reklama

Na kole z Brna až do Černé Hory

Brno - Bratislava - Budapešť - Moháč - Osijek - Valjevo - Podgorica - Budva
Plán výletu se zrodil průběhem léta 2015 při utopické představě fotek kol u moře. S určitými obavami, ale jistým pocitem dobrodružství, bylo nakonec rozhodnuto pokusit se dojet k moři do Černé Hory. Jeli jsme já a můj…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 09.05.2016
  • Re: Na kole z Brna až do Černé Hory

         

    Fajn výlet, je to i hezky napsané.
    Měla bych jen pár připomínek, fakt jsem se snažila přimhouřit oči nad tím občasným ypsilon ve shodě podmětu s přísudkem, ale když už mě bouchl do očí asi desátý, tak to fakt musím napsat. Chápu, že ne každý je zdatný češtin, ale když už něco veřejně píšu, tak si to po sobě 2x přečtu a snažím se chyby vychytat. Jednou to napíšete dobře, pak zase špatně. Např. tato věta: S posledním vzepětím sil jsme vyjeli silnici M2, kde jsme poprvé táhli kola, a v pozdní odpoledne jsme spatřily námi vysněné moře.

    Dále by mě zajímalo toto: Co se týče silnic v Černé Hoře, jsou místa, kde se nedá dostat jinak než přes jejich dálnice.
    Pokud vím, v Černé hoře není ani kilometr dálnic ... vloni jsme viděli, že se začínají stavět, ale pochybuju, že to už mají hotový. I když nasazení měli velký, to zase jo....

    A na závěr - Balkán je super, je to taky náš oblíbený směr, jen mi přišlo trochu škoda, že jste projeli kolmo celý to nudný Maďarsko, Chorvatsko a sever Srbska a když to konečně začalo být zajímavý (kopečky), tak sednete na vlak. To jsem trochu nepochopila. Možná jste se na to necítili, ale když koukám na fotky, vidím, že jste mladoši, sil máte dost! Tak příště žádný flákání vlakem :-) I když to flákání není, vím sama, že někdy narvat kolo do vlaku je větší vopruz, než ty kopce vyjet.

    Přeju hodně sil a chuti do dalšího cestování a nenechte se vydeptat rejpaly jako jsem já :-) To jsou jen drobnosti, jinak to musela být SUPER cesta!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2016
    Autor: Peggy
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole z Brna až do Černé Hory

           

      tak ačkoliv máš češtinářsky samozřejmě pravdu tak k té větě vyjeli silnici .... a v pozdní odpoledne jsme spatřily. To je tak nohama vyjeli ale oči spatřily ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2016
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole z Brna až do Černé Hory

           

      Ahoj,
      tuhle pozitivní češtinářskou kritiku přijímám. Přečetl jsem si to znova a chybičky se mi tam vloudily. Sypu si popel na hlavu! :)

      U těch dálnic by se asi hodily uvozovky. Jsou to jejich hlavní tahy - evropské mezinárodní silnice, kde jsme právě kvůli tomuto označení předpokládali nějaké cestovatelské problémy, ale nebyly.

      Cesta mezi Budapeští po Moháčem, to máš pravdu, byla nejméně zajímavá. A to flákání - hold nejsou mlaďoší jako mlaďoší :)

      Díky za koment!

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.05.2016
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole z Brna až do Černé Hory

             

        Jinak ale moc pěknej výlet. Ať vám to takhle krásně šlape nafurt!
        (Čeština možná o něco horší, ale zato fotky parádní. Jo, každej jsme na něco :-))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.05.2016
        Autor: Lanna
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole z Brna až do Černé Hory

         

    Pěkné počtení. Musím říct, že jsem do toho začetla tak, že jsem ty hrubice ani nevnímala :o)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.05.2016
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole z Brna až do Černé Hory

         

    Napoprvé celkem úspěšný putování. Já se chystám letos na Balkán zase- chtěl jsem "ušetřit" něco času a hledal vlakovou přepravu přes Maďarsko. Po problémech s kolem vlakem na Slovensku jsem si vybavil navíc dorozumění s Maďary a vzdal to- raději obětuju nějaký den navíc a zachovám si pohodu, než se dohadovat a honit. Černá Hora je opravdu parádní a laciná krajina s příjemnými lidmi a krásami- tak jako Bosna a dražší Chorvatsko. Pěkný fotky i článek-doufám že vás Balkán "chytl" a cesta nebude poslední!!!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2016
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole z Brna až do Černé Hory

           

      To ráda čtu, že se zase chystáš na Balkán. S tou přepravou přes Maďarsku vidím, že se za ty roky nic nezměnilo. Neumím poradit, snad jedině nějakej BUS, jako využili kluci z příspěvku.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.05.2016
      Autor: Peggy
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole z Brna až do Černé Hory

           

      On Maďar kolo odveze, ale jenom někam :-(

      https://www.mavcsoport.hu/mav-start/nemzetkozi...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.05.2016
      Autor: Radler
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole z Brna až do Černé Hory

             

        ...zo máš recht- než spoléht na "domluvu", obětuju čas na přejezd "po vlastních", ale je to jistota. Výhoda je, že nemusím nikam spěchat- jako "rentiér" mám času i peněz dost- teda aspoň jednoho, nevýhoda- neovládám maďarštinu...;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.05.2016
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na kole z Brna až do Černé Hory

               

          Maďarštinu fakt ovládá málokdo .... :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.05.2016
          Autor: Peggy
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Na kole z Brna až do Černé Hory

                 

            a přitom takový krásný a jednoduchý jazyk.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 24.05.2016
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Na kole z Brna až do Černé Hory

                   

              Jistě, takovému "erömü" rozumí každý :o)))

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 24.05.2016
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Na kole z Brna až do Černé Hory

                 

            Já ji ovládám naprosto perfektně! Jen mi maďar teda nerozumí... :-))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 24.05.2016
            Autor: hekynen
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na kole z Brna až do Černé Hory

               

          Houkni do toho a uc se, musi to bejt strasne jednoduchej jazyk, videl jsem v Budapesti mala decka, predskolniho veku, a madarstinu davala v pohode, tak co bys to nedal ty jako dospelej chlap....

          Jinak, autore, Peggy ti jen zavidi, jela by z fleku taky (docela bych se vsadil) , tak stoura do nepodstatnych gramatickych prkotin protoze ji pri cteni skube v nozkach :-)

          Hezka prace

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.05.2016
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
          • Re: Na kole z Brna až do Černé Hory

                 

            čoveče, kdyby to byly "nepodstatné gramatické prkotiny", tak nad tím mávnu rukou, ale když už mi oko zavadilo asi o pátý íčko ve shodě podmětu s přísudkem, tak jsem se ozvala. Myslím, že to ten jinak hezký článek zbytečně degradovalo.

            Jinak nožky škubou, co by ne, ale už dlouho nebudou škubat naprázdno ;-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 09.06.2016
            Autor: Peggy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Na kole z Brna až do Černé Hory

                   

              Kam razíte?
              Zase na jih? Balkán?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 09.06.2016
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Na kole z Brna až do Černé Hory

                     

                Neblázni, s dětma bych si tam ještě netroufla. Ale... nech se překvapit ;-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 09.06.2016
                Autor: Peggy
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Na kole z Brna až do Černé Hory

                       

                  "Balkán" - svazek obcí u Rakovníka ...

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 09.06.2016
                  Autor: AV
                  Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na kole z Brna až do Černé Hory

               

          Jako "poslováčenec" bys ji ovládat ale měl!

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.05.2016
          Autor: AV
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole z Brna až do Černé Hory

           

      Není třeba se ničeho bát. Po Maďarsku se vlakem s kolem cestuje naprosto pohodově. Podle mne je to spíše jediná rozumná možnost - poslední dobou se přemnožily zákazy vjezdu cyklistům na hlavních silnicích. Loni jsem tam cestou do rumunského Banátu použil vlak 3x bez nejmenších problémů. Domluvil jsem se anglicky, ačkoliv je moje angličtina prachbídná...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.06.2016
      Autor: puchy
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

318 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024