reklama

CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

Jaro se blíží, bajci se v úložištích vzpínají. Státní moc však už na podzim nezahálela a celou Šumavu opatřila značkama "zákaz vjezdu pro cyklisty". Pod rouškou budování cyklostezek se nám snaží vnutit jen úředně uznané trasy. Zatímco na těch zakázaných dál řádí těžká lesní mechanizace a projíždějí se ochranáři v jeepech. Protiprávnost omezení bikerů, cyklistů, cykloturistů a jim podobných je zjevná. Proto Vás vyzývám:
1. ignorujte tyto značky
2. přispějte aktivně k jejich odstraňování
K realizaci bodu dvě je potřeba s sebou vézt klíč desítku a zezadu povolit vždy čtyři šrouby.Značku lze pak otočit, tak, aby nebyla viditelná z "nájezdové" strany. Odvážnější mohou značku odmontovat úplně a zahrabat jí v lese, značka je též velmi dobře uzpůsobena k zábavnému házení.
Akce je vhodná též jako noční bojová hra pro dětské tábory apod. Pracovní kolektivy se mohou při této outdoorové aktivitě stmelit a všichni můžete soutěžit o největší počet odstraněných značek. Odstranění značky prosím hlaste - namátkově provedu kontrolu. Pro podporu této aktivity se hledají sponzoři.

Datum: 27.02.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
  • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

         

    Na Sumavu to mam daleko, mozna az nekdy v lete a to uz tam doufam zadny takovy znacky nebudou...
    Jinak kdyby se chtelo nejakym chuliganum odmontovavat cedule "bazantnice vstup zakazan" tady u nas, tak to by bylo super... ja jsem na to mekkej... :-D ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 27.02.2006
    Autor: Stana
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

         

    jasne, jaro se blizi. OFF ROADi se vzpinaji v zimnich ulozistich! Statni moc vsak neustale zasahuje ve prospech kdejakeho povlu, kterej se nezmuze ani na auto a zakazuje nam jezdit s nasima ocelovejma milackama po lesnich a horskych cestach. Nemuzem tam jezdit a kdyz uz tam vjedem, tak se da jet tak maximalne 50tkou, nebot tam prekazej ti pesaci a kolari. Neznam vetsi pocit volnosti nez zdolat horu ve svym Land Roveru. Proto vyzyvam k obcanske neposlusnosti: sestrelujte znacky zakaz vjezdu brokovnici, kterou jiste jako kazdej spravnej offroadak vozite s sebou a kaslete na zahrabavani, at to rezne kde chce....
    jezis to bude fajn - zboznuju volnost, bratrstvi, anarchii...

    [ Zpět ]
    Datum: 27.02.2006
    Autor: alvp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

           

      ty si vystačíš sám, vid mirku?:-o)

      [ Zpět ]
      Datum: 27.02.2006
      Autor: vette
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

             

        Právě, že nevystačím, těch značek je strašně moc. Jediná výhoda je, že je nandali jen na cesty u nichž předpokládají (oprávněně), že by tudy mohl někdo na kole jet (zpevněná šiotolinka apod.). Takže na těch nejlepších trasách pro MTB nejsou.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.02.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

               

          )))-8

          [ Zpět ]
          Datum: 01.03.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (8-((()
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

             

        OK mozna vystacim, mozna nevistacim. Jen jsem chtel ukazat, ze kazdej ma svoje, ze svyho kohledu, potlacovany prava (ja taky nemam zadnej off road).
        Taky jsem videl, jak se postupne meni a rozsiruje treba cesta po cervene znacce z Plani na Zlatou studnu. To neudelali pesaci, to neudelali bezkari, to neudelala tezka technika, to jsme udelali my. Jwel jsem tudy mnohokrat, kdyz jeste byla pro kola povolena a opravdu se na ni nedalo postupne jezdit, takze si cyklisti hledali sjizdnejsi teren vedle a z toho kopce pdzdili a brzdili - to byl adrenalin - a znova vyvorali dalsi dalnici. Jsem cyklista, najezdim toho na kole vic nez autem (a to i ted kdyz mame prcky, driv to bylo jezte vyraznejsi), na sumavu to mam z Budejovic tak blizko, ze jsem tam dost casto. Omezeni se me bude tykat taky a BUDU HO RESPEKTOVAT. Pokud bych ho nerespektoval, tak budu jen dalsi sobeckej hulvat, kterej pro sebe nevidi ty a to okolo.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.02.2006
        Autor: alvp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

         

    A pak se všichni diví, kvůli čemu všechny ty zákazy vznikají... Kdo chce kam...

    [ Zpět ]
    Datum: 27.02.2006
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

         

    Klidně budu neposlušná, jen mi sděl adresu, kam můžu posílat účty za případné pokuty od "ochránců přírody " :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 27.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

         

    Občanská neposlušnost není vandalství a ignorace jakýchkoliv omezení k jejich odstranění nepovede.
    Myslíš, Mirku, že bys byl schopen vymyslet něco účinného, za co by se nemusel slušný člověk stydět? Pokud ano, sem s tím!!! A hned si pak založ firmu pro doškolování politiků, protože nikdo z nich kombinaci slušnosti a účinnosti doposud nezná. Takový "kňou-hou", to by byla podnikatelská bomba! Zatím Tvůj návrh považuji za hodný pouličních teen-agerů!! Dokonce se mi nelíbí ani jako případný vtip. :-(((

    [ Zpět ]
    Datum: 27.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

           

      Taky, že to vtip není a budoucnost patří právě těm teenagerům, s tím nic nenaděláš, snad to nebudou takový ovce jako my.V případě Šumavy už všechna řešení selhala a zbývá jen sebeobrana. Naučil jsem se žít s faktem, že je se Šumavou konec (díky té bandě zelené), smířil jsem se s tím, že na ní prožiji už jen pár let a pak pryč otdud, protože to co nastane a pomalu už nastává bych nepřežil, už teď to těžko nesu. Ale těch odhaduji tak max. 5 let si tam ještě chci na kole zajezdit.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

             

        teenageři tudou asertivní, mít na všechno právo, budou se prosazovat proti vůli ostatních, půjdou přes "mrtvoly". Proč by měli dodržovat jakákoli pravidla, viď ? A pak jim to snad dojde ... Nezačnou-li dodržovat nějaká pravidla, dojedeme (a dojedou) na to všici ...

        [ Zpět ]
        Datum: 01.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

               

          ...já jsem ale měla v době teenagerském stejné příznaky :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 02.03.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

                 

            Ty měl skoro každej, ale s asertivitou to nemá nic společnýho, ta je úplně o něčem jiném. :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 02.03.2006
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

         

    Ja si myslim, ze tu pomoze len jedine. Postavit sa za to, aby tych uradne povolenych ciest bolo co najviac. Teda inymi slovami, prihlasit sa za znackara a navrhovat noev a nove trasym vyznacit ich a je po parade.
    Inak u nas na Slovensku to aj bez tabul uradnici vyriesili jednoducho. Zakonom je zakazane jazdit na bicyli v narodnom parku mimo vyznacene cesty pre cyklistov. V krajinnej chranenej oblasti (vsetky ostatne hory mimo narodnych parkov) sa smie ist na bicykli len po znacenych cyklocestach a po ucelovych komunikaciach (teda ani po chodnikoch vyznacenych pre pesich turistov) Tu nepomoze ani odstranovanie tabul. Ale aj tak sa riesenie da najst. Pri Bratislave napriklad vyrastla zjazdova trat pre bicykle. Kto si chce zaskakat moze vyuzit tuto trat. Vsade okolo trate su tabulky upozornujuce na nu, takze by sa nemalo stat, ze by cyklista niekomu ublizil. V ziadnom pripade si nemyslim,z e toto riesenie je idealne, naopak , myslim, ze v cechach sa robi pre cyklistov daleko viac. Len varujem pred "obcianskou neposlusnostou", lebo to moze dopadnut pre cyklistov daleko horsie.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.02.2006
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

           

      Přesně tak, nakonec pro nás někde vytvoří "rezervaci" 5x5km, pro celou republiku a bude po srandě... Nikde jinde se jezdit nebude moci... Jéé, to budou mít motoristi radost...;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 27.02.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

           

      "Postavit sa za to, aby tych uradne povolenych ciest bolo co najviac".- Tuto cestu odmítám, protože to by pak znamenalo co není povoleno je zakázáno. Je to nebezpečné uvažování. Za nějakej čas se to rozšíří i mimo CHKO a budeš moct jezdit jen po přiblblých stezkách a mimo ně dostaneš pokutu. Úředník tě vytěsní jen do určitých mezí. Já myslím, že je ale lepší mít svobodu a nechci, aby mne někdo omezoval v pohybu.
      A to, že se v čechách robí pro cyklisty daleko víc....co vlastně potřebujuem, aby se pro nás dělalo? Vždyť nějaké cyklotrasy, žluté cedulky jsou nanic. Zbytečnost. Vezmu si mapu a pojedu kudy mne napadne. Udělám si trasu sám. To je to pravé potěšení. Nepotřebuju, aby pro mne, jako pro cyklistu, někdo něco dělal.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (informator ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

             

        Myslim, ze mas pravdu v tom,z e jestvuje nebezpecie nechat sa vytesnit zo vsetkych ciest. To sa myslim uz cestnym cyklistom stalo, na lepsich cestach sa kvoli premavke uz asi nebdue nikdy jazdit. Na druhej strane sloboda jedneho konci tam, kde zacina sloboda druheho, takze ci chces alebo nechces stale ta niekto obmedzuje v pohybe (vid aj prispevky nizsie, Sumava je plna cyklistov, ktori si navzajom zavadzaju). A je tu este jedno nebezpecie, co ak si podobnu slobodu nebude chciet dat vziat majitel popularnej motorovej stvorkolky a bude jazdit kade ho oci povedu? " Vezmu si mapu a pojedu kudy mne napadne. Udělám si trasu sám. To je to pravé potěšení". V tomto kontexte su Tvoje slova uz o inom. Myslim, ze rozumne pravidla su potrebne (otazka je, co to je rozumne)
        A tiez nesuhlasim s tym ze to znacenie zltymi tabulkami je nanic. Vsimni si analogiu so znacenim pre pesich. V Cechach jestvuje asi najlepsi system turisitickeho znacenie v celej Europe (nastastie je to iste znacenie aj na Slovensku) a myslim,z e je uzitocne(mam na mysli znacky pre pesich turistov). Tiez by sme si mohli zobrat mapu a najst si tu svoju pesiu trasu na mape, ale lepsie sa ide podla tych znaciek (aj ked asi obetujes slobodu, lebo ides tade, kam vedie znacka). Je pravda,ze v niektorych horach sa mimo znaciek nesmie chodit (obycajny turista vo Vysokych Tatrach napriklad), ale nepocitujem to ako prilis velke obmedzenie (resp. rozumiem tomu obemdzeniu v tychto horach). Ja som najazdil v Cechach niekolko tisic kilometrov a vacsinou sme jazdili podla tych zltych znaciek a necitili sme sa neslobodni. Navyse kazdy z nas sa moze stat znackarom (uz tu o tom bola rec) a vyznacit tu lepsiu cestu pre ostatnych.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.02.2006
        Autor: Jaroslav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

               

          Dávám Ti taky bod. S Mirkovým řešením nesouhlasím. Neukáznněnost a bezohlednost je sice náš výrazný národní rys, ale vše má své meze.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.02.2006
          Autor: Peldy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

             

        Líp bych to snad formulovat ani nesved. Škoda, že ti můžu dát jenom jeden bod.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.02.2006
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

         

    O té Šumavě jsem už dost slyšel. I když i já jsem proti tomu a prostě mi to vadí, přece jenom jistá disciplinovanost (nezaměňovat s loajalitou) mi v tom sundávání cedulí brání :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 27.02.2006
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

         

    No ono je ještě nutno mezi značkami rozlišovat, kde je skutečný zákaz vstupu s kolem a kde je jen zakázáno na kole jet, tzn. kolo se smí vést.
    Kdo se naučí tyto dvě značky rozlišovat pak zjistí, že pro něj zase až tolik zákazů není.
    A jízda na kolech se většinou zakazuje zpravidla z prudkých kopců, kde už si pár těch, co jelo "na křapáčkách" rozkřáplo lebznu nebo v místech, vytížených turisty, kde ale stojí za to jít pěšky a rozhlížet se kolem sebe (např. dolů podél Hamerskýho potoka na Antýgl).

    [ Zpět ]
    Datum: 27.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

         

    S tímhle ti spíš pomůžou nějaký ultra organizace, normální lidi to takhle nedělaj.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.02.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

         

    S tou budoucností Šumavy (na kolech) to moc dobře nevidím. V poslední době se tam v sezóně už pomalu pro velkou hustotu cyklistů nedá jezdit. Na Šumavu už jezdím pouze mimo hlavní sezonu.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.02.2006
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

           

      Na Šumavu už nejezdím,mněl sem to štěstí že jsem ji poznal takovou jaká bývala před 10-15 lety.To co se stalo ze Šumavy je smutná leč pravdivá věc.A ani se nedivím že se tam dějou takové věci jako je rozmístování těchto značek.Hledal bych cestu někde jinde,tim že se ty značky budou odstranovat násilím se situace akorát zhorší.Chtělo by to také větší ohleduplnost mezi pěšími a cyklisty.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.02.2006
      Autor: lehojackk
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

         

    Souhlasím s odstraňováním nesmyslných značek, přírodu byste však poškozavat neměli.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marek S.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

         

    Hmmm, to je mizerný to s těma cedulema, ale vytloukat klín klínem, nejsem pro. Docela se bojim aby to tu nedošlo tak daleko jako v některejch částech německa. Co sem četl v posledním Velu, tak se tam nesmí jezdit na kole po cestách které "jsou užší než délka kola postaveného napříč cestou". V podstatě mi to připadá pro MTB téměř likvidační. Jak už tady někdo psal, pak nám zbydou pevné cesty v rezervacích pro cyklisty, pojedeš podle značek, tudy ano, tudy ne tady by ses mohl zranit, tady odboč, tady rovně....ale o tom to myslim neni.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2006
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

           

      Tak to já už jsem viděl v Rakousku a na Slovensku i jiné věci. Speciální kovové rošty z podélných tyčí do kterých se akorát kolo zapasuje. Také příčné příkopy proti cyklistům a o trámech s natlučenými čouhajícími hřebíky na trhání pneumatik už tu referoval někdo jiný.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.02.2006
      Autor: Peldy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

             

        rOSTY NA CESTACH NEJSOU NALICENE NA CYKLISTY, ALE NA KRAVY, KTERE SE NA NE BOJI SLAPNOUT A TAK NECHODI TAM, KDE JE NECHCOU. nENI TO JEN EVROPSKA SPECIALITA, NAPOSLED JSEM JE VIDEL V INDII.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (lobo)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

               

          Pro krávy jsou příčné. Ty celkem lehce přejedeš. S podélnými je to horší.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.03.2006
          Autor: Peldy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

           

      Víš v čem je problém? Že na Šumavě už je to horší než popisuješ jako vizi - to co nám zbyde. Zákazové značky jsou všude kromě cyklostezek. To znamená, že jsou i a to zejména na cestách zpevněných, asfaltových apod., kde naprosto nemůžeš udělat s kolem žádnou škodu a kde nehrozí žádné zvláštní nebezpečí. Po těchto cestách se vesele prohání ochranáři v džípech a jezdí tudy těžká lesní mechanizace. Čili už nám tam nezbývají všechny pevné cesty, ale jen ty, které nám milostivě vybrali.
      Proto mi připadá jakákoliv shovívavost ba sypání si popelu na hlavu zcela nemístná, sebeobrana nutná a jediná možná.
      Jinak zde převládá intelektuálský názor o slušnosti a spolužití s ochranáři apod. Já si klíč desítku budu vozit od první jarní výpravy.
      Těm co říkají, že s ochranáři se dá vyjít vzkazuji (ala J.F.K.)- přijeďte se podívat na Šumavu.
      Myslel, že tu blbinu s délkou kola a šířkou cesty vymysleli Italové v Trentu, tedy vlastně pro sever Gardy. Poslední zpráva, kterou jsem zachytil byla, že od 1.5.2006 to má na Gardě platit.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

             

        V podstatě ty cedulky asi doplňujou to co už dříve platilo. Pokud se nepletu tak v řádu NP bylo, že po NPŠ je na kole povoleno jezdit pouze po cestách k tomu určených (tedy cyklostezkách, ne po všech značenejch cestách). Jenže to asi mnoho lidí nevědělo (nečetlo řád) tak tomu správa dala takovouto konkrétní podobu. Takže to, že na šumavě můžou kola jenom na povolené cesty neni až tak novinka, i když pro mnohé možná ano. Nojo co s tim?, taky mě to štve. Pochopim, že jsou lokality, kde opravdu není vhodné ani možné z důvodu ochrany přírody jezdit nebo chodit kdekoli, ale jelikož šumavu už docela dobře znám, vím taky, že v mnohých částech je omezení pro cyklisty naprosto nesmyslné. Spíš se mi to zdá trošku jako setrvačné jednání alá - "tak jim teda povolíme tuhle cestu, ať neotravujou, stejně kola patřej na silnici,tak co" A to je špatný, to je špatenka...

        [ Zpět ]
        Datum: 28.02.2006
        Autor: Zakarr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Jiná cesta

         

    Víte, mě to přijde všechno dost šílené. Takový bludný kruh. Cyklisté přibývají - to je trend,jenže parkáči (lesáci, ochranáři?) se leknou, že jich je na určitém místě nějak moc, tak tu lokalitu zavřou. Jenže potom logicky se tito cyklisté přelijí jinam. A je jich zase víc a víc. Čím víc budou utěsňovat děr, tím více jim do lodi poteče.Prostě ti lidé nemají kam jinam jet, je jich moc na jednom místě. Jeden odhodí papírek, druhý se dojde vykajdit do lesa a lavina se utrhne... ...na Šumavu jezdím často. Značeným cestám se vyhybám. Taktéž I.zónám. Pro bike vhodné podmínky jsou mimo nejnavštěvovanější místa. Během vyjížděk podle mapy mimo značky, jsme snad nikdy nepotkali jiné lidi, natož bikery. Šumava je prostě obrovská a cest pro bike je zde milion. Proč pořád jezdit na Kvildu, Zadov a podobně? Kvůli občerstvení? Kvůli pohodlí? O tom ježdění na kole není... ...nikdy jsem neměl výčitky z toho, že bych někde ničil přírodu. A to někdy jedu jen lesem nebo po poli, či louce. Argument, že kdyby to tak dělali všichni, tak je příroda zničená... ...je blbost. Nikdy to nebudou dělat všichni, protože to není moc jednoduché ani pohodlné a za druhé, kdyby se tedy ti "všichni" pěkně rozprostřeli po celé krajině, člověk by nikoho skoro nepotkal...

    Ani nevím jak to chtějí řešit... ...párkrát se nám stalo, že jsme jeli po lesní cestě, tu jsme odbočili, tam zahli a když jsme vjížděli na silnici, otočíme se a tam byla značka s přeškrtnutým dědou na kole.. ..potom tedy asi budou muset dát značky na všechny křižovatky a i ty nejmenší odbočky a přípojky...

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (pobokon)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jiná cesta

           

      Jj, svatá pravda...

      Ještě mě trošku "mrzí", že na nás cyklisty pořád ukazují, jak jsme škodlivý krajině apod. - jo, je fakt, že stezky jsou stále širší a širší, nicméně daleko horší mi přijdou koně - s těma se dostanou absolutně všude a jaký po nich zůstává zrejděný terén, to asi ví každý z nás...

      [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jiná cesta

           

      Já si začínám připadat nějaká divná. Každý chce samotu, hluboký les, vyprázdněné cesty a to jak na kole, tak na běžkách. Já jsem nejspokojenější, když na běžeckých dálnicích potkávám kvanta lyžařů a na cyklotrasách kvanta cyklistů. To nás panečku je!!! To je krása, ta lidská soudržnost!! A kde ji jinde můžete zažít, než při sportu? Zdravíme se, scházíme se u stánků a na horských boudách. Není větší krása, než přeplněné letní zahrádky a desítky opřených kol, nebo na Luční boudě dole v hale plno běžkařů s chlebem v ruce a ozón plný potu, vosků, gulášovky a grogu. Nikdo se nemračí, nehádá, usmívá se, pomůže - úžasné! Ať žijí přeplněné trasy cyklistické, běžecké, prostě všechny, kde jsou lidi pospolu v pohodě a radují se!

      [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jiná cesta

             

        No jistě, já to mám svým způsobem čas od času taky rád.. ..není na tom ostatně nic špatného, to jsem neřekl.Je ale něco jiného když se lidé na jednom místě sejdou dobrovolně a něco jiného, když se tam sejdou, protože prostě jiná varianta není...

        Já byl ale vždycky spíše (skupinovým) samotářem. Ve dvou, ve třech se vydat někam, kde nikdo jiný nebyl... ...ať už na kole, či pěšky nebo na lyžích...

        [ Zpět ]
        Datum: 01.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (pobokon)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jiná cesta

               

          Ahoj, neda mi nezareagovat. Myslim, si ze len v samotnych Cechach je tolko krasnych miest a dostupnych na bicykli, ze by sa muselo do Ciech nastahovat niekolko milionov cinanov, aby zaplnili vsetky cesty. A to by este museli vsetci vybehnut v ten isty cas.
          Suhlasim s tym ze niektore "vykricane" useky su v sezone preplene, ale je kopa inych miest, ktore su aj v sezone takmer prazdne. Takze mi jazdime mimo sezonu v takych turisticky atraktivnejsich oblastiach (napriklad cesky raj) a v sezone ideme napriklad do nejakych samot na Slovensko alebo do Rakuska (tam maju tolko hor, ze akekolvek mnozstvo ludi sa tam strati). Ale boli sme aj v Juznych Cechach cez prazdniny a vobec sme nemali pocit, ze je okolo vela cyklistov . V cyklobuse s nasou velkou skupinou (bolo nas asi 18) sme stretli tak do 10 inych (a kazdy vystupoval na inej zastavke a jazdil na bicykli inokade)
          Co urcite viem, ze krasnych meist naokolo je tak vela, ze nemam sancu ich vsetky vidiet nie preto, ze mi to niekto zakazuje, ale preto, ze jednoducho na vsetko nemam dost casu. Variant je hrooozne vela.
          Myslis si,z e sa uz naozaj neda vybrat z toho co je vsade okolo k dispozicii?

          [ Zpět ]
          Datum: 01.03.2006
          Autor: Jaroslav
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jiná cesta

                 

            víš Jardo souhlasím - mimoň, novohradsý hory a tam u vás třeba údolí černého Váhu nad přehradou. Taky jsme jezdili na šumavu - tehdá s cestovním favoritem - nemohlo se kvůli vojákúm třeba ze Srní na ˇˇŽeleznou Rudu. Přesto si člověk krás užil. Takže jezdím dál a hledám to co není tak profláknuté. (Všichni musí do Telče ale málokdo do Slavonic) Přitom dojem a atmosféra víc než totožná.

            [ Zpět ]
            Datum: 01.03.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (alto ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jiná cesta

                   

              Presne to som mal na mysli. A tie Slavonice su uzasne ! Planujem niekedy v buducnosti taku kratsiu vypravu Landstejn,Mariz, Slavonice, Telc, Vranov nad Dyji

              [ Zpět ]
              Datum: 02.03.2006
              Autor: Jaroslav
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jiná cesta

                     

                Hlavně si vem dost peněz a nespoléhej v této oblasti na bankomaty. Jeden je v Nové Bystřici a ve Slavonicích (v Telči je rovněž), ale mezi tím nic až do Znojma !!!!!!! A to nekecám - můžeš se kouknout i do seznamů bank.
                Např. ve Vranově nenajdeš bankomat ani jeden a přitom je to obrovská turistická oblast, na Bítově to samé... Nás ve Vranově zachránila herna, kde nám vyměnili při cestě z Vídně poslední eura za český, za který jsme mohli přespat na Bítově...

                [ Zpět ]
                Datum: 02.03.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

         

    Ty víš, Mirku, proč tam ty značky jsou?
    Třeba jsou proto, aby někteří bezohlední cyklisté neohrožovali opěšalé turisty. Ti taky mají právo se klidně procházet po cestách na Šumavě.
    Třeba jsou ještě jiné důvody, které neznáme.
    Já neříkám, že se mi ty značky líbí, ale sundavat je určitě nebudu.
    Co začít bombardovat dopisama toho, kdo je tam dal a žádat o vysvětlení?
    Máme dost cykloturistických oddílů. Co je vyzvat, aby se zapojili?
    Co vymyslet jiný způsob?
    Když v tichosti budeme sundavat cedulky, ochranáři je tam v tichosti budou zase dávat, ale pokuty budeme dostávat jen my.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2006
    Autor: Bejbís
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

           

      Máš úplnou pravdu. Problém prostě je v tom, že ten delší konec provazu drží správa NP, a tak to bombardování dotazy je asi jediná možnost. Samotného mě to štve, když někam nemůžu (bydlím v NP Česko-saské Švýcarsko, na kole jezdím nejčastěji do Nationalpark Böhmisch-Säschischen Schweiz) a samozřejmě vidím jak ten pískovec ničí pneumatiky aut, ale i kol. Pravda, že erozní rýha po kole je menší, ale je.
      Takže a) je potřeba oficiálně argumentovat tím, že když tam jezdí mechanizmy, kolo tam smí také a když ne, tak proč.
      b) nutit ty, kteří to mohou zařídit, aby prostor pro cyklo se zvětšoval, pak alespoň někde dojde k menšímu zatížení.
      Bohužel ke konfliktu mezi pěšími turisty a cyklo bude asi docházet s rozvojem cykloturistiky stále více a jde jen o to navzájem se nevyvraždit. (A do toho ty blbý ofroudy)

      [ Zpět ]
      Datum: 02.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (petrp)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

             

        Ahoj sousede, trochu mimo Šumavu, jak to vypadá s legislativou u sousedů v sasku, smí s tam v NP taky jen po vyznačených cyklotrasách? Párkrát už jsem tam byl, ještě je nemám všechny projeté, ale už se to blíží.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (PepikW Děčín)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

         

    Vážení, už bych byl radši zticha ale El mne vyprovokoval. Takže jsem tady za vyvrhela. Jezdil bych klidně po Šumavě off-roadem a střílel z brokovnice, jsem jak teenager, vandal, takový jako já můžou za ta omezení a pravidla se musí respektovata a měl bych to vysvětlit politikům. A bůhví jestli jsem to nebyl já co rozjezdil tu červenou z Plání na Zlatou studnu.
    Jen pár věrných. Radka by do toho šla jako žoldák, ale i když vlastně jen za náklady:o))), na pokuty. To oceňuji.
    Pak taky doporučení, že bych to jako měl někomu vysvětlit, přesvědčit politiky (to bych nepřežil, mluvit s živým politikem), či někam napsat ostrou prosbu.
    Buďto nevíte o co jde nebo jste se zbláznili. Proto Vám musím stručně znovu zopakovat fakta:
    1. Šumava je pár let před svým definitivním koncem, bude sežrána kůrovcem. Zabránit se tomu už nedá, můžeme se bavit jen o tom kde se to zastaví. Např. jestli padne i Boubín s pralesem nebo nikoliv. Že padne Vítkův kámen bych si docela tipnul.
    2. Šumavu ovládá zelená banda pod cedulkou CHKO tito lidé jsou plně odpovědná za zničení Šumavy.
    3. Tato banda si nenechá říct od nikoho po dobrém, obce jsou na ní krátké, kraj to samé.
    4. Kromě toho, že rozhodli o zničení Šumavy, tak po ní oni(CHKO) jezdí v off-roadech a budují si tam honosná sídla, kde hostí vyvolené.
    5. Tato banda vyvěsila cedule, které nám zabraňují jezdit po znovu zdůrazňuji zpevněných, někdy i asfaltových cestách!!!
    Tak tomuhle já se podřizovat nebudu. Řeči o slušnosti tady nejsou namístě.
    Ještě je tady jeden aspekt, už začínají být trochu nervózní, protože výsledky jejich zločinů vycházejí postupně najevo. Uschlé stromy začínají padat na cesty, je jen věcí času, kdy se stane nějaký úraz. I širší veřejnost začíná chápat co se stalo. Tak se proberte, slušňáci!

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

           

      Zaměňuješ souhlasící a slušňáky a házíš je do jednoho pytle. Proč? Já jako ty nesouhlasím, nerada se podřizuju nesmyslným zákazům, ale to neznamená, že budu běhat po lese s klíčem desítkou a rozbíjet značky. Nebo to je snad punc zdravého rozumu a rozumného oportunismu? Neříkám ne, ale poraď, jak jinak!!!

      [ Zpět ]
      Datum: 02.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

             

        Švestko, teda ty si fakt sova - je ale fakt, že v tuhle dobu jsem rovněž nespala, jenže já už měla pocit, že jsem nějak dost vyspalá :o)))
        Pak jsem se ale přece jenom ještě ukecala na jeden varhánek :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 02.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

           

      necit se ublíženej. Chtěls diskutovat a tak dikutujem. Nemohls očekávat jen plácání po ramenou.
      O teenagery nejde - na zpevněný ceste okolo Vydry z Antýglu na Čeňkárnu (která je pro cyklisty uzavřená už léta) nás vloni pěkně rozprášila skupinka strejdů mezi 40 a 50 na trekovejch kolech jedoucí rychlostí bajvoko 30kmh- šli jsme tam s děckama 3 - 5 let takže to byla docela sranda. V zámeckým parku v Lednici (to je trochu jinde, ale použiju ten příběh) je vjezd cyklistů taky zakázanej a přesto jsme tam potkali pestrobatevné důchodce na MTB.
      Správné řešení kůrovcové kalamity neznám, nejsem lesák ani ekolog, jen mohu porovnávat se situací v bavorské části první zóny okolo Luzného a Roklanu. Procházel jsem tudy vloni a první dojem je strašnej. Při pohledu z dálky mrtvej svet. Když do toho mrtvyho lesa vlezeš, zjistiš, že zdaleka tak mrtvej není. Mezi padlejma nebo stojícíma mrtvolama stromů rostou už nový. Pozor, ta omladina neni zdaleka monokulturní! Původní smrk je tady zastoupenej tak max. 50%. Snad je to dobrá cesta. To ale ukáže až budoucnost. Přítomnost je na první pohled děsivá.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.03.2006
      Autor: alvp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

             

        Vždy se najde slušný cyklista,i blbec..ale na to nejsou potřeba zákazy...(většinou).
        Já osobně dodržuji zákazy,které jsou podle mne správné..a "bojkotoji" ty,které podle mne nejsou správné a jsou postavené na hlavu..
        Příkladem budiž "pěší zóna" v našem městě..kde běžně jezdí osobní i dodávková auta..,ale cyklista tam 15 let nesměl..a pokaždé mne honil městský policajt..(samozřejmostí pro mne bylo,že v době "návalu lidí" jsem na kole jezdil "KROKEM"..,ale stejně si to policajt nenechal vysvětlit.Po 15 letech to dopadlo tak,že tam OFICIÁLNĚ je povolen vjezd i cyklistům..To považuji za své malé vítězství.
        Asi ani tobě (ALVP) kdyby tě s děckama v parku předjel cyklista rychlostí 3km/h..A pokud pojedu trénovat,asi nepůjdu do parku..,ale stranou od lidí..

        [ Zpět ]
        Datum: 02.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

               

          Správně mělo být:
          Asi ani tobě (ALVP) by nevadilo kdyby tě s děckama v parku předjel cyklista rychlostí 3km/h..A pokud pojedu trénovat,asi nepůjdu do parku..,ale stranou od lidí..

          Dejme tomu,že jedu na trénink 100km štreku..dojedu po 50km na nějaké hezké místo..zámek,hrad...atd..A jelikož jsem v polovině trasy,dám si 10minut pauzu..Pak si dokážu představit,že vjedu i do zámeckého parku..ale VELICE...VELICE pomalu a obezřetně..rychlostí chůze..dojedu k nejbližší volné lavičce,a dám si něco na zub..Je to asi o něco lepší,než kdybych kolo vedl..a hrotama v tretrách dělal díry do pískem vysypané cestičky.Myslím že tím nikomu neublížím (ani té cestičce) a nikoho neohrozím.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.03.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

                 

            Lednickej park ke oplocenej a na každým vjezdu je dopr. značka zákaz vjezdu cyklistů. I my jsme z Mikulova do Lednice doleli na kolech. Ty jsme pak nechali před branama zámeckýho parku a velmi, velmi pomalu (ono se s děckama tohoto věku pohybovat rychleji ani nedá) se šli podívat na Minaret (ca. 3km). Taky by pro nás bylo pohodlnější dojet na kolech až pod Minaret, ale respektovali jsme ono omezení. Pokud jednou začnu jakkoliv zpochybňovat dopravní značení, tak nakonec budu parkovat na zákazech stání, vjíždět do hlavní silnice bez dání přednosti, jezdit na červenou ... jen proto, že já jsem slušnej a podle mě je to omezení nesmyslný? To asi ne.

            [ Zpět ]
            Datum: 02.03.2006
            Autor: alvp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

                   

              Lednický park neznám..a nemluvil jsem konkrétně o něm,ale v obecné rovině.
              Asi jsem na svá kola moc háklivej,ale z pochopitelných důvodů bych je nepostavil od sebe dál jak 3m...
              Zákazy mají svůj smysl..určitě ano..Ale je to jako s dodržováním norem ve stavebnictví,pokud bys chtěl dodržet všechny ČSN co existují,zaručuji ti,že nepostavíš ani rodinný domek,natož větší budovu..

              [ Zpět ]
              Datum: 02.03.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

                   

              No, nedá mi to... Kolo je takový osobní nástroj, který může mít každý s sebou prakticky kdekoli (z důvodu kradení ho také spousta lidí neopouští). Nehlučí, nesmrdí a moc místa taky nezabere. Všeliké zákazy se množí a ta původní výhoda bicyklu (osobní mobilita) se plíživě vytrácí. Je proto určitě na místě zamýšlet se nad smyslem podobných zákazů a klidně je i zpochybňovat (což není totéž jako nerespektovat), pokud to bude nutné. Jinak se z pohodlnosti všelikých institucí, které vládnou tou mocí zákazy umisťovat, budeme dočkávat dalších zákazů.

              Je to bohužel trend posledních let - segregovat všechny od všech (kola od vozidel, pěšáky od kol, pejskaře od lidí, lidi od přírody apod.). Drobná vybojovaná vítězství jedněch nad druhými ("a teď jsme vám to ukázali - dali jsme tam zákaz vjezdu cyklistů, he he") jsou příčinou dalších svárů. Opusťme tento trend, všichni přece mohou (a koneckonců musí) koexistovat ve společném prostoru.

              Ve tvém případě - cyklista přece může bezpečně a ohleduplně dojet až pod ten Minaret (nebo v mirkově případě jezdit po asfaltkách na Šumavě), aniž by kohokoli ohrozil nebo jakkoliv jinak škodil. Proč je tedy jedna skupina diskriminována?

              [ Zpět ]
              Datum: 02.03.2006
              Autor: Sector
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

                     

                Ja poznam Lednicky park, presiel som ho pesi niekolko krat a nepoznam presne dovod zakazu vjazdu cyklistov.Kedysi davno tam ten zakaz nebol a zrejme po parku jazdilo spusty cyklistov (mozno neboli vsetci slusni) a tak sa vlastnici parku rozhodli, ze im vjazd zakazu. Ale vsade okoli Lednice su spusty prekrasnych znacenych cyklistickych ciest, tazke sa neda povedat, ze cyklistov od niekial vyhanaju, myslim, ze v pripade Lednice je to naopak.

                [ Zpět ]
                Datum: 02.03.2006
                Autor: Jaroslav
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

         

    Dovolil bych si ještě poznámku k pohybu pěších a cyklistů po značených stezkách na šumavě. Na stránkách NPŠ se píše doslovně toto:

    Existuje zásadní konflikt mezi pěšími návštěvníky a cyklisty?
    Rozsáhlé výzkumy zjišťují dlouhodobě překvapivě vysoké procento tolerance mezi oběma skupinami. 74% respondentů společné užívání turistických tras nevadí. Skupiny nejsilněji pociťující konflikt jsou pěší turisté nad 60 let a mladí cykloturisté.
    Ezeuduji 2005, disertační práce Konflikty mezi pěšími turisty a cykloturisty v NP Šumava; Čihař et al. 2004. Monitoring vybraných ukazatelů udržitelného turismu v centrální části NP a BR Šumava.

    Takže se jedná o cca 25 procent nesnášenlivých lidí kterým vadí všechno a všichni kolem. Známe je všichni.
    Abych řekl pravdu, myslel jsem že konflikt mezi dotyčnejma skupinama je větší, docela mě tento průzkum překvapil.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.03.2006
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

           

      V tom případě nechápu, jak je možné, že tato menšina má větší váhu než ten zbytek zúčastněných... Podle chování "ochranářů" to tak vypadá...
      Ale vlastně jsem zapomněl, jsme v ČR a tady se spíš podřizujeme menšinám...

      [ Zpět ]
      Datum: 02.03.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Kde tyto znacky jsou????

         

    Muze mi autor uvest nektere konkretni priklady, kde jsou tyto znacky? Pojem "cela Sumava" je dosti siroky. Jedna-li se o uzemi NP, pak jsou tyto znacky jen zduraznenim toho, co stejne platilo.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Alda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kde tyto znacky jsou????

           

      Všude. Vezmi klíč a vyjeď třeba na Jelení vrchy. Pokračuj jako k odlehlejšímu vchodu do tunýlku nad kanálem. Je tam cesta doleva (dá se po ní jet tuším k pomníku posledního medvěda) - buch zákaz. jezdím tudy deset let. Najednou mám cyklostezku a jinam nesmím. Park nebyl zřízen žádným zákonem a ovládá ho zločinná banda.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kde tyto znacky jsou????

             

        doprava, samozřejmě.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kde tyto znacky jsou????

             

        Tomu moc nerozumi. Kde presne jsou ty znacky? Hledat z placuv mape pomnik posledniho medveda je dost na dlouho. Dle posledni vety tomu rozumim tak, ze muj dohad, ze znacky nejsou jak pises "na cele sumave" ale vlastne na cestach, ktere nejsou znaceny jako cyklotrasy a hlavne jen na uzemi NP. Pletu se?

        [ Zpět ]
        Datum: 06.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Alda)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kde tyto znacky jsou????

               

          Tak chceš, abych popsal všechna umístění nebo jen příklad a přečetl sis to pořádně?
          Opakuji a upřesňuji příklad. Z Jeleních vrchů cca 300 m nahoru, pak vpravo odbočuje cesta na ní je zákaz. Když budeš dál pokračovat po cyklostezce uvidíš všude nalevo, napravo na každé odbočující cestě kudy normálně jezdí ochranáři jeepy zase zákaz, smíš jet jen po cyklostezce.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.04.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kde tyto znacky jsou????

                 

            Když po té cestě pojedeš od druhé strany (od nádraží Černý kříž), žádný zákaz nepotkáš. Je jenom jedním směrem.

            [ Zpět ]
            Datum: 06.04.2006
            Autor: Kominík
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kde tyto znacky jsou????

               

          Problém je možná v tom,že podle mne zákaz vjezdu cyklistů umístěný na cestě,kde běžně jezdí lesácké traktory a jeepy ochranářů,je totální pitomost..
          Dobře,pokud je nějaké území komplexně chráněno,pak ať tam nikdo nechodí...ani nejezdí..ale ať to platí pro všechny..a ne jen pro cyklisty.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.04.2006
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Zakaz je normalne platny a tabulky ho jen zduraznu

         

    Nevim co se tady vsichni rozciluji a tento druh obcanske neposlusnoti bych nazval pouze vandalstvim (a za zahrabani tabulky do zeme bych nekomu i rozbil hubu). Z uvedeneho prikladu vyplyva, ze zakazy jsou umisteny v mistech, kde je jiz platny zakaz jizdy mimo znacene cyklotrasy (neplest s cyklostezkou!). Protoze vsak existuje mnoho diletantu, kteri to nevedi nebo nechteji vedet, tak Sprava zrejme pristoupila k tomuto rozmisteni. Namisto aktivit, ktere poskozuji jmeno terenni cyklistiky, se muzete zasadit o to, aby tato vyhrazena mista byla rozsirena. To, ze v NP plati takove a makove zakony je proste fakt a s tim se musite smirit. Nelze v tomto pripade srovnavat s jizdou obsuhy NP v jeepech. Pokud se chcete angazovat v ochrane prav terennich cyklistu (v ramci legislativy CR), pak doporucuji vznikajici ceskou obdobu americka IMBA (international MTB association) - www.cemba.cz. Aktivitami podobneho typu (i diskusemi) nikomu nepomuzete a naopak jen zkomplikujete budouci jednani...

    [ Zpět ]
    Datum: 06.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Alda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zakaz je normalne platny a tabulky ho jen zduraznu

           

      Možná by stačilo,kdyby se více používala značka "zákaz vjezdu motorových vozidel"..a ne "obecná" značka "zákaz vjezdu všech vozidel"..
      Nemluvím teď konkrétně o NP Šumava..(i když tam by to platilo určitě v dost případech také).Ale znám spoustu lesních asfaltek,kde průjezd cyklisty OPRAVDU nemůže NIKOMU a NIČEMU vadit,ale právě je tam značka "zákaz vjezdu všech vozidel" a nikoliv "zákaz vjezdu motorových vozidel".Proti tomu prostě já "protestovat" musím..a argument "S tím se musíte smířit"..je v tomto případě nesmysl..s tím se právě smířit nedá!

      [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zakaz je normalne platny a tabulky ho jen zduraznu

             

        To je ale jiny pripad. Tyto znacky jsou pozustatkem a samotni majitele lesa nikdy nic takoveho nepopirali. Nove znacky neco stoji a ty stare vznikly v dobe, kdy horke kola v podstate neexistovaly. Dnes neni vyjimkou silnicka nebo sotolina, kde je znacena cyklotrasa a zaroven tento vseobjimajici zakaz vjezdu. V takovem pripade doporucuji si predstavit misto ni znacku "zakaz vjezdu motorovych vozidel". Nevim o zadnem pripade, ze by za tento vjezd nekdy nekdo pokutoval. Vyse popsany pripad je ale na uzemi NP a je VYRAZNE z jineho soudku....

        [ Zpět ]
        Datum: 06.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Alda)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zakaz je normalne platny a tabulky ho jen zduraznu

               

          To není "až tak moc jiný případ"..
          Pokud je v NP 10 silnic se zpevněným povrchem..a vjezd cyklistům je umožněn jen na 2 cesty z 10,zatímco pěší tam mohou,pak je to prostě pitomost.Na zpevněné šotolině,či asfaltové cestě v lese žádný cyklista (za předpokladu jeho normálního duševního zdraví) lesu ani NP neublíží.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.04.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zakaz je normalne platny a tabulky ho jen zduraznu

               

          Ještě upozorňuji, že jsou rozmístěny značky, které vypadají jako značky "zákaz vjezdu kol". Myslím, že jsou jen jiných rozměrů než značky silniční.Asi i proto tam klidně vjíždí traktory, jeepy ochranářů apod. Jde o zákaz vjezdu kol, přece, že?!

          [ Zpět ]
          Datum: 06.04.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zakaz je normalne platny a tabulky ho jen zduraznu

                 

            To je přesně to o čem mluvím...
            Mimochodem..Je z právního hlediska nutné uposlechnout zákazové značky,pokud není stejná jako "silniční" značka?
            Takhle by si zákaz vjezdu..nebo jakoukoliv jinou značku mohl každý udělat v garáži..
            Jdu si asi udělat značku "zákaz vstupu městské policie na můj chodník"..to bude mít právní smysl asi stejný jako tebou popisovaná značka,která jak píšeš "vypadá jako"..

            [ Zpět ]
            Datum: 06.04.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Zakaz je normalne platny a tabulky ho jen zduraznu

                   

              Správně ! I o tom to totiž je. Jakási neurčitá, zákonem nezřízená moc se tady roztahuje, přivlastňuje si Šumavu a je zcela příznačné, že vyvěšuje právě nestandartní zákazové značky. Takhle už končila demokracie leckde. Čistá orwelovština.
              Namísto toho se nám nabízí jít vyjednávat o tom kam nás pustí. Mohlo by mne trefit, když přijedou k Plešnému jezeru do svého srubu s jeepem, vyjeli z honosného sídla na Jeleních vrších, které si i z mojich daní zrekonstruovali. Já to nesmím na kole vzít ani druhou stranou přes kamené moře. A nakonec - za pár let to tam stejně všechno zahyne a mě už tam pak nedostanou. To vidět nechci.

              [ Zpět ]
              Datum: 06.04.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Zakaz je normalne platny a tabulky ho jen zduraznu

                     

                V podstatě pokud vím,o umístění značky na pozemní komunikaci rozhoduje odbor dopravy příslušného obecního úřadu,leckdy ještě s nutností vyjádření Policie ČR
                Jinak jak píšeš,že je to vyloženě značka "zákaz vjezdu cyklistů-kol",pak logicky předpokládám,že autem tam klidně můžeš vjet...to ti nic nezakazuje.To je paradox..a zákony postavené na hlavu..

                [ Zpět ]
                Datum: 06.04.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zakaz je normalne platny a tabulky ho jen zduraznu

           

      Tak znova:
      1. diletanti jsou ochranáři, dodneška si nedokázali zajistit, aby byl park řádně vyhlášen zákonem - když teda jako jsem diletant, že jsem nevěděl, že někam nesmím. Daleko větší diletanti jsou, ale za to co provedli se Šumavou fakticky. To si řeknem za pár let až pochopí všichni co se tam stalo.
      2. Platí pořád, že mám svobodu pohybu a ta může být omezena a to zákonem. Ne naopak, že mi jako občas nějakej zelenej stupido z PŠ milostivě povolí kudy smím jet.
      3. S teroristy, v tomto případě "ekoteroristy", se nejedná.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zakaz je normalne platny a tabulky ho jen zduraznu

             

        Sakra mirečku, ty si se ale rozpálil :o)))
        Nebudeš se ale na prostest přivazovat ke svému kolu, že ne?!? :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 06.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zakaz je normalne platny a tabulky ho jen zduraznu

               

          Jo, když jde o Šumavu a o svobodu, tak je zle.o)))) Přivazovat se nebudu, ale pár značek cvičně o víkendu sundám, abych zrelaxoval.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.04.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zakaz je normalne platny a tabulky ho jen zdur

             

        1. park zákonem vyhlášený je
        2. v zákoně je že v NP na kole můžeš jenom po silnicích (tj. tam kam můžeš i autem) + po vyznačených cyklostezkách

        Že je někde v lese asfaltka a je tam zákaz vkezdu je jenom zdůraznění. Že je na Šumavě vyznačeno míň tras než by mohlo a nemůže se např. an tu zmiňobvanou hypotetickou asfaltku/zoevněnou cestu je jiná věc.

        Ale tím že budeš situaci jenom hrotit nic nedosáhneš, maximálně toho že poškodíš všechny cyklisty a nakonec fakt skončíme v rezervaci 5x5 km.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal J. ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zakaz je normalne platny a tabulky ho jen zdur

               

          Jenže pokud tě vezmu doslova tedy tvůj bod č.2,pak pokud je na nějakou cestu zákaz vjezdu cyklistů=mohu tam vjet autem=mohu tam vjet i na kole..
          Mimochodem jsem se díval na to kdo rozhoduje o umístění dopravní značky a je to přesně tak jak jsem psal výše..O umístění dopravní značky na pozemní komunikaci rozhoduje MÚ odbor dopravy po vyjádření Policie ČR..a nikoliv banda ochranářů v jeepech,která si koupí tabule s plechem natřena ně barvou něco podobného jako červenobílé kruhy...a nabouchá je kde se jim zachce..

          [ Zpět ]
          Datum: 06.04.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zakaz je normalne platny a tabulky ho jen zdur

                 

            Já to zjednodušil. Je to takhle:
            - v NP jsou silnice - tam se může na kole i v autě
            - pak jsou vyznačený cyklostezky a tam můžu na kole
            - pak sou tam různý cesty (často i asfaltový) a tam mají třeba vyjímku lesáci, majitel penzionu apod ale ty tam na kole nesmíš páč to neni cyklostezka.

            Prostě kromě silnic se může jenom tam kde je to dovolený.

            [ Zpět ]
            Datum: 06.04.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal J. ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zakaz je normalne platny a tabulky ho jen zdur

               

          P.S: po cca 10 letech jsem dosáhl (nebo přispěl k dosažení) toho,že v našem městě byl zrušen zákaz vjezdu cyklistů na část pěší zóny,kde ovšem běžně parkovala auta místních podnikatelů..ano..10 let to trvalo..ale nyní už je vjezd do té části pěší zóny cyklistům povolen..

          [ Zpět ]
          Datum: 06.04.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zakaz je normalne platny a tabulky ho jen zdur

                 

            Tohle je totiž jediný řešení - jednat, argumentovat.

            [ Zpět ]
            Datum: 06.04.2006
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zakaz je normalne platny a tabulky ho jen zdur

               

          Já nic nehrotím - tady vyhrotili věc ochranáři.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.04.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zakaz je normalne platny a tabulky ho jen zdur

                 

            Hrotíš, už ti to tady několik lidí vysvětlovalo. Příklad:

            Cesta v lese, není označená jako cyklostezka. tak si tam na kole nesměl. Te%d tam dali cedulkua tak tam zase nesmíš. Jedinej efekt je že vyhodili prachy za tu cedulku.

            Ty půjdeš, cedulku otočíš nebo ulomíš,. Výsledek: stejně tam nesmíš páč tam neni cyklostezka a ještě si lidi řeknou "ty cyklisti jsou ale vandalové, ničí cedule".

            Chápeš?

            Tim neřikam že by se počet těch cyklotras neměl rozšířit, někde by klidně mohli být ale tim že budeme situaci hroti t (ničit cedule a jezdit tam kde se nesmí) ničeho nedosáhnem.

            Ještě jednou: V NP nesmíš jinam než na silnici a cyklostezku. cedulky se zákazem tě teda nezajímají, zajímají tě cedule s POVOLENÍM (označením cyklotras).

            [ Zpět ]
            Datum: 06.04.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal J. ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Zakaz je normalne platny a tabulky ho jen zdur

                   

              Takže to byly jen takový kecy s tím právním státem? Smím tedy dělat jen to co je povoleno. Stát mi přiděluje práva a je mi nadřízen.
              Vandalové jsou ochranáři v NPŠ.

              [ Zpět ]
              Datum: 06.04.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Zakaz je normalne platny a tabulky ho jen zdur

                     

                Takhle bys mohl zpochybnit i třeba pravidla silničního provozu (proč bych nemohl jezdit na kole po dálnici, že jo:-).

                Právní stát neznamená že můžeš dělat co chceš.

                Jestli někde vidíš jezdit po parku auto tak si napiš jeho číslo , vyfoť ho, zavojej policii, klidně ho nahlaš i na vedení NP.

                když víš o cestě kde by se mohlo jezdit a neni tam cyklotrasa tak se snaž zjistit proč tam neni a jak to udělat aby ji tam zřídili. Uděláš tim pro všechny mnohem víc než ničením tabulek (i když se ti u toho tolik neuleví:-)

                [ Zpět ]
                Datum: 06.04.2006
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Zakaz je normalne platny a tabulky ho jen zdur

                   

              "Cesta v lese, není označená jako cyklostezka. tak si tam na kole nesměl. Te%d tam dali cedulkua tak tam zase nesmíš."
              Aby to bylo zcela přesné, tak se musí říci, že to platí jen na území NP !!!
              Na území CHKO se už dá jezdit po všech cestách.
              To nesouvisí ani s právním státem, ani se způasobem hospodaření v lese, ani s výkonem státní správy pracovníky NP Šumava, to tak prostě je.
              V Náriodním parku je prostě cyklistika adalší formy turistiky omezana na právech.
              Je na zvážení, jestli zákaz cyklistiky na zpevněných cestách od někud někam není nezákonný z hlediska rovných práv, ale zahozená značka nevytvoří z cesty cyklotrasu a ta zůstane zakázanou i nadále.

              [ Zpět ]
              Datum: 06.04.2006
              Autor: kolombo
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Zakaz je normalne platny a tabulky ho jen zdur

                     

                Já vim, byl to příklad k mému předchozímu příspěvku, ale asi sem tam měl ten NP zdůraznit.

                [ Zpět ]
                Datum: 06.04.2006
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Pravni rozbor

         

    Vidim, ze znalost verejnosti o tom, co se muze a co se nesmi v mistech s ruznym druhem ochrany je velmi rozdilna. Jedine co mohu slibit je, ze v ramci vydavani nove edice cyklomap 3. generace (http://www.cykloserver.cz/CykloServer/CsClNfo... pripravujeme co mozna nejucelenejsi material spojeny dokonce s fundovanym pravnim rozborem tho, co kde se na kole muze a nesmi. Zejmena z hlediska vztahu k ochrane prirody a majitelum pozemku (lesu). Uvodni informace najdete v clanku http://www.cykloserver.cz/CykloServer/CsClNfo... a Jizda na kole mimo znacene trasy (http://www.cykloserver.cz/CykloServer/CsClNfo... Uceleny material bude k dispozici na www.cemba.cz a taky na www.cykloserver.cz

    [ Zpět ]
    Datum: 07.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ales Linhart)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pravni rozbor

           

      Jenže to je pořád o tom samém...
      "Na území NP se nesmí jezdit jinde než po cyklostezkách...protože je to zakázané"..
      Tohle zdůvodnění je šílené..protože pokud jde o "totální ochranu přírody",pak tam prostě nesmí vjet ani těžební technika,ani vkročit noha turisty,natož ochranáře v jeepu..potom bych to snad chápal.Ale takhle to prostě nechápu..a chápat nebudu..asi jsem ve svých 34 letech natvrdlej..,nicméně já chci slyšet zdůvodnění toho zákazu..A ne jen to,že si to někdo vymyslel..a všichni to "papouškují"..
      Nechci v NP jezdit mimo cesty...jezdit po kytičkách..to jsem nikdy nedělal..a dělat nebudu..Ale to že člověk nesmí vjet na asfaltovou cestu širokou 4m..to snad může vymyslet jen "chorý mozek"..
      Mimo to by si každý "rádoby ochranář" měl uvědomit jednu věco.."slušný" cyklista se v přírodě chová slušně..a neubližuje jí..a "blbec" zákaz stejně poruší..takže se to značkou nevyřeší vůbec NIC..

      [ Zpět ]
      Datum: 07.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pravni rozbor

             

        "...asi jsem ve svých 34 letech natvrdlej...." to teda jo, komu není rady, tomu není pomoci...... Sprayeři mají podobné chápání...

        [ Zpět ]
        Datum: 07.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (čtenář)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pravni rozbor

               

          Jestli mne jakýsi anonymní "čtenář" chce díky tomu,že jezdím v lese po ZPEVNĚNÝCH cestách...nikdy jsem neodhodil v lese ani malinkatej papírek..a chodil jsem i na brigády vysazovat stromky do lesa přirovnávat ke spreyerovi...no tak to obdivuji jeho IQ..

          [ Zpět ]
          Datum: 07.04.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pravni rozbor

                 

            P.S.: v tomto stylu...chceš mi říct,že pokud zítra vyjde zákon,že všichni občané tohoto státu mají skočit z okna..ty skočíš a nebudeš se ptát PROČ??
            To je snad NORMÁLNÍ diskuze..Já ve své práci musím také zákazníkovi vysvětlit,proč jsem použil tu,nebo onu variantu..a ne že mu vnutím něco co se líbí mé maličkosti..a řeknu mu "tak to bude..a když se ti to nelíbí,trhni si nohou"..Takhle se vážně k lidem chovat nejde..

            [ Zpět ]
            Datum: 07.04.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pravni rozbor

                   

              Cyklotrasy v mapách, cykloturisté na trasách vs. majitelé pozemků, lesníci a myslivci

              Mnoho lidí si myslí, že informace vytištěná na papíře má váhu oficiálního stavu – povolení („je to v novinách = je to pravda“). V důsledku tedy, že cyklotrasa vytištěná v mapě jaksi automaticky znamená, že po této cestě lze bez jakýchkoli dalších problémů jet na kole. Hluboký omyl. Každý nakladatel může na papír, který vydá za své peníze, natisknout, co se mu zlíbí. Pak samozřejmě záleží na tom, zda je informace na papíře pro zákazníka tak cenná, že sáhne do své peněženky, a vydá peníz aby tu informaci získal. Dál pak záleží na zkušenosti s těmito informacemi, na spokojenosti zákazníka, na tom, zda si bude chtít mapu od tohoto nakladatele koupit i příště. Proto seriózní nakladatelé při vydávání map nehazardují se spokojeností zákazníků a snaží se do svých map zapracovávat ověřené, přesné a aktuální informace. V cyklomapách jsou to hlavně informace o vedení cyklotras, o cyklistických
              a pohostinských službách, o zajímavostech krajiny, o památkách, a podobně.

              Cyklotrasy v současnosti zažívají velký rozvoj. Není ovšem cyklotrasa jako cyklotrasa. Pod pojmem cyklotrasa se většinou rozumí cesta vybavená značkami, které projíždějícího cyklistu informují o tom, jaké má trasa jméno, symbol, číslo, kam vede a jak je to daleko. To je značená cyklotrasa. Tyto cyklotrasy zřizuje spousta institucí. V každém regionu, destinaci někdo jiný. Na tom, jak ten zřizovatel vznikající systém cyklotras promyslel, jak tomu rozuměl, kolik si s tím dal práce a kolik na to měl peněz záleží jaké ty cyklotrasy jsou, jakou hodnotu přináší cykloturistům - svým uživatelům. Bohužel řada zřizovatelů značení cyklotras šla tou nejsnadnější cestou – při zřizování tras se drželi silnic
              a do terénu se jim moc zabrousit nepodařilo (nebo nechtělo). Nechci snižovat fakt, že existují i silniční cyklisté, ale existuje nesporně i velmi značná skupina cykloturistů, kteří chtějí za svými zážitky vyjíždět do volné krajiny, do přírody, daleko od městských aglomerací, pryč ze silnic s nebezpečnými automobily, se smogem a prachem. Těmto cykloturistům silniční cyklotrasy nevyhovují. Použijí silnici z nutnosti jako výpadovku z města a pak chtějí vyrazit na polní a lesní cesty, pěšiny, do lesů, luk a strání. Značené oficiální cyklotrasy jim takové možnosti nabízejí jen velmi sporadicky.

              Proto jsme již před řadou let začali doporučovat v našich mapách cyklotrasy jiné kategorie – cyklotrasy doporučené. Jsou to trasy v terénu nevyznačené, které někdo z našich autorů a spolupracovníků projel, popsal a vyhodnotil, že stojí za to je doporučit i ostatním uživatelům. Průjezd takovou doporučenou cyklotrasou je trochu náročnější – zejména na orientaci. Nevedou nás značky, musíme si trasu vyhledat podle mapy a popisu trasy sami v terénu. Málokdo si to přizná, ale zdaleka ne všichni se umíme v krajině pohybovat podle mapy. Zvláště na kole cesta rychle ubíhá a minout nenápadnou odbočku je velmi snadné. Nicméně i takovéto doporučené cyklotrasy nám garantují to, že je někdo předem projel, popsal a tak nám umožnil nalézt i v neznámé krajině zajímavé trasy, pěkné výlety, které lze bezpečně projet, aniž by člověk riskoval zbloudění v neznámých cestách nebo návrat ze slepé cesty, která vede do lomu nebo je uzavřena oplocením průmyslového objektu o kterém v mapě není ani vidu. A mají-li tyto doporučené trasy zmapované parametry, jako je kvalita povrchu, sjízdnost, varování před obtížnými nebo nebezpečnými úseky, tak se i po nich dá projet denní trasa velmi dobře – a podstatně zajímavěji než po silnici. Právě tyto informace nám umožňují předem připravit celý výlet a vědět docela přesně, jak bude náročný na fyzickou kondici, na techniku jízdy a schopnosti jezdců, zda bude kde odpočinout, doplnit energii a tekutiny, shlédnout něco zajímavého, a podobně.

              Okruhem se ale vrátíme k první větě o mapě. U značených tras je záruka toho, že zřizovatel při instalaci značení musel vedení trasy projednat s těmi, kterých se to dotýká. To jsou především majitelé pozemků. Jejich souhlasem je vyznačení trasy podmíněno. To je právě jeden z těch důvodů, proč většina cyklotras vede po silnicích. Při vedení trasy po silnici je nutno jednat pouze se Správou silnic a s Policií. Při vedení trasy terénem je těch subjektů k jednání podstatně víc – zemědělci, chalupáři, singularisté, lesníci. Zvlášť ti poslední byli léta zvyklí jen na pár pěších turistů. Teď se jim do lesů tlačí nějací hejsci na kolech. Ale lesníci vlastně pěstují les a vyrábějí dřevo - stromům by ani tak cykloturisté nevadili, kámen úrazu je jinde. Totiž je-li takový lesník ještě k tomu myslivcem a bikeři mu už několikrát vyplašili srnce, na kterého čekal na posedu, jestli na jeho nadávky reagovali tím, že ho poslali do háje nebo někam podstatně dále, tak mají obecně cyklisté s povolením cyklotrasy přes jeho revír prostě smůlu. Malou výhrou z loterie naší legislativy je v tomto případě už zmiňovaná doporučená cyklotrasa. Tu není nutno s nikým z jmenovaných projednávat, ta totiž oficiální povolení majitele pozemku nepotřebuje. Nejde totiž o vyznačení, ale o doporučení k jízdě na kole. Lesní zákon č. 289/1995 Sb, paragraf 20, definuje činnosti, které jsou v lesích zakázány a doslovně praví v písmenu j) že je zakázáno mimo lesní cesty a vyznačené trasy jezdit na kole, na koni, na lyžích nebo na saních. Protože platí, že co není zakázáno, je povoleno, tak tedy jezdit na kole po lesních cestách a vyznačených trasách je ze zákona povoleno, tedy každý z nás to může. Je samozřejmě složitější, jak si kdo uzpůsobuje výklad tohoto zákona, jednotlivých pojmů a jak se snaží jeho znění obejít a překroutit. Ale hlavní argument, tedy paragrafované znění zákona je jasný a my, cykloturisté se o něj můžeme při jízdě po lesních cestách a cestičkách opřít.

              Traumata trochu nastávají při průjezdu cyklistů soukromými pozemky, zejména
              u obytných budov, rekreačních objektů a chat. Tam problémy vyplývají z pocitu ohrožení soukromí, hrajících si dětí na trávníku před chatou, a podobně. Je na nás, abychom v takových případech přibrzdili, zpomalili, nic a nikoho neohrozili, slušně pozdravili a v pohodě projeli. A v případě, že si majitel louky, přes kterou vede jenom travnatá pěšinka, skutečně nepřeje, aby mu přes ni někdo chodil nebo jezdil, zejména před senosečí, nezbývá, než jeho soukromý majetek a jeho vůli respektovat a volit trasu po traktorové polní cestě, po které jet můžeme bez omezení.

              Ing. Bohuslav Háj
              jednatel a spolumajitel nakladatelství SHOCart, spol. s r.o.

              [ Zpět ]
              Datum: 07.04.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (čtenář)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Pravni rozbor

                     

                Docela dobře napsané..byť ne zcela k tématu..
                Cyklotrasy a cyklostezky...doporučené...skutečné...a "ideální"..to je na samostatné téma.
                Jednou jsem si zkoušel projet cyklotrasu vyznačenou v mapě "SHOCart"..Ano..byla ve stejném místě jako na mapě..(až na několik vyjímek..např.to že mne zavedla doprostřed kravína),ale skutečné značení cyklotrasy v terénu bylo tak žalostné,že když jsem se zkoušel držet "žlutých značek",pak se trasa prakticky nedala projet bez několikerého zabloudění..a to prosím i s tím,že jsem místní a dobře zdejší terén znám.Výsledkem pro mne je: nejezdit podle mapy,ale raději podle svých zkušeností a orientace v terénu"..Za to ovšem nemůže mapa jako taková,ale ten kdo trasu v terénu vytyčoval..zcela nesmyslným způsobem.
                Jsem na nové mapy zvědav,protože je např.dost s podivem,že místa kudy na biku jezdím já,nejsou v mapě značené,a přitom jsou pro cyklistiku zcela ideální..Třeba to již bude v nových mapách opraveno..

                [ Zpět ]
                Datum: 07.04.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Pravni rozbor

                       

                  existuju dorbe a zle nacene cyklotrasy, tiez sa nam podarilo zabludit na znacenej ceste (nejaky vtipalek otocil znacku o 90 stupnov ). Ale ak ocakavas ,z e tie Tvoje bikove cesty bdudu v mape, tak sa mi natiska otazka, ci si vydavatelstvo o tych cestach informoval. Podla mna tie odporucane cyklocesty mozu vznikat len tak, ze ich niekto na bicykli prejde a to sme predsa my. Ja som niekde v pohori Chriby nasiel odchylku mezdi cestou vyznacenou v mape a cesty vedenej vterene, tak som na vydavatelstvo napisal a upozornil ich. Podakovali mi a myslim, ze v buducom vydani uz bude vedena cesta spravne.ked som videl znacenie cyklotrasy v mojom okoli a bolo uroben zle, hned som pisal na spravcu znacenia, nech to znacenie opravi (zatial sa nestalo, musim ich znova upozornit). Pritom mne ako miestnemu je to znacenie nanic, jazdim tade uz naspamat. Chcem tymto povedat len to, ze sme to my cyklisti, ktori si mozme navzajom pomoct.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 07.04.2006
                  Autor: Jaroslav
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Pravni rozbor

                         

                    V jistém smyslu...ani nechci aby má oblíbená tréninková trasa byla v mapě..a já pak na ní potkával skupinky 30 cykloturistů,co je o kus dál vysadil autobus..(i to se mi stalo).
                    Nicméně při zakreslování cyklotras do map jsem chtěl být nápomocen a nabízel firmě co to měla na starosti svou pomoc..ale odezva žádná.
                    Rád pomohu,ale musí být zájem z obou stran..vnucovat se v dnešní době rozhodně nebudu..
                    Možná je lepší sjet si s někým kdo o to stojí..a napíše mi třeba mail,než se vnucovat organizaci co je za zákres cyklostezek a cyklotras placená (a já za pomoc ani nic nechtěl..).Typicky se stalo to,že projekt cyklotras zpúracovávala firma,kde ani jeden z jejích zaměstnanců není aktivní cyklista---a samotná firma projektuje v 99% silnice..a ne cyklostezky.Ale to už je zase jiný problém.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 07.04.2006
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

         

    Víte co mi můžete s vašima cyklotrasama? Zejména když je jejich výsledkem to, že vše ostatní je zakázané. Já chci svobodu!

    [ Zpět ]
    Datum: 07.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

           

      Klid Mirku...čím dál víc to cítím podobně..

      [ Zpět ]
      Datum: 07.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

             

        Díky, pozoruji to.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • současný právní stav

           

      ***************
      Zakon o ochrane prirody c. 114/92 Sb.
      paragraf 16 (Zakladni ochranne podminky NP), odstavec 1,
      bod e - na celem uzemi NP je zakazano poradat a organizovat hromadne
      sportovni, turisticke a jine verejne akce a provozovat vodni sporty mimo
      mista vyhrazena se souhlasem organu ochrany prirody
      bod f - na celem uzemi NP je zakazano provozovat horolezectvi a letani
      na padacich a zavesnych kluzacich a jezdit na kolech mimo silnice,
      mistni komunikace a mista vyhrazena se souhlasem organu ochrany prirody
      **************

      Takže jsi Mirku 14 let evidentně nevěděl, že v NP (Krkonoše, Šumava, Podyjí, Č.-S. Švýcarsko) je cyklistům něco zakázáno. Omlouvá Tě jen to, že pojem silnice, není obecně ve veřejnosti vnímán jako něco přesně určeného. Bohužel je to tak a mluví o tom:
      *************************************
      Zákon 13/1997 o pozemních komunikacích,
      § 2, odst. 1) Pozemní komunikace je dopravní cesta určená k užití silničními a jinými vozidly a chodci, včetně pevných zařízení nutných pro zajištění tohoto užití a jeho bezpečnosti.
      § 2, odst. 2) Pozemní komunikace se dělí na tyto kategorie:
      a) dálnice
      b) silnice
      c) místní komunikace
      d) účelová komunikace
      **********************

      Jediným řešením je tedy, jak zde již bylo řečeno dříve, usilovat o změnu znění zákona 114/92 Sb. , nebo o souhlas správy NP Šumava se zřízením cyklostasy např. po Tebou zmiňované "Medvědí cestě" (Jelení vrchy/Horní portál - po žluté TZ - Medvědí kámen - údolí Lesního potoka po vtok do potoka Hučina).
      Jinak buď rád, že tam ti ekoteroristé značky dali, určitě bys časem dostal pokutu a jak víš, neznalost zákona neomlouvá. Teď už alespoň víš, kde TAKÉ nesmíš jezdit....... Bye Zd. Bartoš - www.cemba.cz

      [ Zpět ]
      Datum: 07.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (zbartos ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: současný právní stav

             

        Počkej Zdenku..
        Ale ty píšeš (cituješ zákon),že " bod f - na celem uzemi NP je zakazano provozovat horolezectvi a letani na padacich a zavesnych kluzacich a jezdit na kolech mimo silnice, mistni komunikace a mista vyhrazena se souhlasem organu ochrany prirody".
        Není tam pravda citovaná "účelová komunikace"..
        Jenže..jak potom rozliším (není li tam zákaz vjezdu) komunikaci místní (po které podle bodu "f" jezdit smím) od účelové komunikace?
        Mimo to...(zřejmě máš právní vzdělání) mi prosím řekni kde je napsáno,že tam kde nesmí cyklista smí ochranář s autem...?

        [ Zpět ]
        Datum: 07.04.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: současný právní stav

               

          Sorry, zapomněl jsem napsat, že je poměrně obtížné odlišit místní komunikaci od účelové a někdy i od silnice (zvláště III. třídy). Asi jediné řešení je zjistit realitu na obecním úřadě té obce, na jejímž katastru se sporná cesta nachází (obce by měly vést seznam všech cest a pěšin na území svého katastru – bohužel ale často ten seznam nevedou, nebo ho nemají úplný) nebo zkusit katastrální úřad (ani tam však často nejsou některé účelové komunikace zakresleny vlastní parcelou). Označení cesty značkou zákaz vjezdu či názvem cesty naznačuje, o jakou cestu asi jde, ale v situaci, kdy si u nas v ČR hodně lidí/institucí dělá co chce a nedodržuje zákony, je lépe každou spornou cestu/značku raději prověřit na obecním úřadě.
          Zákonnou úpravu vjezdu motorových vozidel na účelové komunikace NP neznám, ale přepokládám, že jde o systém výjimek které vydává Správa NP nebo možná dokonce MŽP. Je samozřejmě na hlavu postavené, že tam kde může jezdit auto či traktor nesmí mnohdy jezdit kolo, ale je to dané platným zákonem a řešení pomocí schválení takové cesty jako cyklotrasy se přímo nabízí.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.04.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (zbartos)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: CYKLOOBČANSKÁ neposlušnost - vyhlášení

         

    Fuck vaše paragrafy. Vemte rozum do hrsti. A jestli na nemůžete bez pragrafů žít, tak otevřte Listinu, ostatně ta se člení na články, ne paragrafy. A pak mi vysvětlete jak je možné, že NPŠ vyhlásila vláda.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

449 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024