reklama

Jak jsem doma vyřešil ukládání kol

Nejsem si jistý, zda sem tohle téma úplně patří, ale pro mě to v posledních týdnech bylo celkem aktuální, tak jsem se rozhodl o tom něco napsat. Třeba to někomu poradí, pomůže a třeba se i já dozvím něco novýho od vás :-)
Měl jsem klasický problém – nechtěl jsem, aby kola překážela, ale zároveň…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 01.05.2018
  • Re: Jak jsem doma vyřešil ukládání kol

         

    Díky za inspiraci- tohle řešení vypadá vážně zajímavě. Akorát jsem zvažoval jak vyřešit kola jinak, protože my je skladujeme klasicky u stěny, což zabírá hodně prostoru.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2018
    Autor: Kolo-pro
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jsem doma vyřešil ukládání kol

         

    Jen pan Pavlíček nenapsal, jak to vlastně opravdu vyřešil. Jaké háky, jak řešil přístup k těm kolům pod stropem. jak je to pohodlné to každý den sundavat a nandavat. Zda to neničí lak na rámu. Které háky jsou vhodnější a které nikoliv. Mám doma v jedné sklepové kóji dříve na uhlí 5 kol a koloběžku. Dvě kola mám na hácích a stále řeším, zda by to nešlo nějak pohodlněji, abych nemusel každý den to jedno kolo sundavat a nandavat. Je nahoře, protože je to lehká silnička, podstatně lehčí než ostatní horáky. Ale ty háky jí ničí lak na rámu. Stále na stejném místě.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2018
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jsem doma vyřešil ukládání kol

           

      To vskutku nenapsal. Tak na ty háky navlíkni gumovou hadici, nonééé? Ostatně proč, lak přece nejede. :-))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2018
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jsem doma vyřešil ukládání kol

             

        Ta tam je už od výrobce.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2018
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak jsem doma vyřešil ukládání kol

               

          Potíž je v tom, že pod rámem mám tažené lanko k zadní brzdě a když se to lanko přimáčkne k rámu, tak tam odírá lak. Věším to přes bovdeny a tím zase ničím ty bovdeny. To žádným měkkým hákem neodstraníš.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.05.2018
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak jsem doma vyřešil ukládání kol

                 

            Tak mezi lanko a rám něco měkkého vlož a vyřešeno.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 10.05.2018
            Autor: Billicek
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak jsem doma vyřešil ukládání kol

                 

            Tak asi budeš muset používat jiný způsob zavěšení kola, třeba na hák za přední kolo.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 10.05.2018
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak jsem doma vyřešil ukládání kol

                   

              Já jsem naučil kola levitovat.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 10.05.2018
              Autor: abernathy
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jak jsem doma vyřešil ukládání kol

                     

                Tak to už asi budeš vrcholný stupeň skladování kol, já jsem zatím u věšení za přední kolo a fixace u zdi gumicukem :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 10.05.2018
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jak jsem doma vyřešil ukládání kol

                       

                  Já měl dvojhák, tak jsem je věšel za řídítka, sedlem opřené o stěnu. Měl jsem v chodbě místo, byl to stoletej cihlák, chodba jako...:-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 10.05.2018
                  Autor: abernathy
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jsem doma vyřešil ukládání kol

         

    No my jsme na to mysleli taky v garáži a nechali jsme udělat vysoký strop po straně garáže máme v linii pod stropem tyhle háky :

    http://www.cyklonaradi.cz/drzak-na-kolo---za...

    a to vždy tak, aby i normální kola byla vedle sebe, při nandavání mám prakticky sedlo na stropě:) Po celé délce garáže tak mohou viset na jedné straně 4 kola...

    Ty háky po zavěšení umožňují s kolem " šíbnout" ke stěně, čili se přiblíží asi o 5 cm blíž než když visí na kolmém háku.

    Zhruba ve výši středů kol pak mám na stěně hmožďinkou chycený kroužek s " vázáním".
    Kolo dám na hák, "šíbnu s ním do strany"
    a pak střed přitlačím ke zdi se šlapkou dole u zdi a šlapkou nahoře do prostoru a přichytím ke kroužku... kolo je pak šikmo.

    Výhodou je, že podél takto zavěšených kol máme normálně v garáži postavený pinec a hrajeme. Pokud by kola visela rovně , tak by přece jenom zabrala víc místa.
    Dětská kola jsme léta strkali pod stůl :) ale tak malá už nemáme.

    A auto ?Tak to je je už léta venku :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2018
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jsem doma vyřešil ukládání kol

           

      A pinpongový stůl se ti tam vejde i s místem okolo něj pro hraní? Já to znám, nejďábelštější smeč je hodně šikmo přes stůl rovnou do zdi. Protihráč se pěkně rozplácne :D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2018
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jsem doma vyřešil ukládání kol

             

        Na zimu z kol sundám kola a ta pověsím na háky za rám... tím se prostor ještě zvětší, zimní kola dovnitř nedáváme, moc sajrajtu, buď jsou za domem nebo v kůlně... tam se není o co bát.

        Nechali jsme to udělat širokou garáž, žena mívala od dětství hernu v sušárně paneláku a tam se "smělo hrát" jen po lajnách, tam jsi vedle sítky už neprošel rovně... máme na každé straně asi metr a pár cm.. samozřejmně to není regulérní dle pravidel, ale i 4hra se dá střihnout...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2018
        Autor: újezďák
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak jsem doma vyřešil ukládání kol

               

          Hezké, pro hraní s rodinou a naučení dětí je to ideální. Já jsem letos sháněl nějakou pinpongovou hernu pro sebe a přátele a měl jsem s tím problém. Nějak to v Praze zmizelo a to co zůstalo je dost plné. Hrajeme na Lhotce ve squashovém kurtu kam nacpeme vedle sebe dva stoly. Do boku je to sice širší než garáž, ale už se tam ta těsnost projevuje. Zato nahoře je spousta místa.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.05.2018
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jsem doma vyřešil ukládání kol

           

      Já občas takhle musím fixovat přední kolo proti otočení se do místnosti a překážení. Nechápu proč, ale vždy má snahu se točit do té místnosti ať ho pověsím vpravo nebo vlevo. Teď to fixuji stálou smyčkou, kterou při věšení navlíkám na brzdovou páku.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2018
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jsem doma vyřešil ukládání kol

             

        Dobře pomůže gumicuk.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2018
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak jsem doma vyřešil ukládání kol

               

          gumicuk je dobrý sluha ale zlý pán....
          Taky jsem jednou takhle kolo přichytil k hákům pak kolo sundal a ono zůstalo viset na gumicuku který se nějak zasekl a celé mi to slušně nafackovalo :)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.05.2018
          Autor: újezďák
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Jak jsem doma vyřešil ukládání kol

         

    Mno, dcery úspěšně dorostly 24" a .. a mám málo místa. Skládáme kola jak Tetris, pedály do volných míst v rámu atd. Je to nepraktické - pokud chci vytáhnout kolo které je vzadu tam to přerovnávám po dobu, že mi z toho můžou vyrůst fousy...

    Jediným řešením bude věšet kola za přední ráfek.

    Má někdo vyzkoušený typ nakupované konzoly?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2018
    Autor: cibi
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

472 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024