reklama

on line v EU

Prosím, podělte se o zkušenosti.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 21.09.2014
Autor: Jindra8526
  • Re: on line v EU

         

    Koukam, ze to bude dva roky, co jsem zalozil tohle tema, a nic.

    Z debaty s kolegou usuzuji, ze tema se stava aktualni. Jak je to tedy s predplacenym internetem v zahranici.

    (vim ze jsme to diskutovali na vice mistech, ale situace se vyviji a meni, tak pod jednou strechou zkusenosti se mohou hodit)

    Mam Vodafone CallYA nemeckou a anglickou SIM, francouzske Orange a spanelskou Lebara.

    1 Giga vychazi zhruba na 10 EUR, vsechny datove sluzby tehle karet maji omezenou platnost na 30 dni, pak nevyrcepana data propadnou a kupujes novy balicek...

    Vse nakoupeno ve stancich prislusneho operatora v dane zemi, obcansky prukaz nutny.

    Blizsi cenove udaje neuvadim zamerne, protoze se to furt meni, jsou ruzne akce, na to je asi nejlepsi internet.

    Ackoliv francouzsky prodejce mi tvrdil, ze dobijet mohu jen pomoci tech kuponu co koupim u kasy v samosce, overil jsem si, ze keca a vi prd, dobiji se v pohode z kreditky.
    Tak ani informace od toho kluciny v uniforme operatora nemusi byt aktualni...

    Jo, jeste jedna vec, pokud kupujete jen datove sluzby, byva SIM levnejsi, nez pokud kupujete data plus SMS plus MMS plus hovory.

    SIM stoji od 10 do 25 eur, podle zeme a operatora, a ma v sobe nejaka data a volani gratis.

    Domu vam zdarma zasle SIM Lebara, ale oni si to zase vyberou jinak. Taky prituhuje, registrace on line uz je leckde nemozna, nejaky strejda chce videt obcanku, ve Spanelsku me hnali na postu kvuli overeni totoznosti.

    Ma-li nekdo nejake zkusenosti, sem s nima, za chvilku spiusta lisi vyrazi a hodne z nich se bude o datove sluzby zajimat, roaming jevfurt radove drazsi..

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2016
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: on line v EU

           

      nejvíc se mi líbila nabídka vodafonu - roaming ke kartě za 19,- na den 10 minut hovorů, 10 sms, 10 MB (poté jen zpomalení), příchozí hovory zdarma.
      a platíš jen když ho použiješ, platí následujících 24 hodin

      musím si zajít na vodafone zkusit to aktivovat na svou předplacenku. přes net mi to nějak nejde :(

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2016
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: on line v EU

             

        Tak to je zajímavější roaming Sazkamobilu. Normální předplacená karta, ustřihnou si, jen co prosurfuješ (provoláš, sms) a 1 MB přijde na 1,30 Kč. A ukrajujou po halířích. Žádný poťachtaný balíčky, žádná platba na den.

        Ale stejně koukám po něčem Německém. Pro náhodné a jednorázové cesty po EU mi ale zatím ta Sazka vychází asi nejlíp a jako nejjednodušší.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.06.2016
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: on line v EU

               

          Diky za tip, kouknu na to :)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.06.2016
          Autor: Bruca
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: on line v EU

             

        To máš dobrý, já jim platím 69,-/den

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.06.2016
        Autor: Kolorádo
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: on line v EU

               

          Ten za 69 na den jsem videl taky, ale je to masakr. To radsi poridim kazdemu tu predplacenku, u ktere pujde aktivovat za tech 19,-
          Nebo ten sazka mobil :)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.06.2016
          Autor: Bruca
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: on line v EU

         

    Jeste jedna vec, registrace do site.

    Me se osvedcilo vrazit operatorovi do ruky mobil, at tam tu SIM rozchodi sam.


    Ono to vzdycky nemusi byt sranda, v cizackem jazyce.

    Treba francouzske Orange nahradilo system captcha (to jsou ta potrhana pismenka co musis vylustit a zadat, aby poznali, ze nejsi automat) jinym, pro nefrankofonnim lidem cemkem neprokopnutelnym systemem.

    Zobrazi slovo, a pod nim 8 obrazku. A ty mas k slovu priradit obrazek.

    Elephanta da kazdej, ale takovou araigne, oiseau nebo abeille, na to uz leckdo potrebuje slovnik...

    Takze registrace v zemi, jejiz jazyk neovladam nic moc, nechte na tom klucinovi ve stanku operatora.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2016
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: on line v EU

           

      Dobrý, to bych byl úplně nahranej :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2016
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: on line v EU

         

    :o)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2016
    Autor: radka
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: on line v EU

         

    Kaktus má datový balíček pro roaming (v EU) 200 MB za 200 Kč. Je to asi dražší než kupovat lokální SIMku, ale pro krátkodobé použití se to může hodit (protože lze použít ve víc státech a odpadají problémy s aktivací lokální SIM).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2016
    Autor: JendaH
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: on line v EU

           

      Za stejnou nebo podobnou cenu mas datovy roaming od sveho operatora, na to tam nepotrebuju vubec strkat jinou kartu...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.06.2016
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: on line v EU

         

    Takze jsem dogooglil detaly k francouzke SIM Orange

    Jedna se sluzbu "Mobilcarte prépayée", SIM stojí 3.90 EUR a nechal jsem si aktivovat.
    "Recharge Internet 1 Go 14 jours 10 EUR"

    Jako bonus mi dali 1 EUR na SMS a telefonaty, nevyzito. Koupeno ve stanku Orange, fungovalo okamzite, co to ten hoch aktivoval.

    Dobiji se ze stranek Orange

    https://boutique.orange.fr/rechargement-carte...

    Ceny:
    5 EUR - 300Mo na tyden
    10 EUR - 1 Go na dva tydny
    25 EUR - 3 Go na mesic


    K Orange jsem presel od Lebara.fr z prosteho duvodu, ztratil jsem nekde modem s tou SIM. Ale i tak, Orange ma lepsi ceny a radove lepsi pokryti signalem.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.06.2016
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: on line v EU

           

      Upresneni pro lete 2016:
      4G za 20 euro, Orange, plati mesic, LTE

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.08.2016
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: on line v EU

         

    Španělsko:
    nejvýhodnější je karta

    Tarjeta Ballena, 9 EUR za 2G na mesic.
    Nelze dobijet, proti lonsku zdvojnasobili data z 1 G na 2.

    Kartu koupis v kazdem stanku Orange ve Spanelsku.

    Spanelska karta Lebara je malinko levnejsi, ale je tam velky problem, nema dostatecne pokryti signalem mimo vetsi mesta. Taky je opruz s aktivizaci a kontrolou dokladu na poste. Lepsi je si zajit s ocankou na stanek, vyplaznout 9 esek a odeji s 2 G v aparatku.

    http://tiendaonline2.orange.es/store...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.06.2016
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: on line v EU

         

    Nemecko:

    Vodafone
    https://www.vodafone.de/freikarten/

    Takze,
    pri aktivaci za 10 EUR ma clovek 750 MB k dispozici hned na 30 dni.

    Mala zrada, o ktere se nepise, tu SIM si musite koupit a stoji 15 EUR.

    Cili jednorazove 25 EUR za 750 MB.
    Pak lze dobijet pres net takto:

    http://www.vodafone.de/privat/callya-prepaid...

    1 GB na 30 dni za 15 EUR
    3 GB na 30 dni za 25 EUR
    5 GB na 30 dni za 35 EUR.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.06.2016
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: on line v EU

           

      Zmena cervenec 2016, 15 eur za SIM uz neuctuji, tedy 750 nav30 dni za 10 eur

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.08.2016
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: on line v EU

         

    sice si tady diskutuješ hlavně sám a já tvoje zkušenosti asi nevyužiju ale dík za rešerši možností připojení k netu v cizině. :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.06.2016
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: on line v EU

           

      Byl jsem tazan soukrome, ale rekl jsem si, ze aktualni info se muze hodit, zvlaste tem, vo jedou ven na dyk nebo naopak, jezdi nakratko, ale casto.

      Pokud jde o male objemy dat, kolem 200MB, nema cenu resit, ale kdyz jde o 2GB a viv,muzes usetrit uz tisicovku

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.06.2016
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: on line v EU

             

        A budiž ti za to přiznáno poděkování. Zrovna v tomhle jsi asi kapacita. Nikdo jiný z nás není tolik OnLine, než ty :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.08.2016
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: on line v EU

         

    Hlavne co se Nemecka tyce, tak nespolehat na roomingovy data pres ceskou SIM. Nemci ceskou SIM podle vseho vubec nepusti do 4G site. Zbyde tam jenom EDGE a pres ten neproleze ani text na Whatsappu.
    Osobni zkusenost z letosni cesty do Benatek.
    Stojime v prutrzi mracen cca 15 km od Passau. 22:00 vecer, nemame ubytovani a nezmuzete vubec nic. Zbyva nez vyrazit destem smer mesto a tam uz je pokryti 3G a to uz je nam ossieskum dostupne. Nasledne pak Rakousko a Italie bez jakychkoliv problemu a omezeni na 4G.
    Nechapu

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.08.2016
    Autor: Meduza
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: on line v EU

           

      :) rozumím ti jen z pola. Některé termíny neznám, ale nechám si to od syna vysvětlit.
      Na druhou stranu to zmoknutí a trocha nejistoty k cestování patří. Kdyby se vše dalo řešit jen od klávesnice, tak by skoro nestálo za to vyjet.
      A nebo poskytneš vysvětlení co je to Whatsapp, rozdíl mezi 4G sítí a EDGE a 3G?
      Já jsem zaostalý, poněvadž smartphone jsem si pořídil až tento měsíc na dovolenové putování, poněvadž většinou jezdím 7,5km mezi domácím a firemním počítačem. No a na těch 7,5km na kole to bez internetu vydržím.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.08.2016
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: on line v EU

             

        Zjednodušeně: pokaždé to je jiná technologie, používá samostatná zařízení. Telefon automaticky přepíná mezi frekvencemi podle dostupnosti. A podle toho co ti operátor dovolí.

        Edge je nejstarší, data po tom moc posílat nedají, 4G nejnovější.

        A když bylo někde špatné pokrytí 3G (nebo není vůbec), tak se tam dnes už nestaví 3G vysílač, ale 4G. Jenže když tě operátor nepustí do 4G, tak jsi dost v řiti a jsi rád za to Edge.

        Stačí takto?

        **********************

        Mám podobný problém v Jizerkách. Chalupa je těsně na hraně 3G (o pár metrů dál už není signál vůbec). Místo dokryli pomocí 4G. Jenže já mám virtuálního operátora a ty nechtějí majitelé infrastruktury (O2 a T-Mobile) do 4G pustit. Takže jiným tam jede internet skvěle a já nadávám a mávám mobilem nad hlavou. Problém je i se staršími telefony, které 4G nepodporují - prostě si tam s nimi nezavoláš (nebo s výpadky). Novější telefony se 4G mají plný signál.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.08.2016
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: on line v EU

               

          Skvělé díky. :)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.08.2016
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: on line v EU

               

          ani vodafone nepustí své virtuály do 4G. teda minimálně coopmobil nebo sazkamobil bez nároku

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.08.2016
          Autor: Bruca
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: on line v EU

                 

            Formálně je tam pustí, ale nabízejí nesmyslné podmínky (například by virtuál měl za data platit zhruba to samý co mají koncoví zákazníci). Mají kartelovou dohodu, takže ceny za data (a 4G) drží vysoko. Musí do toho říznout ČTU, ale tam nejspíše sedí někdo podmazanej.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.08.2016
            Autor: Hrabosh
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: on line v EU

           

      Nepomohla by nějaká světová databáze wifin? Wifimaster nebo tak něco?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.08.2016
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: on line v EU

             

        Myslim, ze jsme z Ceska tezce zmlsany co se Wifin tyce.
        Konkretne jsme zastavili tady u te Aralky a rozhodne tam Wifinu nemeli :)
        https://goo.gl/maps/VdkKPjWB2n22
        Me hlavne vubec nenapadlo, ze bych v civilizaci mohl mit problem s datama, kdyz uz jsem je byl pripravenej roomingove platit.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.08.2016
        Autor: Meduza
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: on line v EU

               

          tak tak, na jihu Itálie jsem taky na wifinu nenarazil. a fungoval jen na edge, protože 3g ani 4g jsem tam nechytil

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.08.2016
          Autor: Bruca
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: on line v EU

               

          Myslím, že tu záhadu s vyspělými EU zeměmi vysvětlí tahle tabulka ;-) Je to z návodu od mého předešlého 2.4GHz wi-fi routeru.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.08.2016
          Autor: Jarda
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

248 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024