reklama

Tlumič RS9 Epicon LOD - zkušenosti

Má někdo tenhle tlumič od SR Suntour na lehokole? Byl jsem nucen nahradit jím původní Radium, protože jsem měnil na Azubu zadní vidlici. Na novou málokterý pasuje a tenhle tam montují. Měl jsem možnost vyzkoušet dva kousky zatím na několika stovkách km.
Zajímalo by mě, jestli ho taky někdo máte, jaké jsou pocity. Tedy, radši než pocity, spíš jak doopravdy funguje.
Na jaře, až zase začnu dávat přednost leháči před klasikou, tak se k tomu vrátím a možná prozradím víc.

[ Zpět ]
Datum: 09.12.2010
Autor: Radek
  • Re: Tlumič RS9 Epicon LOD - zkušenosti

         

    letos ho jezdím a zdá se mi v pohodě; zamykání v podstatě nepoužívám;...teda doufám, že to je tenhle typ (mám 190/50)
    vzhledem k "pákování" sem prodal předchozí raidon, kterej se dal foukat jen na 200 psi (epicon až 300);
    kupkolo ho pro mě v rámci GNC trochu zlevnil (-:

    [ Zpět ]
    Datum: 09.12.2010
    Autor: brum
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tlumič RS9 Epicon LOD - zkušenosti

           

      Co je akce GNC ??

      [ Zpět ]
      Datum: 10.12.2010
      Autor: highlander
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tlumič RS9 Epicon LOD - zkušenosti

             

        já to taky neujeděl, ale poradil sem se s webem: "garance nejnižší ceny". takže prošmíruješ ostatní prodejce a dáš odkaz tomu obchodu co máš ve svým okolí a pak ušetříš za poštovný, když si to vyzvedneš osobně ((-:

        [ Zpět ]
        Datum: 10.12.2010
        Autor: brum
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Tlumič RS9 Epicon LOD - zkušenosti

               

          Aneb jak zadarmo udělat průzkum trhu...dobrej fígl...jak se ti jeví Epicon?...uvažuju o upgrade svýho pružiňáku (za pružiňák, zatím), zatím jsem koukal na X fusion Glyde...

          [ Zpět ]
          Datum: 10.12.2010
          Autor: highlander
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Tlumič RS9 Epicon LOD - zkušenosti

                 

            -ve skutečnosti to bylo tak, že ten krám co sem to prvotně objednal napsal, že je ještě nemaj, pak sem zjistil že distributor je v Úpici a na stránkách kupkolo.cz sem narazil na tu "podivnou" zkratku při objednávání
            -výhoda nafukovacích oproti pružinám je, že nemusíš trefovat tuhost péra, takže ať postavíš cokoli, doženeš to pumpičkou...regulaci odskoku to má...
            - a u m.slance sem vyčet že SR tlumiče nehaní

            [ Zpět ]
            Datum: 10.12.2010
            Autor: brum
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tlumič RS9 Epicon LOD - zkušenosti

         

    Prosím zkušenější, aby mě někdo vysvětlil odskok tlumiče. Funkce, potažmo princip.
    Díky

    [ Zpět ]
    Datum: 04.02.2011
    Autor: Relax
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tlumič RS9 Epicon LOD - zkušenosti

         

    Tak se k tomu vracím. Tenhle tlumič je jednoduše na nic, neboli zmetek. Chová se pořád stejně.
    Po nasednutí vždycky kousek zajede jak má. Pokud cesta není od začátku samý terénní hrbol, ale jenom třeba normální rozbitá asfaltka, tak během minuty neochotného pružení se úplně zamkne a už nic s ním nehne. Teda něco jo - když s z kola sleze a znovu nasedne nebo přejetí překážky s podobným účinkem. Pak zas pár vteřin pruží a situace se opakuje.
    Jak přesně poznám, kdy tlumič přestane pružit? Pokud bych ignoroval jasný pocit z jízdy, tak stačí položit prst tam, kde tlumič zajíždí do rámu, už se trefím napoprvé. Tam poznám pohyb i o míň než mm, když nějaký je. Dá se říct, že předchozí tlumič pružil líp i v zamčeném stavu než tenhle normálně (to není nadsázka).
    Jelikož tlumič je už vyměněný, tak mám dvě možnosti - buď se nechat přesvědčit o výhodách neodpruženého lehokola nebo pořídit tu klasickou pružinu. Té první možnosti moc nevěřím, protože momentálně neodpružené kolo má řadu nectností - za jízdy i po zdánlivě rovné asfaltce se špatně strefuju na mp3 před sebou, nedá se prakticky mluvit (pokud je s kým), při víc rozbité silnici dostává nosič i brašna zabrat (o zádech nemluvě) a nakonec začne něco upadávat.
    Ještě poznámka - popisuju zkušenosti s tímto konkrétním provedením tlumiče přesně v této poloze, nic jiného, viz foto. Mohl bych toho napsat ještě víc. Pokud někdo vlastníte totéž a funguje, rád bych to viděl na vlastní oči.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.03.2011
    Autor: Radek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tlumič RS9 Epicon LOD - zkušenosti

           

      Epicon mám na Ibexu a bez potíží. Tlumí jak má, jen si musím doladit odskok. Pravidelně dofukuju, mažu píst....
      Pravda, mám ho vertikálně a pístem dolů. Ale podle fotky je to na Maxu, takže origo stavba i s pozicí tlumiče...
      Když pominu vadu kusu a chybu nastavení tlaku, moc toho už není, co by to vysvětlilo.
      Neodpužené leho bych taky nechtěl

      [ Zpět ]
      Datum: 14.03.2011
      Autor: Relax
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tlumič RS9 Epicon LOD - zkušenosti

             

        Mám dotaz jakým olejem se maže ten píst? Já ho pouze dofukuju.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.03.2011
        Autor: Rumcajs70
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Tlumič RS9 Epicon LOD - zkušenosti

               

          Obyčejně ho stačí občas stříknout silikonovým olejem, jako se to dělá u vidlic. Jinak pak podle servisního manuálu...

          Ale "dofukuju" ? On tam snad nějak uchází vzduch ? To asi nebude dobře ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 16.03.2011
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Tlumič RS9 Epicon LOD - zkušenosti

                 

            Uteklo to pouze přez zimu. Nyní jsem si spíše hrál z tlakem, aby to bylo komfortni, ale nemělo to velký "Pogo" efekt.

            [ Zpět ]
            Datum: 17.03.2011
            Autor: Rumcajs70
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Tlumič RS9 Epicon LOD - zkušenosti

                   

              Když je tlumič ok, tak musí držet tlak bez ztráty i rok a více.

              [ Zpět ]
              Datum: 17.03.2011
              Autor: Mlok
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Tlumič RS9 Epicon LOD - zkušenosti

                   

              Aby to nemělo pogo efekt, tak se musí nastavit i odskok, čili tlumení ;-)

              [ Zpět ]
              Datum: 17.03.2011
              Autor: Jarda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tlumič RS9 Epicon LOD - zkušenosti

           

      Mám to na Maxu, takže v poloze horizontální. Chvíli jsem si hrál s tlakem, než jsem zjistil že nejlépe mi vyhovuje napumpování na 150 PSI a pohrál si s naladěním odskoku, aby se tlumič stihl vracet, ale nevyhazoval mě ze sedla. Nyní je celkem v pohodě a odpruženého kola si opravdu užívám. Dalo mi to ale tak 4 vyjiždky štelování.Je pravda, že naposledy něco jednostopého odpruženého co jsem vlastnil byla motorka a tam se tlumiče neštělovaly.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.03.2011
      Autor: Rumcajs70
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tlumič RS9 Epicon LOD - zkušenosti

           

      Není ten tlumič od Microsoftu? Protože podle toho jak to popisuješ se to chová nepochopitelně a pomáhá vystoupit a nastoupit...

      [ Zpět ]
      Datum: 15.03.2011
      Autor: Jirka
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tlumič RS9 Epicon LOD - zkušenosti

         

    Tak při dnešní vyjížďce jsem měl konečně možnost pozorovat tento tlumič v akci na jiném kole (Azub Mini). Já jsem jel na tom svém. Nebylo překvapením, že se chová stejně, zatuhával po cestě na stejných místech. Znamená to velmi zajímavou věc, a to že tento tlumič má funkci Auto Lock-out, i když se o tom nikde nepíše. Tato funkce existuje a přesně takhle se projevuje. Takový tlumič se hodí na řádění v terénu, tam funguje. Když jsou otřesy menší, zamkne se a nějaký zvlněný asfalt ho nerozhodí. Sice je fakt, že nějaké pohupování vlivem nerovnoměrného šlapání je tím vyloučeno, ale na lehokolo mi tohle moc nesedí.
    Největší záhadou je, že si toho nikdo z majitelů nevšiml a nevadí mu to.
    Tenhle tlumič vyměním za Fox Float RPL, už ho mám. Doufám, že ten se bude chovat jak chci já a ne podle nějaké své umělé inteligence.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2011
    Autor: Radek
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tlumič RS9 Epicon LOD - zkušenosti

           

      Když to tady čtu, tak mohu potvrdit, že se mi také jednou takto zablokoval a nešlo s tím nic udělat. Není na to nějaký fígl? To přece nemůže být normální vlastnost tlumiče. Také jsem člověk co má rád pohodlí a měkké pohupování při žehlení nerovností. Nebude lepší klasická pružina?

      [ Zpět ]
      Datum: 24.04.2011
      Autor: Rumcajs70
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tlumič RS9 Epicon LOD - zkušenosti

             

        Že by s tím nešlo nic udělat, to zas ne. Stačilo najet do větší díry a zas se na chvíli odblokoval.
        Kdo má pružinu, tak obvykle nic jiného nechce, ale tam by se hodilo zamykání, jinak se zas pohupuje pořád.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.04.2011
        Autor: Radek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tlumič RS9 Epicon LOD - zkušenosti

           

      Podle mne v tom bude něco na způsob Propedalu od Foxe. I se o tom jinými slovy píše v jejich letošním katalogu.

      Viz "All Mountain/Trail version featuring a built in platform system. The platform is preset and was developed to avoid teetering while climbing steep climbs by controlling the low compression damping."

      Akorát to asi není tak promakané nebo vyladěné jako to umí Fox (mno, ten taky stojí až 4x více...) a nebude to ani vypínatelné jako třeba u Fox Float RP23...

      [ Zpět ]
      Datum: 24.04.2011
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tlumič RS9 Epicon LOD - zkušenosti

             

        Jo, ale pozor, některé levnější Fox tlumiče ten Propedal mají, ale taky u nich nejde vypnout. Je už to nějak nastavené z výroby a předpokládá se, že to bude vyhovovat všem...

        K tomuhle by asi více informací napsal Mlok, on toho o Foxu ví přeci jenom víc ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 24.04.2011
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Tlumič RS9 Epicon LOD - zkušenosti

               

          Teď ale koukám na Float RPL a ten to vypínatelné má. Tak snad Ti bude vyhovovat.

          [ Zpět ]
          Datum: 24.04.2011
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Tlumič RS9 Epicon LOD - zkušenosti

                 

            Tak jsem ho namontoval, už se těším na jízdu. Co jsem zatím zkoušel hýbat s tím ručně, tak v té poloze propedal se to fakt chová jako ten Epicon, když zrovna pružil a nerozhodl se sám zamknout. V poloze Open to pruží jedna radost. Dá se zamknout úplně, ale to se nedoporučuje.

            [ Zpět ]
            Datum: 24.04.2011
            Autor: Radek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Tlumič RS9 Epicon LOD - zkušenosti

                   

              Vyzkoušeno při jízdě a funguje dokonale, konečně.

              [ Zpět ]
              Datum: 25.04.2011
              Autor: Radek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Tlumič RS9 Epicon LOD - zkušenosti

                     

                Fajn, tak přeju dokonalé poježdění ;-)

                [ Zpět ]
                Datum: 25.04.2011
                Autor: Jarda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

340 cyklistů (8 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024