reklama

Izrael, Golanské výšiny a Palestina na kole

Foto: Autor

Na kole přes Izrael a Palestinu

Začátek roku je ta správná doba pro hledání cíle našich cyklo-toulek po světě. Rád bych do vašeho seznamu přidal jeden, který za zvážení určitě stojí. Ať již absolvovaný na kole sólo, nebo s některou z CK.

Projel jsem Izrael, Golanské výšiny a Palestinu v roce 2013 a byl to opravdu silný zážitek. Na malém území se tady nachází neskutečně mnoho historickým a přírodních pokladů všeho druhu. Ještě silněji působí soužití zdejších lidí tak kultúrně a nábožensky rozdílných.

Liší se nejenom Arabové a Židé. I Židé sem přicházeli v imigračních vlnách z různých koutů světa. A co teprve ti ortodoxní, to je totálně svět sám pro sebe.
Neustále přítomná možnost ozbrojeného konfliktu stála paradoxně za pocitem pohody a bezpečí, který jsem na cestě zažíval. Ozbrojené vojenské hlídky na opevněných stanovištích nelze nevidět. Větší potíže mi dělalo spíše vedro v kombinaci s někde docela výživnými kopci.

Cesta okolo Izraele je náročnější na přípravu nežli třeba výlet okolo Slovenska. Na internetu je ale informací všeho druhu až nad hlavu. Místo popisu cesty přiložím raději pár fotek. I když jsem projel už řadu zemí, Izrael byl velmi výjimečný zážitek.

Fotogalerie

25.01.2015 vložil/a: Valášek
karma článku: 3.64
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Z Malagy přes Santiago de Compostela do Lisabonu

Cestování
Třetí věk a kolo Cíl mé cesty přes Španělsko a Portugalsko, náměstí Praca de Comércio v centru Lisabonu, se blížil. Když jsem uviděl…
24.11.2014
Valášek
(7.3)
PR
Cyklozájezdy | Dokempu.cz | Cyklobazar | Aktivni dovolená
Perfektní funkční oblečení pro vaše sportovní aktivity, od značky Moira.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

210 cyklistů (7 přihlášených)

Odra - Nisa, cesta mezi dvěma světy

Podnikl jsem na konci června 2025 cestu z Prahy do Štětína podél Lužické Nisy a Odry na kole natěžko se…
Brahma | 30.06.2025

Vítr ve vlasech, víno po cestě a Vídeň na dohled

Víkend na kole jsme s kamarádem chtěli udělat trochu jinak než obvykle - žádný klasický okruh kolem chalupy,…
Mirila | 21.06.2025

Z Brna na Lago di Garda a kousek zpět

Po loňském úspěchu s cestou do Říma přemýšlíme s Radkem kam dál. Padají divoké návrhy ("Monolema, zbláznil…
Monolema | 10.06.2025