reklama

Světlo pro elektrokolo

Dobrý den přátelé, chtěl bych se s vámi poradit o výkonném světle pro elektrokolo.

Moje žena má elektrokolo s baterií :
AE Lithium-Polymer 360 Wh (10Ah / 36V)

Protože již hůře večer vidí, potřebovala by do tmy silné světlo.
Jezdí převážně po silnici jak osvětlené tak i neosvětlené mimo město
Připadá mi úplně jako hřích shánět různá světla ať na AA,AAA či Li-Ion 18500 , když s sebou vozí takovou sílu.
Na kole již je od výrobce zabudované zadní světlo a neměl by tak problém se zapnutím spínače na zadní světlo zapnout současně i světlo přední

Nemáte nějaký nápad, jaké světlo jí sehnat nebo vyrobit, aby šla využít stávající baterie?.
Podotýkám jen, že nejsem v „bastlení“ zdatný jedinec (ani silný v kramflecích na přepočty kolik watů,,… může mít její světlo) a byl bych vděčný za každý jednodušší a snadno proveditelný nápad pro silné světlo- aby ale neoslňovalo- to předpokládám by šlo kompenzovat sklopením na řídítkách
Děkuji všem za případné rady a nápady

[ Zpět ]
Datum: 03.10.2011
Autor: senior
  • Re: Světlo pro elektrokolo

         

    Nápad, nápad... No jestli je tam zadní světlo ovládané vypínačem, tak by to chtělo zjistit, jaké se do něj pouští napětí. Pochybuju, že celých 36V. Napětí baterie se během vybíjení dost mění, tak tam bude nejspíš nějaký měnič nebo stabilizátor. A ten by musel být tak dimenzovaný, aby utáhl ještě přední světlo, třeba je s tím i počítáno.
    Přikláněl bych se k tomu, aby světlo na elektrokole mělo nezávislý vlastní zdroj, nejlíp malý akumulátor dobíjený z toho hlavního. Viděl jsem i elektrokola s dynamem v předním náboji, ale to se mi nějak příčí.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.10.2011
    Autor: Radek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Světlo pro elektrokolo

         

    http://www.magicshine.cz/svetla-na-kolo/
    tady je něco pro dobré světlo

    [ Zpět ]
    Datum: 03.10.2011
    Autor: cendik
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Světlo pro elektrokolo

           

      Kde čteš, že to je napájeno 36 V?

      [ Zpět ]
      Datum: 03.10.2011
      Autor: Radix
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Světlo pro elektrokolo

             

        viz typ baterie v popisu kola:

        http://ekolo.cz/uphill-city-d144

        [ Zpět ]
        Datum: 04.10.2011
        Autor: senior
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Světlo pro elektrokolo

               

          Já vím. Já se ptám cendika, kde v tom jeho odkazu je světlo napájené 36 V.

          [ Zpět ]
          Datum: 04.10.2011
          Autor: Radix
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

305 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024