reklama

Slevy na středový motor do 18.3.

Pokud někdo přemýšlíte o středovém pohonu, tak do 18.3. mají akci: https://www.evbike.cz/akce/
Baterie ale nejsou nic moc, pokud trochu rozumíte elektrotechnice a umíte pájet, tak doporučuji koupit jen motor a k němu baterie z hobbykingu, třeba k motoru dvě tyto spojit do série: https://hobbyking.com/en_us/multistar-high...
do obvodu vložit pojistku:https://www.ges.cz/cz/plocha-auto-pojistka-fks... v pojistkovém pouzdře: https://www.ges.cz/cz/ptf-sat-c3-GES07901063.html nabíječku s balancováním třeba tuto: https://emotors.cz/isdt/13991-isdt-d2-200w-mini...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 13.03.2018
Autor: pobrdny
  • Re: Slevy na středový motor do 18.3.

Díky za tip. Zrovna uvažuji o té sadě, ale koukal jsem, že už mají i nové baterky. Pročetl jsem si dneska nějaká vlákna a na baterky od EVBIKE se tady moc óda nepěje. Je s nimi něco v nepořádku? Nerad bych manželce pořídil nějakou shitku.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Jakub_02
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Mám od EVBike jen motor, 48V/750W, za 3 roky najeto cca 12000km bez problému, jen jsem ho nechal vždycky v zimě v rámci záruky v servisu promazat, motor je fakt dobrej a spolehlivej. Ale baterku jsem měl od E-pohonu, protože před 3-mi roky EVBike dělal jen 9Ah, já potřeboval silnější, jezdím delší štreky natěžko, tak jsem koupil 13,4Ah do rámu z E-pohonu, stála 14,900,-. A po 3 letech jí klesla kapacita na cca 8,5Ah, což mě dost vzhledem k ceně dost zklamalo (mám dvě, takže na každé najeto jen cca 6000km). Ty od EvBike neznám, pokud to máte pro manželku, tak jí to asi bude stačit, pro ní bude v pohodě i ta sada s 250W motorem, ten 750W je fakt silný, mám přes metrák a jezdím natěžko a i tak plný výkon využiju jen zřídka. Jak píšu, pokud hovíte elektrotechnice, tak vyjdou levněji ty modelářské LiPo baterie, ale je s tím více práce a musí být člověk opatrný. Ale pro běžné uživatele a rekreační jezdce asi stačí ty baterie co jsou v sadě.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Manželce určitě bude stačit těch 250w, zas tak těžká není a aspoň nebude nadávat, až pojede na jaře na Klínovec. Na samotvobru baterie si určitě netroufám, takže vás příspěvek mě docela uklidnil. :) Díky

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: Jakub_02
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Chápu, já přítelkyni před rokem pořídil stejný motor, ale jen s 350W a i to hlavně z důvodu, aby ho měla na stejné napětí (48V), protože ta varianta na 250W se dělá jen na 36V. Takže jezdí jen na nižší stupně přípomoci a hlavně využije ty moje "vyježděné a unavené" Lionky, zatímco já jsem přešel na ty modelářské LiPo. Ono to s nimi není až tak moc složité, ale to říkám z pohledu vyučeného elektromechanika, chápu, že pro člověka "elektřinou netknutého" to může být problém. Lion baterie nejsou obecně žádná sláva a poměr výkon/cena je mizerný, je potřeba počítat s tím, že po cca 200 cyklech(nikoliv uváděných 500cyklů) jim klesne kapacita o třetinu. Jelikož na to má vliv i hloubka vybíjení (nejlepší je, když v baterii po dojezdu ještě tak třetina-polovina kapacity zbývá a dá se rovnou nabíjet), tak je lepší rovnou koupit baterii s co nejvyšší kapacitou, aby se domů nevracel s úplně vytlučenou baterií a ten pozdější pokles kapacity mu pak tolik nevadil. Ale zase jsou jednoduché a "blbuvzdorné), s vestavěnou BMS, takže stačí jen při dojetí zapnout nabíječku a ta se po nabití sama vypne. Takže na Vašem místě bych asi do toho šel a využil té akce, "každá korunka dobrá" :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Vždy šťastný

Hledám: Vždy šťastný
dnes
Jsem Amanda Weberová ze Spojených států amerických, single.i jsem pečující, věrný, věrný, pravdivý, milující, cíle…

Hledám: Korsika září

13.11.2018
Hledám kamaráda na kolo na Korsiku začátkem září 2019, věk mezi 50-60 let, okolí Liberec

Hledám: Hledá se slečna nejen na kolo ?

Hledám: Hledá se slečna nejen na kolo ?
13.11.2018
hoj nenašla by se tady rozumná duše co už ví co od života chce. Chtěla by časem založit rodinu. Je milovnice…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

194 cyklistů (17 přihlášených)

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 2 – Plošin, Boudovka

Je nádherné první zářijové odpoledne a já měl velké plány, jak ho co nejpříjemněji strávit. Tedy do chvíle,…
JohnyB | 02.11.2018

Cyklotoulky Olomouc - Slezská Harta

Další kraj pro naše cyklotoulky jsme vybrali Olomoucko. Respektive Mariánské údolí, Moravský Beroun a…
ondrapisklak | 31.10.2018

Elberadweg 2018 - Labská cyklotrasa s větrem v zádech

Elberadweg (Elbe Cycle Route, Labská cyklotrasa) je už několikátým rokem nejoblíbenější dálková cyklotrasa v…
Asterix | 28.10.2018