reklama

Kupujeme elektrokolo - na co si dát pozor při jeho výběru

Koupě elektrokola je významnou událostí srovnatelnou s koupí automobilu. Nejde ani tak o výši nákladů, ale o okamžik „zlomu“, kterým tato akce svým způsobem je. Ostatně vše je jednou poprvé, a elektrokolo je věcí přeci jen relativně novou až tajemnou. Proto si při jeho výběru budete dávat větší pozor, než u koupě kola standardního.

Datum: 21.03.2013
Autor: Redakce
  • Re: Kupujeme elektrokolo - na co si dát pozor při jeho výběru

Článek ok, jen bych možná navrhl tu pověsit jakýsi slovníček pojmů s vysvětlením pro ty, kdo o elektrokolech nic neví. Podle mých zkušeností v tom nemají jasno často ani někteří prodejci.

[ Zpět ]
    Datum: 21.03.2013
    Autor: e-totem
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Já bych k tomu připojil ještĕ slovníček slov, které nepoužívat, když dojde baterie :-)

[ Zpět ]
      Datum: 22.03.2013
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Náhodou, dobíjení v hospodě má taky svoje kouzlo :)

[ Zpět ]
        Datum: 22.03.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Na co si dát ještě pozor... Na to, jestli za pár let seženu k příslušnému kolu náhradní díly. Zní to možná jako naprostá samozřejmost, ale když jsem zjišťoval, jestli je k mání akumulátor pro Dahon Boost, tak mi bylo řečeno, že se bohužel už nevyrábí. Takže jsem zvědav, co za pár let budu dělat. :) Jistá naděje je v repasi. Tedy nakoupit patřičné články a vyměnit je. Tam je ovšem zase otázka, jestli je rozměr článků nějak typizován a nebo ne a neseženu patřičný rozměr. Další možnost je, koupit nový typ akumulátoru, který má ovšem zcela jiný tvar a rozměr a nehodí se. Na druhou stranu musím zaklepat, že baterka funguje stále dobře. Takže i na to si je asi dobré dát bacha. Kdybych dneska kupoval, tak asi beru v potaz i to, že při několika elektrokolech není vůbec na škodu mít kompatibilní baterku se všemi koly.

[ Zpět ]
    Datum: 25.03.2013
    Autor: Robikl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

JJ, začíná to být častá otázka při nákupu...
      A také se na nás často obrací zoufalí zákazníci, jestli by nešlo něco od nás připasovat. Bohužel, téměř nikdy to nejde.
      S nástupem cylindrických článků se ale dá říci že baterky půjdou repasovat snadno, články jsou běžně k mání. S pryzmami je to horší, baterie se kompletuje ve formě a rozebírka není jednoduchá, pokud už jsou články po ruce. Takže rada zní: Pokud pryzmy, tak od někoho kdo je stabilní a servis má zajištěn, jinak raději cylindry

[ Zpět ]
      Datum: 25.03.2013

Lama se ptá: Jaký je mezi nimi rozdíl? Odkazy?

[ Zpět ]
        Datum: 26.03.2013
        Autor: Arnošt905
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Pokračování dialogu

15.10.2018
Hledám cyklistku, co mi 11.10. u Větrušic poradila s cestou k Vltavě.

Hledám: Nějaká partnerka na sportování z Prahy do 59 ?????

Hledám: Nějaká partnerka na sportování z Prahy do 59 ?????
14.10.2018
Léto skončilo, ale nikoliv kolování nebo pěšárna než budou lyže. Pokud vlastníš kolo, lyže, batoh, pohory…

Hledám: Vážne vztah

Hledám: Vážne vztah
11.10.2018
Ahoj. Hledám muže pro vážný vztah. Chci se seznamit s muzem od 25 let. Mám ráda přírodu, květiny. Budu se tešit :)…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

160 cyklistů (10 přihlášených)

Cyklotoulky Orlickem 2018

Když jsem přemýšlel, kam vezmu svoji přítelkyni Petru na její první cyklovýlet na těžko, oko na mapě mi padlo…
ondrapisklak | 12.10.2018

Přejezd Šumavy na kole z Železné Rudy k Lipnu

V zimě jsem přejížděl Šumavu na běžkách, a tak se mi zalíbila, že jsem tam zamířil i v létě, s manželkou a…
VLB | 11.09.2018

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 1 – Hraničář, Kameňák

Jsem cyklista spíše závodního ražení a tomu podřizuji prakticky veškerý čas na kole. Vyjížďky pojímám formou…
JohnyB | 31.08.2018