reklama

Středový pohon TCD / TCM s torzním senzorem - znáte někdo?

Zdravím! Objevil jsem tento pohon, ale pouze na 2 místech, jinak o něm nikde ani vidu ani slechu, bývá označován jako TCD (mimo ČR možná i TCM).

Nemáte s tím někdo zkušenost? Kdo to vyrábí? Ve vlastnostech (jistě) se píše, že díky torznímu senzoru se to blíží i výkonem spíše k pohonům Bosh a Yamaha než k pokulhávajícímu 8FUN/BAFANG - to jako vážně?
Vypadá velmi kompaktně. A není drahej. Jaký jsou asi ozubený kola uvnitř, nylon (nebo co) jak u Bafangu? Samé otázky...

http://bit.ly/1Zp7uZb

http://bit.ly/1SRHlCz

Neznáte?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 15.01.2016
Autor: pf
  • Re: Středový pohon TCD / TCM s torzním senzorem - znáte někdo?

         

    Aha, tak se tomu údajně říká i "Apache Power", to je to taková novinka?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.01.2016
    Autor: pf
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Středový pohon TCD / TCM s torzním senzorem - znáte někdo?

           

      Dole v "Parametry motoru" je uvedeno:Točivý moment:80 Nm
      Výkon:250W (350W max)
      Napětí:24/36/48 V
      Stupně pomoci: 36%-300%
      Nevíte někdo, jestli je opravdu možné nastavit motor na 48V? Sháním druhý motor pro přítelkyni,stačí mě slabší než mám já(BBS-2),ale potřebuji,aby fungoval na 48V,chci si její baterku půjčovat na delší singl treky.Máte s tím motorem někdo osobní zkušenost?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.01.2016
      Autor: pobrdny
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Středový pohon TCD / TCM s torzním senzorem - znáte někdo?

             

        Dobrý den,
        co se týče středového pohonu na 48V, tak já mám velmi dobrou zkušenost se 750W 48V motorem od EVBIKE.
        http://www.evbike.cz/EVBike-Central-Kit/Sady...
        Teď zlevnili.
        U jejich partnerů jde tento motor přeprogramovat na 500W a stále funguje na 48V. Což by Vám pomohlo s vaším problémem.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.01.2016
        Autor: Pecino
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Středový pohon TCD / TCM s torzním senzorem - znáte někdo?

               

          Dobrý den,
          ano, já mám právě tento motor 48V/750W Evbike na svém kole a za loňskou sezonu najeto přes 3000km k naprosté spokojenosti. O této možnosti vím a také o ní uvažuji.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.01.2016
          Autor: pobrdny
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Středový pohon TCD / TCM s torzním senzorem - znáte někdo?

         

    Torzní čidlo má vliv na komfort jezdce, protože nemusí pořád nastavovat, jak moc to má pomáhat. Komu nevadí pořád nastavovat, tak bude spokojen i s jednodušším řešením s PAS od Bafangu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.01.2016
    Autor: Robikl
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Středový pohon TCD / TCM s torzním senzorem - znáte někdo?

         

    www.tsbicycle.net Tady máš stránky výrobce. Český prodejce trochu mate zákazníky když píše 80 Nm. Výrobce uvádí jen 50 Nm.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.01.2016
    Autor: gekon
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Středový pohon TCD / TCM s torzním senzorem - znáte někdo?

         

    http://www.tsbicycle.net/

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.01.2016
    Autor: gekon
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Středový pohon TCD / TCM s torzním senzorem - znáte někdo?

         

    Tak povedlo se. Na stránkách výrobce jsou i certifikáty od TÜV, otázka je jestli se dá číňanovi věřit.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.01.2016
    Autor: gekon
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Středový pohon TCD / TCM s torzním senzorem - znáte někdo?

           

      Dik.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.01.2016
      Autor: pf
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Středový pohon TCD / TCM s torzním senzorem - znáte někdo?

             

        Také jsem o tomto motoru přemýšlel, ale vadí mi vyosení pravé kliky vůči středové ose kola. A ještě k tomu výkonu, Yamaha má výkon ve špičce přes 750W a krouťák 80 Nm, Shimano Steps dává max 500W 50 Nm (v testech o něm píšou ze nepomáhá tak výrazně jako Yamaha nebo Bosch a hodí se spíše na turistická a městská kola) a tento motor podle výrobce má jen 350W a 50Nm. Nevím nikdy jsem s tímto motorem nejel, domnívám se,ze to nebude taková hitparáda jako konkurence, ale možná se pletu. Každopádně je to další alternativa.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.01.2016
        Autor: gekon
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Středový pohon TCD / TCM s torzním senzorem - znáte někdo?

               

          Je to pro šetřílky. Lidi dají několik statisíc do pitomého auta, ale na kole šetří.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.01.2016
          Autor: Robikl
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Středový pohon TCD / TCM s torzním senzorem - znáte někdo?

               

          Tak jak píšeš, dodatečně montované středové motory od Bafang mají delší osu než je standard u klasických kol. Někdo může mít problém někdo ne. Výrazný rozdíl mezi motory dodatečně montovanými a integrovanými do rámu je krouťák. Pro cykloturistiku, občasnou pomoc do kopce po silnici 50 Nm u Shimana či Bafangu stačí, ale vydejte se do lesa, na pěšinu, zastavte a zkuste se s tímto motorem znovu rozjet. Nebude se mu chtít. Nejzajímavější výkon měl Bafang Maxdrive. Ten mě vyškrábal do největšího kopce i z místa. Škoda, že ho nenabízí více značek.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.01.2016
          Autor: kostik
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Středový pohon TCD / TCM s torzním senzorem - znáte někdo?

           

      No, TÜV má skutečně kanceláře v Číně. Ale nedělají tam tak nějak Němci... A pak, to není certifikát kvality, jen bezpečnosti, takže to moc nenapoví.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.03.2016
      Autor: e-totem
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Středový pohon TCD / TCM s torzním senzorem - znáte někdo?

         

    Po googlování jsem našel toto:
    http://goo.gl/Pg4r1j

    S dopravou to bude stát cca. 10.000 Kč.

    Našel by se tady někdo, kdo už by něco z AliExpressu objednával? A jak se řešili případné reklamace.

    Jinak chystám se jít do tohoto motoru, nabízí ho česká značka Apache
    http://goo.gl/i3e3j3

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.02.2016
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Středový pohon TCD / TCM s torzním senzorem - znáte někdo?

           

      Už ho nabízí i Šikula: http://www.e-pohon.cz/e-pohon/eshop/3-1-Sety-na...
      Myslím, že vzhledem k výkonu to bude spíš pro lehčí cyklisty a hlavně pro cyklistky :-) Mám BBS-2 a vyjel jsem s ním se svými 120kg a občas s nějakým nákladem na nosiči prakticky každý kopec,záleží samozřejmě na převodu.Tohle bude určitě slabší, BBS má 80Nm a tohle jen 50Nm. Ale jako lehčí přípomoc pro lehčí cyklisty to bude asi stačit :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.02.2016
      Autor: pobrdny
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Středový pohon TCD / TCM s torzním senzorem - znáte někdo?

             

        No fuj, takové hroudy pod rámem, bych se bál že to někde urazím.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.03.2016
        Autor: miro5
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

225 cyklistů (3 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024