reklama

Roaming + Internet v zahraničí

Pořídil jsem si svůj první „chytrý telefon“ a narazil na zásadní informace.
Jde o provoz telefonu mimo ČR -aktivaci roamingu či určitých datových balíčků.
Co se telefonování a sms ze zahraničí tak jsem nikdy nic neaktivoval a nikdy nic neřešil.Automaticky naladil manuálně zahraniční síť a standartně fungoval.Nyní čtu na stránce O2 překvapivé informace.Bez aktivace datového balíčku vyjde 1MB stažených dat na zahraničním území (mimo EU) na 198kč. Tj – neinformován stáhnu 1GB film za částku 198000kč ! ???

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 13.08.2016
Autor: milann
  • Re: Roaming + Internet v zahraničí

         

    Mimo EU je to drahé :)

    V rámci EU jsem teď používal dobíjecí kartu Sázka - 14 denní dovolená mě vyšla na 75,- včetně asi 120 MB dat v roamingu.

    Mimo EU bych si asi pořídil simku místního operátora.

    Btw - stahovat gigovy film v roamingu může asi jen debil :D
    Ale stejně by tě stopli

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2016
    Autor: Bruca
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Roaming + Internet v zahraničí

         

    Neinformován je ovšem jen tvůj problém, ty máš povinnost se informovat o možnostech pokud chceš to nebo ono:-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2016
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Roaming + Internet v zahraničí

         

    Hele, to se ti stalo nebo jen theoretizujes?

    Muj provider mi umoznuje nastavit datovy limit, defaultne tam tusim je 1500.

    Jinak v zahranici je lepsi si koupit simku. Mam tu navto tema.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2016
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Roaming + Internet v zahraničí

           

      1500 kc prodatujes a stopne ti to.
      Jinak ve Spanelsku prave ted Orange ma sim 4G za 20 Euro, 2 za 10 + nejaky sms, telefony, ale to jsem neresil

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.08.2016
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Roaming + Internet v zahraničí

           

      Někdy může být s cizí SIM problém. Já mám třeba simku od Aldi, ale pro aktivaci potřebuješ německou adresu. V podmínkách, které se samozřejmě při koupí nedozvíš, je napsáno, že je to karta určena jen pro ty co žijí v Německu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.08.2016
      Autor: petrp
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Roaming + Internet v zahraničí

             

        Já to v Nemecku obihal pred mesicem, tedy ty providery, skoncil jsem s Vodafonem


        Co jsem nacuchal jsem napsal tady:
        http://www.nakole.cz/diskuse/18774-on-line-v-eu...

        Aktivaci je fakt lepsi nechat na prodejci, nekdy je to dost opruz..

        Dalsi vec, nevim jestli se to nekoho tyka, ale pouziti SIM do LTE wifi modemu ma svoje uskalí, ktera se mohou doat prodrazit.

        Mobilni zarizeni je toroz pripojeno pres wifi a tak se jako na wifine chova, zalohuje, upgraduje a tak. Me si treba vsechna zarizeni upgradla Androida a aplikace, pro sich v noci, takze rano zjistim, ze 6 Giga pryc jako prd...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.08.2016
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Roaming + Internet v zahraničí

               

          Tohle se mi stalo na jaře. Poprvé v životě jsem potřeboval připojit noťas přes wifi mobilu. Ale problém s aktualizacemi jsem si neuvědomil, takže to udělalo drrrr a měl jsem po datech, navíc roamnigových.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.08.2016
          Autor: petrp
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Roaming + Internet v zahraničí

                 

            Já už měl zkušenost s fotkama, jak se mobil nebo tablet připojí na wifi, zálohuje je a to žere data jako prase.

            Tak jsem zalohovani fotek vypnul.
            Nenapadlo mě, vypnout upgrade systému.

            A jak to upgrádne systém, upgraduje to všechny appky....

            Prostě nedélám stejné chyby, ale furt nové....

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.08.2016
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Roaming + Internet v zahraničí

                   

              To máš štěstí, že si ještě ty staré pamatuješ :D

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 24.08.2016
              Autor: Brahma
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Roaming + Internet v zahraničí

         

    Já mám GoMobil (alternativní operátor v síti T-mobile). Ten mi odčítá v EU z mého domácího balíčku. Tedy teoreticky. Prakticky se mi to ještě nepovedlo odzkoušet, bo jsem netušil, že se v Androidu někde vypíná datový roaming.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.08.2016
    Autor: cvtracktor
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

455 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024