reklama

Slevy na středový motor do 18.3.

Pokud někdo přemýšlíte o středovém pohonu, tak do 18.3. mají akci: https://www.evbike.cz/akce/
Baterie ale nejsou nic moc, pokud trochu rozumíte elektrotechnice a umíte pájet, tak doporučuji koupit jen motor a k němu baterie z hobbykingu, třeba k motoru dvě tyto spojit do série: https://hobbyking.com/en_us/multistar-high...
do obvodu vložit pojistku:https://www.ges.cz/cz/plocha-auto-pojistka-fks... v pojistkovém pouzdře: https://www.ges.cz/cz/ptf-sat-c3-GES07901063.html nabíječku s balancováním třeba tuto: https://emotors.cz/isdt/13991-isdt-d2-200w-mini...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 13.03.2018
Autor: pobrdny
  • Re: Slevy na středový motor do 18.3.

         

    Díky za tip. Zrovna uvažuji o té sadě, ale koukal jsem, že už mají i nové baterky. Pročetl jsem si dneska nějaká vlákna a na baterky od EVBIKE se tady moc óda nepěje. Je s nimi něco v nepořádku? Nerad bych manželce pořídil nějakou shitku.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2018
    Autor: Jakub_02
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Slevy na středový motor do 18.3.

           

      Mám od EVBike jen motor, 48V/750W, za 3 roky najeto cca 12000km bez problému, jen jsem ho nechal vždycky v zimě v rámci záruky v servisu promazat, motor je fakt dobrej a spolehlivej. Ale baterku jsem měl od E-pohonu, protože před 3-mi roky EVBike dělal jen 9Ah, já potřeboval silnější, jezdím delší štreky natěžko, tak jsem koupil 13,4Ah do rámu z E-pohonu, stála 14,900,-. A po 3 letech jí klesla kapacita na cca 8,5Ah, což mě dost vzhledem k ceně dost zklamalo (mám dvě, takže na každé najeto jen cca 6000km). Ty od EvBike neznám, pokud to máte pro manželku, tak jí to asi bude stačit, pro ní bude v pohodě i ta sada s 250W motorem, ten 750W je fakt silný, mám přes metrák a jezdím natěžko a i tak plný výkon využiju jen zřídka. Jak píšu, pokud hovíte elektrotechnice, tak vyjdou levněji ty modelářské LiPo baterie, ale je s tím více práce a musí být člověk opatrný. Ale pro běžné uživatele a rekreační jezdce asi stačí ty baterie co jsou v sadě.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.03.2018
      Autor: pobrdny
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Slevy na středový motor do 18.3.

             

        Manželce určitě bude stačit těch 250w, zas tak těžká není a aspoň nebude nadávat, až pojede na jaře na Klínovec. Na samotvobru baterie si určitě netroufám, takže vás příspěvek mě docela uklidnil. :) Díky

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.03.2018
        Autor: Jakub_02
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Slevy na středový motor do 18.3.

               

          Chápu, já přítelkyni před rokem pořídil stejný motor, ale jen s 350W a i to hlavně z důvodu, aby ho měla na stejné napětí (48V), protože ta varianta na 250W se dělá jen na 36V. Takže jezdí jen na nižší stupně přípomoci a hlavně využije ty moje "vyježděné a unavené" Lionky, zatímco já jsem přešel na ty modelářské LiPo. Ono to s nimi není až tak moc složité, ale to říkám z pohledu vyučeného elektromechanika, chápu, že pro člověka "elektřinou netknutého" to může být problém. Lion baterie nejsou obecně žádná sláva a poměr výkon/cena je mizerný, je potřeba počítat s tím, že po cca 200 cyklech(nikoliv uváděných 500cyklů) jim klesne kapacita o třetinu. Jelikož na to má vliv i hloubka vybíjení (nejlepší je, když v baterii po dojezdu ještě tak třetina-polovina kapacity zbývá a dá se rovnou nabíjet), tak je lepší rovnou koupit baterii s co nejvyšší kapacitou, aby se domů nevracel s úplně vytlučenou baterií a ten pozdější pokles kapacity mu pak tolik nevadil. Ale zase jsou jednoduché a "blbuvzdorné), s vestavěnou BMS, takže stačí jen při dojetí zapnout nabíječku a ta se po nabití sama vypne. Takže na Vašem místě bych asi do toho šel a využil té akce, "každá korunka dobrá" :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.03.2018
          Autor: pobrdny
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Slevy na středový motor do 18.3.

                 

            Nedávno ma kamarát upozornil že je k zohnaniu nový typ krabice pre rámovú batériu do ktorého sa zmestí až 91ks článkov 18650. Pre 13s (bežná 48V batéria) to vychádza až 7 článkov paralelne (takmer 24Ah). To už je množstvo ktoré je použiteľné pre motory s výkonom do 1000W. Batérie s 4p sú tak pre 250W pohony a aj 5p je málo pre 750W motor. Pre 1000W sú také malé batérie nevhodné úplne ak sa ten výkon používa a veľmi trpia.
            Pár krabíc som kúpil a cez zimu ich naplním, prvý kus na vyskúšanie už jazdí a zdá sa že je to niečo čo tu dlho chýbalo - veľká výkonná batéria v "klasickom" rámovom formáte. Odnímateľná, uzamknuteľná, s vypínačom a 4 slotmi pre montáž na rámovú rúrku...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.10.2020
            Autor: Lubo990
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Slevy na středový motor do 18.3.

                   

              Pro představu: Jde o Jumbo shark DP-9:
              https://www.aliexpress.com/item/4000243765781.html
              Jen škoda, že 21700 (Samsung 35E) se tam nevejdou.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 16.10.2020
              Autor: Andy5
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Slevy na středový motor do 18.3.

                     

                Líbí se mi na těch krabicích ty mřížky. Asi by bylo dobré, pokud by byly k dostání "tabulu", ze kterých by si stavitel vyřezal požadovaný tvar.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 16.10.2020
                Autor: Arnošt905
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Slevy na středový motor do 18.3.

                       

                  Tie mriežky sa robia ako "lego" - rôzne veľké dieliky ktoré si poskladáte ako potrebujete.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 16.10.2020
                  Autor: Lubo990
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Slevy na středový motor do 18.3.

                     

                Áno to je ona. Pre 21700 sa už krabice robia, ale bohužiaľ iba malé (4p). Mysleli ste asi 50E, 35E je klasika 18650.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 16.10.2020
                Autor: Lubo990
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Slevy na středový motor do 18.3.

                     

                Všechny tyhle krabice jsou bohužel nepoužitelné pro odpružená kola, kde zadní tlumič zasahuje do prostoru mezi rámovými trubkami. Proto bych uvítal spíš nějaké dlouhé, ale nízké krabice. Což by bylo také elegantnější než takováhle hrouda.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 16.10.2020
                Autor: ondrap
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Slevy na středový motor do 18.3.

                       

                  Celopéra sú špecifická skupina, väčšina má rám urobený tak že tam nič nejde dať... Kamarát zohnal celopéro, vyberal také aby batéria vošla, ale aj tak ju musel trochu upraviť a alternatívne upevniť bez tej lyže, inak by to tam nedostal. Povedal by som že tu je to väčšinou schodné iba výrobou batérie na mieru...

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 17.10.2020
                  Autor: Lubo990
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Slevy na středový motor do 18.3.

         

    ted maji super slevy na http://www.slevokurzy.cz, doporucuju se podivat

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.10.2020
    Autor: marty44
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: Slevy na středový motor do 18.3.

           

      Může tu blbost admin smazat?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.10.2020
      Autor: Modus
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

271 cyklistů (12 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | dnes

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024