reklama
Země: Arménie Arménie, Gruzie Gruzie, Rusko Rusko, Turecko Turecko, Ukrajina Ukrajina

Jak na Kavkaz?

Zdravím všechny cyklocestovatele.

V srpnu a září roku 2014 bych rád podnikl cestu na Kavkaz. Chtěl bych poznat tento přírodně, kulturně i historicky zajímavý region. Máte někdo zkušenosti s touto oblastí?

Plánuji to přes Ukrajinu vlakem (Lvov-Doněck). Slyšel jsem, že vlaky jsou zde velice levné. Je to pravda? No a pak do Ruska, podívat se do Kalmycké republiky a po té na jih přes Dagestán do Ázerbajdžánu, Gruzie, Arménie, Gruzie. Nazpátek lodí z Gruzie nebo Turecka na Krym.

Co bych chtěl na Kavkaze vidět ještě nemám naplánováno, spíš by mě zajímalo, zda-li se to vůbec takto dá.

Díval jsem se, že víza jsou potřeba jen do Ruska a Ázebajdžánu. Ale nevím, jak ony země pouští přes své hranice. Do Arménie se z Turecka ani Ázerbajdžánu člověk nedostane, ale Rusko- Ázerbajdžán a Ázerbajdžán-Gruzie?

Možná také není moudré jet přes Rusko a vzít to z Oděsy lodí přímo do Gruzie a vykašlat se na Kalmyckou republiku. Nebo jižně z Turecka?

A co bezpečnostní riziko? Média nám servírují tuto oblast dost negativně. (cestopisy jsou jiné)

Děkuji.

[ Zpět ]
Datum: 22.10.2013
  • Re: Jak na Kavkaz?

         

    Ahoj...já jela Kavkaz,tedy síše Gruzii s cestovkou Adventura.Byla to asi nejlepší dovolená ze všech,co jsem projela.Odlet z PH do Tbilisi a pak vlakem nahoru do hor.Ostatně celou trasu si můžeš přečíst na jejich stránkách.Co je však důležité...nevím,jak je bezpečná tvá trasa přes Rusko,ale v Gruzii je vše naprosto v pohodě.Vůbec se tam nekrade a když někde něco zapomeneš,ráno ti to vrátí v hospodě/optika z foťáku a ne zrovna levná/ A nejkrásnější část je Svanetie..příroda,lidé a jejich laskavost.Čím dál jsi od civilizace,tím je to krásnější,protože tyto části jsou moc chudé a lidé skromní.
    Vím,že tyto informace zrovna moc nepotřebuješ,ale trochu jsem ti chtěla nastínit pohled na tuto krajinu z mých dojmů...bohuna

    [ Zpět ]
    Datum: 22.10.2013
    Autor: kellyn
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak na Kavkaz?

         

    Ahoj, já byl v Azerbajdžánu (bez kola) asi před měsícem. Hranice Rusko-Azer je nepřekročitelná pro turisty (teda tvrdí to všechny zdroje), stejně jako ta Arménská.
    Ukrajinské vlaky pro nás levné jsou, jen ne moc pohodlné. V Azerbajdžánu byly taky poměrně levné jízdenky.
    Silnice v Azeru jsou často nové a široké. Co jsem viděl, tak řidiči jsou šílení, ale jet se to dá. Nevím, jak hustá je ovšem síť.
    Nezapomeň, že Azer sousedí s Dagestánem, jedině, že bys to vzal obchvatem přes Kaspik do toho stánu na druhé straně a pak zpátky do Baku (lodě určitě jezdí mezi stány) a jel kolmo do Gruzie a třeba do toho Turecka.
    Azer je celkem placatý a Kavkaz nějak extra do země nezasahuje, Gruzie je prý jiná (ale tam se teprve chystám).
    Azerbajdžán je bezpečný, všude policie, co ráda úplatky. Jen mi ze stanu ukradli hodinky :-/ Azeři nejsou zvyklí na lidi spící venku a prý ani neubytovávají u sebe doma. Ale to by ti cestovatelé řekli líp. Co jsem pochopil z průvodců, tak tam je nezajímavější Baku (pěkné staré město, až moc moderní zbytek), Gobustan (Quobustan) s baheními sopkami (super, bez poplatku) a petroglyfy (za 5 é vstup), který je asi 60 km od Baku. Pak asi pobřeží Kaspiku a já byl v Sheki, to je pěkné, ale na turisty moc připravení nejsou, kor na baťůžkáře...
    Gruzie je prý více otevřená a turisticky zajímavá. Vízum do Azeru dostaneš jedině v Praze, stojí 60 eur...

    [ Zpět ]
    Datum: 23.10.2013
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak na Kavkaz?

           

      Děkuji, za tipy a rady, tak to vypadá, že se z Ruska do Kavkazských republik opravdu nedá dostat.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.10.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak na Kavkaz?

         

    Zdar! Pojdme na to, byl jsem tam 2x na kole.
    Poprve z Turecka do Gruzie, Armenie a zpet Gruzie, lodo na Ukrajinu.
    Podruhe letos z Turecka (tentokrat prechodem u Batumi) do Gruzie, opet tou straslivou cestou do Achalciche, Tbilisi, Kazbegi a zpet a do Azerbajdzanu, tou severni cestou pod horama do Baku.
    Viza: akorat do Ruska (pochopitelne udelat doma) a do Azerbajdzanu (ja jsem je dostal v Batumi na kozulate).
    Hranice: defenitivne mozny prelezt z Vladikavkazu do Gruzie. Potkal jsem spoustu cyklistu, co tak jeli. Rusko - Azer. pro cizince neprujezdny. Armenie dostupna jen z Gruzie a Iranu.
    Muj tip: Urcite nejuzasnejsi zeme toho regionu je Armenie. Gruzie je taky uchvatna. Azerbajdzan je nuda a to dokonce I tou cestou pod Kavkazem. Z Ruska do Gruzie, urcite ta Armenie (na te vylozene trvam! haha), dolu do Iranu a severnim Irakem do vychodniho Turecka. Prisaham, ze litovat nebudes! Bezpecnostni situace je.v pohode, vsude jsem tam byl sam na kole, lidi z nejlepsich na svete. At uz Gruzinci, ci Armeni nebo nedostizni v pohostinnosti Azeri, Iranci a Iracani.
    Nenech se zastrasit debilni tv a zpravama, ver mne a lidem co tam byli!
    Urcite tam do te oblasti jed, miluju to tam!
    Zbyna

    [ Zpět ]
    Datum: 08.11.2013
    Autor: beggard
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak na Kavkaz?

           

      Zdravím Beggarde!
      Ale k tématu.
      V Gruzii a na Kavkaze jsem osobně byla před drahně lety (letos to je rovných 30), takže mé rady budou asi k ničemu, kromě toho, že je to přírodně velmi zajímavá a nádherná oblast.
      Synek byl v posledních letech v Gruzii, Arménii, Turecku a okolních státech 2x. Tak se pozeptám na zkušenosti. Stejně jsem měla v plánu vyrobit nějaký srovnávací "dokument" o cestování tehdy a teď. Třeba by z toho něco zajímavého vylezlo:-))

      [ Zpět ]
      Datum: 08.11.2013
      Autor: Lanna
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak na Kavkaz?

           

      Nazdar Beggarde. Díky za tipy.

      Měl bych otázku na tu loď z Ukrajiny, našel jsem si, že byl měla stát kole 100 dolarů, ale nikde jsem nenašel, jak je to s přepravou kol? Musí se rozebrat a přepravit jako zavazadlo? A jel jsi na Krym nebo do Oděsy?

      Do Arménie se určitě vydám, ale s tím Iránem a Irákem mi to ani za ty dva měsíce nepřijde moc reálné. Ještě k tomu když se na iranská víza čeká 3 týdny.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.11.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak na Kavkaz?

             

        Cau, ja jsem jel z Poti na Krym do mesta Kerc. Ale pokud vim, ta trasa je zrusena a jezdi se jen z Odesy, no ale nejsem si jistej. Jinak na tu lod dojedes na kole, nic nemusis odstrojovat, jen to tak nekde opres. Ty lode prevazi vagony, mista je tam dost.
        Jasny, iransky viza jsou porod...

        [ Zpět ]
        Datum: 08.11.2013
        Autor: beggard
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

473 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024