reklama

vyber elektrokola pro rodice

zdravim, vybiram elektrokola pro rodice (60+ let). zena 158cm/72cm nohy, muz 180cm. idealne stejna kvuli sjednoceni baterek a nabijecek. 50-80 kkc za kus.

zatim mi kvuli male velikosti ramu (asi 15-16 max) nejlepe vychazi apache yamka s bafangem, haibike sduro s yamahou nebo boschem a nebo cube access hybrid s boshem. pro muze potom stejna kola ve velikosti 29 a Lku.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 18.03.2018
Autor: kuba78
  • Re: vyber elektrokola pro rodice

         

    Rodiče jsou střelci :-)
    S těmahle možnostma bych moc neřešil, kupte Haibike Sduro. Když vyrazí přes Alpy rozhodně nebudou mít problém.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.03.2018
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: vyber elektrokola pro rodice

           

      rodice nejsou strelci, ale cykliste :-) rodice chteji nadale aktivne sportovat i po sedesatce a synek byl pozadan o radu. a jelikoz ja elektro nejezdim tak mam relativne omezene zkusenosti a skoro zadny najezd na elektru, proto se zkousim poradit. Vyradil sem cokoliv co nema stredovy pohon, zvolil kola co se delaji v male velikosti ramu, aby to melo vzadu rozumny rozsah kazety a vysly mi tyto proto bych rad, jestli nekdo ma zkusenosti.

      Na alpy a vyjezdy do dvou kilometru a potom downhill to skutecne moc nevypada, spise vylety po vlastech ceskych po stezkach, lesich.. takove pohodlne jezdeni aktivnich duchodcu, netreba fulla, ale trekove kolo zas bude trochu kostitras kdyz je to chytne a poslou to nekde po pesine lesem.
      zatim se mi celkem libi ta Yamka bo ma velkou baterku, ale cetl sem tu ze povrzavalo uchyceni motoru u starsich modelu. tez nevim co cekat od Bafang versus Yamaha. Bosh jak sem nacetl je asi spicka, ale zas me trochu mrzi mensi baterka.

      Haibike Sduro je necim vyjimecne?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.03.2018
      Autor: kuba78
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vyber elektrokola pro rodice

             

        Že jsou střelci jsem myslel v dobrém, fandím jim.
        Já o elektrokolech toho moc nevim, také je nejezdím, ale zaujalo to mě to právě v souvislosti koly haibike sduro.
        Nevim jestli jsou vyjimečné, ale rozhodně dobré budou a kvalitní. Alpy jsem zmínil proto, že to kolo se tam skutečně hodí. Pokud jsem si stačil všimnout, tak haibiky v Alpách rozhodně hrají významné prim.
        V Alpách se nemusí jezdit jen downhill, dá se pohodlně vyjet nahoru lanovkou a pak se projíždí nádhernými cestami a postupně sjíždí zpátky.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.03.2018
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: vyber elektrokola pro rodice

             

        Haibike sduro je s motorem Yamaha, Haibike s motorem Bosch je xduro. Já měl haibike xduro s motorem Bosch active a baterií 400 Wh, tj. 11,2 Ah.Byl jsem s ním velmi spokojen, ale když se objevily motory Bosch Perfomance CX a s baterií 500 Wh, tj.14 Ah tak jsem kolo po cca 6000 km prodal a koupil Cube s tímto motorem a baterií. Bosch má nyní 3 alternativy motoru Active, Perfomance Live a Perfomance CX. Rozdíl je v kroutícím momentu, nejvyšší je u CX, tím je dána síla výpomoci motoru a zároveň baterie 500 Wh umožňuje delší dojezd. Jsem ročník 1945 a s Haibike a nyní s Cube jsem velmi spokojen. Cube má menší rám než Haibike. S cenou, kterou uvádíte se do kola s motorem CX a baterií 500 Wh pohodlně vejdete. Obecně kola Cube jsou levnější než Haibike i když vybaveností komponenty jsou na tom stejně. Rozdíl je v ovládacím display, Haibike má Intuvii, Cube Purion, který má méně funkcí, ale zase je ovládání stupňů přípomoci a "tachometr" sloučeno do jednoho tělesa.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.03.2018
        Autor: bolek
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

293 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024