reklama

Elektrokolo - středový pohon

Ahoj, chtěl bych se zeptat na nazory, zkušenosti s elektrickými bicykly se středovým motorem.
1; jaké se vám staly závady na motoru?
2; jak často je potřeba servis motoru?
3; jaký motor(výrobce) je spolehlivý ?
4; kolik skutečně vydrží baterie cyklu nabití?
4 ;jakou minimální výbavu by měl mít pedelec?
...a další případné poznatky

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.10.2017
Autor: Liborius
  • Re: Elektrokolo - středový pohon

         

    Pouze za sebe mohu napsat - mám třetím rokem Bafang BBS-2 48V/750W, najeto za tři sezony 10000km.
    Ad.1 - dosud naštěstí žádná závada, jen je po těch 10000km trošku hlučnější, když jedu do kopce na lehký převod, ale není to nijak hrozné.
    Ad.2 - vždy v zimě po sezoně jsem nechal motor v rámci záruky promazat, nyní je již po záruce, tak uvažuji, že se do něj v zimě podívám sám.
    Ad.3 - toto nemohu posoudit, neboť mám zkušenost jen s tímto motorem, se kterým ovšem jiný uživatel spokojen být nemusí.
    Ad.4 - mám tyto dvě baterie : Dvě sezony ježděná : https://www.e-pohon.cz/e-pohon/eshop/16-1... a tři sezony používaná: https://www.e-pohon.cz/e-pohon/eshop/16-1... ale tato je ještě s články Samsung. Na každé najeto cca 5000km, takže odhadem 250 cyklů. Ale kapacita každé z nich bohužel poklesla za tu dobu a počet cyklů na polovinu, takže dnes mají reálnou kapacitu cca 6-7Ah! Doporučil bych mnohem levnější modelářské baterie z Hobbykingu, např.tuto: https://hobbyking.com/en_us/multistar-high... nebo s vyšší kapacitou?
    https://hobbyking.com/en_us/multistar-high... (nutno zapojit dvě do série,při nabíjení se musí rozpojit a nabíjet každá zvlášť dvoukanálovou nabíječkou:https://emotors.cz/isdt/13991-isdt-d2-200w-mini...
    Je s tím sice víc práce, ale vyjde to levněji. Těm deklarovaným počtům cyklů u Lion se nedá věřit, realita je tak poloviční počet cyklů.
    Ad.4 - Za sebe bych doporučil mít buď dvě sady těch 12Ah Lipolek, (na kratší trasy jezdit s jednou sadou, na delší trasy si vzít dvě), nebo jednu sadu těch nejsilnějších s 20Ah. A pak je dobré mít kolo s kotoučovými brzdami (není nutné, pokud máš opravdu dobré ráfkové brzdy.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.10.2017
    Autor: pobrdny
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Elektrokolo - středový pohon

           

      S tim počtem cyklu jsi mě trochu nemilé překvapil. Všude píšou jak to vydrží minimálně 800 x plný nabití a přitom cena baterie je kolem 20 tisíc:-( to už pro mě přestává být zajímavý .
      Představuji si, že si pořídím nějaký "hotový" mtb za cca 50 tisic. Nejsu moc kutil a tu elektriku bych asi nedal spolehlivě dohromady a stejně by mě to asi levněji nevyšlo.
      Pokud ale ta baterka vydrží tak málo a navíc klesá kapacita ,tak to asi odlozim...
      Situace se ale celkem rychle mění takmuvidim co bude příští rok.
      Děkuji moc za tvé poznatky.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.10.2017
      Autor: Liborius
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Elektrokolo - středový pohon

             

        Nebude nic a nic převratného v bateriích není již mnoho let. Pokrok je jen v motorech a řidících jednotkách.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.10.2017
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Elektrokolo - středový pohon

               

          Bh-Bikes začal do elektrokola montovat baterie Tesla. Tak možná se přece jenom něco změní k lepšímu co se týká životnosti :-).

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.10.2017
          Autor: r1j1
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Elektrokolo - středový pohon

             

        Staci koupit dobře kolo za 20000kc, motor do předního kola za 6000, a baterky rocne 4000kc. Jen za 6 let cena bude 50000kc (jiste +opravy kola a pripadna vymena motoru).

        Naopak se stredovym pohonem to kolo za 20000kc+ motor za 15000 a baterka za 15000 (dohromady 50000 v první rok) - a jiz za rok kolo potřebuje novou baterku za 15000.
        Stredovy pohon asi 2 krat drazzi v prozovu, nez motor v prednim kole.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.10.2017
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Elektrokolo - středový pohon

         

    Zdravim.
    1. Jeden BBS-02 za 10000km prestal fungovat - prodejce nerekl proc. Druhi BBS-02 najel 5000 - pak zlomil se zub v prevodovem kole. Po vymene za 2000km zavada se opakovala.
    2. Asi jednou za 1000km staci.
    3. Pradvepodobne, vse:) Nebo naopak nikdo:)
    4. Ja bych řekl, ze 100 cyklu do 80% kapacity - i když výrobce s tim nesouhlasi. Mam vice nez 20kg lithiových baterek, zadna z ni vice nez 100 cyklu do 80% nevydrzela. Po 300 cyklu standartne ma 50% - ja kupuju novou.
    4. Ja mam pedelek, který ma jen plyn - s tim jsem spokojeny.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.10.2017
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Rozšířené menu - rychlostní limit

         

    Měl jsem na vyzkoušení novější Bafang a nedalo se dostat se do rozšířeného menu dvojím zmáčknutím tlačítka ON / OFF během 0,3 vteřiny, jak to bylo v manuálu pro podobná kola.

    Má s tím někdo zkušenost, změnila se přístupová sekvence / tlačítka?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.10.2017
    Autor: cavendish
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

225 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | dnes

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024