reklama

Středový motor

Měl bych dotaz, jaký středový motor vybrat podle ceny, výkonu, výdrže, servisu. Chci jezdit a ne řešit problémy. Určitě se semtam podívám do kopců a vážím 120 kg .Cena je ze všech parametrů na posledním místě. (pravda že sety za 100 000 nechci) Děkuji za přínosné rady.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 23.04.2017
Autor: kieldrecht
  • Re: stredový motor

         

    Nenapsal jsi v jaké jsi kondici a jak silný motor by jsis představoval.
    Vážime stejně a ja mometálně používám cyclone 1680W ale jen proto že už nešlapu.
    Pokud máš ještě hodně sil stačil by ti střeďak do 500W. Výběr bude asi horší, moje zkušenost hovoří co se kvality týká je to pravě cyclone.
    Bafang nic moc kvalita, vyšší poruchovost.
    Problémy budeš asi řešit u všech typů stejně jak bys je řešil s běžným kolem.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2017
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: stredový motor

         

    Zdravim.
    Zeptam, kolik kc chces platit za km jizdy?
    Ja mam BBS02, a za 15000km vymenil jeden motor (po 10000km), opravil druhy (po 5000km), a pouzil 3 baterky, +bezna oprava kola, dohromady 7kc/km.
    Pokud chces platit mene, tak jdi do 250W motoru.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2017
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: stredový motor

           

      15 000 km x 7 Kč/km = 105 000 Kč. Motor je za 15 000 Kč, baterie jsou kolem 12 000 Kč.To máš kolo za 40 000 Kč?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.04.2017
      Autor: Jirinoj
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: stredový motor

             

        Nove kolo stalo 40000:) Baterka 27Ah 15000. Retez+kazeta+desticky 10x1500, plast asi 5x500, pak 3 krat zavareny ram, 3 krat novy pedali, 2 krat novy kliky, 2 krat novy prevodnik, 2 krat novy brzdy+ jeste hodne drobnych veci:) Jen 2 roka a 15000km:)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.04.2017
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: stredový motor

         

    Podstatné je jaké si představuješ využití, zda potřebuješ jen přípomoc třeba do většího stoupání, nebo chceš kolo které umožní jízdu bez námahy. Píšeš "sety" - snad nechceš doplňovat stávající kolo o elektrosadu. nechceš-li řešit problémy, vyber si kolo od spolehlivého výrobce (já bych volil třeba KTM). Dal bych přednost středovému motoru, na rozdíl od nábojových například nebude problém závistlosti činnosti motoru na aktuálních otáčkách kola a nebude potřeba vozit s sebou nářadí na demontáž kola při defektu pneumatiky a odpojování přívodního kabelu. Je určitě rozumné že nekladeš cenu na první místo, stále platí "nejsem tak bohat, abych si kupoval levné věci", ovšem není třeba mít Porsche, stačí spolehlivé auto s přiměřenou výbavou" - (to je jen přirovnání).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2017
    Autor: honmer
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: stredový motor

           

      Ja vyskousel docela hodne elektrokol, nejvic me libili haibike. Pro levnejsi udrzbu doporucuji 250W+25km/h, bude to velmi levne v provozu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.05.2017
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: stredový motor

             

        No do předraženého Haibike bych nešel: http://www.nakole.cz/diskuse/21746-zkusenosti...
        Na takové "normální" ježdění stačí středový Bafang (mám ho druhým rokem-dosud najeto 8000km),baterka stále drží, ale motor to chce přes zimu vyčistit a promazat, teď jsem ho měl na poslední záruční prohlídce a říkali mi, že byl uvnitř pěkně "zasraný". Přidali mi tam teď gufero, které by mělo nějaký ten prach zadržet, u těch starších modelů ho výrobce nedával. Vážím taky 120kg,jezdím i dost "natěžko",takže za ty dva roky provozu mě odešlo zadní kolo-popraskaný ráfek(vytržené niple, a to byl dvojitý s nerez dráty).Vždy po roce (po 4000km) měněn řetěz a kazeta. Ale je fakt, že to používám stále jako kolo, čili šlapu,motor mi pomáhá hlavně do kopce a nehoním to víc jak 30km/hod, pak zbytečně narůstá spotřeba a taky k tomu není většinou důvod(jen někdy když chci být rychle pryč z rušnější silnice). Na časté a rychlé ježdění jako Battle-Cruiser je asi lepší systém Cyclone, se kterým má zkušenost Bob-Bob.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.05.2017
        Autor: pobrdny
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: stredový motor

               

          Zdravim, kam jste ho poslal na záruční prohlídku a kolik to stálo? Mám zatím najeto asi jen 2000km, už se ale záčíná trochu "ozývat"...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.05.2017
          Autor: dědek61
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: stredový motor

                 

            Tady sem:http://www.ekolo-kolo.cz/, ale podotýkám, že prodejce (Pospíšil z Jin.Hradce) to s ním měl domluvené, protože má dost práce a já to sem měl z Prahy blíž :-) Motor vyčistil a promazal v rámci záruky zdarma,ale ve finále mě to stálo dvanáct stovek(za výměnu řetězu,centrování, atd.), takže úplně zadarmo to nebylo a taky si přišel na svý. Ale vzhledem k tomu, že jak říkal že už byl motor uvnitř zaprasený, tak to asi fakt je potřeba, nakonec Battle-Cruiser kvůli tomu zřejmě očesal zuby v převodovce.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.05.2017
            Autor: pobrdny
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

301 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024