reklama

Izrael, Golanské výšiny a Palestina na kole

Na kole přes Izrael a Palestinu
Začátek roku je ta správná doba pro hledání cíle našich cyklo-toulek po světě. Rád bych do vašeho seznamu přidal jeden, který za zvážení určitě stojí. Ať již absolvovaný na kole sólo, nebo s některou z CK.
Projel jsem Izrael, Golanské výšiny a Palestinu v roce 2013 a…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 25.01.2015
Autor: Valášek
  • Re: Izrael, Golanské výšiny a Palestina na kole

         

    Přiznám se, že jsem čekala nějaké přímé zážitky nebo i tipy co přibalit, co vidět, co vynechat.
    Tohle je jak propagační léták cestovky...

    Fotky pěkné, ale citelně chybí nějaké popisky - alespoň místo, odkud to je.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.01.2015
    Autor: radka
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Izrael, Golanské výšiny a Palestina na kole

           

      Máš Radko docela pravdu, je to ale můj teprve druhý cestovatelský příspěvek tak je to znát. Pokud jde o fotky, první je z Golanských výšin. Památek na urputné boje o ně je tam dost. Druhá to je Svaté Jezero Galilejské, nejníže položené slad.jez na světě - 212 m.n.m. Řeka Jordán je pro Izrael existenčně důležitá. Končí v Mrtvém moři.. na jedné z dalších fotek. To je "The lowest place earth -416 m.n.m." A město Jericho je zase nejstarší na světě ..9.000 let. Masada- silný a smutný příběh, který stojí za přečtení. Dnes tam skládají přísahu branci a brankyně. V Izraeli je voj. služba povinná i pro dívky. A poslední fotka je Boží hrob v chrámu Božího hrobu v Jer. A zážitky jen super- možná jeden za všechny.Posledních pár km do Tel Avivu jsem jel vlakem. Koleje jsou oploceny a na nádražích skenery a rengen jako na letišti. Měl jsem v zavazadlech jídelní příbor a když objevili příborový nůž, do minuty mne obklopilo ozbrojené komando. A nebylo to cvičení, to bylo naprosto zjevné.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.01.2015
      Autor: Valášek
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Izrael, Golanské výšiny a Palestina na kole

             

        I vložené fotky jdou editovat (lze k nim popisky doplnit).
        Mimochodem, i druhý cestovatelský příspěvek může být kapánek rozsáhlejší a aspoň o něčem. Omlouvám se, ale taková cesta by stála za delší popis a myslím že většina by si ho ráda přečetla...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.01.2015
        Autor: Peggy
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Izrael, Golanské výšiny a Palestina na kole

             

        První, druhý nebo desátý - co má délka blogu společného s tím, jestli je první nebo padesátý?

        Díky za doplnění k fotkám, ale...
        ...ale radši se kousnu do jazyka.
        Nicméně tohle puzzle dohromady dávat nebudu. Promiň.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.01.2015
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Izrael, Golanské výšiny a Palestina na kole

           

      Radko, ber to jako schopnost popsat několikatýdenní cestu ve čtyřech odstavcích ... :-)) my co popisujeme i blbej čtyřdenní výlet na šesti stránkách.... můžeme tu schopnost stručného vyjadřování jen závidět :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.01.2015
      Autor: Peggy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Izrael, Golanské výšiny a Palestina na kole

             

        Tak určitě by ještě šlo na tom zestručnění zapracovat...

        Nadpis: Izrael, Golanské výšiny a Palestina na kole.
        Popis: Projel jsem, viděl jsem, přežil jsem.

        Ano, vrchol mistrovství je, když vlastní dílo je kratší než nadpis/název... ;-))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.01.2015
        Autor: hekynen
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Izrael, Golanské výšiny a Palestina na kole

             

        Přiznám se, že jsem blog otevírala s očekáváním, že to bude několikastránkové povídání.
        Musím říct, že ty 4 odstavce, ze kterých jsem se dozvěděla jen to, že tam byl a do výstroje musel přibalit i něco navíc, mne poněkud neuspokojily...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.01.2015
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Izrael, Golanské výšiny a Palestina na kole

           

      Taky jsem čekal něco delšího, minimálně třeba popis cesty, nějaké ty kilometry, vypíchnutí zajímavých věcí...

      Nicméně, pro sebe to shrnu do jedné věty: opravdu nemusím všechno. Pro mne takové cesty - zatím? :) - nejsou, raději se vyblbnu u nás na "červených"; i když letos o prázdninách zřejmě první vlašťovka "ne u nás a ne po červených" přiletí... ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.01.2015
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Izrael, Golanské výšiny a Palestina na kole

             

        Myslel´s něco takovéhleho?:
        http://www.kalimera.cz/izrael_na_kole_2.html
        Tak si počti ...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.01.2015
        Autor: AV
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Izrael, Golanské výšiny a Palestina na kole

             

        Pro mne je to také šílená dálava a navíc oblast, do které mě to nijak netáhne. O to víc jsem uvítala, že tam někdo byl a něco se o těchto končinách dozvím.
        Teda alespoň jsem tak usuzovala podle nadpisu.

        No nic, tak si holt o cestování po Izraeli, Golanských výšinách a Palestině budu muset přečíst jinde...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.01.2015
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Izrael, Golanské výšiny a Palestina na kole

               

          Tak tak Radko, přečti si o téhle super zajímavé zemi a možná tam nakonec vyrazíš taky. Není to šílená dálka, na to jak jiný svět to je. Za necelé 4 hod. jsi tam, bez přestupu. Smysl mých řádků jsem uvedl hned na začátku, přidat možný nádherný cíl o kterém se běžně neuvažuje. Pokud jde o cestopisy..mají tu těžký život. Už několik měsíců je pár parádních cest hned na hlavní stánce. A rekce..asi jsem jich za dva dny dostal více, nežli oni všichni dohromady.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.01.2015
          Autor: Valášek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Izrael, Golanské výšiny a Palestina na kole

                 

            Sice se říká nikdy neříkej nikdy, ale tady jsem si stopro jistá, že do těchto míst nevyrazím.
            Jsou končiny, které mě lákají jen v literární podobě, fyzicky ne. A mezi ně řadím i Izrael, Palestýna a Golanské výšiny. Není to zkrátka můj šálek kávy.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 28.01.2015
            Autor: radka
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
          • Re: Izrael, Golanské výšiny a Palestina na kole

                 

            Dík za inspirativní popis výletu ´za hranice všedních dnů´.
            Ne každý je Hanzelkou či Zikmundem, aby se o svých ´niterních´ zážitcích mnohomluvně rozepisoval.
            Já fotografuji málo, zápisky si nedělám, pro některé zážitky bych asi těžko hledal slova.
            Děkuji za tip, Pavel

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 28.01.2015
            Autor: AV
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Izrael, Golanské výšiny a Palestina na kole

         

    Děkuji za inspiraci a zajímavé fotky z oblasti o které se v médiích setkávám s propagandou, mýty, a polopravdami, které vytvářejí obraz o izraelsko-palestinského konfliktu, v němž se ztěžka orientují i odborníci.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.01.2015
    Autor: pavelv
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

427 cyklistů (16 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024