reklama

Pomocné světlo, které se otáčí s řidítky

Určitě se to řešilo a nějak vyřešilo. Ale nevím kde to najít.
Potřebuju nutně dořešit světlo, který se bude otáčet spolu s řidítky a svítit těsně před přední kolo na cestu, protože hlavní svítí až kousek dál a při jízdě mimo silnici se to nedá.

[ Zpět ]
Datum: 27.09.2011
Autor: Zdenda-Max

Nejlépe hodnocené

1 hlas
  • Re: Pomocné světlo, které se otáčí s řidítky

         

    Co ho přidělat na přední vidlici ?

    [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2011
    Autor: ronda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pomocné světlo, které se otáčí s řidítky

           

      Tam by mohlo stínit kolo. Mnohem lepší by bylo přidělat 4 - 5 lampiček přímo k ráfku, ale tak, aby se rozsvěcely až budou vodorovně. Pochopitelně brždění kotoučovkou.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.09.2011
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pomocné světlo, které se otáčí s řidítky

         

    Řešilo, záleží co máš za kolo a jaká máš řidítka. Co vím tak Murphy na Hard Coru se spodním řízením dává světýlka na řidítka.
    Jinak se to řešilo tady:
    http://www.nakole.cz/diskuse/10771-vlastni...
    a tady:
    http://www.nakole.cz/diskuse/12599-vlastni...
    Jen tam je hromada příspěvků, které řeší elektroniku.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.09.2011
    Autor: snilard
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pomocné světlo, které se otáčí s řidítky

         

    Mám kousek od osy předního kola (na "blatníkových" návarkách) dvě LEDky přidělané na plechu, který vykukuje kousek do strany (asi 8 cm), jednu vlevo, jednu vpravo (koukni na foto, lepší teď nemám). Kolo prakticky nestíní (20" a přes 2" široký plášť) a svítí to pěkně, jiné světlo ani nevozím.
    Teda chce to vyzkoušet, jak moc si do toho budeš kopat nohama při zastavování, ale přinejhorším po zvyknutí by to mělo být OK. Já jsem si do nich kopnul snad jen když mi uklouzla noha z pedálu po špatném cvaknutí SPDčka, ale plech jde srovnat. :)

    [ Zpět ]
    Datum: 28.09.2011
    Autor: Marble
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pomocné světlo, které se otáčí s řidítky

           

      To musíš mít bytelné, žes to ještě nikde neurazil a nebo nepadáš.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.09.2011
      Autor: snilard
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pomocné světlo, které se otáčí s řidítky

             

        Je to něco jako jednička železný plech, dá se rukou ohnout.
        Sice je pravda, že moc nepadám :), ale ono se světýlko při padání země prakticky nemá šanci dotknout. Kombinace pedálů a sedla drží střed kola dostatečně nad zemí, když se položí. Jediné nebezpečí jsou vlastní nohy, nejčastěji když nečekaně ustřelí z pedálů. Ale i tak jsem si do světýlka kopnul tak jednou za 1000 km odhadem. :)
        Ono možná vypadá, že trčí dost, ale není to tak úplně pravda.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.09.2011
        Autor: Marble
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pomocné světlo, které se otáčí s řidítky

         

    No reseni, ktere jsem videl na nekolika fotkach jsou svetylka na koncich riditek.

    Ja jsem dost dlouho uvazoval o pripevneni nejakeho svetla na predni vidlici, ale nakonec na to nedoslo. Prvni moznost by byla dat dve svetla (kazde z jedne strany) do urovne rychloupinaku, jenze by kolo vrhalo osklivy stin. Dalsi moznosti by bylo nekam na vidlici tesne nad predni kolo, treba tam kde konci predni blatnik. Nevim, zda by se nasla poloha, kde by to uz pekne svitilo na zem a soucasne sis to neukopnul pri zataceni, rozhodne bys ale potreboval jeste hlavni svetlo, protoze tohle by dopredu stinily nohy.

    Nekolik lidi ma na prednim kole blatnik pro zadni kolo. Sice to vypada divne, ale tam by upevneni svetla bylo jednoduche, proste nekam na predni stranu blatniku. Svetlo by bylo kousek nad zemi, nic by mu nestinilo a svitilo by, kam je potreba. Asi by slo do stejneho mista pripevnit na blatnikovych dratech i bez blatniku, ale nevim, jak dlouho by prezilo.

    Ja nakonec zjistil, ze mi hlavni svetlo na cumaku kola celkem staci, ale ja jezdim v podstate jen po silnici.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.09.2011
    Autor: Jrr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

329 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024