reklama

Tern Verge P18 – závodní skládačka zrozená pro silnice

Je to poprvé, co se nám do redakčních drápů dostalo skládací kolo postavené s maximálním důrazem na rychlost. Seznamte se, přijíždí Tern Verge – městská raketa na dvou kolech.

Datum: 09.10.2013
Autor: Redakce
  • Re: Tern Verge P18 – závodní skládačka zrozená pro silnice

         

    Nemá motor :-))) Nemá vodpruženou vidlici :-)) Je to drahý

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Tern Verge P18 – závodní skládačka zrozená pro silnice

         

    Tern je přeznačkovaný prý více sportovní Dahon.
    Já mám tohle - Dahon IOS a mohu jen doporučit - skvělá kombinace cestovního a městského kola a skládačky:

    http://www.rebelbike.com/index.php?clanek...

    A mohu říci, že 24" kola jsou na jízdu mnohem lepší. Je to živé a přitom pohodlné. Denně celoročně v provozu po městě, po okolí, do práce, v létě v zimě, na sněhu, vodě i na suchu. Dokonce jsem za tím tahal i děcko na tyčce, z čehož jsem měl původně obavy vzhledem k délce sedlovky ale???...vše proběhlo OK.:-)

    Klady:

    Rychlé pláště,naprostá spolehlivost. Přední výškově nastavitelný představec a hlavně super osvětlení a dynamo v předním náboji. Na úzkých a hladkých pláštích se dá paradoxně jezdit skvěle i na sněhu. Pěkně se do něj zařezávají a drží stopu. Samozřejmě se zvýšenou opatrností.:-) Přepravní schopnosti naddimenzovaného zadního nosiče. Podsedlová brašna s taškou na celé kolo. a??? opravný lak!!!na kolo součástí dodávky kola. Super dlouhé blatníky jsou obzvláště v zimě fajn a překvapivě se vůbec nezanášejí sněhem. Pumpička v sedlovce.

    Zápory:
    Opadavé plasty a krytky z pedálů.(reklamováno a dostal jsem nové plasty a nakonec zcela nové jiné rovněž skládací pedály). Strašlivě vrzající skládací kloub předních řídítek při přejezdu nerovností.(nedá se s tím nic moc dělat). Přivítal bych odpruženou sedlovku.(Dahon ji vyrábí, zřejmě pořídím)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2013
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tern Verge P18 – závodní skládačka zrozená pro silnice

           

      ten kloubek by možná šel ošetřit něčím jako je WD-40 :)

      [ Zpět ]
      Datum: 09.10.2013
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tern Verge P18 – závodní skládačka zrozená pro silnice

             

        Ono je to hodně dáno tou dlouhou pákou od toho kloubu resp. hlavového složení až k řídítkům. Myslím, že to bude bolest asi skládaček obecně. Mažu, mažu ale prostě to je dáno konstrukcí. Hondě se to kříží na té délce.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.10.2013
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Tern Verge P18 – závodní skládačka zrozená pro silnice

               

          Ty vůle nejde úplně vymezit a jakmile se tam dostane prach začne to protivné vrzat. Takže složit, ocistit nanest vosk ci mydlo a jezdit. U klasického mazadla je blby že to pak spini.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.10.2013
          Autor: Billicek
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Tern Verge P18 – závodní skládačka zrozená pro silnice

                 

            A nějaká silikonová pasta, nebo nějaký tmel by nepomohli?

            [ Zpět ]
            Datum: 09.10.2013
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Tern Verge P18 – závodní skládačka zrozená pro silnice

                   

              A co to prostě svařit? To by pomohlo určitě a natrvalo... ;-)

              [ Zpět ]
              Datum: 09.10.2013
              Autor: hekynen
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Tern Verge P18 – závodní skládačka zrozená pro silnice

                   

              pěna na holení :)

              [ Zpět ]
              Datum: 10.10.2013
              Autor: újezďák
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tern Verge P18 – závodní skládačka zrozená pro silnice

           

      Ještě ta fota, že i za skládačkou můžete tahat děcko na tyčce. Třeba to někomu poslouží jako inspirace.:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 09.10.2013
      Autor: Martis
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tern Verge P18 – závodní skládačka zrozená pro silnice

             

        Tak ta fota jsem dnes nejdou dostat. Tak snad příště.:-(

        [ Zpět ]
        Datum: 09.10.2013
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        •      

          Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

          Datum: 09.10.2013
        • Re: Tern Verge P18 – závodní skládačka zrozená pro silnice

               

          A tak koukám, že to nakonec prošlo. Ale zlobí to furt či co. Nahoru jsem taky fotky nemohl dostat do příspěvku.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.10.2013
          Autor: Martis
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Tern Verge P18 – závodní skládačka zrozená pro silnice

                 

            Mám Dahon Curve na 16" kolech, když tu lehkou ženskou rozeberu, vejde se mi do cestovního kufru. Ne jednoho Španěla na karbonové silničce už jsem na ní prohnal. Do vrchu, na rovině se nechytám. Letos jsem na ni dal SPD, zase jsem byl o něco rychlejší.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.10.2013
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tern Verge P18 – závodní skládačka zrozená pro silnice

         

    -

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2013
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tern Verge P18 – závodní skládačka zrozená pro silnice

           

      Problém 24" je celkově větší balík. Je to jiná kategorie, nemá valný smysl to srovnávat se skládačkou 20". Je to jako srovnávat hardtail a celopéro. Vím, obojí jsou horská kola, ale jiná kategorie.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.10.2013
      Autor: MiBo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tern Verge P18 – závodní skládačka zrozená pro silnice

         

    Využití tohoto modelu je poměrně úzké. Kdo chce užívat silnice, patrně zvolí dospělou silničku. Kdo potřebuje kolo do města, zvolí levnější bratříčky.

    Při městském ježdění v českých městech je problém cyklo infrastruktura (díry a terénní nerovnosti všeho druhu, dlažební kostky...). Nízkoprofilové silniční pneumatiky na takovém povrchu hodně drncají. Když se k tomu přidají malá kola (20" oproti 28"), žádné extra svezení to není.

    Jel jsem teď stejnou trasu, se shodným zavazadlem, identicky připevněným. Normálně to jezdím s Tern Link D8 se Schwalbe Citizen 1,6". Tentokrát to jel výjimečně cross (nebylo nutné skládání). Pneumatiky byly obdobné. Musím říct, že rozdíl v komfortu byl obrovský na to, že cesta byla v celé délce pokryta slušným asfaltem, občas spáry, jak asfalt nastavovali, a občas hrbol, jak doasfaltovali kolem kanálů a úplně se jim to nepovedlo.

    Tak velký vliv velikosti kol na komfort jízdy mne opravdu překvapil. Proto si myslím, že Tern Verge P18 je spíše okrajovým modelem, kterým výrobce říká "Taky to umíme".

    [ Zpět ]
    Datum: 10.10.2013
    Autor: MiBo
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

361 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024