reklama

Do Andorry 6 - Avignon

Jsou místa, která jakoby měla v názvu zakódovanou nějakou melodii. Třeba Massachusetts. Slyším to slovo a vím, že „vrátím se zas k nám do Massachusetts" a nijak se netrápím tím, že těžko se můžu vrátit někam, kde jsem nikdy nebyl. Či takové San Francisco. Také „já vzpomínám, na San Francisco",…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 28.05.2014
Autor: Jindra8526
  • Re: Do Andorry 6 - Avignon

         

    Ano, líbil se mi článek. Příjemná chvíle - fotky zároveň s písničkou.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.05.2014
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Do Andorry 6 - Avignon

         

    Tak přišla moje malá, a řekla mi: "Já vůbec nevím o čem píšeš".

    Uvědomil jsem si, že dneska se z radia ozývá něco jiného, než za mého dětství, nápěvy zřejmě zná i ona, ale české texty už kamsi vyšuměly.

    Tak tedy postupně:
    http://www.youtube.com/watch?v=osqWNNPTHHo

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.05.2014
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Andorry 6 - Avignon

           

      http://www.youtube.com/watch?v=B2YjbMyKli8

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.05.2014
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    •      

      Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

      Datum: 28.05.2014
      Autor: Jindra8526
    • Re: Do Andorry 6 - Avignon

           

      http://www.youtube.com/watch?v=ugP_y07U6Q8

      Tak, snad už bude vědět...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.05.2014
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Andorry 6 - Avignon

           

      Pěkný foxtrot. Nebo waltz? Možná by šlo obojí.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.05.2014
      Autor: Quatsch
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Andorry 6 - Avignon

           

      Massachusetts v originále mi hrálo dnes rádio při ranním vstávání, hezký začátek dne.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.06.2014
      Autor: Quatsch
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do Andorry 6 - Avignon

             

        Taková písnička hned po ránu do ucha je ošidná záležitost.
        Řekl bych, že Ti zní v hlavě celý den.
        Ale dá se z toho vyspat.

        Z toho, že se musím vrátit do Avignonu se ale nevyspím, stýská se mi jak vojáčkovi v kasárnách.
        Jedu kolem Jizery a myslím na Rhonu...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.06.2014
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Do Andorry 6 - Avignon

               

          Ty jezdíš taky kolem Jizery? Tu já mívám aspoň jako náhražku, když jsem jako ten vojáček. Jela jsem teď podél jiných řek a čas nedovolil pokračovat dál.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.06.2014
          Autor: Quatsch
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Do Andorry 6 - Avignon

                 

            Mám dceru ve Frýdlantu, tak občas jedu...

            Teď jsem byl o víkendu, v pátek v podvečer do MB s v sobotu brzo ráno přes Český Dub a Kryštofovo údolí na Chrastavu a pak Albrechtice a byl jsem tam v poledne.

            Jenže v Kryštovově frézují silnici, od Chrastavy opravují hráze a silnici, je to samej hrbol, tak jsem zpátky v neděli jel přes Oldřichov na Liberec s pak přes Rašovku na Dub a pěkně jsem si dal. Pyreneje to nejsou ale zhuntovanej jsem byl stejně.

            Kolem Jizery jsou to pak už takové lázně.
            A ve finále, když jsem podjel metrem Prahu z Letňan na Opatov jsem spěchal, nepočkal na výtah a vzal kolo s brašnama na jezdící schody a ty těžké brašny mě nějak převážily, kolo jsem neudržel, pomlátilo mě šlapkama a natlouk jsem si o ty schody docela fest.

            Tak jsem si musel zavolat odvoz, potupně odvezen z výletu po vlasti. Teď si lížu rány. Příští týden zapřáhnu vozík, s ním mě alespoň nenapadne si zkracovat cestu metrem.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 23.06.2014
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Do Andorry 6 - Avignon

                   

              Ty prostě musíš sedět pořád na kole. Žádné popojíždění, pořádné dálky a kopce.

              Taky jsem zahrála včera třem lidem divadlo, jako bych neuměla jezdit. Cesta lesem, pár metrů dolů, pár metrů nahoru a tak pořád stejně, řadím nahoru, hned zas dolů a najednou jsem to nějak neušlapala, těžké kolo se zastavilo, začalo se kácet na jinou stranu, než jsem zvyklá vystupovat. Po zvednutí jsem koukala, že tam mám 3/5.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 23.06.2014
              Autor: Quatsch
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Do Andorry 6 - Avignon

                     

                No jo, popojíždění mě moc nebaví.
                Cestou je potkávám, tedy spíše mě předjíždějí. Rafani na těch mtb, gumy jim na asfaltu hučí jak piliňáky, profrčí kolem s těmi pidibaťůžky na zádech a mizí mi v dálce.
                Po pár kilometrech je většinou potkám sedět v nějaké té zahrádce, klábosí a popíjejí.

                A já jedu furt. Bez vstávání ze sedla, bez zbytečné námahy, pořád dopředu, pomalu a klidně. Kopce beru jako překážku v cestě do daleka, ne jako prostor k dovádění. Je to hezké stát nahoře a koukat po kraji, ale kdyby to šlo, ten kopec bych raději obejel.
                Ale když to nejde, nebo obejetbjej by znamenalo velkou zajížďku, prostě zařadím nalehko a rozšmrdlám nožičky.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 24.06.2014
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Do Andorry 6 - Avignon

                       

                  Tohle si vždycky říkáme doma, když hodnotíme některé známé, že ujedou mnohem víc než my. Že oni na to kolo sednou 1x za týden, ale představa, že si na něj sednou x dní po sobě, v podstatě za jakéhokoliv počasí je děsí.

                  Vím o čem mluvím, když jsem poprvé chtěl jet k Baltu, zkoušel jsem se přidat do jedné takové party. Nakonec to dopadlo tak, že já už tam byl 2x (pokaždé jinudy) a oni vůbec. Když s nimi mluvím, narazím právě na to, sednout si na to kolo druhý den bez ohledu na počasí.

                  Ale já bych zase nedal ty jejich porce. Každé má svoje.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 24.06.2014
                  Autor: petrp
                  Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Do Andorry 6 - Avignon

                         

                    Čeština to dokáže rozlišit - sedám na kolo a někam jedu, oni sedají na kolo a jdou si zajezdit.

                    Úplně jiná kategorie, tihle bajkeři a možná i docela jiné zážitky a cíle. Jedu samoten krajinou, kochám se, přemýšlím, konám tu pouť. Kolo je víc dopravní prostředek.

                    Oni častěji jezdí po skupinkách, záměrně vyhledávají překážky a úskalí, přeskakují obrubníky, tam, kde já slezu a kolo opatrně sundám, aby výplet nedostal ránu, oni to hópnou. Kolo je víc sportovní náčiní.

                    Každému vyhovuje něco jiného, je to tak.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 24.06.2014
                    Autor: Jindra8526
                    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

381 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024