reklama

Pohlednice z Amsterodamu

Byznysmen v obleku projíždí na kolech kolem coffee shopu, před kterým sedí rastafarián, kouří trávu a tiše si brouká. Pouliční fakír rozbaluje na chodníku lehátko s hřeby. Mladá holčina sviští na kole, na řídítkách sedí čtyřletá holčička v růžových šatečkách.

Datum: 31.08.2011
Autor: Redakce
  • Re: Pohlednice z Amsterodamu

         

    Jak to tak čtu, tak čeští cykloaktivisté jsou proti Holanďanům hodně velcí měkoni.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.08.2011
    Autor: Zden42
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Pohlednice z Amsterodamu

         

    Super bez helmy,super spolujezdkyne na nosič,super s mobil :-) Uplne svoboda.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.08.2011
    Autor: Arabice
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pohlednice z Amsterodamu

         

    Jediný co mě tam zaujalo byly ty uličky, tam se daly vidět věci, o kterých se mi často ani nezdá, už i zadarmo, copak, když si vidlák připlatí aby si užil.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.08.2011
    Autor: mirekbik
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pohlednice z Amsterodamu

           

      My tady v hlavním městě už taky máme jednu takovou oficiální "uličku..." ;-) Ale zadarmo tam teda není ani vstup :-)))

      http://www.blesk.cz/article/158289

      [ Zpět ]
      Datum: 31.08.2011
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pohlednice z Amsterodamu

             

        No co ty všechno nevíš... :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 31.08.2011
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pohlednice z Amsterodamu

               

          Jsem se to dočetl v denním tisku, no :-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 01.09.2011
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pohlednice z Amsterodamu

         

    Prostě idylka.

    Jediné co mi vrtá hlavou je otázka budou moci za takových 20-30 let jezdit po ulicích Amsterodambádu ženy s odhalenou hlavou, odhalenými koleny a bez doprovodu muže ?

    Bude přípustné býti rastafairánem bez nebezpečí?

    Vzhledem k tomu, že nejčastější jméno novorozeného Amsterodamského chlapce je Muhammad to nevidím příliš nadějně.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.08.2011
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pohlednice z Amsterodamu

         

    Byl jsem v Holandsku několikrát , naposled před 8mi lety a třeba Rotterdam nebo Utrecht se mi moc líbil , Amsterdam taky , ale připadal mi takový ušmudlaný , špinavý , proti jiným městům... Jinak Holandsko miluju , je tam krásně a pohodoví lidé , hned bych tam jel znovu...

    [ Zpět ]
    Datum: 31.08.2011
    Autor: petr565
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pohlednice z Amsterodamu

           

      já pracoval léta pro holandskou firmu tak jsem to měl víceméně v přímým přenosu zhruba 13 let... ta země si nezaslouží co přijde.
      Pracovití, poctivý, milý pohodový lidi přesně...
      Jenže to pomalu končí, ve velkých městech v Holandsku je ve věku do 20 let už míň holanďanů než přistěhovalců....

      [ Zpět ]
      Datum: 31.08.2011
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pohlednice z Amsterodamu

             

        Nejen holandsko,take ubyva nemci s vic turci,slovensko vypada jako skoro napul beloši a cikani. Pred 22lety malo cikani,letos byla na dovču prekvapim vic cikani. Za 50let asi 70% tmavi a zbytek beloši.
        Holandsko fajn,rada bych tam podivat.

        [ Zpět ]
        Datum: 31.08.2011
        Autor: Arabice
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pohlednice z Amsterodamu

         

    Před třemi roky na jaře tam jezdila takováto šlapací hospoda.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.09.2011
    Autor: Karel-ch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pohlednice z Amsterodamu

         

    Zajímavý článek doplněný výmluvnými fotografiemi,dovolím si opravit tvrzení, že se domy stavěly schválně šikmé. Domy jsou stavěny na pilotech z dubových kmenů a pokud došlo v minulosti k poklesu hladiny vody v kanálech (v důsledku mimořádného sucha)dostaly se části pilotů na vzduch a povolily, došlo k nežádoucímu náklonu domů, což vítaly děti (můžete si kutálet míčkem, ten se vám vrací).Nábytek má různě dlouhé nohy.Tuto informaci mám z doby kdy jsem pracoval na universitě v Utrechtu od rodilých Holanďanů.Tato opravná informace nic neubírá na mém uznání kvality příspěvku.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2011
    Autor: grayfous
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pohlednice z Amsterodamu

           

      A byl ses na ty baráky podívat ? Možná, že se pár domků nahnulo a jim se to zalíbilo jako architektonický směr. Taky jako reklamní pohádka pro potenciální turisty ze světa to není špatný.
      Pokud by se ale takhle měly nahnout celé ulice, asi by bylo bezpečnější být někde úúúplně jinde :-)
      Jo hele, nemáš taky nějakou zajímavou teorii k těm štanglím a hákům ve vrcholcích štítů ? Netahají oni tím ty do kanálu upadlé domy zase zpátky do řady ?

      [ Zpět ]
      Datum: 07.09.2011
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pohlednice z Amsterodamu

             

        Na ty háky věšej vidláky co si ani nepřečtou průvodce.
        Po těch prostitutkách je to druhá největší "zajímavost" tohohle města.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.09.2011
        Autor: mirekbik
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pohlednice z Amsterodamu

               

          Okolo těch prostých tutek jsme prošli a nic zas tak zajímavého na nich nebylo (asi jsme neměli jen procházet...)
          Ty háky mi rozhodně připadaly zajímavější. - V tý souvislosti mě napadá i důvod nakloněných baráčků. Přece si nepoškrábou fasádu koncertním křídlem, když ho táhnou přes ten hák do okna (všiml jsem si, že dveřma obvykle neproneseš ani platíčko jogurtů) :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 07.09.2011
          Autor: ronda
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pohlednice z Amsterodamu

                 

            Copak dveřma. Ale pak po těch schodech. I do kurníku bývají mírnější :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 07.09.2011
            Autor: Vratislav
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pohlednice z Amsterodamu

                 

            Takze to je nakrivo, aby si neodreli baraky? A neni to spis tim, ze takhle tahaji moc tezke predmety a barak je z toho pak nakrivo?

            [ Zpět ]
            Datum: 07.09.2011
            Autor: Murphy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

350 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024