reklama

dva dotazy

Ahoj mam dva dotazy ohledne elektrokola.

Dokoupil jsem jsem na svyho E-Totema akceleracni packu, ale nejde srovna lehce, tre se plast o plast, myslite ze nebude vadit funkci (vodivost) kdyz mezi pohyblivou a a pevnou cast prstence striknu trosku silikonoveho oleje?

Chci si dokoupit na kolo kvalitnejsi kliky s osou Shimano Holowtech a na kole mam u stredu PAS senszor,.. Myslite ze bide stacit jen zvetsit prumer toho prstence a nebo je tam jeste nejaka jina zrada v uchyceni toho protikusu? Diky moc za pripadny odpovedi.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 16.05.2018
Autor: 542523
  • Re: dva dotazy

         

    Ahoj, ten silikonovej olej není problém, taky jsem to tak pořešil, když to drhlo.
    Teď jsem dával přítelkyni dohromady bazarovku s PAS, tam je fakt jen kotouček s magnetama, takže by se dala opatrně vypilovat větší díra do toho kotoučku, to by nemělo ničemu vadit, ale opatrně aby jste to nepropiloval moc,protože to tam musí jít narazit fest, aby to na té ose drželo a neprotáčelo se to. Třeba i trošku nahřát v horké vodě by tomu platovému kotoučku nemělo ublížit, hlavně aby se tam narazil napevno. Ještě se zeptám - je normální, když ten nábojový motor zabere až po celé jedné otáčce šlapek ? Docela mě překvapila ta dlouhá prodleva v porovnání se střeďákem, stejně tak i dlouho trvá, než se motor odpojí po tom co přestanu šlapat. ŘJ. je tam ale jen nějaká úplně levná z výprodeje od Šikuly za 650,-Kč, ta asi moc poladit nepůjde, ani netuším jak na to.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2018
    Autor: pobrdny
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: dva dotazy

           

      Diky zkusim ten PAS na to narazit, snad se nedostanu az na magnety. Co se tyka motoru me zabira tak po ctvrt otacce, co se tyka vypinani taky je to v podstate hned. Mozna mate min magnetu na tom kotoucku a nebo jsou zanesene. Cim vic magnetu, tim rychleji to zabira. Otazka jak rychla je ta jednotka a jak rychle to zpracuje. V E-Totemu mi rikali ze tam je senzor otacek motoru, tak mozna ten tomu taky pomaha ze je to rychlejsi, ale to je jen domenka...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2018
      Autor: 542523
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: dva dotazy

             

        Kotouček i PAS mě dali k té jednotce nový, asi je to nastavením řídící jednotky(prodleva při aktivaci motoru i ta prodleva, než to vypne při přestání šlapání je přibližně stejná), ale netuším, jestli(a jak)by se to dalo přenastavit.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2018
        Autor: pobrdny
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: dva dotazy

         

    Zdravim.
    1a. Pravdepodobne mate tu packu otocenou na 180 stupni, melo by to byt jinak.
    1b. Pak ta packa ma v sobe male plastove kolecko, ktere lze vyndat - a pak packa bude skoro volna.
    S tim koleckem je nutno ten plyn zmacknout dvakrat abych vypnout plyn, bez neho - plyn vypina sam.
    Ja bych tam nestrikal olej.

    2. Nevidim problem trochu zvetsit prumer PAS. Straci abych magnety na tom drzeli dobre:)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2018
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: dva dotazy

           

      Diky za reakci.
      To neni muj obzek je to stazeny z webu, sam nevim jak patri uvidim u kola.

      A to ji musim nejak rozdelat? Moc nechapu tu vetu o tom dvojim zmacknuti...
      Packa ma fungovat tak, ze pri zatazeni pri slapani da na 5 sec plnej vykon a nebo pri chuzi bez otacek pedalu funguje do 6km/h (walk)
      Taky nevim jesli funguje plynula regulace pri zrychleni i pri ty chuzi, nebo ta jen dve polohy on/off? Predpokladam prvni variantu, protoze jinak by stacilo tlacitko

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2018
      Autor: 542523
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: dva dotazy

             

        Muzete, ale nemusite.

        To kolecko dela tempomat aktivnym, kdyz zmacknete plyn na 15s, pak jiz nemusite ho dale mackat.

        Ja nemam rad tempomat te packy - protoze na tom kole nemam odpojovac brzd, tak pred brzdenim jsem byl nucen zmacknout plyn, coz je spatne pro nouzive brzdeni.

        Bez toho kolecka nemam tempomat - ani problem s brzdenim.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2018
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťáka na vyjížďky

05.05.2024
Jezdila jsem často a aktivně. Změna bydliště, přátel a možností vše zhatilo. Ráda bych aktivního parťáka, který by…

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

PR články:

[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

185 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 5. část

5. část - Jezero Yssyk-kul a okolí V sedle se cesta narovnala a pak zlomila. Bylo už jasné, že jsme bouřku…
Peggy | včera

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 4. část

4. část - Chtěla jsem Kyrgyzstán, mám Kyrgyzstán... Podepsaly se na nás únava, hlad a stres, jestli seženeme…
Peggy | 06.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti…
Peggy | 02.05.2024