reklama

Cesta z města, Hranice – Trojmezí u Aše – Hranice (3)

8.den - cesta od hradu Zvíkov do obce Seč
Ráno nic nového pod sluncem, zataženo, nízká oblačnost, mrholení. Vstáváme raději hned po šesté hodině, rychle balíme příbytek a pak teprve v klidu vaříme snídani. Když odrážíme od nocležiště, je okolí ještě bez známek života a tak to má být, není nutné…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 02.01.2012
Autor: pavelv
  • Re: Cesta z města, Hranice – Trojmezí u Aše – Hranice (3)

         

    Ahoj. Jak se vaří "kovbojské kafe"?
    A mohl bys prosím tě napsat něco víc o tom nástavci na plynové kartuše? Já totiž taky vozím oba typy vařičů (šroubovací i bajonet) kvůli nejistotě jakou náhradní kartuš kde seženu, a chystal jsem se už raději přejít na nějakej benzíňák. Ale ten nástavec by to možná řešil... dík :-)
    Jinak dobrej počin tahle cesta :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 07.01.2012
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cesta z města, Hranice – Trojmezí u Aše – Hranice (3)

           

      Našel jsem na netu toto http://www.sunshop.cz/varice-edelrid-adapter... :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 07.01.2012
      Autor: zdendazzz
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cesta z města, Hranice – Trojmezí u Aše – Hranice (3)

             

        Díky Zdendo, to je ono.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.01.2012
        Autor: básník
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cesta z města, Hranice – Trojmezí u Aše – Hranice (3)

           

      Ahoj Básníku. K té "kovbojské kávě".Ten název pro ranní kávu mám z nějakého Rodokapsu. Kávu nasypu v množství 3-4 vrchovaté velké lžíce do menšího "ešusu" studené vody a vařím, až káva začne pěnit (bez míchání), na chvíli hořák odstavím a znovu uvedu vodu do varu, až se káva znovu zpění(opakuju 2x), pozor, rádo to přeteče. Potom přidám cukr. Čím víc tím lépe (v běžném necestovním čase si kávu ani čaj nesladím, jen "kovbojské kafe" ráno na vandru, po něm je svět veselejší :-)
      K tomu adaptéru f. Edelrit. Je koupen v Brně v podnikové prodejně f. MH sport, přes www.sunshop.cz. Plynovou lampu Coleman na adaptér pohodlně našroubuju a funguje, ale vařič VAR 2 tam nejde, příruba vařiče je o 1 mm širší (šikovný řemeslník by to asi dokázal upravit na soustruhu). Vařiče od f. Coleman nebo Edelrit našroubovat na adaptér jdou, ale osobně jsem to zatím nevyzkoušel, ale před nejbližší delší cestou tak učiním. Je to dobrá "vychytávka".

      http://www.sunshop.cz/detailsklk.aspx?sklk_id...

      [ Zpět ]
      Datum: 07.01.2012
      Autor: pavelv
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cesta z města, Hranice – Trojmezí u Aše – Hranice (3)

             

        Díky. Jestli tomu dobře rozumím tak ta redukce je na šroubovací vařič. Na šroubovací kartuš se vařič připojí přímo a na nasouvací (bajonetovou) přes tuto redukci.

        Co ta zbývající trojmezí, nebudou žárlit?

        [ Zpět ]
        Datum: 08.01.2012
        Autor: básník
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cesta z města, Hranice – Trojmezí u Aše – Hranice (3)

               

          Ano, přesně tak jak píšeš. Redukce má ve spodní části stejné uchycení, jako vařiče na bajonetové kartuše.
          Na trojmezí na Šumavě jsem byl naposledy (pěšky) když "padly dráty" a ještě tam tolik neřádili "ekoteroristi" :-), na kole bych to teda dneska nedal....No a ten sever, to je výzva. Tam jsem ještě nebyl (a to je ostuda). Měl bych přestat se courat po světě a držet se více za "humny" :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 08.01.2012
          Autor: pavelv
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cesta z města, Hranice – Trojmezí u Aše – Hranice (3)

             

        To kafe vypadá dobře když si to člověk přečte. Já jsem kafe v ešusu nevařil, jenom vodu a čaj (v tom vnitřním dílu). To abych nemíchal chutě a vůně. Ono kafe přeci jenom v nádobě "drží" (zvláště když občas meješ jenom mokrou trávou) :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 08.01.2012
        Autor: básník
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

257 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024