reklama

Polsko 2013 - 2. díl

4. den (46 km)
Tahle noc byla zatím asi nejteplejší, co jsme tu zažili. Spali jsme na spacácích ve spodním prádle. Okolo sedmé hodiny ráno začalo krápat a z dálky hřmít. Pak se vzbudili kluci. Balíme a snídáme ve stanu za slabého deště a občasného „bublání" zatím vzdálené bouřky. Dumáme, jestli…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 23.10.2015
Autor: Santi
  • Re: Polsko 2013 - 2. díl

         

    Opět super!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.10.2015
    Autor: šíp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Polsko 2013 - 2. díl

         

    Pěkné!
    I když zas písek + rušná silnice a ještě to nejde podle mapy (a útočící psi), dost přesvědčující se vydat do Polska kousek dál. O dunách jsem vlastně už jednou přemýšlela.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.10.2015
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Polsko 2013 - 2. díl

           

      Taky záleží, co měli za mapy. My jsme si kdysi na benzínce v nouzi koupili nějaký atlas Polska, měřítko asi 1:200 tis. a sedělo to perfektně, dneska si ho bereme na každý větší výlet do Polska. Pískem byly jen ty nejmenší cesty na mapě - jenom tenká čárka. V Polsku se nám snad nikdy nestalo, aby silnice na mapě v reálu buď nebyla nebo byla pískem. Na rozdíl od Litvy apod.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.10.2015
      Autor: Peggy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Polsko 2013 - 2. díl

             

        Jó, v Litvě, to je mazec! Byl jsem tam předloni na lehu. Podle mapy, kde je značená silnice 1. třídy je prach, a to i desítky kilometrů, a na něm povětšinou roleta a kolem mraky ovádů. Jo, příroda nádherná, obrovské lesy a spousty jezer, ale ty cesty!

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.10.2015
        Autor: Pepíček
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Polsko 2013 - 2. díl

         

    Pěkné putování!. Škoda jen, že občas jezdívám do Polska služebně a znám ten "masakr" na silnicích. A to i silnicích nižších tříd. To mě zatím odrazuje...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.10.2015
    Autor: mildakh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Polsko 2013 - 2. díl

         

    Původně jsem si chtěla nechat čtení až po dokončení všech dílů. Ale neodolala jsem, potřebovala jsem něco pozitivního. A nezklamals. Četlo se mi to moc hezky a těším se na pokračování.
    Drobné nepříjemnosti v podobě ne zrovna ideální cesty jsou kořením zážitku. Když se překonají, zůstane člověku dobrý pocit.
    Poláci, zdá se, alespoň ti, které jsi dosud popisoval, jsou pohostinní, což je fajn slyšet.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.10.2015
    Autor: Lanna
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Polsko 2013 - 2. díl

         

    Já upřímně obdivuji váš boj s písečnými dunami a to teď nemyslím duny Slovinského NP, ale duny a rolety na silnicích (dá-li se to tak nazvat), které jste volili.
    Naše zkušenost je taková, že jízda na tom je nemožná a tlačení také. Přední kolo se zaboří a pak už s naloženým kolem s vozíkem a dvěma dětmi v něm není možné skoro ani pohnout.
    Tyhle cesty jsou sice alternativou k frekventovaným asfaltkám, ale takovým cestám se pokud možno vyhýbáme a tenkrát (červen 2013) byl i na nejvedlejších, ale asfaltových silnicích rychlý provoz s bezohlednými řidiči.
    Nevím kdy jste to jeli, ale podle bandasky s borůvkami hádám, že někdy v červenci. O měsíc dřív bychom se v okolí Leby potkali.
    http://www.epastorek.cz/vypravy/2013/cesta-na...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.10.2015
    Autor: 164104
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Polsko 2013 - 2. díl

           

      Jeli jsme to na přelomu července a srpna.
      Nezpevněným cestám jsme se také snažili vyhýbat (v mapě byly vyznačené), ale jednak i ty zpevněné občas nebyly výhrou, jednak to občas jinak nešlo. Vyplatilo se nám vyptávat se na povrch cest místních lidí. (Docela jsem si v tomto směru rozšířil slovní zásobu.) A občas nepomohlo vůbec nic - jen vyhnat kluky z vozíku, zatnout zuby a hrnout to pískem dál s nadějí, že za zatáčkou už to bude lepší... Nakonec jsme si zvykli. ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.11.2015
      Autor: Santi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Polsko 2013 - 2. díl

         

    Přelouskala jsem další pokračování a moc pěkné počtení.
    88 km si ale s vozíkem nedovedu představit. To musel být docela nářez.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.11.2015
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

386 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024