reklama

Středový motor Tongsheng TS

Planuju prestavbu kola na elektrokolo a z toho co jsem zatim vycetl na Internetu se mi libi nejvic Tongsheng TSDZ2 48V 500W, ale nez jej poridim tak mam nekolik otazek.

1. Kde jej nejlepe objednat? U nas se snad prodava pod znackou EVbikes, ale tam za nej chteji 16,5k, coz mi prijde hodne proti tomu kdyz si jej objednam treba primo z Ciny. Chtel bych ale ho ale radsi koupit v ramci EU, abych ho mohl snazeji reklamovat.
Nasel jsem ho treba tady:
https://www.amazon.de/dp/B072HFCYGM

Trosku me ale zarazi, ze baleni obsahuje
"8. Daumen Gashebel", coz je snad plynova packa, ktera ale nema byt u systemu s torznim snimacem?

Take nevim jestli mi to za tu cenu nebude posilat z Ciny a nebudu jeste muset platit clo, ale s tim jsem se na Amazonu jeste nikdy nesetkal.

2. Jake jsou nevyhody u baterek s napetim 48V? Kdy mam radsi volit motor 36V?

3. Bude tento motor stacit pro cloveka o vaze 120kg? Nebyl by lepsi Bafang 750W ktery nema TS a kdyz tak nebylo by to na ukor kratsiho dojezdu?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 22.10.2017
Autor: Victorius
  • Re: Středový motor Tongsheng TS

Zdravim.
    1. Pokud budete objednavat s Ciny - jiste zaplatite Clo. Pokud v nemeckem obchode, a balik pujde s Ciny - taki budete platit clo:(
    2. Nevyhody baterek 48V v porovnani s 36V - mensi kapacita na tu samou vahu, kvuli tomu mensi proud (ne vykon, ten se nemeni!), ktery baterka vydrzi vpohode:)
    3. Kolo stavi podle baterky! 500-750W motor potrebuje dobrou baterku, alespon 5-6kg li-ion nebo 4-5kg lipo, pokud chcete mit dojezd nad 30km na plny vykon.

Jako vtip, jste chcete koupit motor, s kterym provoz kola bude stat asi 7kc/km, a pritom resite drobnosti jako clo/zaruka:)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.10.2017
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

1. Někde jsem četl, mám pocit, že na Fb.na Elektrokola, že Tongsheng je dost poruchový, mě se osvědčil BBS-2 48V/750W, dosud najeto 12000km bez poruchy. Ale neosvědčily se mě standardní Lion baterie, po ujetí cca 6000km, tj.cca 200 plných cyklů klesla kapacita baterie ze 13,4Ah na pouhých 6-7. Ah.
      2. -48V baterie má stejnou kapacitu ve Wh jako baterie 36V, ovšem Ah jsou o třetinu nižší, což nevadí, protože proud je taky o třetinu nižší než u baterie 36V.
      pokud chci ušetřit, tak v přepočtu za cca 7000,-Kč mám dvě tyto:https://hobbyking.com/en_us/multistar-high... před jízdou spojím je do serie, po jízdě opět rozpojím a nabíjím každou zvlášť dvoukanálovou nabíječkou:https://emotors.cz/isdt/13991-isdt-d2-200w-mini... . Ještě je nutné si udělat redukci z konektorů XT 60 co jsou na nabíječce na konektory XT 90, které má baterka. Konektory se dají také koupit na Hobbykingu, osvědčily se mě i na propojení motoru s baterií, dobře se rozpojují a přitom dobře převádí velké proudy. Do spojky baterií je nutné zařadit autopojistku 30A, která bude chránit baterie před zkratem. Pokud nejezdím, tak nabíjím na "storage", před jízdou nabíjím cca 2 hodiny na 4,15V/ článek. Za cca 10000,-Kč mám baterii s nabíječkou s kapacitou 20Ah, které nevadí větší proudy. Pravda, je s tím trošku víc práce - baterie se před nabíjením musí rozpojit a nabíjet každá zvlášť tou dvoukanálovou nabíječkou, musí se připojit nejen silový kabel, ale i balanční konektor, takže místo jednoho konektoru připojuji 4 a navíc je to dobré nabíjet pod dozorem a v nehořlavém prostředí. Ještě to chce sehnat vhodnou brašničku na uchycení do rámu. Jak píšu, s BBS-2 48V/750V jsem za 3 roky najezdil 10000km a zatím naprostá spokojenost. Ale je fakt, že jezdím "na pohodu", většinou si vystačím s výkonem kolem 350W, jen do kopců jedu krátkodobě na 500-700W.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.10.2017
      Autor: pobrdny
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Podle ceho pocitate provoz 7kc/km?
      Myslite tim proto ze si chci vybrat zrovna tento motor a jiny motor by mel naklady podstatne nizsi? Pokud ano tak ktery, napr. BBS-2?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.10.2017
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jsem mel 2 motoru BBS-02 a jezdil jsem docela rychle.
        2kc/km - opotrebeni baterky.
        2kc/km - opotrebeni motoru.
        2kc/km - opotreveni retezu/kazety a desticek
        1kc/km - bezny opravy kola (plast, pedali atd.)

Zadny stredovy motor nebude mit podstatne nizsi naklady.
        Ted mam QQ100, s kterym naklady asi 3kc/km kvůli mensi rychlosti.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.10.2017
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Pro ty kteri by uvazovali, tady je srovnani hluku proti Bafangu, coz me trosku odrazuje.

https://www.youtube.com/watch?v=WocDrObCBuQ

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.10.2017

Jeden má ozubená kola z umělé hmoty a druhý zřejmě ocelové převody, Zvuk podobný jak u cyclone kde je ocelové ozubení v převodovce.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.10.2017
      Autor: Bobbob
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Pokračování dialogu

15.10.2018
Hledám cyklistku, co mi 11.10. u Větrušic poradila s cestou k Vltavě.

Hledám: Nějaká partnerka na sportování z Prahy do 59 ?????

Hledám: Nějaká partnerka na sportování z Prahy do 59 ?????
14.10.2018
Léto skončilo, ale nikoliv kolování nebo pěšárna než budou lyže. Pokud vlastníš kolo, lyže, batoh, pohory…

Hledám: Vážne vztah

Hledám: Vážne vztah
11.10.2018
Ahoj. Hledám muže pro vážný vztah. Chci se seznamit s muzem od 25 let. Mám ráda přírodu, květiny. Budu se tešit :)…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

137 cyklistů (5 přihlášených)

Cyklotoulky Orlickem 2018

Když jsem přemýšlel, kam vezmu svoji přítelkyni Petru na její první cyklovýlet na těžko, oko na mapě mi padlo…
ondrapisklak | 12.10.2018

Přejezd Šumavy na kole z Železné Rudy k Lipnu

V zimě jsem přejížděl Šumavu na běžkách, a tak se mi zalíbila, že jsem tam zamířil i v létě, s manželkou a…
VLB | 11.09.2018

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 1 – Hraničář, Kameňák

Jsem cyklista spíše závodního ražení a tomu podřizuji prakticky veškerý čas na kole. Vyjížďky pojímám formou…
JohnyB | 31.08.2018