reklama

treking x 29

Ahoj,
jak se budou v praxi lišit horák HT 29" na tenkých trekingových pláštích a "normální" trekingové kolo na stejných pláštích? Kromě toho že 29" bude mít asi lepší vidlici? Co bude lepší pro asfalt/cyklostezku/ježdění do práce, prostě ne do terénu?

[ Zpět ]
Datum: 18.07.2013
Autor: básník
  • Re: treking x 29

Do 29" ti vejdou široké mtb pneumatiky, do crossu mohou a nemusí.
    Možná (nikoliv nutně) bude mít 29" lepší brzdy, větší kotouč vpředu, menší převodníky (22-44 namísto např. 28-48), kvalitnější náboje.
    Možná bude 29" trochu delší (jak rozvor, tak délka horní rámové trubky).
    Ale za stejnou cenu dostaneš +- stejnou kvalitu.
    Při stejných - vhodných - pláštích bude na uvedené použití rozdíl zřejmě marginální. Musel bys srovnávat konkrétní dva modely kol.

[ Zpět ]
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

A tvoje cyklokroska se na dojíždění do práce nehodí?!?
    Tedy né že bych ti nepřála nové kolo, jen se tak ptám.

[ Zpět ]
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Cyklokrosku jsem prodal a mám jenom toho dahona (horské kolo, možná spíš městské). Na cestování je super, ale denní cesty do práce jsou jiná disciplína. Potřebuju zrychlit, odlehčit a přitom se nenechat tlouct (brnět) do rukou na úsecích hrubého asfaltu. Vlastně bych potřeboval silničku s odpruženou přední vidlí a malým nosičem.

[ Zpět ]
      Datum: 19.07.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jo aha, tak to je jasný.

[ Zpět ]
        Autor: radka

proč jsi prodal tu cyklokrosku?, není to tak dávno, co jsi o ni básnil :-)

[ Zpět ]
        Autor: vladaza

Laďo viz dole, bez prodání cyklokrosky bych neměl prachy na toho dahona. Už je to dva roky.

[ Zpět ]
          Datum: 20.07.2013

Tak v takovém případě splní tvé požadavky nejlépe silnička s odpruženou přední vidlí a malým nosičem.
        Ale klidně se ptej dál :-)

[ Zpět ]
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

přesně :-))

[ Zpět ]

Cyklokroska :-)
        Nemá sice odpruženou vidlici, ale dát tam co nejširší pláště - 40-42mm, nafoukat na 3 bary (klidně i míň) a pod omotávku gelové vložky.
        Nosič by také neměl být problém přimontovat, nebo dát na sedlovku.

[ Zpět ]
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

No a nebude to těžký a pomalý (s odporem) v případě "podhuštění"? Já jsem asi spíš stará škola a hustím, co se vejde. Z měkkých pneu pod sebou jak vidím to promáčknutí na asfaltu, tak jsem nervní a pořád na to za jízdy koukám a při zastávce ohmatávám jestli neuchází a nakonec to stejně nabuším a mám klid. Chovám se ke každým pneumatikám jako ke galuskám. Víš? Neztěžklo by to a nebyl by výsledek stejnej jako ty 26 schwalbe BA 2"?

[ Zpět ]

to všichni: prostě mi horák HT 26" s odpruženkou přišel pohodlnější, vzpřímenější posez, netluče do rukou a nemusím hlídat abych si nebrnknul při pomalém manévrování špičkou tretry o přední kolo v rejdu, to se mi stávalo a to je na tlamu. Na cestování s vozíkem a relax dobrý, spokojenost.
    Jenže po měsíci a 1000km naježděných do práce objevuju, že denní ježdění do práce je jiná disciplína. Horák zůstane na cestování, ale na tyhle ranní a odpolení švihy je těžkej a pomalej. Tak řeším jak zrychlit a nedrnčet, hrubý asfalt a lívance nepřevládají, ale na naštvání právě tak stačí. Horák na galuskách? silnička s odpruženkou? 29? Méně huštěná cyklokroska?

[ Zpět ]

Nedavno jsem to tu psal - prekvapilo mne, jak lehce jede stary horak z 1991 s pevnou vidli. V praci jsem byl neuveritelne rychle a to jsem se ani nijak extremne nehonil. Nemas taky nekde takovy srot schovany?

[ Zpět ]
      Autor: Murphy

Do horáka bych dal jen rychlejší kola.
      Má to kotouče nebo V? Pokud kotouče, vyzkoušej, zda do toho vejdou galusková kola, to by bylo přesně to, co chceš.
      Ale i když tam máš véčka, jsou rychlé 26" slicky nebo semislicky šířky kolem 1,5" (ale pozor, některé pláště této kategorie na mokrém asfaltu svinsky kloužou).
      Mít jedoné kolo a střídat jen kola podle povrchu je výhodné z hlediska místa v bytě i peněz.
      Nebo bych si na podobné dojíždění pěkně zrestauroval Favorita nebo jinou nostalgickou silničku. Ocelová zahnutá vidle trochu tlumí, je to levný, moc se to nekrade, a můžeš to úspěšně vydávat za svůj styl a výsledek své šikovnosti:-)

[ Zpět ]
      Datum: 21.07.2013

Mám kotouče, mechanický.
        Díky za diskusi, trochu jsem si srovnal v hlavě jak to je a je to logické. Rychlost kontra pohodlí. Nejrychlejší bude silnička, ale na pohodlí tvrdá koza. A pohodlný kolo bude pomalý. Letos už to nechám, vyměním pneumatiky viz to druhé téma, dám něco užšího a rychlejšího. Na zimu budu pneu stejně zase měnit. A příští jaro uvidím, vypadá to zase na cyklokrosku nebo silničku. Obě už jsem jezdil a prodal, blázinec :-)) Je to v tom že cesty do práce jsou spíš rychlý hodinový švihy, než cestování nebo koloturistika. A to jsem dříve neřešil.

[ Zpět ]

A co tenhle full ? Pohodlně odpružený, rozumné převody a peláší pěkně :-)

[ Zpět ]
          Autor: ronda

Krásná. Na té bych jel teď třeba do Benátek :-)

[ Zpět ]

I silnička může být pohodlná, místo jedné omotávky dám dvě gelové, použiju klasické výplety s nízkými ráfky a nasadím nejširší možné pláště, co se mi vlezou pod brzdu resp. do rámu /25-28 mm/ http://www.conti-online.com/www/bicycle_de_en... Na takové silničce zvládám v pohodě naše "pěkné" asfaltky a v případě potřeby projedu s citem kdejakou polňačku nebo lesní cestu.

[ Zpět ]
          Datum: 22.07.2013
          Autor: vladaza
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Pokračování dialogu

15.10.2018
Hledám cyklistku, co mi 11.10. u Větrušic poradila s cestou k Vltavě.

Hledám: Nějaká partnerka na sportování z Prahy do 59 ?????

Hledám: Nějaká partnerka na sportování z Prahy do 59 ?????
14.10.2018
Léto skončilo, ale nikoliv kolování nebo pěšárna než budou lyže. Pokud vlastníš kolo, lyže, batoh, pohory…

Hledám: Vážne vztah

Hledám: Vážne vztah
11.10.2018
Ahoj. Hledám muže pro vážný vztah. Chci se seznamit s muzem od 25 let. Mám ráda přírodu, květiny. Budu se tešit :)…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

225 cyklistů (30 přihlášených)

Cyklotoulky Orlickem 2018

Když jsem přemýšlel, kam vezmu svoji přítelkyni Petru na její první cyklovýlet na těžko, oko na mapě mi padlo…
ondrapisklak | 12.10.2018

Přejezd Šumavy na kole z Železné Rudy k Lipnu

V zimě jsem přejížděl Šumavu na běžkách, a tak se mi zalíbila, že jsem tam zamířil i v létě, s manželkou a…
VLB | 11.09.2018

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 1 – Hraničář, Kameňák

Jsem cyklista spíše závodního ražení a tomu podřizuji prakticky veškerý čas na kole. Vyjížďky pojímám formou…
JohnyB | 31.08.2018