reklama

Mapy

Ahoj, nevíte o nějakých mapách resp. autoatlasu, podle kterých by se dobře jezdilo na kole? Mám na mysli dlouhé trasy napříč Evropou.

Bohužel na většině autoatlasů Evropy jsou vidět dobře leda tak dálnice a státovky. Turistických map bych potřeboval celou knihovnu a GPS je zase potřeba nabíjet...

Jestli někdo z vás přišel na vhodné řešení pro cestování na kole, tak se rád nechám inspirovat :)

[ Zpět ]
Datum: 03.03.2013
Autor: emem
  • Re: Mapy

         

    Hele, tohle si budeš muset asi vybrat podle sebe, protože každý chce mít v mapě něco jiného (myslím třeba vyznačené kempy, což se v mnohých mapách nenajde, odstínování kopců nebo vrstevnice apod.) a je pro něj dostačující jiné měřítko.

    Jako minimální měřítko na mapy pro delší trasy je pro mě vyhovující 1:80 000. Menší už ne. U většího záleží, jakou má mapa výpovědní hodnotu.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2013
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mapy

           

      Ach jo, měla jsem na mysli, samozřejmě, měřítko 1:800 000 :o)))
      Jo a "větší" měřítko mám na mysli podrobnější mapu 1:750 000 apod.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.03.2013
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mapy

         

    Pokud chceš papírovou, tak třeba pro Skandinávii má šikovnou automapu Freytag&Berndt (Skandinavien) v měřítku 1:400000 a některé části i v měřítku 1:250000. Zdejší kolega Cyklopoustevník dle ní procestoval právě celou Skandinávii na kole. Bez rejstříku a podobného (odstranil jsem - zas tak nepotřebuješ) má cca 1,5kg.

    Podobnou jsem používal pro Anglii a myslím, že pro dálkaře je dost použitelná. Když budeš potřebovat nějakou podrobnější (město, atrakce atd), tak vždy zajdeš do infocentra a tam nějakou místní podrobnou mapu dostaneš.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2013
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mapy

           

      Já jsem koukal na nějaký rozkládací mapy UK, 1:400000 - myslim, že na jedný bylo Skotsko a na druhý Anglie a Wales dohromady. Nebyly úplně podrobný, ale asi by se podle nich jezdit dalo.

      Tak mě právě napadlo, jestli neexistuje nějakej autoatlas (třeba jen západní) Evropy ve stejnym měřítku. Jenže zatim jsem viděl jen 1:800000 a tam už neni vidět fakt skoro nic...

      [ Zpět ]
      Datum: 03.03.2013
      Autor: emem
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mapy

             

        Např.
        http://www.bux.cz/knihy/126649-autoatlas-cr-1...

        [ Zpět ]
        Datum: 03.03.2013
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mapy

               

          Tam je bohužel o jedna nula navíc (maj blbě popisek, ale na obálce je to vidět). Jinak bych to za těch pár korun hned bral :)

          [ Zpět ]
          Datum: 03.03.2013
          Autor: emem
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Mapy

                 

            Já jsem si hned říkala, že je to nějaké podezřelé :o)))

            Tak nic, zkus se zeptat strýčka Gůgla sám.

            Jestli jsi z Prahy, tak já když sháním mapu na cesty do zahraničí, tak vždycky chodím do kiwi v Jungmance. Tam si vždycky vyberu nebo mi poradí.

            [ Zpět ]
            Datum: 03.03.2013
            Autor: radka
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mapy

             

        http://www.eesc.europa.eu/?i=portal.en...

        [ Zpět ]
        Datum: 03.03.2013
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mapy

             

        Určitě by se něco našlo: http://www.freytagberndt.cz/autoatlasy...

        Je tam i ta Skandinavie. V Anglii a ve Skotsku jsem používal podobnou (koupenou tam). A na silnicích jsme si s tím vystačili.

        Nevím odkud jsi, ale pokud jsi z Prahy, tak tyhle mapy mají v Luxoru. A pak bych skočil ještě do Jungmannovky do Kiwi případně na Senovážné náměstí. Nejlepší je vše vidět na vlastní oči:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 03.03.2013
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mapy

         

    V zemích, kde fungují dobře infocentra a mají tam rádi turisty se mi osvědčilo zakoupit nejvhodnější měřítko autoatlasu a pak se zastavit v infu a vzít si místní mapu, třeba i jen blbě namnoženou, ale obsahující, co zrovna potřebuju. Když z oblasti vyjedu, můžu ji zahodit.
    P.S. Ovšem většinou nezahodím, přivezu domů a zaarchivuju nebo předám dalšímu zájemci.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2013
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mapy

         

    A co pořešit problém takto:
    http://www.azub.cz/dynamo-v-naboji/
    http://www.azub.cz/biologic-ree-charge-dynamo...
    Tahat s sebou bichli ´jak kráva´ na kole by asi nebylo "to ono".

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2013
    Autor: AV
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mapy

         

    Hmm, neznáte někdo tyhle mapy?

    http://www.amazon.co.uk/Germany-Benelux-Austria...

    http://www.amazon.co.uk/Britain-A4-Multiflex...

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2013
    Autor: emem
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mapy

         

    Ahoj tak já si koupím autoatlas té země kde budu jezdit, potom ho doma rozeberu udělám děrovačkou dírky a dám do kroužkového pořadače.( zatím mám 3 ale určitě přibudou další)Z toho si pak vyberu jednotlivé listy, podle toho kde se chci pohybovat. A po návratu z vandru si to zase zařadím a mám celý autoatlas pro další použití. Většinou se jedná o měřítko 1:250 000 což je pro cykloturistiku ještě jakž takž berné. A například toto Maďarsko má vytečkované vedlejší silnice vhodné pro cyklisty a já sám si značím další kudy už jsem jel. Takhle počmáraných map už taky pár mám.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2013
    Autor: Měkejš
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka – Míšeň (CK Victoria)
14.05.2024, 3 dny
5 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

595 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024