reklama

Není to tak zlé

Vtrhlo to do naší vlasti jako vichřice, někdy v té době, kdy se na krajích měst začínaly objevovat ty hyper-super markety, a u nich vyrostla podivná stavení, kde začali nabízet kus mletého masa politého kečupem, zastrčeného mezi rozpůlenou napařenou žemli, za cenu poctivého maďarského guláše se…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 03.12.2013
Autor: Jindra8526
  • Re: Není to tak zlé

         

    Docela jsem při čtení začátku očekával něco jiného. O to víc mě to zasáhlo. Pěkné.

    Já byl teď o víkendu u svých starých, rozhodně ne zdravých rodičů a vždycky mě tak potěší, že jsou z té vzácné kategorie důchodců, kteří si nestěžuji, jak je vše dneska špatné. No trochu si stěžuji, třeba, že už nemohou tancovat a že i jednu stanici MHD se raději svezou.

    Vzpomínám, jak kdysi dávno jsem odpověděl na otázku jak se mám: výborně! A tazatel opáčil "Ty svině."

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.12.2013
    Autor: petrp
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Není to tak zlé

           

      Je pár lidí, kterým s chutí povykládám jak je to výborné a mám se dobře, ať mají důvod být ještě víc závistivý.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.12.2013
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Není to tak zlé

           

      Ano, to byl ten starej, z doby "bojlerů"

      Jakpak se máš?
      Ale dobře, moc dobře, děkuji za optání...
      No ty musíš ale bejt pěkná svině.....

      Už v tom textu byl, ale šel ven, protože ten dobový kontext z toho většinu dnešních čtenářů neosloví a rozdrobylo by to smysl toho miniposelství, který si přesně vystihl.

      Dneska jsem se o sobě dočetl, že jsem svině z perly, proto, že jsem dal věc, kterou nepotřebuji někomu zadarmo. To zabolí.

      Pak se ta Robova moudrost "it's not so bad" safra hodí....

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.12.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Není to tak zlé

         

    Ani netušíš kolik lidí nasereš když řekneš že se máš skvěle. Asi vím jak se tvůj přítel cítí i když u mně je to asi jen zlomek jeho utrpení.
    Říkám si podobně jako on, jen když nebude huř.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.12.2013
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Není to tak zlé

         

    Dík, něco takového jsem si právě teď potřebovala přečíst.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.12.2013
    Autor: klika
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Není to tak zlé

           

      Já taky, tak jsem si to napsal :-)
      Moc děkuji, strašně mě těší, když někdo z té změti slovíček najde přesně to, co jsem chtěl vyslovit.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.12.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Není to tak zlé

         

    Thanks, not so bad... zajímavá odpověď. není tak "falešná" jako "dobře", i když je všechno na levačku. Pozdravuj svého známého ;)

    trochu mi to připomnělo tenhle příspěvek Jurimíra:

    http://www.nakole.cz/diskuse/15966-nejlepsi...

    Když jsem ležel na LDNce a kazil tam 3 měsíce věkový průměr, tak jsem si to čas od času četl. Je v tom taky kus pravdy.
    Nakonec to dopadalo tak, že si za mnou někteří chodili vylívat srdíčko, místo abych si já mohl postěžovat, jaký jsem chudáček, že se musím 2 měsíce v kuse válet v posteli a číst si :-D

    zvláštní zkušenost, ale ten (někdy hodně černý) humor mi pomáhal nezbláznit se

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.12.2013
    Autor: Bruca
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Není to tak zlé

           

      Pro aktivního člověka je ta bezmocnost velmi devastující, přijmout svůj úděl musíme všichni, ale málokdo to zvládá tak elegantně a hrdě jako Robert.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.12.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Není to tak zlé

             

        jj, když člověk překoná tu fázi "proč zrovna já", a začne hledat způsoby, jak něco dělat, a ne důvody proč to nejde, tak má z půlky vyhráno :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.12.2013
        Autor: Bruca
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Není to tak zlé

               

          Hmm,
          tohle se těžce učím.
          Když narazím na překážku, kterou prostě není v mé moci žádným způsobem překonat, propadám panice a depresím, popř, vzteku či všemu dohromady.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 05.12.2013
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Není to tak zlé

                 

            Snadno se to říká tomu druhému, když je člověk ve srabu, je těžké věřit, že bude líp.

            nemít smysl pro humor, nadhled, dobré přátele, kteří podepřou, když je potřeba, případně kopnou do prdele, když je potřeba, nevím nevím... i když i tak je to někdy těžký.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 05.12.2013
            Autor: Bruca
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Není to tak zlé

         

    Jindro díky. Zrovna jsem si myslela, že jsem dost "na šrot" a vidím, že vůbec nejsem a stydím se, že mě to vůbec mohlo napadnout. Takové rouhání.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.01.2014
    Autor: královna
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Už je zle

         

    Vážení přátelé,
    právě jsem měl kratičký rozhovor se svým kamarádem Robert Bevan-Jonesem z Kinveru, který byl inspirací pro tento blog.

    Jeho choroba je k němu velmi krutá, zítra podstoupí poměrně riskantní operaci.

    Prosím, můžete-li, vzpomeňte si na něj a pošlete mu telepaticky nějakou energii tam daleko, přes Kanál, bude to potřebovat a zaslouží si to.
    Kdo se umí modlit a má pocit, že Hospodin mu naslouchá, prosím, připomeňte mu také Roberta, který bude jeho lásku zítra strašně moc potřebovat.

    Děkuji.
    Jindra

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.09.2014
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už je zle

           

      Dík za článek.
      Každému někdo naslouchá.
      OK.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.09.2014
      Autor: básník
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Není to tak zlé

         

    Hezký článek.

    Evokuje následující úvahu - když se mne někdo zeptá "how are you?", vzpomenu si na moji maminku, co byla ze šesti dětí, kterých pět skolila tubera, ještě než šly do školy, nebo na to, jak maminka absolvovala totální nasazení v Reichu a mám tisíc chutí vykřikout "I'm pretty fine, never been better!"

    Pak si ale vzpomenu na to, co se s naší rodinou stalo po Velké Plyšové Revoluci a bleskem sklouznu k formulaci "Better not to ask me, worst shit ever."

    Ve většině případů tak chvíli pomlčím a pak pravím "Thanks. And how about you?"

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.09.2014
    Autor: Kadel
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

296 cyklistů (5 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024