reklama
Země: Ukrajina Ukrajina

Podkarpatská Rus 2014

Ahoj,
v létě se chystáme na Podkarpatskou Rus. Něco málo jsem si sice zjišťoval, ale jakékoli aktuální informace neuškodí. Třeba:
- nejlepší přechod ze Slovenska pro kola(Ubľa?, Užhorod?,...)
- bezpečnost (vzhledem k situaci na východě...)
- ceny
Poraďte, prosím. DÍK!
Martin

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 09.05.2014
Autor: jurry
  • Re: Podkarpatská Rus 2014

         

    No vzhladom na to ze mi prislo na FB odkaz na video na ktorom posielaju nasi slovaci vsetky bojaschopne tanky na hranicu z UA teda asi 2ks boli na tom videu :-D ( asi hoax ale nikdy nevies + cca 3 tyzdne stara info ) no ja ti nevym a v spravach sa to furt serie k horsiemu na tvojom mieste by som radsej volil iny vylet. Je to fakt na povazenie. Inak ja som sa tam tiez chystal ale situacia ma odradila.Ja som chcel ist popri moru az do Sochy.Clovek mieni a debil z AK47 meni. Ono nieje strach z utoku ale naval utecencov v tej oblasti bude asi dost velky = kriminalita (zasa domnenka ktoru neviem overit). Ceny su tam viac nez priaelskejsie. Len treba davat bacha na datumy spotreby vyraz pozivatelne budes pocut casto :-D -skusenost znameho. Ludia su ustretovy,priatelsky velmi radi pomozu, nieje problem aj prespat u niekoho.No je ina situacia a vsetko moze byt inak. Uzghorod je vraj najlepsii pre bajky.

    PS: Ale rozhodnutie je na tebe ambasady mysliim ze neodporucaju cestu tam. Fakt je to na zvazenie .

    A aby som nezabudol niekto tu uz pisal a opisoval cestu po ukrajine treba poklikat je tam vela cennych info ak to najdem pridam to sem.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2014
    Autor: colombo.ii
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podkarpatská Rus 2014

           

      http://www.nakole.cz/diskuse/cestovani-na-kole...

      treba polistovat

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.05.2014
      Autor: colombo.ii
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podkarpatská Rus 2014

           

      Chápu. Samozřejmě, že takový blázni nejsme, aby jsme jeli na cyklovýlet do války... Jen jsem si říkal, že situace na východě a na západě země by se mohla diametrálně lišit. Postřehl jsem ve zprávách, že se nedoporučuje jezdit na východ. A vůbec bych nechtěl nějak zlehčovat situaci, ale v médiích se toho pro lepší sledovanost nakecá...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.05.2014
      Autor: jurry
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Podkarpatská Rus 2014

             

        To urcite v telke nakecaju kila hovadiin. Len ak sa rozhodnes ist treba byt ostrazity hlavne koli utecencom z rizikovych oblastii. Zufaly ludia robia zufalee veci. Inak by som sa neobaval. Co mne opisoval kamarat je to tam v pohode aj ceny aj ludia. No je to diametralny rozdiel vtedy cca august 2010 a teraz.A pochybujem ze to ma niekto na 100% zmapovane lebo situacia sa menii z hodiny na hodinu. A najtragickejsie je ze to zasa obseru obycajny ludia a ty co to sposobily budu v pohode.
        Tak ze opakujem netreba sa bat konfliktu so separatistami ci vojskom ale len ludii co zufalo museli utiect nic ine aj to si mysliim ze je len v uvodzovkach len murhyho zakony funguju a je neradno ich pokusat.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.05.2014
        Autor: colombo.ii
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Podkarpatská Rus 2014

               

          No uvidíme co se bude dít na přelomu prázdnin. V nejhorším máme i plán B (Krakov-Praha), ale Ukrajina by lákala mnohem víc.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 09.05.2014
          Autor: jurry
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Podkarpatská Rus 2014

         

    Vůbec bych se nebál, oblast nepokojů je od Podkarpatské Rusi dvakrát dál než třeba západní Čechy. A Rusíni nejsou Rusové, nemají se separatisty pranic společného. A v horách utečenci nejsou, ty najdeš nejspíš jen v Užhorodě na nádraží...
    Přechod bych doporučoval jen Ubľu a Mali Slemenci (asi 20 km od Užhorodu - pouze pro cyklisty a pěší). Přes Vyšné Nemecké prý dnes ani cyklisty nepouštějí. Také se dá jet z Maďarska nebo Rumunska (Maramureše).
    Pár fotek pro inspiraci

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2014
    Autor: Karel-ch
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podkarpatská Rus 2014

           

      ....taky bych se nebál- Podkarpatsko je od hranic s Ruskem daleko, ruská menšina tam není a teda i separatisti a utečenci to mají dost "z ruky". Já uvažuju příštím rokem cestu kolem hranic z jedné i druhé strany- Podkarpatskem k Černivci, do Suceavy a Rumunským Maramurešem zpět (nebo tam- povyzvídám který směr ja na Ukrajině schůdnější....příp. poreferuješ po návratu na mail ([email protected])

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2014
      Autor: bi-jan-cyk
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podkarpatská Rus 2014

           

      Díky za dodání odvahy :-) Ještě jsem slyšel, že kvalita silnic tam není příliš valná. Je třeba se na to nějak zvlášť připravit? Nebo hlavně opatrně? A co možnost nákupu jídla? Pití? ;-) A nemyslím ve městech.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2014
      Autor: jurry
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Podkarpatská Rus 2014

             

        ...asi to bude podobné jako v Rumunsku před lety (nebo ještě teď na některých zapomenutých místech), aspoň poznáš zdejší kolorit. Obchůdek s potravinami byl spojen s místností sloužící jako krčma, obsluha a majitel v jedné osobě. Bát se nedostatku asi netřeba- domorodci taky musí co to nakoupit,v nouzi se na možnost nákupu poptej místních, buď poradí nebo přímo poskytnou za úplatu...no a boční "silnice" budou lepší polňačky,teda po dešti asi malinkatý problém se sjízdností (ale projít se dá vše)..

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2014
        Autor: bi-jan-cyk
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Podkarpatská Rus 2014

               

          Dík. Je ještě něco na co bychom neměli zapomenout? Nebo si vzít s sebou? Kromě dobré nálady...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.05.2014
          Autor: jurry
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Podkarpatská Rus 2014

                 

            ...já sebou vozím stále(od začátků cestování po Rumunsku) malou "dílničku"- krabičku poslední záchrany na veškeré opravy na kole (krom sváření ), tzn. sadu klíčů na povolení/utáhnutí všech šroubů na kole (pro jednoduchost osadit nové jednoho typu (imbus, šestihran, křiž.),stahováky na kazetu-střed-kliky+ klíč a "bič",nýtovač, lepení+náhr.duše, sklád.plášť, osvětlení+náhr.baterie/příp. nabíječka nebo powerpack je samozřejmost. Z náhr. dílů dva páry brzd.špalků, pár šroubků s matkami a podložkami,2 metry kobercové pásky,pevného provázku a tenkého vázacího drátu(0,5-1mm), náhr. špice-2ks každého rozměru+ centrklíč. Na Ukrajině asi nebude všude cykloservis či prodejna, tak je spoleh jen na sebe a dobré lidi. To se mi osvědčilo v krajinách, kde jsem mimo dosah, nebo kde je dostupný servis jen ve velkých městech....

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.05.2014
            Autor: bi-jan-cyk
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Podkarpatská Rus 2014

                   

              Uf. Dík. Je toho docela dost. Některé věci ani nevím k čemu jsou :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 16.05.2014
              Autor: jurry
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Podkarpatská Rus 2014

             

        Vedlejší silnice jsou různé, ale dá se říci, že projedeš všude. Mimo údolí mezi Čornoholovou a Ljutou, kde byla silnička smetena povodní někdy v roce 1998. V Čornoholově je totiž pěkný dřevěný kostel.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2014
        Autor: Karel-ch
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Podkarpatská Rus 2014

             

        Hlavní silnice také mohou vypadat různě...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2014
        Autor: Karel-ch
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podkarpatská Rus 2014

           

      Minuly rok jsem byl na Podkarpatske a tam jsem se dozvedel, ze EU naridila na hranicnich prechodech EU/zbytek sveta stavebne oddelit automobilovy provoz od pesiho, tj cesta+chodnik.
      Nez stavet chodniky,levnejsim resenim pro Slovaky i Polaky bylo zakazat pohyb pesich/cyklistu pres hranicni prechody Vysne Nemecke, Kroszenko :-D
      Takze Ubla to jisti anebo pres caru stopem jako ja ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2014
      Autor: homer
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Podkarpatská Rus 2014

             

        Malé Slemence jsou otevřené (z důvodu návštěv rodin v rozdělené obci) právě pro pěší a cyklisty..

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2014
        Autor: bi-jan-cyk
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Podkarpatská Rus 2014

         

    Ahoj všem! Tak jsme se před týdnem vrátili. Díky všem co mi poskytli informace před odjezdem. Všechno probíhalo v pohodě. Kde mají místní televizi, tak sice stále sledují zpravodajský kanál, ale velkou hlavu si z toho nedělají. Je to jednak pro ně daleko a za druhé nám neustále tvrdili, že ukrajinská armáda postupuje a že tomu dávají tak týden, dva, a bude klid. Krym očekávají zpět zhruba do měsíce... Na to už jsme jim nic neřekli. Takže za mě: bez obav vyražte zdolávat karpatské kopečky, stojí to za to!
    Martin

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2014
    Autor: jurry
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podkarpatská Rus 2014

           

      My se tam chystáme příští týden na 14 dní na těžko, takže říkáš, že se bát nemusíme? :) Co přechod? Jedeme autem a kola s sebou, auto tam necháváme u známých a pak vyrazíme po horách s brašnama. Je třeba se na něco připravit?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.07.2014
      Autor: Lenka.05
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

477 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024