reklama

Ochrana kladky na 5-ce a maxovi proti blátu

Doteďka jsem se to snažil ignorovat, ale číše přetekla. Včera, když jsem jel po jedný polní cestě mírně do kopečka, tak se mi nejdnou zaseklo šlapání, div jsem nespadl z kola.

A proč ? Protože soudruzi v azubu nějak nepočítali, že se s kolem bude jezdit po blátě.

To že občas řetěz přímo z kola seškrabává bláto jsem doteďka ignoroval, ale poté, co se zacpalo ústí vodící trubičky pro řetěz, sklouzly oba stahovací pásky z trubky a ta zajela do převodníku.

Takže bude nezbytný vyřešit ochranu kladky, anebo milou kladku vyhodit a trubku natáhnout až k zadnímu kolečku. Blbý je, že bez kladky se zadní kyvka při silnějším sešlápnutí dost zhoupne.

Už jste to někdo řešil ?

[ Zpět ]
Datum: 10.10.2011
Autor: Zdenda-Max
  • Re: Ochrana kladky na 5-ce a maxovi proti blátu

         

    Sbiram bahno kde se da a tohle jsem nezazil. Nabrat tahle retez neni vubec jednoduche, protoze to znamena delsi dobu balancovani v bahne. Ale i tak kladka bahno odrizne a do trubky se pak vleze.
    mOZNA JESTLI TO BYL NEJAKY HODNE LEPIVY JIL.
    jA NA veckove CEPY prisrouboval podkovu, ktera taky cast bahna sunda, i kdyz hlavni duvod byla ochrana zamku tlumice.
    http://mur.rajce.idnes.cz/2011-06-08_Loudani/...
    Dalsi vec je, ze je treba pravidelne (treba vzdy pri mazani vidle) maznout hridel kladky a rukou ji parkrat posunout do krajnich poloh vlevo a vpravo, aby pri razeni jezdila do stran.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.10.2011
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ochrana kladky na 5-ce a maxovi proti blátu

           

      Kde jsem hlavne nabiral bahno je SPODNI cast retezu, tam kde jde zpet. Vyslovne jsem si tehdy vyzadal od AZUBu nestandardne dlouhou az pres plast.

      Nemas fotku, jak to kolo pak vypadalo? Docela rad bych to videl. 8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 11.10.2011
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ochrana kladky na 5-ce a maxovi proti blátu

         

    Tak to si budeš muset na leho namontovat jedině rovnou myčku na řetěz a jezdit meustále s ní.;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 11.10.2011
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ochrana kladky na 5-ce a maxovi proti blátu

         

    Tak to máš blbý. Asi moc nepomůžu, ale kdyby náhodou...
    Jezdím na kole celý rok, většinou do práce. Maxe beru, když je sucho, na ostatní počasí mám zábradlí (letos zatím Max 2500 km, Favorit 1000 km).
    Všimni si plácačky za předním kolem, ušetřila mně už spoustu servisu a problémů.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.10.2011
    Autor: madmax
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ochrana kladky na 5-ce a maxovi proti blátu

           

      U leháče je problém s řetězem, kterej jde těsně kolem pneumatiky a je nekrytej. Navíc je kousek od toho místa kladka, přes kterou jede a ta se zadělává taky. Je to konstrukční chyba, se kterou zatím evidentně azub nic nedělá.

      Já tu kladku ruším a řetěz půjde v trubce až dozadu.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.10.2011
      Autor: Zdenda-Max
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ochrana kladky na 5-ce a maxovi proti blátu

             

        1) budes mit z kola houpacku
        2) rozdily delek nejspis bude mit problem pojmout prehazka, takze se bude retez provesovat
        3) nebude Ti tahova strana retezu prochazet riditky?

        Zkus podkovu jako ja. Nekde v servisu jsem ji dostal zadarmo z nejakeho vraku. Nebo si nejakou nech vyriznout. Kdyz ji udelas rozumne tesnou, odebere dostatek bahna a na retez se Ti skoro nic nedostane.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.10.2011
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ochrana kladky na 5-ce a maxovi proti blátu

             

        Jestli to nebude spíš moc hutným bahnem a moc tlustými plášti. Řekl bych, že z jejich pohledu to není chyba. Vyndáním kladky možná vyřešíš jeden zdánlivý problém, ale přinese ti to jiné. Vzhledem k tomu, jak popisuješ svůj obvyklý terén, čti povrch, dost závažnější problémy.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.10.2011
        Autor: snilard
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ochrana kladky na 5-ce a maxovi proti blátu

             

        odendáš kladku a začneš přispívat do založenýho tématu "prodřel jsem zadní vidli"? )-:

        [ Zpět ]
        Datum: 12.10.2011
        Autor: brum
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ochrana kladky na 5-ce a maxovi proti blátu

               

          když bude potřeba, tak nový téma založím
          aspoň se forum trochu zpřehlední a další kdo bude mít podobnej problém to uvítá

          nechápu co je skvělý na tom, když se deset témat řeší v jednom vláknu, pak se nedá nic v tom bordelu dohledat

          [ Zpět ]
          Datum: 12.10.2011
          Autor: Zdenda-Max
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ochrana kladky na 5-ce a maxovi proti blátu

         

    Kladku tam určitě nech, má své opodstatnění. Možná by ti stačilo na občasné projetí nějakého toho zabláceného úseku protáhnout ty PA trubky. Zadní vyměníš jednoduše za delší. Já to dělám tak, že zařadím velký/velký, napne se přehazka a odměřím si délku trubky tak, aby byla tak 3 cm od spodní kladky přehazky a nahoře tak 5 až 10 cm od převodníku. řetěz pak na návratové straně, kde nejede tak napnutý, nemůže narážet do plášťe, odírat ho a špinit se tak. No a na tahovou stranu bych zkusil dát kus trubky za tu vodící kladku. Nebo nějakou ochranu mezi řetěz a plášť, tak aby to třeba odřízlo bahno z pláště, ale hlavně ochránilo řetěz. Představ si něco podobného co má Radek, jen mírně natočeno a posunuto za řetěz http://www.nakole.cz/diskuse/12393-tlumic-rs9...
    fotka je níž v diskuzi

    [ Zpět ]
    Datum: 12.10.2011
    Autor: PS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ochrana kladky na 5-ce a maxovi proti blátu

           

      azub max je terénní kolo, takže je chyba na straně výrobce, tady bych se nikoho nezastával, navíc tvrdili, že do vidle vleze 2.1 bez problémů, což vleze to měli pravdu, o blátě nikdo nemluvil

      na fullovi jsem nikdy podobnej problém neměl

      vzhledem k tomu že vyhazuju přední trojtalíř a vzadu dám nakonec alfine, tak prověšování řetězu nehrozí

      zkusím kladku něčím zastřešit a uvidím jestli to pomůže

      [ Zpět ]
      Datum: 12.10.2011
      Autor: Zdenda-Max
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ochrana kladky na 5-ce a maxovi proti blátu

             

        Stojí asi za zmínku, že nejsi jediný, kdo někdy vzal Azub kolo do bláta, ale zatím se tu neozval nikdo další, komu by se povedlo pomocí bláta seknout trubku k řetězu tak, že ji utrhne ze závěsu a vsune do převodníku. Sám jsem jednou projel takovým lepidlem, že jsem od tam pak musel kolo tlačit ven s 5kg bláta na každé botě a se zastavenými koly. Ale tohle se stejně nestalo ani tehdy, ani jindy. Tož tolik k zastání se výrobce. Blbě se řeší problém, se kterým zatím nikdo neměl problém...

        Pokud chceš problém nějak vyřešit, tak jeden podle mě dobrý návrh měl Murphy s tou podkovou v úchytech V-brzdy. K řetězu už pneumatika dorazí ořezaná o většinu bláta. Nebo třeba tamtéž jen nějakou tyčku na pravé straně, aby to sundalo bláto z pravé strany pláště. Dokonalé, ale o chlup složitější řešení by bylo přidělat na spodní rameno vidlice nějaký kryt, který by procházel nahoru mezi řetězem a pláštěm a nad řetězem se ohýbal směrem nad něj, od pláště pryč. To by zastavilo nejen hutné bláto, ale navíc i hlavní proud dešťové vody, čímž by se zpomalilo vymývání maziva z řetězu za deště. Pokud nejezdíš denně jako já, tak možná takovou věc neřešíš, ale mě ta podzimní spotřeba jedné plechovky spreje na měsíc trochu štve :-).

        [ Zpět ]
        Datum: 12.10.2011
        Autor: Jirka
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ochrana kladky na 5-ce a maxovi proti blátu

               

          Chyba. Jestli si spravne predstavuji ten Tvuj napad, tak vytvaris sikmou plochu - takovy trychtyr. Takze blato se neodrizne, ale bude vtlacovano kolem plaste do vidle. Videl bych to pak na stranove namahani vypletu a hlavne jako poradnou brzdu. 8-)

          [ Zpět ]
          Datum: 12.10.2011
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Ochrana kladky na 5-ce a maxovi proti blátu

                 

            Myslel jsem ostrý ohyb, a ta svislá část klidně může být úplně svislá. Pokud by to ale byl jediný kryt, bez té podkovy, musel by se právě udělat tak silný, aby snesl i hodně tuhé a lepivé bláto a z pláště ho sundal. Nesměl by pružit a uhýbat, aby nevzniklo co píšeš. Možná by pomohlo, kdyby měl v řezu ne tvar L, ale T, takže nad tu vodorovnou část by vyčníval ještě kousek svislé, jako nůže, který bahno rozřízne na část, která má povoleno projít mezi pláštěm a vidlí a část, která musí pryč. Jednodušší mi ale připadá ta podkova plus jednoduchý L-kový kryt, to už by mělo řetěz chránit perfektně a přitom mu nijak nevadit.

            [ Zpět ]
            Datum: 13.10.2011
            Autor: Jirka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ochrana kladky na 5-ce a maxovi proti blátu

                 

            O.T.:
            AZUB MAX je terénní kolo?
            (Domníval jsem se, že do terénu je HARD CORE)

            [ Zpět ]
            Datum: 13.10.2011
            Autor: AV
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Ochrana kladky na 5-ce a maxovi proti blátu

                   

              HC byl driv zvlast. Je to ve skutecnosti lepe osazeny MAX. Tusim, ze tam davaji lepsi hlavove a tak. Takze vhodne osazeny MAX = HC

              [ Zpět ]
              Datum: 13.10.2011
              Autor: Murphy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Ochrana kladky na 5-ce a maxovi proti blátu

                     

                já mám hardcore, ale neříkám tomu tak, protože to je směšnej název
                ale skládal jsem si to sám, takže to hardcore nejni, ani to vlastně nejni max, ale kdybych tomu říkal jinak, tak nikdo neví vo co de

                [ Zpět ]
                Datum: 13.10.2011
                Autor: Zdenda-Max
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Ochrana kladky na 5-ce a maxovi proti blátu

                       

                  Když už jsme u toho. Nemáš někde fotky kola a popis použitých dílů?

                  [ Zpět ]
                  Datum: 14.10.2011
                  Autor: snilard
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Ochrana kladky na 5-ce a maxovi proti blátu

                         

                    Fotky bych mohl pořídit, ale seznam dílů teda nemám, dělal jsem to už před pár rokama za tu dobu jsem to zapomněl. Minulej tejden jsem se marně snažil vzpomenout na název přední vidle, protože tam není jediná samolepka, ani nápis. Jenom suntour, ale to nic neřekne :-) Vím že voba tlumiče stály asi 8 tisíc, jsou od Slance, hydraulika je deore, řazení alivio, ale teď ho budu měnit na alfina, ložiska v řízení mám skf ale víc už nevím. Ještě vepředu mám náboj na normálních ložiskách, ne na těch kuličkách.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 14.10.2011
                    Autor: Zdenda-Max
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Ochrana kladky na 5-ce a maxovi proti blátu

                           

                      Měl bys podat trestní oznámení na Alzheimera, bo se tě snaží okrást o peníze, šupák ...

                      [ Zpět ]
                      Datum: 14.10.2011
                      Autor: AV
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Ochrana kladky na 5-ce a maxovi proti blátu

                             

                        To je fakt. Čas jsou peníze.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 14.10.2011
                        Autor: Zdenda-Max
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ochrana kladky na 5-ce a maxovi proti blátu

               

          tak jsem asi první komu se to vysmeklo, ale to je fuk, není to nic hroznýho :-)

          s tím ohnutým plechem to je dobrej nápad
          podkovu taky přidám a snad se to vyřeší

          [ Zpět ]
          Datum: 12.10.2011
          Autor: Zdenda-Max
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

316 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024