reklama

Repase kazety

Zdravim. Me ten způsob pomohl ucetrit nejake peníze, tak muze byt pomuze ještě nekomu.
Repase kazet udelal jsem bruskou s 5mm diamantovym kotoucem, asi 30-60 vterin na jeden zub, 1-2 hodiny na kazetu. Ted na kazde kazete muzu jet jeste asi 1000km.
I kdyz se jedna jen o 0.5 mm kovu, to ma velky vliv na funkcnost kazety.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 02.05.2017
  • Re: Repase kazety

         

    Kvůli dílu za 3-5 stovek to budu demontovat, brousit a pak zas montovat zpátky. To se vyplatí.

    Jak předem víš, kolik ještě vydrží? IMHO ti bude skákat řetěz, neb délku článku mezi zoubky už nikdy nevrátíš, jak tam ten materiál jednou není. Každý článek navíc bude držet jen na jednom zubu v záběru a největším namáhání čepu třením při ohybu řetězu přes pastorek, takže řetěz půjde do háje násobně rychleji.

    No, dej vědět za rok, jak sis na tom pojezdil ;-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2017
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Repase kazety

           

      Zdravim:)

      Proc mam cekat rok?

      Kazdy ma svuj vypocet na penize:)
      Tahle kazeta stoji 600, a driv menil ji kazdy mesic, mam ji hodne:) Ted setrim penize:)
      Jiz mam vyskouseno, 1000km do opravy a 1000km po oprave to drzi, tak 2 krat vetsi zivotnost:) Jeste nevyskousel to opakovat:)

      Ano, to drzi skoro na jednom zubu:( Ale me to nevadi, pouzivam starsi retez ktery jiz mel vyhodit (ma 0.75-1%) a neresim to:)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.05.2017
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Repase kazety

             

        1000 km na kazetu a za 600 Kč?
        Co to kupuješ za předraženou sračku?
        Pořiď si pořádnou a kvalitní za stejné peníze a vydrží ti alespoň 10 000 km.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.05.2017
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Repase kazety

               

          To jsme jiz diskutovali:)
          Nejvic mam kazet BBB, zadna kazeta na mem kole (predni kotouc 52, prumerny vykon 500W) nevydrzi 10000km:)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.05.2017
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Repase kazety

                 

            Panáček má moc peněz, tak nakupuje natažený BBB a pak s pilníkem v ruce vymejšlí, jak ušpórovat :-)
            To máš devítikolo, nebo desítku ? Jestli desítku, tak totéž pod značkou Force koupíš za 450 Kč.
            Jestli devítikolo, tak tam není vůbec co řešit. Shimano za 400 Kč.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.05.2017
            Autor: ronda
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Repase kazety

                   

              No to mi teda kluci - Lelku, rondo - řekněte, jak na devítkový shimano kazetě (HG 50, abych zůstal v tý ceně 400,-) najedete 10 tis. km. Já teda tak polovinu (podotýkám - nedělám čachry s řetězama, prostě ojedu řetěz, kazeta ok, ojedu další - a tady už bývá problém) :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.05.2017
              Autor: Airline
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Repase kazety

                     

                https://www.kupkolo.cz/kazeta-shimano-deore...

                Na treku, když to nečuním v nějakejch bahnitejch srágorách, tak vydrží hodně dlouho. Na horácovi už je to o poznání slabší. Tam mažu napůl olejem a napůl bahnem :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 03.05.2017
                Autor: ronda
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Repase kazety

                     

                Žádné zázraky, už jsme to tady psali, slušný řetěz (C9), slušné mazání, občasné vyčištění když se jezdí víc v prachu a včasná výměna řetězu. Nic jiného.

                Tuhle jsem na treku měnil devítkový řetěz po 6 000 km.

                Na horáku jde samozřejmě řetěz a pak i kazeta a převodníky dřív, ale to hodně záleží na tom kolik projíždím bahna, jak moc brodím, kolik najedu v písku a zvlášť v nějakém křemičitém. Třeba ty naše písky dokážou řetěz bez údržby sežrat i po 1500 km

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 03.05.2017
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Repase kazety

                       

                  Ronda a Lelek-nakole pravdepodobne nerozumi, jak ja jezdim na tom rychlem elektrokole:)

                  Muzu rict, ze na svém pomalem elektrokole nemenil retez za 4000km, na svém horskem kole - asi za 5000km, na tezkem elektrokole - taki za 5000km, a jen jednou vymenil kazetu. I bylo to fajn.

                  Na rychlem elektrokole kazeta a rezek jsou KO po 1000km:(

                  Na rychlem to tak nejde, mam asi 10 kazet a retezu za 2 roky, přitom s toho asi pulroku kolo bylo v oprave:)

                  Mam 9, a potrebuju mit prevody 11-12-13.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 03.05.2017
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Repase kazety

                         

                    Však v odkazu máš devítkovou kazetu Deore za čtyři stovky s převodem od 11 zubů.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 03.05.2017
                    Autor: ronda
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Repase kazety

                           

                      Jsem pouzil, pokud spravne tomu pamatuju, asi 2 kazety Shimano Deore 11,12,14 a 11,13,15 pred tim jak jsem zacil pouzit BBB 11,12,13 - byl stejny najezd 1000km, tak chtel neco jineho, koupil BBB.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 04.05.2017
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Repase kazety

                         

                    Kurnk, to jsi mě uklidnil.
                    Už jsem váhal jestli na příští vcestu do Francie mám zabalir další 3 kazety nebo radši brusku.

                    A ty honíš kolo motorem přes cyklosoučásky, které na to nejsou dělané, měl bys použít řetěz z mopeda...

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 03.12.2017
                    Autor: Jindra8526
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Repase kazety

         

    Zajímavé. Chápu dobře, že jsi vybrousil prohlubeň do "úpatí" zubu, kam se opírá řetěz?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2017
    Autor: NightRider
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Repase kazety

         

    takhle opravuju kazety na kolech už 25let a to i opakovaně,jen používám brusku s kotoučem o průměru 150-200mm šíře 8mm a rádius dělám diamantovým hrotem,ale u dražších ,kde jsou pastorky nýtované na hliníkový unašeč to nejde, idealní je campagnolo ,kde jsou pastorky vzlášť, tam jsem se dostal na C recordu i přes 50.000km za 10let!(silnička)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2017
    Autor: venca73
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Repase kazety

           

      50000km! Skvele:) Je to skoro maximalny znamy najezd jednoho QQ100 motora (60000km bez opravy) a vice nez muj najezd za cely zivot.

      Vcera jsem vymenil opravovanou kazetu asi po 2000km, coz je dvojnasobek bezne zivotnosti na mem elektrokole:)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2017
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Repase kazety

             

        tuto kazetu Campagnolo Record 8s z roku 1995 jsem si nechal jako suvenýr mám ji stále v dílně

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.05.2017
        Autor: venca73
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Repase kazety

         

    Zdravím. Začátečnický dotaz.... Mám 350W střed motor a cca po 1000km občas skočí nový řetěz. Na 9-kazetě SHIMANO CS-HG50-9 jezdím 90% poslední kolečko (11z) než seženu větší tác a využiji větší rozpětí...

    Dotaz: Nedají se kupovat a měnit poslední1-2-3 nejmenší kolečka v kazetě? Brusku atd nemám.
    Děkuji. Začínám...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2017
    Autor: geo.nova
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Repase kazety

           

      Sbírej jeté kazety od "přírodních" cyklistů, roznejtuj je a poskládej s neopotřebovaným vrchem své kazety. Pokud nenatrefíš na kazetu po nějakém profíkovi, nebo lámačovi supertěžkých převodů a nízkých kadencí, většinou ten spodek je málo jetej a vrch nadranc.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2017
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Repase kazety

           

      11-12z zle zakoupit v Cine za 120 Kc.
      http://www.ebay.com/itm/MTB-Bike-Bicycle...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2017
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Repase kazety

             

        Objednano. Diky za tip. V CR uz skladem neni. Ptal jsem se na vice mistech. Pry jen celou kazetu...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.06.2017
        Autor: geo.nova
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Repase kazety

               

          Kdyby ses poptal, možná by ti někdo podaroval. Před nedávnem jsem vyhazoval sjetou Sram 970. Nejmenší pastorek 11z jsem skoro nejezdil.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 09.06.2017
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Repase kazety

           

      Já mám tu samou kazetu na novým kole a měl jsem po 1tis. kilometrech ten stejný problém s přeskakováním. Zjistil jsem že jde přehazovačka šejdrem, tak jsem dal novou patku a byla pořád šejdrem. Vymněnil jsem ohnutou přehazovačku a je po přeskakování řetězu. Na tuto kazetu už nejsou pastorky k dostání a tak jsem si koupil do zálohy kazetu XT a několik náhradních pastorků 11 a 13 zub. Jednak je XT kazeta kvalitnější a za druhé se na ní dají koupit nejmenší pastorky za dobrý peníz.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.12.2017
      Autor: Tušák
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

382 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024