reklama

Na kole všemi státy bývalé Jugoslávie (3/3) – Kosovo, Srbsko, Ma

Srbsko

V podvečer vjíždíme z Makedonie do Srbska. Hraniční přechod je to velmi pohodový. Nikdo tu nejezdí a tak si krátce povídáme s pohraničníky. Míjíme udržovaný monastýr Prohor Pčinski a nocujeme na spasené loučce nedaleko potoka. Následující den přijíždíme na okraj města Bujanovac. Je cítit…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 09.05.2013
Autor: Peggy
  • Re: Na kole všemi státy bývalé Jugoslávie (3/3) – Kosovo, Srbsko

         

    Díky, přečetl jsem jedním dechem. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole všemi státy bývalé Jugoslávie (3/3) – Kosovo, Srbsko

         

    opět skvěle napsáno, těšil jsem se na maďarsko a nachutnala jsi mě i na srpsko :-) dík

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole všemi státy bývalé Jugoslávie (3/3) – Kosovo, Srbsko

           

      Díky oběma za reakci. Srbsko je výborná země, stojí sice trochu stranou zájmu, ale příroda je tam pěkná a lidi skvělí... a je relativně dobře dostupné, do Bělehradu se autem dojede po dálnici, resp. i dál, do Niše.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2013
      Autor: Peggy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole všemi státy bývalé Jugoslávie (3/3) – Kosovo, Srbsko

             

        okoukal jsem i videa a je vidět, že těm tvým koťatům se na výletech líbí :-) Když jsme s našima koťatama (teda když ještě byli malí) jezdili na řeku s partou bezdětných kamarádů, tak hlavně holky sledovaly co se dá všecko s dětma podnikat a konstatovaly, že vlastně cokoliv :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na kole všemi státy bývalé Jugoslávie (3/3) – Kosovo, Srbsko

               

          No přesně kvůli tomu jsem ta videa na youtube zveřejnila :-)) Aby bylo vidět, že děcka jedou rády a fakt je netýráme :-)
          Jinak souhlas, že jde skoro cokoliv (samozřejmě, nějaké přizpůsobení se je nutné), ale nikdo mi nevymluví, že to je hlavně o rodičích - když se nechce rodičům, vymluví se na děti. A 95% lidí jim to zbaští :-)
          Sranda je, když nám kamarádi začnou tvrdit, jak je něco strašně složitý, až nemožný, protože mají dítě/děti, tak je vždy jemně upozorníme, že my ty děti máme taky - a jsou rodiny ještě šílenější, se 3 a více dětmi, co podnikají spoustu věcí též...

          [ Zpět ]
          Datum: 10.05.2013
          Autor: Peggy
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Na kole všemi státy bývalé Jugoslávie (3/3) – Kosovo, Srbsko

                 

            Když jsem po týdenním vandru s dětma šel na podzim tutéž trasu s kamarádem dva dny, tak jsem si terpve uvědomil jak moc blonckací režim jsme s dětma měli. Ale děcka to bavilo a to bylo hlavní. :-) Na kole tak jak jezdíte zatím vy je to v tomhle jiné. :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 10.05.2013
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Na kole všemi státy bývalé Jugoslávie (3/3) – Kosovo, Srbsko

                 

            Peggy, je to krásné.
            Tohle Vám všem, všem dohromady, zůstane napořád. I dětem. Tohle je něco, co už nikdy neztratíte.
            Přeji moc moc dalších hezkých cest!

            [ Zpět ]
            Datum: 11.05.2013
            Autor: Lanna
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Na kole všemi státy bývalé Jugoslávie (3/3) – Kosovo, Srbsko

                   

              Díky moc, taková reakce opravdu potěší, protože očekávám spíš ty negativní - publikovali mi stejné články na rodina.cz a tam jsou ty reakce ve smyslu , jaké je to riziko a jak můžeme takové cesty a chudáci děti (no, trochu to tam posílám i z provokace :-) ale je fakt, že se stejně nezměníme a nepřestaneme jezdit, i když mi někdo napíše, že to je šílený. Teď tedy hodně zpomalíme, letos syn 6 let už pojede sám, tak se mu hodně přizpůsobíme a uvidíme. Také přeji spoustu krásných výletů a zase někdy na nakole.cz nashle :)

              [ Zpět ]
              Datum: 12.05.2013
              Autor: Peggy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Na kole všemi státy bývalé Jugoslávie (3/3) – Kosovo, Srbsko

                     

                Různé reakce jsou očekávatelné. Jsme prostě každej jinej a máme své vlastní představy o životě. A je to tak dobře. Bylo by hrozně nudné, kdybychom žili všichni podle jednoho návodu na použití života:-))
                Rizika jsou a budou. Rozumní rodiče si je uvědomují, respektují, snaží se je minimalizovat, ale hlavně zcela dobrovolně a vědomě je berou na sebe.
                Teď se vám to trochu změní, ale to neznamená, že zhorší. Ber to tak, že v době dětství mých dětí, žádné cyklovozíky nebyly, tu etapu jsme přeskočili. Taky příjde škola a další věci, ale to je normální život:-))

                [ Zpět ]
                Datum: 12.05.2013
                Autor: Lanna
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Na kole všemi státy bývalé Jugoslávie (3/3) – Kosovo, Srbsko

                     

                Některé výtisky knížky jak jste jeli k Baltu jsem komplikovaně předával svým kamarádkám byť by bylo jednodušší je předat přes jejich matky. Důvodem bylo to, že jsem měl obavu, že ji je maminky předají s náležitým výkladem o tom, že doufají, že ony se do něčeho takového nikdy nepustí.

                [ Zpět ]
                Datum: 12.05.2013
                Autor: petrp
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Na kole všemi státy bývalé Jugoslávie (3/3) – Kosovo, Srbsko

                     

                Abyste nebyli překvapení. On ten váš klučina veze podstatně míň ´balastu´, unaví se, unaví, ale k regeneraci sil mu (proti vám) stačí podstatně kratší doba (nebo chvíli řádit na prolejzačkách)
                8-)

                [ Zpět ]
                Datum: 12.05.2013
                Autor: AV
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole všemi státy bývalé Jugoslávie (3/3) – Kosovo, Srbsko

         

    Klobouk dolů, skvělej počin a dobře se četlo. :-)
    Děkuju a ať vám to jezdí dál :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2013
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole všemi státy bývalé Jugoslávie (3/3) – Kosovo, Srbsko

           

      Díky, potěší to!
      Jo, doufám, že to bude jezdit i nadále, ale už jsme trochu zbrzděný, bo děcka dorostla do té fáze, že jezdí sama, takže letos žádná divočina nebude :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2013
      Autor: Peggy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole všemi státy bývalé Jugoslávie (3/3) – Kosovo, Srbsko

         

    Přečetl jsem to doslova jedním dechem.
    Opět musím opakovat, že mi tak dáváš možnost podívat se do míst, kam já bych si nikdy netroufl.
    Raději zůstanu u svého oblíbeného východního Německa i když je mi jasné, že třeba takovou pohostinnost nikdy nezažiju.
    Ale rád si o tom přečtu. Historky o cestování někde na jiných kontinentech mě moc neberou, ale tohle, tak na dosah, to je to co mě nenechává chladným.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2013
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole všemi státy bývalé Jugoslávie (3/3) – Kosovo, Srbsko

           

      Petře, díky moc. Pochvaly si vážím.
      A nemusíš se bát, my určitě v nejbližších letech nikam na další kontinenty cestovat nebudeme; všechen ten náš cirkus (kola, bágly, vozíčky, děti) do letadla fakt nesbalíme a navíc v Evropě je toho tolik co poznávat!
      A mám to podobně, také ráda čtu o blízkých krajích, hlavně kvůli inspiraci.
      Pokud klapne letošní dovolená, mělo by to být zase úplně opačným (tedy skoro tvým oblíbeným) směrem.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2013
      Autor: Peggy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole všemi státy bývalé Jugoslávie (3/3) – Kosovo, Srbsko

         

    Moc pěkné!!! To poslední video si nechám na večer místo televize, na kterou se vlastně stejně nekoukám. No, možná přesvědčím rodinu, aby se se mnou dostěhovala nákolácky aspoň k Baltu. Když nás ale ve středu zastihl liják s bouřkou pod Ralskem, slyšela jsem: "Tak v tomhle chceš jet k moři, jó?"

    [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2013
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole všemi státy bývalé Jugoslávie (3/3) – Kosovo, Srbsko

           

      Nám pršelo při loňské cestě k Baltu první týden každý den. Ale to je jen věc oblečení. Když člověk jede sám, tak je to, alespoň pro mě, hrozně psychicky náročné, v rodině se to snáší lépe.

      Já bych jel hned znova!

      [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2013
      Autor: petrp
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole všemi státy bývalé Jugoslávie (3/3) – Kosovo, Srbsko

           

      Upřímně? Bouřky jsou mojí fóbií. Déšť vydržím (ne že by to bylo moje hobby, ale dá se to), ale jak jsou k tomu hromy a blesky ... to nesnáším, mám strach a odmítám nocovat na jiném, než bezpečném místě, ale které je bezpečné, že ... :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2013
      Autor: Peggy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole všemi státy bývalé Jugoslávie (3/3) – Kosovo, Srbsko

         

    Dočetl jsem pokračování vašeho cestování a moc se mi líbilo. Díky za příběh. Ve středu 8.5. jsem si na Vás vzpoměl při přejíždění (autem) sedla Predel. Máte můj obdiv, s naloženým vozíkem... krásná práce.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.05.2013
    Autor: pavelv
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

318 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024