reklama

Alpy začínají hodinu za Vídní

Jedete po Dunajské stezce, úrodnou nížinou podél řeky se blížíte k Vídni. Jen hodinu cesty autem jsou přitom vzdálené alpské štíty s bělavou sněhovou čepicí, která mizí až s prvními přísliby léta. A právě tato část Dolního Rakouska dodnes okouzluje technikou, jež dokáže překonat alpská údolí mohutnými viadukty, po kterých se prohánějí parní lokomotivy. Podívali jsme se na tři místa, která dodnes vyvolávají údiv a okouzlují nejen vyznavače železnic.

Datum: 02.08.2012
Autor: Redakce
  • Re: Alpy začínají hodinu za Vídní

         

    Okolí Semmeringu pod i nad železnicí máme procouraný na trekách. Je to tam fakt pěkný.
    Ty další tipy by mohly být taky zajímavé.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2012
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Alpy začínají hodinu za Vídní

         

    Mam za sebou s prateli vystup na Schneberg, jednou z tras pro pesi. Nazval bych ji dle obtiznosti horolezeckou jednickou, tzn., ze pri vystupu a sestupu bylo nutne pouzivat ruce. Pocasi nam vyslo, takze vse bez problemu. Jinak bych to tam nikdy nepodcenoval, jsou to klasicke vysoke hory a je treba pocitat se vsim. Nahore mne opravdu prekvapila spousta lidi korzujicich v lodickach, kdyz pri vystupu jsme temer nikoho nevideli. Nakonec jsem se dozvedel, ze je tam ten Salamander.
    Za dobre viditelnosti je pohori videt z kopcu Jizni Moravy.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2012
    Autor: lwbdur
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Alpy začínají hodinu za Vídní

           

      Prosím tě a kterou cestou pro pěší jste šli?!?
      Od lanovky?!?
      Já to nakonec jela Salamanderem, ale protože avizují, že je tam i "vysokohorský terén pro zdatné turisty", tak mě zajímá, ze které strany to je.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.08.2012
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Alpy začínají hodinu za Vídní

             

        Je zde original mapka a mapka s hrube naznacenou cestou. Ta nase mapka byla takova podobna, ale myslim si, ze nahoru vedla jeste jedna cervena cesta mimo te na levem hrebeni. Bylo to asi v mistech kde jsem udelal tu caru , nebo tam co je ta 15. Byl to hrebinek po kterem jsme vyficeli nahoru. Dolu jsme sli zadem sestupovkou, i kdyz nekteri bezci ji bezeli nahoru. pak pod lanovkou k autu. Na zacatku byl jeste trosinku problem s orientaci v mlze v lese.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.08.2012
        Autor: lwbdur
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Alpy začínají hodinu za Vídní

             

        Dal jsem tam nějakou 5ku na dvě délky...

        [ Zpět ]
        Datum: 18.08.2012
        Autor: crow75
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Alpy začínají hodinu za Vídní

             

        To bude asi zezdola od parkoviste Kaiserbrunn u Hoellentalu pres Kienthaler Hutte, ne? To je docela slusny vyslap a kdyz do toho nasnezi...

        [ Zpět ]
        Datum: 20.08.2012
        Autor: epo
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Alpy začínají hodinu za Vídní

               

          JJ pekny vyslap. Poprve jsem tam zazil opilost blahem z cokolady. V nasi skupine byl clovicek co ho pozval kamarad. Mel trosicku problemy s motorikou. Vyslap nahoru byl dobry, ale bylo mi jasne ze mozna nekomu dojde pri sestupu. A taky jo. Clovicek se "stajfnul" a to teda fest."Ja uz nikam nejdu" atd. Proste mu doslo. Vytahnul jsem studentskou pecet a donutil jsem ho pulku snist. Ostatni jsem rozdal zbytku tlupy. Clovicek byl behem chvilky tak stastny, uplne blazeny a zase sel... Nakonec dorazil az dolu a dekoval svemu kamaradovi, ze jej vzal, ze to byly jeho nejkrasnejsi narozeniny v zivote...(zrovna ten den je mel)

          [ Zpět ]
          Datum: 20.08.2012
          Autor: lwbdur
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Alpy začínají hodinu za Vídní

         

    Zní to skvěle!!

    [ Zpět ]
    Datum: 25.08.2012
    Autor: Adriana
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťáka na vyjížďky

05.05.2024
Jezdila jsem často a aktivně. Změna bydliště, přátel a možností vše zhatilo. Ráda bych aktivního parťáka, který by…

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

PR články:

[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

243 cyklistů (2 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 4. část

4. část - Chtěla jsem Kyrgyzstán, mám Kyrgyzstán... Podepsaly se na nás únava, hlad a stres, jestli seženeme…
Peggy | 06.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti…
Peggy | 02.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | 28.04.2024