reklama

poradte KIT na prestavbu prosim

ahoj prosim poradte který mam pouzit kit na prestavbu. KOukal jsem na magic pie4 za 7200 a je to tak maximum penez kolik do toho mohu vrazit. Baterii si sezenu, postaví kamarád nebo nejakou litiovku z hobbykingu. Uvazoval jsem ze bych vzal ten 240-1000w a jezdil ho na 48 voltu. Omezení dané naší justicí je mi známo :)

kolo mám toto: http://kolo.cz/clanek/leader-fox-ravena-2007

pohon bych to videl na zadni

na druhou stranu jsem cetl hodne kritiky na magicpie. Hlavni otazka tedy asi je: Zvolil jsem spravne v pomeru cena/vykon/spolehlivost/sranda ?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 21.07.2015
Autor: donfire
  • Re: poradte KIT na prestavbu prosim

         

    nebo koupit jen motor za 4 tis a komponenty jinde?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2015
    Autor: donfire
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: poradte KIT na prestavbu prosim

         

    Záleží, co od toho čekáš a co s tím budeš jezdit.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2015
    Autor: Robikl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: poradte KIT na prestavbu prosim

         

    Neuvádíš jak jej budeš využívat, třeba jen jak magic1000 k rychlému přesunu víceméně po rovině a nebo i do terénu na ckloturistiku?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2015
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: poradte KIT na prestavbu prosim

         

    Kde mají M4 za 7200kč ?? Pokud s tím hodláš sportovat po lesích tak na to rychle zapomeň.Ten motor je těřký jako kráva,má obrovský gyroskopický efekt a k ničemu jinému než jízdě po zpevněné komunikaci vysokou rychlostí se nehodí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2015
    Autor: magic1000
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: poradte KIT na prestavbu prosim

         

    Do treka už bych Magic 4 nedával. A už vůbec ne v kombinaci s akumulátorem na nosiči.Vražedná kombinace na jízdní vlastnosti.Motor velikosti a váhy Magiku4(je těžší než M1,2) se opravdu nejlépe hodí do pevného,ocelového ,odpruženého rámu na rychlou dopravu někam. To už není žádná cyklistika. Otázkou je,není li lepší koupit rovnou skůtr,který má lepší jízdní vlastnosti,stabilitu,brzdy,pohodlí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2015
    Autor: magic1000
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: poradte KIT na prestavbu prosim

           

      Asi nemáte někdo tip na levný,klidně slabší motůrek na 48V? Do kola pro přítelkyni-já jsem s BBS-2 naprosto spokojen,ale přítelkyně je drobnější,váží 70kg,tak je pro ní BBS-2 zbytečně silný.A hlavně potřebuji aby to bylo na 48V,abych si mohl půjčovat její AKU na svoje delší cesty :-) Nespěchá to, počítám spíš na příští rok,to se třeba ještě něco nového vyvrbí :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2015
      Autor: pobrdny
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: poradte KIT na prestavbu prosim

             

        Levný na 48V to je mi jasné. Ale co by to mělo být? Převodový?Přímý? dopředu,dozadu. 70kg je drobnější? Proč ne také BBS 1,2 ?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2015
        Autor: magic1000
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: poradte KIT na prestavbu prosim

               

          No proti mně je drobnější,já mám 120kg a ona jen 70 :-) Myslím,že by jí stačil nábojový do zadního kola - horák 26 kola,tak do 500W,není technický typ,nerada řadí,se středovým se přece jen řadit musí :-)Pokud možno s PAS,aby si jen v klidu šlapala a motor dřel za ní. Ne tak velkej motor jako Magic, spíš něco jako Smart ? Spíš spřevodovaný do pomala, nerada jezdí rychle. Ale jde mě hlavně o těch 48V,abych si mohl půjčovat baterku,protože toho zase tak moc nenajezdí,takže bych tu baterku hlavně honil já,aby zbytečně neležela ladem a nestárla, na motoru nemá co stárnout,když zahálí :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.07.2015
          Autor: pobrdny
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: poradte KIT na prestavbu prosim

                 

            Existují převodové na 48V . Ale v Česku je to problém.Smart PIE by šel. Akorát je to přímý motor a cena není zrovna lidová

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 21.07.2015
            Autor: magic1000
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: poradte KIT na prestavbu prosim

                   

              Co se dá dělat,stejně to letos nebude,tak budu přes zimu zjišťovat situaci,třeba se něco vyvrbí :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 21.07.2015
              Autor: pobrdny
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: poradte KIT na prestavbu prosim

                     

                EV-bike dělá zmenšenou verzi,ale vzhledem k ceně a externí ŘJ,bych dal přednost SMART PIE

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 21.07.2015
                Autor: magic1000
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: poradte KIT na prestavbu prosim

                       

                  Doplněk: Pokud někdo hodlá jezdit s trvalou přípomocí,je přímý pohon dobrá věc.Pokud hodlá použít přípomoc jen občas,musí zakoupit motor s volnoběžkou,případně středový.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 21.07.2015
                  Autor: magic1000
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

307 cyklistů (16 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024