeho povinneho ruceni. Ale nic proti dobre pojistce, jen technicka...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 04.06.2018
                Autor: ronda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                       

                  Byla to vina řidiče, ten ujel.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 04.06.2018
                  Autor: zazvur
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                         

                    Aha, nedobra kombinace. Pak se pripojisteni urcite hodi.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 04.06.2018
                    Autor: ronda
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

             

        Byl jsem u zubaře v Anglii, zdravotně pojištěn u Allianz, platba v hotovosti, doma refundováno proti účtence.

        Totéž s děckem ve Španělsku, platba 30 éček na stůl, léky nakupuješ za svoje, doma proplatí pojišťovna. Měla zánět středního ucha, tak antibiotika.

        Asi fakt záleží jak moc kdo cestuje, jsem pojištěn na rok, bez pojistky by to mohlo být zřejmě drahé, zvláště ta repatriace v zinku. ..

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.05.2018
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
        • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

               

          Jen poupravím - nejde o zdravotní pojištění, ale o komerční připojištění.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.05.2018
          Autor: radka
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                 

            A co Mořský koník? Tenbyl hrazen jak?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 29.05.2018
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
            • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                   

              ....jen poupravím- Anglie ani Španěly nejsou "za komínem" v dosahu jednodenního výletu- tak totiž zněl dotaz. Na krátký výlet za hranice(Polsko, Slovensko) se dá risknout pojištění EU, velký rozdíl v případě ošetření v ceně není....

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 30.05.2018
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                     

                A to víš, že není nebo si to myslíš, zvlášť co se týká Polska?

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 30.05.2018
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                       

                  To se na něj nezlob :)
                  Vidíš totiž klasický názor člověka, který vychází z neznalosti skutečných cen zdravotnictví , tedy toho co by platil bez zdravotního pojištění.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 30.05.2018
                  Autor: újezďák
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                         

                    To je asi ten problém. My máme díky našemu vysoce solidárnímu financování zdravotnictví neskutečně nízké přímé platby a přitom velmi kvalitní a hodně vysokou péči.
                    Hodně lidí se pak v cizině nestačí divit, co všechno si tam musí platit a základní péče ve státním nic moc.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 30.05.2018
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                       

                  ...jako bývalého obyvatele Bruntálu mne nikdy nenapadlo uzavírat při víkendových vyjížďkách do Polska nějaké připojištění- počas 10-ti let se mi nic nestalo- ale to je jen můj názor, který ostatním nevnucuju....;-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 31.05.2018
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                         

                    Dokud se nic nestane, je skutecne kazde pojisteni jen prehlidka vyhozenych penez :-)

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 31.05.2018
                    Autor: ronda
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                    • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                           

                      ...to máš rect- ale při letošních extrémech s počasím ses jistě nepřipojistil proti blesku, sesuvu půdy - a náhoda je blbec i doma!!! ;-)

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 01.06.2018
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                      • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                             

                        Jo, tak na sesuv půdy se honem poběžím pojistit. První cca dvacetimetrový krtinec je sotva dva kilometry ode mne, v lese za řekou.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 01.06.2018
                        Autor: ronda
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                        • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                               

                          ....upřesnění- ne v místě bydliště, ale při cestách po ČR... ;-) (a je to myšleno zrovna tak, jako připojištění při krátké cestě "za humna"...)

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 02.06.2018
                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                         

                    Buď rád, mě se v Polsku za víc než 10 let taky na štěstí nic nestalo abych tam musel vyhledat lékaře, přesto peníze za pojištění nepovažuju za zbytečně utracené. Spíš si říkám, že právě pro to zaplacené pojištění se mi nic nestalo.
                    No a protože jezdím neplánovaně do ciziny i když jen třeba na pár hodin, tak abych se nemusel o nic starat a strachovat se, tak mám celoroční pojištění. No a když vyrážím s kolem do Alp, tak si na těch pár dní zaplatím ještě u jiné pojišťovny další komerční pojištění. Naštěstí jsem to taky nepotřeboval, ale alespoň 10 x tomu moc necbybělo a byl bych šťastný za ty utracené tři stovky navíc (11 €, což je úplné prd proti tomu co bych musel zaplatit jen za to aby mě tam ošetřili a nechali alespoň jednu noc přespat.)

                    Je fakt každého věc jestli si nedá 2 piva nebo 1 malou picu a mít jistotu, že ho malá nepozornost nebo blbá náhoda doživotně nezadluží.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 31.05.2018
                    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                           

                      ...máš samože pravdu- já také při cestách za hranice bez připojijištění nevyjedu, ale jde o delší cesty, více dní. Když se v rámci víkendovky toulám kolem hranic s Polskem, Maďarskem či Rakouskem a semtam hranici překročím, nebo jedu kolem ale na druhé straně, tak mne nikdy nenapadlo připojistit se. Jednak jezdím mimo frekventované trasy, dávám si bacha na bezpečnost a tak by mne musel jedině postřelit terorista abych se nedostal přes čáru- tak to bylo myšleno...;-)

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 02.06.2018
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                             

                        Tak jsem si tě představil jak Meresjeva, jak se hrdinně třeba se zlomenou nohou plazíš dva kiláky do kopce k čáře :-))

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 02.06.2018
                        Autor: ronda
                        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                        • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                               

                          ...hrdinně ne, ale s kolem na rameni- to Meresjev neměl....:-) :-):-)

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 03.06.2018
                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                   

              Mořský koník byl a je hrazen z fondu prevence - to jsou finance, které Ministerstvo financí přiděluje VŠEM zdravotním pojišťovnám a jsou to finance určené na prevenci a preventivní programy.

              A mimochodem - léčebně-ozdravné pobyty pořádají i ostatní pojišťovny a všechny jej hradí z fondu prevence.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 30.05.2018
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                     

                Bych se na to vysvětlování vykašlal, většina lidí zde debatuje o turistickém (při)pojištění a jen menšina prokazuje, že vůbec nevědí o čem je téma...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 30.05.2018
                Autor: újezďák
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                       

                  Na jednu stranu máš pravdu, ale na druhou stranu lidi mají dost hokej v tom, co je hrazeno z veřejného zdravotního pojištění a co ne.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 30.05.2018
                  Autor: radka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                   

              Celkem zbytečně se do toho Koníka navážíš. Pro malé alergiky z rodin, kde v tu dobu byla matka doma, to bylo docela požehnání. Mému synovi to to na rok pěkně pomohlo.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.05.2018
              Autor: Brahma
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

         

    Pojištění na dovolenou není drahé a je velmi levné, zvlášť potom co se stane v cizině nějaký úraz a ten se může na kole a ještě v kopcích stát na to šup. Góry Stolové jsou krásné, ale na těch cestách a pěšinách se dá celkem snadno přijít k úrazu, stačí malá nepozornost a ztráta koncentrace a může z toho být dost ošklivý úraz.
    A nemysli si, že tě polská záchranka převeze po úrazu přes hranice a Poláci nejsou žádná charita, lékařská péče se tam docela dost platí.
    Nejlepší je se zeptat u pojišťovny kde máš běžné zdravotní pojištění a ten doplatek na den bývá třeba jen 30 korun.

    Do ciziny bych bez alespoň dalšího malého komerčního pojištění nevyjel.
    Je potřeba si ujasnit jestli má smysl pro pár korun riskovat třeba i statisícové částky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2018
    Hodnocení: +13 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

           

      To mi připomnělo. VZP má pojištění jak dělané pro naše podmínky - opakované jednodenní cesty do zahraničí.
      https://www.pvzp.cz/cs/produkty/cestovni...

      Jenže
      nelze sjednat přes internet;
      znamená to tedy vydat se na filiálku do Rumburka s tím, že odpoledne tam jsou jen dva dny v týdnu.

      Protože normální cestovní pojištění se u VZP sjednat dá, tohle prostě nepochopím.

      To je nabídka ve stylu Zařídil si hospodu, ale chodili mu tam lidi.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2018
      Autor: petrp
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

             

        Asi nějaká novinka. My od nich máme pro rodinu (2+2) celoroční turistický po Evropě, jen zdravotní a odpovědnost (zavazadla apod. si ohlídám sám). Vychází to na přibližně 1700 peněz.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.05.2018
        Autor: PepikW
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

             

        VZP žádné pojištění nemá. Ta realizuje pouze platby z veřejného zdravotního pojištění.

        Komerční pojištění má POJIŠŤOVNA VZP - ano, je to dceřinka, ale není to totéž.
        VZP produkty (hlavně cestovní pojištění) POJIŠŤOVNY VZP pouze prodává.

        Také jsem koukala, že letos jsou nové balíčky pro pojištění a také jsem byla nemile překvapená, že ne všechno lze koupit přes internet.
        Nicméně pojištění od PVZP lze určitě uzavřít i jinde než na pobočkách VZP.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.05.2018
        Autor: radka
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

               

          To je ještě horší slepenec než ČD a SŽDC.
          Pojišťovna veřejné zdravotní pojišťovny. ?!?
          Kdo, koho a proč pojišťuje?

          Mě to nabídlo v mém okolí pouze rumburskou pobočku VZP.
          Kdyby alespoň měla VZP filiálku v Budyšíně, aby měl člověk důvod tam jet, ale co v Rumburku? :)
          Chápu, že je to prdelné - daň za život v prdeli republiky, o to víc mě vadí, když něco nejde udělat přes internet.

          A jen tak na okraj. Na hranicích s Výběžkem jsou dvě velké nemocnice, jedna v Sebnicích, druhá v Ebersbachu. Ale v červenci se budou akutní případy dovážet do vzdáleného Děčína (cca 50 km) s tím, že se pacienti budou překládat v Chřibské
          https://decinsky.denik.cz/zpravy_region...
          Hlavně, že se Foldyna miliskuje s Rusy místo toho aby se staral o občany svého okresu.

          Takže prosím Vás, ať máte pojištění jakékoliv raději do Výběžku o prázdninách nejezděte, v případě úrazu byste mohli skončit na některém z místních hřbitovů - jsou většinou moc pěkné, copak o to, protože sanitka by to nemusela stihnout.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.05.2018
          Autor: petrp
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                 

            OZP to má léta, navíc pro děti a důchodce "zadarmo" :)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 29.05.2018
            Autor: újezďák
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                   

              Nic na světě není zadarmo.


              Stokrát opsat, a nechat doma podepsat :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 29.05.2018
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
              • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                     

                smajlík smajlík smajlík, byl tam smajlík :)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 30.05.2018
                Autor: újezďák
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                 

            Dřív VZP zdravotní pojištění prodávalo, ale v roce 2004 došlo ke změně legislativy s tím, že VZP nesmí vytvářet zisk.
            Celé smluvní oddělení tak bylo z VZP vyčleněno a vznikla Pojišťovna VZP - znám to jen takhle v kostce, pokud k tomu chceš vědět víc, musíš si to dohledat.

            A s Rumburskou nemocnicí, to je problém celého systému. Lékařů je málo a pohotovost moc sloužit nechtějí.
            Hele, nedávala jsem ti nějaké materiály k příhraniční péči?!? Jen nevím,jestli se to týkalo i vašeho výběžku. Já už jsem to všechno smázla a znovu se mi to hledat nechce.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.05.2018
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                   

              Měla jsi to jako odkaz na své stránky, takže jsem se ukolébal tím, že to vždycky najdu. :(

              S tou nemocnicí v Rbk je mi to jasné, ale holt vlastní bebí bolí víc než cizí, tak jsem to musel zmínit.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.05.2018
              Autor: petrp
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                     

                Jj, měla, ale myslela jsem, že jsi si to stáhnul, tak jsem to smázla.
                Zkusím projít zálohy, jestli to někde vydloubnu. A pošlu ti to mejlem. To bude asi jistější :o)))

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.05.2018
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

         

    Moc díky.. koukla jsem na tu platební kartu a pojištění rodina sport + přijde na měsíc na 79 Kč... tak asi půjdu do toho... jestě jednou všem díky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2018
    Autor: Bibi73
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

           

      Pročti si pořádně podmínky, co to kryje a nekryje. Mívají tam leckdy docela nersmyslná omezení. Třeba na kole nadmořská výška, nebo typ cesty.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2018
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

           

      Karta je k prdu, na tu nespoléhej a pojisti se on line za pár babek u nějaké solidní firmy.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2018
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

             

        Soudím, že jsi nepochopil co říká :)

        Pokud si u karty platíš nějaký pojistný program navíc, třeba jak říká sport rodina, tak pak platíš měsíčně 79 korun a pojištění si " dokupuješ" asi online přes svou kartu, čili to není nějaké v rámci karty ale služba navíc za prachy navíc.

        Hádám dle 79 kaček , že to bude Equa bank ? Tam je plnění už lepší a pro rekrační sporty celkem slušné :)

        Pro některé to může být pohodlné, já osobně mám jednu kartu vlastně jen kvůli tomu, že je v ní obsažena super pojistka :) Jinak by mi nedávala smysl. Plnění odzkoušené mám.

        Pro vysokohorskou vůbec není špatné Alpenverein:) to má zase vyzkoušené syn, tam je celá rodina na rok za cca 3000 a platí po celém světě...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.05.2018
        Autor: újezďák
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

               

          Využil si tu pojistku co si platíš?

          Já mám už léta kartu barvy, která tady leckomu zvedá tlak. Naslibováno spousta, ale skutečnost jiná. Nešlo o zdravotní pojištění, to kreji připojištěním, ale o krádež, která se stala, byla zaprotokolována u policie v zahraničí, přesto, navzdory smlouvě, vy výkladu drobným písmem údajně stojí...

          Pokud znáš někoho, kdo byl uspokojen pojistkou z platební karty, dej mi vědět. Cestuji fakt dost a kolegové říkajï, že je to podvod. Kolegové z Německa, konkrétně.

          Pokud ke kartě zvlášť uzavřeš cestovní pojištění, bývá to z konkrétní pojišťovnou za standardních podmínek a máš zvláštní smlouvu o pojistce.

          Pak to není pojištění "z karty" ale to, co běžně uzavírám koncem roku na rok následující u své pojišťovny.

          Jak říká Ronda, čti to drobným písmem, a vem si k tomu právníka.


          Jindra radí:
          na pojistku z karty nespoléhat a připojistit se komerčně, je to pár babek a řeší to dost věcí

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.05.2018
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
          • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                 

            10 let zpátky co pamatuji :

            Hradili úraz syna v Rakousku ( zlomený kotník), normálně jsem zavolal z nemocnice a pak vše co ve Schladmingu naúčtovali proplatili včetně berliček, ještě je mám doma.

            Hradili ztracená zavazadla.

            Hradili moji faraonovu pomstu na ostrově KOS.

            Jednou asistovali s autem v Německu.

            Čili já nemám dojem, že bych naletěl a že by tam bylo jen drobně psáno něco co neplatí :)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.05.2018
            Autor: újezďák
            Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

               

          Alpenverein je dobrá pojistka i třeba pro lyžování mimo sjezdovky, ale i pro výlet k moři. Jen se musí jezdit. Na jeden výlet na sjezdovky za rok je to drahé. Ale zase tam nemají drobným písmem napsané výjimky.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.05.2018
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

         

    Byli jsme v té oblasti letos o Velikonocích, také jsme se potulovali v Polsku. Že bych si pro tento pobyt neuzavřel cestovní pojištění mě fakt vůbec, ale vůbec nenapadlo.
    Kamarádka s sebou sekla na stolové hoře na ledu. Ujely jí nohy a sklouzla v ledovém korytu o dobrých 10metrů. Na hlavě boule jako hrom, omlácený bok. Chvíli se jí vůbec nechtělo vstávat. Nechybělo moc a mohl jsem poreferovat o zdravotní péči v polské nemocnici. Náhoda je blbec...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2018
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

           

      Takže to shrnu. Zaplatils pojištění. Pojištěnec byl zraněn. Lékařské ošetření nevyhledal. Takže pojišťovně si zaplatil a z pojistky nemusela pojišťovna zaplatit nic. Takže rychlý prachy pro pojišťovnu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2018
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

             

        Z principu se musí v globálu víc pojišťovnám zaplatit, než vyplatí na plněních. Nepojišťuješ se proto, abys na tom vyvařil. Můžeš za celý život do nich nacpat statisíce a nic z nich nevytáhnout (ideální stav, stejně je to vždycky prodělek) - ale když se stane něco většího, bereš první i jacpotem (nebo alespoň stejnou částku nesplácíš ze svého, zatáhnou to za tebe).

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.05.2018
        Autor: ronda
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

               

          On je v cizině v nějakých soukromých zdravotních zařízeních problém pokud nemáš u sebe dost peněz, tak se tě snaží co nejdřív vypakovat aniž by udělali kompletní ošetření. Pokud má někdo sjednané pojištění, tak je to pro ně už slušná záruka, že to dostanou zaplacené a tak bude i většinou jejich přístup o dost lepší.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.05.2018
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                 

            prd velebnosti. Jindra to tu psal někde výše. V cizině tě zkásnou v hotovosti a doma ti to možná milostivě pojišťovna proplatí nebo taky neproplatí. Pojišťovny jsou prostě obdoba černé díry ve vesmíru. Nasajou všechny volné finance v dosahu a možná někdy někde někomu na jiném konci vesmíru něco vyplivnou. Ale ani náhodou není pojišťovna bankomat.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 29.05.2018
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
            • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                   

              Přečti si pořádně o čem píše.
              Zmiňuje se o zubní ordinaci a to je poněkud úplně něco jiného. U nás si za takováhle ošetření zpravidla také platíš hned. Zdravotní pojištění hradí jen něco málo.
              A pořízení léků je taky něco jiného, to musíš platit ze svého vždy a všude krom toho co ti dají přímo po zákroku v nemocnici a pak ti to proplatí doma. Tady si taky doplácíš na některé léky a ne zrovna malou částku.

              A mám pravdu v tom, že si nepochopil v čem je podstata cestovního komerčního pojištění. Ne proto aby ti hradilo ošetření a léky když náhodou dostaneš sračku nebo chřipku, ale přijde něco opravdu vážného co vyžaduje velký lékařský zákrok, operaci, vyslání záchranky a vrtulníku, delší pobyt v nemocnici a pak převoz zpátky domů. A bez pojištění by ses nedoplatil a hodně lidí by se i těžce zadlužili.
              Není to tak dávno co pro dva nešťastníky bez pojištění na Slovensku letel vrtulník. Nestačili se divit tomu účtu co museli zaplatit. Mám dojem, že u nás je jedna letová hodina v základu je nějak asi za 60 tisíc, k tomu palivo, další náklady, posádka, materiál a běžně to vyskáče na 200 tisíc. A to nejsou ceny v Itálii nebo v Rakousku, tam je potřeba to ještě násobit určitě alespoň dvěma.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 29.05.2018
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                     

                Ve Španělsku mě skásli o 30 éček d4ív, než doktor byl ochoten se na dceru podívat.



                Takhle, aby to nevyznělo, že by jí snad odmítli ošetřit, kdybych nezaplatil. Tuhle variantu jsem nezkoušel. Prostě zaplatím, a doma řeším.

                To u banalit.
                Pokud by tě někam vezli vrtulníkem, pak nákladná operace, asi by tě nikdo o 30eček nehněl, ale ochota vola vrtulník by asi byla vyšší když máváš kartičkou Allianz než tou modrou od naší pojišťovny.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 29.05.2018
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
            • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                   

              Ne, tak to není.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 29.05.2018
              Autor: radka
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                   

              Pojišťovna skutečně není bankomat, pojišťovna je záchranné lano, aby jsi si nemusel hodit provaz až ti někde za jejich ceny zachrání zdraví nebo život :)

              V podstatě je to statistická sázka, oni se s tebou vsází o to, že se ti nic nestane:) a ty vsázíš hodnotu několika pulitrů piva na pomoc za miliony :)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 29.05.2018
              Autor: újezďák
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                     

                Ale hovno "sázka"
                Čistý tunel, jak píše kolega výše.

                Pokud tě stát pod sankcí nutí odevzdávat jisté procento svého příjmu nějaké "údajně" pojišťovně, nejde o pojistnou matematiku, ale čistě a jen o zaručený příjem té pojišťovny.

                A to svinstvo je mnohem horší.
                Nějaký úředník na pojišťovně rozhoduje, jestli ti daí šanci přežít, nebo ne, nezávisle na tom, kolik z tebe už pod sankcí dostali.

                Někomu Mořského koníka,v Chorvatsku, jinému doporučení jíst více ovoce, podle toho, s kým jsi kamarád.


                Pojišťovna to fakt není.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 29.05.2018
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
                • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                       

                  Jindrova noho :)
                  Celou dobu píšu o pojištění turistickém zdravotním a ne o pojištovně zdravotní...

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 30.05.2018
                  Autor: újezďák
                  Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                         

                    Máš pravdu, nemá smysl reagovat.
                    Spíš bych si tipla, že v álejích zase bylo nablito...

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 30.05.2018
                    Autor: radka
                    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

         

    Z jiného příhraničí - Rakousko-Českého nás upozorňovali i v rámci školení v práci, i kamarád "lapiduch", že Rakušáci a Češi mají dohodu o vzájemné výpomoci. Pokud vytočíš 112, automaticky se hovor přepojí podle lokality/signálu buď na rakušáky nebo čechy, ten z nich pak řeší a posílá sanitku. Sanitka jede zpravidla do své spádové nemocnice, u vážnějšího úrazu, na který spádová nemocnice nemá prostředky pak je i teoretická možnost překládky na hranici "okresu" nebo jakési výměny sanitek. ALe určitě to nebude "na přání pacienta".

    OBecně by mělo platit, že evropský průkaz pojištěnce Tě pasuje na stejnou pozici, jakou mají obyvatelé dané země v cizině. Když se tam platí pár eur doktorovi jako "vstupné", platíš to taky tak. Komeršní pojištění (pojištění léčebných výloh v zahraničí) by to pak mělo proplácet zpět.

    Prakticky jsme jednou s dítětem použili rakouskou pohotovost - nechali nás vyplnit základní papír s nacionálemi a popisem, co se stalo. Na základě toho dítě prohlídli dvakrát ultrazvukem(nakonec naražené žebro), původní verze, že tam přespíme, byla nakonec přehodnocena a poslali nás zpět s klidovým režimem a pokynem kdyby cokoliv, okamžitě přijet. Nechtěli vidět nic, ani pas dítěte, ani můj, asi 2 týdny po návratu mi přišel dopis - německy a anglicky s tím, že by potřebovali kopii průkazky ZP, jinak budou platbu chtít po nás. Kopii jsem poslala emailem, obratem poděkovali a tím to haslo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2018
    Autor: evcas
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

           

      Jinak ale máme roční rodinné pojištění v rámci členství v OEAV (krom pojištění i slevy 50% na ubytování na horských chatách, menší slevy v outdoor obchodech). HLavní výhodou je, že to pojištění kryje i ty sporty, které spousta pojišťoven hodnotí jako rizikové (ferraty, horolezení, voda atd). Vzhledem k tomu, že máme ALpy za humny to celkem využíváme.

      Ve vašem případě bych se jak radí lelek poptala třeba v té zdravotní pojištovně (nebo v jiné, kterou máte cestou z práce domů) a zaplatila si tam dva-tři dny, pro jistotu ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2018
      Autor: evcas
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

             

        Hodně v oblibě je také pojištění alpenverein.
        Nevím, kolik se platí ročně, ale kdo cestuje dál než po Evropě nebo jezdí často za hranice a nechce hlídat, co je extrémní sport a co není, pro toho je to skvělá volba.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.05.2018
        Autor: radka
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

               

          TO je ono, OEAV Alpen-verein (Oesterreich nebo existuje i německý a francouzský, spolupracují spolu, jednotlivé chaty uznávají průkazky napříč národy) ;-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.05.2018
          Autor: evcas
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                 

            Alpenverein je určitě dobré pojištění pro horské sporty. Sám jsem ho využíval i pro cyklocestování, dokud jsem si v podmínkách nepřečetl, že se vztahuje pouze na cyklistiku provozovanou na cyklostezkách, cyklotrasách a při přesunu mezi nimi? A v terénu. Že se ale nevztahuje na cyklistiku provozovanou na komunikacích určených i pro provoz motorových vozidel.To platilo asi před 3 roky a možná už se změnilo, ale teď už řeším jiným pojištěním.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.05.2018
            Autor: zdenekS
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

           

      Tyhle dohody jsou, ale není to v celé délce pohraničí. Mluvili asi o třech oblastech, Železná Ruda a nějaké další, kde je do rakouského špitálu blíž než do našeho.
      Podobné dohody ale už s jinými zeměmi nemáme.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2018
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

             

        Esli to nebude tím, že Železná ruda je na Bavorských hranicích a do Rakous je kurva daleko :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.05.2018
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
        • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

               

          Chybička se vloudila :-) Splet jsem si to s Českými Velenicemi, kde se pacienti vozí na pohotovost a do nemocnice v Gmündu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.05.2018
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

           

      Tohle souvisí s tzv. pendlery a je to výjimečná lokální záležitost. Nelze na to spoléhat.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2018
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

         

    Mnozí máte pravdu, ale dovolím si upřesnit a doplnit - přece jenom pracuji, kde pracuji...

    Prioritně se bavíme
    - o ošetření ve státním zdravotnickém zařízení. V soukromém si prostě hradíš a nikdo ti nic nerefunduje. Leda ve zcela výjimečném případě, kdy by bylo prokázáno, že šlo o nezbytné ošetření v ohrožení života a jiné zařízení nebylo v dosahu.
    - o běžné turistické cestě, tzn. nejde o vysokohorskou turistiku (myslím, že nad 2tis. metrů), nejde o extrémní nebo organizovanou činnost (závod, soustředění apod.), nejde o sport, který je na seznamu rizikových sportů.

    Ještě k tvému dotazu ohledně záchranky - českou si v zahraničí opravdu zavolat nemůžeš. Každá záchranka může zachraňovat
    pouze v rámci daného státu. Za hranicí končí její kompetence a ani by jí ošetření nebylo hrazeno. Výjimkou je repatriace, což je ale převoz.

    A teď k tomu ošetření.

    Kartička evropského pojištěnce (tvoje kartička pojištěnce) ti v rámci Evropy zajišťuje ošetření za stejných podmínek jako mají pojištěnci daného státu. tzn. co mají zdarma, máš zdarma (refundují si zdravotní pojišťovny mezi sebou) a co si hradí, to
    hradíš. Pokud máš uzavřené komerční cestovní pojištění, pak ti to může refundovat daná pojišťovna.

    Komerční cestovní (při)pojištění - v nejzákladnějším základu bývá úhrada nákladů za ošetření, repatriace (do nějaké částky) a něco k úrazu.
    A pak pomoc asistenční služby v případě potřeby - řeknou, kde je nejbližší zdrav. zařízení, pomůžou se zajištěním ošetření apod.
    Dobré zejména v případě, kdy je jazyková bariéra nebo nevíš, kam honem k doktorovi jet (v létě můžou být dovolené nebo je
    potřeba specialista apod.).

    Dál lze zpravidla připojistit:
    - úraz - vznik, následky
    - pobyt v nemocnici
    - odpovědnost za škodu
    - zavazadla - zničení, poškození, krádež (POZOR prostá loupež většinou krytá není)
    - různé výše plnění "do"

    Každá pojišťovna má většinou vytvořené nějaké balíčky pojištění s tím, co se nasmlouvá a s jakou výší plnění.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2018
    Autor: radka
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

           

      Pokud se pojišťuješ na méně než 3 dny, tak bývá denní sazba za pojištění vyšší. Ale jde o koruny.

      POZOR - pokud se vás pojišťuje víc a pojistíte se jako skupina, pak se v rámci skupiny nehradí odpovědnost za škodu, poškození věcí
      a zavazadel apod. Takže tohle je třeba zvážit.

      Pojištění k platební kartě - některé banky nabízejí, ale je třeba se podívat na to, co je kryto a do jaké výše.

      Takže v kostce a krátkosti asi tak.
      Pokud tě něco zajímá víc, ptej se.

      Za mě - osobně bez pojištění nevyjíždím ani kilometr za hranici. Za ty problémy mi těch pár korun nestojí.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2018
      Autor: radka
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

           

      Nasrat.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2018
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
    • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

           

      rozdíl mezi krádeží a loupeží. Krádež je když mi ukradnou třeba kufr co ležel na zemi. Loupež je když držím kufr v ruce a vytrhnou mi ho. Loupež je závažnější trestný čin než krádež . Koukám, že pojišťovny mají svoje vlastní zákony i v tomhle.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2018
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

             

        "Přilítnul ke mně a uloupil mi kufr. Normálně mi ho sprostě vytrhl z ruky. Tak jsem na něj zařval, lekl se a kufr odhodil na zem. Než jsem se vzpamatoval, ten druhej ho ukrad."

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.05.2018
        Autor: bara2
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

             

        Ani tak to není pravda co píšeš, obojí je krádež prostá, jen u vytržení kufru z ruky může být hodnota věci menší než 5 tisíc aby to byl trestný čin.
        Loupež je poněkud něco jiného, tam je základní podmínkou násilí na okradeném.
        Dost často je loupež a krádež zaměňují a pojišťovny do toho taky vnášejí vlastní zmatek, proto se u bodu krádež / loupež musí pečlivě číst to drobné vysvětlující písmo, vůbec to nemusí souhlasit s trestním zákonem.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.05.2018
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

               

          Takhle jak to jak říkáš vysvětluju to vykládájí policajti. A mimochodem jedná-li se o pachatele v podmínce tak ani ta hodnota 5000 nehraje roli. Už sedí pachatel co byl v podmínce, chtěl okrást řidiče kamionu o igelitovou tašku s rohlíkem a kusem salámu. Ovšem řidič kamionu si toho všim a tašku chytil. Pachatel mu ji vytrhl z ruky a rázem to nebyl trestný čin krádeže za který by šel stejně sedět ponivač byl v podmínce ale trestný čin loupeže. A tak byl i odsouzen, za loupež rohlíku a kusu salámu v igelitce za 5 korun. Ovšem co si z toho vymyslí pojišťovny je něco úplně jiného, protože pojišťovny mají evidentně jediný cíl. Vybrat prachy a neplnit škodní události. A za tímto účelem si vytvářejí vlastní newspeak.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.05.2018
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                 

            Teď si to ještě víc zamotal.
            Nesmí se směšovat trestný čin podle trestního zákona za který je trestaný konkrétní pachatel s tím jaké mají pojišťovny podmínky k úhradě škody.

            Pro mnoho (a snad) všechny pojišťovny je základní podmínkou k náhradě krádež ze zajištěného prostoru (krádež vloupáním) nebo krádež věci co má kdo na sobě nebo při sobě.

            Tysd do toho zamotal speciálnílní vlastnost pachatele (už byl za totéž v posledních 3 letech trestán, podmínka je nepodstatná), která pojišťovnu vůbec, ale vůbec nezajímá, protože pro ně je podtatatné jestli byla ukradená věc pod zámkem nebo je měl někdo u sebe.
            A ten příklad s igelitkou a rohlikem je taky špatně. Pořád je to jen krádež a nikdy ne loupež. Už jsem to psal, že základní podmínkou loupeže je násilí a vytržení tašky z ruky fakt není násilí. A loupež by to nebyla ani potom co by po snaze vytrhnout mu tašku dal pěstí do huby a vyrazil mu třeba 4 zuby. Pořád by to byla jen krádež, ale ve vyšší nebezpečnosti, takže by dostal o hodně větší trest.
            A pokud někde nějaký policajt vykládá, že se krádež rázem změnila na loupež, tak je to s prominutím blbec a měl by jít minimálně znovu do školy.
            Loupěž vždy musí začít násilím na okradeném, nebo alespoň pohrůžkou toho násilí, jinak to nikdy nemůže být loupež, ale jen krádež.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 30.05.2018
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                   

              Popravdě to je nejhorší, když jsi pojištěný a oni pachatele chytnou.

              Kolegu takhle obral někdo o několik okapů z mědi, škoda za pár tisíc v kovu, ovšem zapršelo přes tu dovolenou a zničená zeď, provhlo dovnitř. No a milého asi 10x trestaného nějak chytili a tak se škoda musela vymáhat na něm a "splácí to po pětikoruně" nebo tak něco....

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 30.05.2018
              Autor: újezďák
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                   

              ty jsi pojišťovák nebo soudce?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 30.05.2018
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                     

                Důchodce, ale má pravdu.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 30.05.2018
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                       

                  Tak, tak, už jen důchodce, ale jinak to je opravdu tak jak to píšu.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 30.05.2018
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                         

                    A cos dělal než si šel do důchodu? Mě to zajímá, protože o tom rozdílu mezi loupeží a krádeží mi to vykládal vyšetřovatel. U něho předpokládám, že by měl vědět co předkládá státnímu zástupci.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 31.05.2018
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                    • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                           

                      Ono je otázka toho jak ti to řekl, jak si to ty pochopil a jak to tady tlumočíš a jaká byla skutečnost.

                      Tak ještě jednou. Ze správně kvalifikovaného činu krádež se nikdy nemůže stát loupež.
                      A v té správnosti kvalifikace může být problém. Pokud nějaký policajt se podle prvotních informací rozhodne, že to je krádež a pak se dalším vyšetřování ukáže, že to byla loupež a změní to na loupež, tak to se stát může a také se děje dnes a denně mnohokrát. To je v pořádku. Ale to není tím, že by to jednání bylo od počátku krádež a pak se jednání pachatele v průběhu děje změnilo v loupež. To prostě nejde. Buď to je krádež nebo loupež.
                      Jediné co jde, že policajt provedl z nějakých důvodů nesprávné určení kvalifikace a potom to někdo opravil na správné.
                      Další otázka ovšem je, jestli ten vyšetřovatel to správně správně posoudil a určil, že to je loupež. Po zažalování to také klidně mohl státní zástupce nebo soudce zase vrátit k té krádeži.
                      A pokud vyšetřovatel tvrdí, že to byla krádež a v průběhu děje činu se to změní na loupež, tak je tím blbcem a měl by se vrátit do školy, kde se tohle vyučuje hned na samém začátku a přestat dělat to co dělá a jít třeba na nějaké místní (obvodní) oddělení prošetřovat třeba krádeže kol, ale s tímhle přístupem a znalostmi snad radši ani to ne :-)

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 31.05.2018
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                      • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                             

                        Takže jestli tě správně chápu tak řekne-li policajt, že to je loupež, státní zástupce to dá k soudu jako loupež a soudce to odsoudí jako loupež tak pojišťovna klidně může říct Ne podle našich regulí to je krádež prostá nebo ne to je loupež prostá?
                        Protože než jsme zabředli do poměřování pindíků tak debata byla o tomhle.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 31.05.2018
                        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
                        • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                               

                          Ty vysvětlení otázky krádeže a loupeže ve vztahu k vyšetřování a pravomocnému rozhodnutí považuješ za poměřování pindíků?
                          Divné, pak fakt nemá smysl to nějak dál vysvětlovat, nemám potřebu se si něco poměřovat.

                          A jak to se pojišťovnou a určením kdy bude hradit náhradu škody nebo ne už jsem psal, stačí si to přečíst.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 31.05.2018
                          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

             

        Máš pravdu, omlouvám se, zaměnila jsem loupež a krádež.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.05.2018
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

           

      Když už jsi to tak hezky rozepsala, v čem ti tedy připadá obyčejná průkazka pojišťovny v zemích EU nedostatečná?

      Nemám s tím žádnou zkušenost, ale situace, že bych měl právo na stejnou péči za stejných podmínek (včetně spoluúčasti) jako místní obyvatelé, mi tak katastrofálně nezní.

      O jakých částkách se vlastně při reálném úrazu v zahraničí bavíme? Co by muselo nastat, aby šlo o statisíce korun nebo milióny, což už by pro připojištění byla zásadní motivace?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2018
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

             

        Já jsem nenapsala, že mi průkazka pojištěnce přijde nedostatečná.
        Přečti si znovu - píšu, že pokud jsi ošetřen pouze na základě průkazky a něco musíš hradit sám, pak ti to nikdo neproplatí.
        Pokud máš připojištění, pak ti to refunduje pojišťovna.

        Za co se v které zemi připlácí, to by sis musel zjistit v konkrétních podmínkách dané země. Můžu ti to zjistit, ale bude toho hodně.
        Stejně tak v jakých částkách případné poplatky a doplatky jsou.
        Může jít o korunové položky, ale může jít i o tisíce.
        Leckde se třeba platí poplatek u lékaře - u nás to bylo 30 Kč, ale v zahraničí je to rozhodně víc než euro.
        Dost příplatků mají i zubaři. A tam ti to tisícovku hodí jen to hvízdne.

        Mě osobně třeba přijde hodně podstatné pojištění pro případ repatriace - na tu ti kartička pojištěnce nestačí a ta může tvoji kapsu citelně zasáhnout. Ta už o ty deseti až statisíce jde. Pak je pro mě osobně důležité pojištění odpovědnosti za škodu. Tady se ti také částka může vyšvihnout hodně vysoko.
        Ona škoda třeba v eurech nevypadá až tak strašidelně, ale když si jí vynásobíš aktuálním kurzem, pak pocítíš i 10 či 20 euro.

        A co by muselo nastat aby šlo o statisíce?!?
        Opravdu si nedovedeš nic představit?!? Stačí nehoda, kterou ani nezaviníš. Na cestách zkrátka nejsi sám...

        Je opravdu věcí každého, zda jede jen s tou kartičkou s tím, že další výdaje si holt uhradí, nebo si prostě těch pár kaček zaplatíš a refunduje ti to zpětně pojišťovna.
        Ostatně ruku na srdce - kdo z nás denně neutratí stovku či víc jen tak za blbosti.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.06.2018
        Autor: radka
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

               

          Už jenom to, že snad ve všech zemích sin lidi připlácí ny pobyt v nemocnici a ne málo a pak taky široko daleko nemusí být státní zdravotní zařízení a ošetří v privátu a to jsou jiné částky.
          Bohužel představa mnoha lidí je hodně zkreslená našim luxusním zdravotním "pojištěním". Myslím, že by bylo rozumné tak na půl roku zavést to co mají v mnoha jiných zemích, to by se lidem rozsvítilo a pak ještě rádi a s úsměvem by si platili 100 Kč za den v nemocnici.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 01.06.2018
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                 

            Přesně tak, u nás toho máme ze zdravotního pojištění hrazené dost a není u nás zavedena spoluúčast pacienta. To bych řekla, že je špatně.

            Mnozí třeba netuší, že na Slovensku je zvedena spoluúčast pacienta na ošetření, takže tam už se ošetření může prodražit.

            S tím ošetřením v nestátním zdravotním zařízením je to ale problém - tady by se skutečně posuzovalo, zda bylo ošetření nezbytné. A jsme zase u cestovního připojištění - pokud ho máš, můžeš kontaktovat asistenční službu, která by ti měla říct, kam jet nebo ti dá souhlas k ošetření v nestátním zařízení.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 01.06.2018
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                 

            Zrovna se 100 Kč za den v nemocnici jsem problém neměl a o tom, že navzdory obecnému nadávání na zdravotnictví, se tu nemáme špatně, nepochybuju.

            Takže jsou místa, kde v dosahu prostě nejsou žádná pojišťovnou hrazená zařízení? Jak to řeší místní? Mají také nějaké připojištění, jsou o tolik bohatší než my, že to pro ně drahé není nebo když se jim něco stane prostě umřou?

            Já teda žádný výlet neplánuju, ale když už tady to téma je, třeba se něco dozvím.

            U připojištění bych se hlavně bál seznamu výluk, aby se potlučený cyklista třeba nedozvěděl, že porušil důležitou povinnost, protože nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky nebo se dostatečně nevěnoval řízení (jinak by si natlouct nemohl) a tudíš má smůlu.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 01.06.2018
            Autor: Jrr
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                   

              Ne "pojišťovnou hrazená zařízení" ale "státní zdravotní zařízení" - to je dost podstatný rozdíl.
              A většinou je to jako u nás - pokud si hradí veřejné zdravotní pojištění, pak musí mít i síť zařízení vybudovanou plošně tak, aby byla pojištěncům dostupná.

              Co se týká těch výluk - jsou, samozřejmě, že jsou. A pokud někdo odpovědný (třeba policie) zhodnotí, že jsi nepřizpůsobil... tzn., že jsi sám zavinil, pak může být úhrada pojistky snížená nebo zamítnutá - to záleží na tom, co a jak máš sjednáno.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 01.06.2018
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                     

                No a jaký pro mě tedy má význam, jestli to je státní nebo soukromé zařízení? Mně přece zajímá jenom, zda je to zařízení, kde bude pojišťovna hradit péči EU pojištěncům stejně jako místním a ty (v rozporu s Lelkem) říkáš, že takových zařízení by mělo být vybudováno dost, že?

                Předpokládám, že dojde-li k nehodě cyklisty, jsou jen dvě (obvyklé) možnosti:
                1) viníkem nehody je sám cyklista
                2) viníkem nehody je jiné vozidlo

                Pokud mě srazí vozidlo, které navíc neujede a policie ho usvědčí, mělo by to být (relativně) v pohodě, protože škoda půjde z jeho povinného ručení nebo jeho kapsy.

                Pokud ale bude viníkem nehody cyklista, bude mu vůbec připojištění k něčemu?

                Pokud se nehody účastnil pouze jediný cyklista, předpokládám, že viník nehody je jasný?

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 01.06.2018
                Autor: Jrr
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                       

                  Jde o zdravotní pojištění a ne o povinné ručení a nebo nějaké havarijní nebo odpovědnost ze škody. To je něco úplně jiného a nemá se zdravotním pojištěním nic společného.

                  Musíš se na to dívat z pohledu zdravotního pojištění a komerčního připojištění.
                  Podívej se na podmínky. Pokud si je vůbec nikdy nečet, tak se to blbě vysvětluje, zvlášť když to zdravotní přirovnáváš k nějakému běžnému pojištění za nějaké škody.

                  Těch státních, resp. smluvních zařízení je v cizině mnohem méně než u nás. V cizině se chodí mnohem míň k lékaři a lidi co nemají na další připojištění nebo nemají moc peněz, tak mimo větší města cestují k lékaři dost daleko.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 01.06.2018
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                       

                  Už jsme to tu zmínili několikrát - zdravotní připojištění platí prioritně pro ošetření ve státním zařízení.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 02.06.2018
                  Autor: radka
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                   

              A ještě k té stovce za den v nemocnici - to je u nás, ale bavíme se o zahraničí a tam to bude rozhodně víc než 4 eura na den.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 01.06.2018
              Autor: radka
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                   

              S tím placením v nemocnici jsem nemyslel konkrétně tebe, já to psal obecně, protože každou chvíli někde slyším nebo čtu stesky a nářky na špatný stav zdravotnictví a že to je drahé a co všechno si musí platit a kdo ví jaké povídačky.

              Tam kde není v tom místě státní zařízení a je to akutní, tak tě v privátní také ošetří a naše zdravotní pojišťovna to za tebe uhradí ve výši jako to je hrazené ve státním zařízení. Zbytek musíš dokládat, že to jinak nešlo a i tak na tebe zbyde dost toho co si musíš zaplatit ze svého. Pokud máš komerční připojištění v tom potřebném rozsahu, tak máš po starostech, zbytek uhradí ta komerční pojišťovna.

              Co se týká nějakých výluk, tak těch se v běžném cyklo - turistickém režimu nikdo nemusí moc bát, jen je potřeba si pro jistotu včas přečíst na co se nevztahuje. Při úmyslném (podotýkám úmyslném) porušení důležité povinnosti nebo s alkoholem může být problém a může dojít ke krácení plnění, ale to je u všech pojišťoven všude.

              A už jen to, že třeba na Slovensku nebo v Rakousku, ale i jinde v národních parcích a v některých vymezených oblastech jede pro zraněného horská služba a záchranáři a to všechno si dotyčný musí zaplatit ze svého, naše zdravotní pojišťovna to neplatí. A to vůbec nejsou malé částky, to jde do desítek tisíc.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 01.06.2018
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                     

                Poupravím - na Slovensku je horská služba již v pojištění, ale pouze akce směřující k záchraně a svozu nemocného.
                Takže pokud tě hledají 3 dny, něco z toho budeš hradit.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 02.06.2018
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

               

          Nenapsala jsi přímo nedostatečná, ale napsala jsi "osobně bez pojištění nevyjíždím ani kilometr za hranici", proto mě zajímaly důvody.

          Samozřejmě si každý musí zhodnotit pravděpodobnost, že daná situace nastane a cenu za (při)pojištění.

          Pojištění odpovědnosti za škodu asi nebude přímo souviset se zahraničím. Na to se přece můžeš pojistit i v ČR a myslím, že moc lidí to nedělá.
          Nebo vidíš důvod, proč by tohle pojištění bylo v zahraničí důležitější než doma?

          Ano scénář, kdy vjedeš do cesty cisterně s benzínem, která ve snaze vyhnout se tvému kolu narazí do vlaku s jaderným palivem, umím vymyslet na počkání a teoreticky může nastat v kterékoliv zemi a uznají-li tě viníkem, stejně limit pojistky odpovědnosti nebude stačit... :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 01.06.2018
          Autor: Jrr
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                 

            Pojištění odpovědnosti v cizině je pro většinu našich lidí mnohem potřebnější než doma, protože tam je všechno x násobně dražší a mnohem dražší, než u nás.
            Poškozené zařízení v penzionu a jeho oprava, zvlášť práce řemeslníků n je neskutečně dražší než u nás. Nechtěně způsobíš někomu nějakou újmu a ta vymáhaná náhrada je tam mnohem vyšší než u nás.

            Už jsem psal, že je potřeba zvážit jestli si nedat dvě piva nebo jednu menší picu a být dobře pojištěný nebo se nepojistit a riskovat zadlužení třeba na 20 let.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 01.06.2018
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                 

            Já jsem prostě člověk, který se pojišťuje. Tady doma i na cesty do zahraničí. Pro mě osobně je kartička pojištěnce nedostatečná.
            Teď lze uzavřít i pojištění "bez limitů", takže by byla uhrazena i ta tvoje sci-fi :o)))
            Jo a co se týká té odpovědnosti za škodu - nejsem si jistá, jestli by ti odpovědnost z pojištění v domácnosti platila i v zahraničí. Tady doma už jsem jí uplatnila několikrát, ale v zahraničí jsem to nezkoušela.

            Hele, dělala jsem 15 let koordinátora výše zmiňovaného Mořského koníka, což jsou ozdravné pobyty dětí v zahraničí a likvidace pojištění byla jedna z agend, které patřily do mé práce.
            Můžu ti říct, že jsem se setkala se spoustou případů, které prostě nevymyslíš. A nebylo toho málo - 20 hlášení za turnus jako prd. Třeba blbej cákanec mořský vody do foťáku a 30 tisíc v háji... O úrazech ani nemluvím...
            Takže moc dobře vím, že náhoda je prostě blbec a fakt si ten jeden den odpustím kornout zmrzliny a zaplatím si radši pojištění. Zpětně už to vrátit nejde...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 01.06.2018
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                   

              Ale tak jako neomezený internet míval vždycky nějaký datový limit, FUP nebo jiné omezení (které prý běžné zákazníky neomezuje), předpokládám, že pojištění bez limitu píšeš s úvozovkama právě protože tam stejně limity jsou, jen budou o trochu vyšší, ne? ;-)

              Asi je to o těch zkušenostech. Já si nějak v okolí nevybavuju žádné vyprávění, kdy by někomu pojišťovna něco zásadního proplatila, zato několik historek, kdy se z placení škody pojišťovna vykroutila. Proto bych asi od pojištění nic dobrého neočekával a nejspíš tak uvažuje spousta dalších.

              Když mě kdysi někdo přemlouval k úrazovému pojištení, došel jsem k závěru, že to pro mě nedává smysl. Za banální úrazy jsou směšné částky, v případě vážného úrazu by mi stejně ta částka nic nevyřešila. Když ale někdo žije od výplaty k výplatě, může mu to vycházet jinak.

              Podobně jsem jako nesmysl zhodnotil pojištění platební karty, pojištění kola... a v podstatě jsem nějakou dobu uvažoval jen o tom pojištění na škody v občanském životě, protože jedno přehlédnutí může znamenat fakt hodně peněz... jenže když jsem začal hledat podorobnosti, zjistil jsem, že je tam hromada výluk, spousta aktivit by se musela pojistit zvlášť nebo (možná) ani pojistit nejde... takže nakonec nemám pojištěné vůbec nic.

              Zatím žiju. :-)

              Tedy přiznávám, v loni jsem cestovní pojištění opravdu hledal, když mě kamarádka lákala na dovolenou do Slovinska. Základním kritériem bylo, aby to krylo aspoň ferratu D, protože vím, jaký je to blázen.
              Dopadlo to tak, že den před odjezdem mě rozbolel zub tolik, že jsem místo na dovolenou musel k zubaři nechat si vytrhnout osmičku, no kdo ví, jak by to jinak dopadlo... :-/

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 01.06.2018
              Autor: Jrr
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                     

                "bez limitů" píšu v uvozovkách, protože to není přesný výraz - je to jen zažitý obrat.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 02.06.2018
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                     

                Já si třeba úrazové pojištění pořídil. Sice to nejnižší, co šlo, ale aspoň něco. Platím cca 260 za měsíc, což není tragédie.
                A řekl bych, že už se mi zaplatilo tak na 20 let dopředu, protože jsem měl půl roku po zřízení nehodu se zlomenym obratlem.
                Konečně jedno pojištění, které se mi vyplatilo :-D
                A pak vlastně ještě asistenční služby k POV, kdy za blbou petistovku za rok pojišťovna zacvakala nás odtah z Itálie za 50 tisíc + noc v luxusním hotelu :-D

                Ale cestovní si platím, jak píše radka, radši si odpustim zmrzlinu a mám relativní jistotu, že když se něco poděla, tak mi někdo pomůže

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 02.06.2018
                Autor: Bruca
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                       

                  A můžeš pro zajímavost popsat, jak se ti to úrazový pojištění vyplatilo?
                  Mně by třeba platit 3 tisíce ročně za to, že v případě úrazu dostanu pár tisíc zpět a v případě zmrzačení půjde o desetitisíce smysl nedávalo a radši se snažím nikde nerozbít.

                  Zrovna s asistenčníma službama měl vloni "hezkou" story kolega z prace. Měl asi rok nový auto (v záruce), havarijní pojištění a asi i nějakou asistenci od povinného ručení a vyrazili na dovolenou do Francie.
                  Auto prý začalo stávkovat, vypisovat nějakou chybu, přeplo se do nouzového režimu a odmítalo jet víc než asi 60 km/h. V zápětí prý ztratil veškeré iluze o tom, za co vlatně platí, protože po obvolání všech asistenčních služeb se dozvěděl nečekanou věc - dokud se to auto dokáže rozjet, tak pro něj neudělají vůbec nic, pouze mu poradí nejbližší autorizovaný servis.
                  V tom servisu zaplatil pár tisíc za diagnostiku a dozvěděl se, že by tam musel čekat minimálně 3 dny na náhradní díl za snad 20 tisíc.

                  Nakonec prý oželeli zaplacené hotely naplánované po cestě a vydali se zvolna zpět směrem k Česku v naději, že když to auto chcípne úplně, bude aspoň smět zavolat odtah. Auto prý ujelo nějakých tisíc kilometrů za dva dny v nouzovém režimu (kvůli rychlosti nesměli na dálnice) a najednou v Česku po nastartování přestalo auto tu chybu hlásit a motor zase fungoval na plný výkon...

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 02.06.2018
                  Autor: Jrr
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                         

                    dostal jsem kolem 40-50 tisíc, z hlavy už přesně nevím. obratel srostl a kromě počasí žádné trvalé následky nemám. kdybych ho neměl, tak bych na tom byl stejně, ale o "pár" tisíc chudší.
                    dělal jsem si ho hlavně kvůli tomu, aby mi to dorovnalo rozdíl výplata-neschopenka kdyby náhodou.
                    taky se snažím nerozbít, tohle mě smetlo auto a ne mojí vinou ;-)

                    asistenčních připojištění je hodně druhů, podle ceny a pojišťovny, takže záleží, které měl zrovna zaplacené. nám ho vybírala šéfová mojí sestry, která dělá v pojišťovnictví.
                    první je opravdu odtah do servisu, kde se to pokusí opravit, pokud to nejde opravit, tak odtah domů. my zaplatili opravu a pak byl stejně odtah domů, protože v servisu řekli, že je bouchlé těsnění pod hlavou (nebylo), a že to do dvou dnů nestihnou.
                    pojištění nás stálo 500,- na rok, odtah vyšel na 50 tisíc, ubytování v tom hotelu stálo kolem dvojky na osobu (byli jsme 4)

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 02.06.2018
                    Autor: Bruca
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

         

    tazatel už přestal diskutovat, ale připojím i svou zkušenost. pojišťuji se vždycky, i když jedeme jen do Jizerek a jezdíme Polskem, sice mám takovou průpovídku, že kdyby něco, tak mne odtáhnete na naší stranu :-) do Tater a nejen Vysokých je pojištění trochu jiné, tam neplatí to co platí třeba v Alpách, ale i tak to přijde na den cca 30,- stalo se nám v Alpách, že kamarád způsobil úraz místnímu cyklistovi, přijela sanitka, pána odvezla, ten si poležel asi 14 dní v nemocnici. všechno šlo z pojištění co bylo sjednáno na pobyt toho dotyčného co to způsobil. jediné co platil byly soudní výlohy cca 50E pojištění beru jako připoutání se v autě nebo helma na hlavě.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2018
    Autor: HMS
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

         

    https://www.novinky.cz/finance/375535-s...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2018
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

           

      Nepíše se nic jiného než co jsme psali tady :-)
      Prostě nenechají tě umřít, ale pro lepší péči, která tě bude stát mnohem míň je lepší být komerčně pojištěný.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2018
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

           

      Píše se tam :
      V loňském roce uhradily české zdravotní pojišťovny za nezbytnou zahraniční lékařskou péči na základě EHIC v 35 582 případech více než 400 miliónů korun .

      Jinými slovy cca 11,000 za jeden případ základní péče

      Ovšem místní doplatky ze převozy, hospitalizaci, spoluúčast na léky či repatriaci EHIC neplatí. V takovém Rakousku : spoluúčast na pomůcky je 10 procent ale min 33 eur, na jeden lék minimálně 6 eur, hospitalizace 20 eur na den. Navíc většina nemocnic kam se člověk dostane je privátní a tam s tím nechtějí nic mít pokud člověk nepodepíše Sonderklasse ošetření... no a to EHIC neproplatí.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2018
      Autor: újezďák
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

         

    Jasně, pojištění je i v případě, že se jen na chvíli octnete v cizí zemi naprosto nutné:

    1. Výborné je pojištění pohřbu - nabídek je plný internet, alespoň mě choděj každý den.
    2. V případě cesty o Velikonocích je dobré pojištění proti ukřižování.
    3.Při cestě na okolo Vánoc pak doporučuji pojistit se proti nechtěnému početí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2018
    Autor: mirekbik
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

           

      Konečně někdo přišel s racionálním zdůvodněním :-))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2018
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

         

    Zkusím kontaktovat a ukecat jednu občas přítomnou paní aby se podělila se svými zkušenostmi když vyjela do ciziny a na kole měla hned na začátku úraz nohy v důsledku havárie na kole. Převoz do nemocnice, ošetření a léčení a pak převoz sanitou domů.
    Kdyby neměla dobré cestovní zdravotní pojištění, tak by musela pracovat ještě hodně moc let aby to zaplatila.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2018
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

           

      Kamarádka si před dvěma lety zlomila nohu při turistice v Alpách - vrtulník, pobyt v nemocnici, pak převoz k operaci do ČR (sanita přijela od nás) - určitě měla slušné pojištění, pojišťovna vše uhradila. Nad fakturou za vrtulník se jí protočily panenky :-). Detaily jsem si do hlavy nebrala, musela bych se přeptat.

      Pojišťovny ale asi zkoumají nezbytnost provedených úkonů - mladá dívka na studentském pobytu v Německu se sesypala, v nemocnici ji podrobně vyšetřili a naše pojišťovna některá vyšetření nechtěla uhradit - nakonec se to nějak vyřešilo.

      Naopak letos v březnu čtyři dámy jely autem do Polska, jen kousek za hranice, havarovaly, pojištěné nebyly. Většinou nikdo pojištění neřeší, když jede jen na nákup apod. Kromě řidičky jsou ještě v nemocnici, resp. ještě nedávno byly (první dny v Polsku, teď už u nás), asi to problém bude.

      Vlastní zkušenost zatím naštěstí nemám a ráda se bez ní obejdu, ale bez pojištění raději za hranice ne, i když v našem případě jsou to jen jednodenní nebo krátkodobé akce.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2018
      Autor: aila
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

           

      Zlatka je teď nějaký čas na rehabilitaci, tak podávám zprostředkovaně.
      Jela na cyklodovolenou do Itálie. Před dovolenou si na doporučení uzavřela ke stávající úrazové pojistce ještě cestovní zdravotní pojištění za 200 Kč.
      Po přijezdu do Itálie se jeli projet a měla poněkud smůlu, přehlédla menší překážku, kterou nezvládla a upadla a dost si pochroumala koleno. Přes cestovní pojištění následovalo zajištění příjezdu sanity, převoz do nemocnice, tlumočník co vše s nemocnicí vyřídil. Samotřejmě nutnost zaplatit poplatek za ošetření 3 €, rentgen, ošetření a zafixování nohy. Pak pro ni z Česka přijela přepravní sanita se 3 záchranáři, kterou byla převezena domů do nemocnice do Hradce, kde v podstatě už jen zrevidovali stav a způsob ošetřešní.

      Díky cestovnímu pojištění za 200 neplatila ani korunu (poplatek za ošetření ji doma pojišťovna vrátila), vše zařídila pojišťovna včetně tlumočníka a převozu, jinak by ji to celé stálo bezmála 50 000 Kč.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.06.2018
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

             

        Tak je hezké slyšet, že něco fuguje tak, jak by mělo. Možná k tomu napiš i název pojišťovny, třeba to někomu pomůže i s výběrem. Předpokládám, že nebude KAŽDÉ v ČR nabízené cestovní připojištění stejné, že?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.06.2018
        Autor: Jrr
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

               

          Většinou se liší limity plnění, tím jestli je součástí třeba pojištění zavazadel, urazovka, blbostka (p.odpovednosti).
          Když jedu někam jen na den na otočku, tak si to uzaviram přes internet i ČSOB, kde mám účet
          Na delší výlety mi to dělá známý u axy - není to ta nejlevnější, ale když se pak něco děje, tak jsou s pomocí jedni z nejspolehlivějších. Prý. Tvrdí kamarád, který se pojišťovnictvím živí 20 let.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.06.2018
          Autor: Bruca
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                 

            Já jsem zrovna v týdnu hledal nějaké info o pojišťovnách a k AXE jsem našel tuto nehezkou diskusi:
            https://www.penize.cz/diskuze/8197-axa...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.06.2018
            Autor: petrp
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Výlet v příhraniční oblasti - cestovní připojištění?

                   

              K Axe nemám moc důvěru po blafáku na majitele firmy v mém bývalém zaměstnání. Týkalo se to příslibu půjčky "za cenu" jakéhosi spoření s životní pojistkou pro všechny zaměstnance. Byl v úzkých, tak docela slušně naletěl. Úvěr se nakonec samozřejmě nekonal. Jestli to byla akce přímo pojišťovny, nebo jen přičinlivé agentky, netuším. Sviňárna to ale byla, navíc časem i s nějakou nepříjemnou dohrou pro zaměstnance při rušení pojistek a výplatách spoření. Dobrou reklamu to téhle pojišťovně rozhodně neudělalo a osobně se jí rovnou vyhýbám.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.06.2018
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Mazurská jezera na kole

 (CK Cyklotur)
05.08.2024, 7 dní
11 440 Kč
cyklistický Autobusem

Kouzelná Mazurská jezera na kola

 (CK Hoška Tour)
24.08.2024, 8 dní
11 250 Kč
cyklistický Autobusem

Podél Baltu na kole

 (CK Cyklotur)
30.08.2024, 7 dní
11 920 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

267 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024