reklama
Země: Belgie Belgie

Cyklistika v Belgii

Nemáte někdo zkušenosti s cyklistikou v Belgii? Jak kvalitní jsou tam stezky a jestli je cestou něco k vidění kromě velkých měst? Díky.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 16.10.2015
Autor: Klara12
  • Re: Cyklistika v Belgii

         

    Jsem první na řadě, který se hlásí k tomu, že žádnou zkušenost nemá. O to Ti šlo, že?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.10.2015
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklistika v Belgii

           

      ....zase jsem druhý....:-((

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.10.2015
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklistika v Belgii

             

        Ted, ted tu byl....,)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.10.2015
        Autor: davido
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklistika v Belgii

         

    Jel jsem vloni, touhle dobou, z Bruselu na Paříž, asi 100-120 km přes Belgii směr Charleroi, francouzská hranice.

    V Bruselu jsem trochu pojezdil na Pepíkovi v létě.

    Brusel, centrum, má velmi kvalitní cykloinfrastruturu a řidiči cyklisty respektují.
    Pak podél státovky na Waterloo velmi nekvalitní stezka z betonových panelů.

    Z Charleroi jsem jel po silnici.

    Jde o to co chceš vidět, ke koukání jsou, kromě Bruselu vlámská města Gent, Antverpy, nebo Valonský Namur. A pak jsou ve Valonii Ardeny, to jsou slušné kopečky.

    Město Charleroi je škaredé.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.10.2015
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Cyklistika v Belgii

         

    Takovými fotkami tě Jindra od ježdění v Belgii jen odradí. Země je protkaná spoustou cyklostezek, většinou podél silnic. Jsou méně kvalitní než v Holandsku, ale to na obrázcích je spíš vyjímka. A cyklisty se to tam jenom hemží.
    V zemi bych se zaměřil spíše na menší města, jako Brugge, Ieper, Kortrijk, Tournai nebo Leuven (Lovaň), jsou většinou zajímavější než ta velká. A Charleroi je asi největší průmyslové centrum.
    Jižní část země jsou Ardeny, pokud se chceš toulat v zalesněných kopcích a v řídce osídlené krajině, tak dobré. S přespáváním někde volně jsem nikdy problém neměl, trochu zkušenější čundrák si vždy nějaké místo najde.
    Výborně tam funguje železniční doprava, v hodinových intervalech. Jízdenky nejsou drahé, přes celou zemi třeba z Eupen do Veurne asi 21€. plus 5€ za kolo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.10.2015
    Autor: Karel-ch
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklistika v Belgii

           

      Nemám k Belgii extrémně pozitivní vztah, stodoval jsem chvilku v Liège (taky dost škaredé ex-průmyslové město). Tenkrát v tom 91 to všechno pro mě mělo kouzlo "západu".

      Vloni když jsem tam svištěl,to bohužel vypadalo přesně tak jak je na fotkách. Ono by se dalo jet z Bruselu podél kanálu až do Charleroi, ale zase bych minul Waterloo.

      Z Charleroi k francouzské hranici se to uz vlní, Eurovelo stezka na Paříž je jen na papíře. Ale tam mi pohodu zase pokazil vytrvalý liják, tak jsem Belgii odsunul na seznam zemí, kam pojedu, až uvidí, všechny ostatní země.

      S Belgii, tedy s Vallonii (frankofoní částí země) jsme si nějak nepadli do oka.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.10.2015
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Belgie na lodi a na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 10 dní
29 500 Kč
plavba na lodi Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

339 cyklistů (18 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024